Jump to content

Μουσικές Προτάσεις και Αναζητήσεις! [V]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για δοκίμασε 'Θανάσης Παπακωνσταντίνου - Κάλαντα' από τον δίσκο "Τα Ζωντανά (Με Τους Λαικεδέλικα)", αν και δεν είναι μόνο μουσική μετά..

 

Αυτό είναι!! Μόνο που η εκτέλεση που έχω ακούσει είναι από αντρα. Ευχαριστώ!:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πλέον μένουν αυτά:

 

KAFTE TA OLA MI MEINEI TIPOTA

 

Κάψτε τα όλα - Εύα Μιλλή :)

 

Και στο καπάκι ένα και απο μένα.Συγκράτησα μόνο τους εξής στίχους: We don't stop...let's go around the clock

Έκανα search σε γνωστή μηχανή αναζήτησης [ονόματα μην λέμε,διαφημίσεις μην κάνουμε] αλλά δεν με βοήθησε και πολύ γιατι η φωνή του τραγουδιστή δεν μου φάνηκε γνωστή...:(

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

''The only thing in this world that gives orders... is balls.''

Link to comment
Share on other sites

Με τα προηγούμενα δεν είχα πολλή τύχη και επανέρχομαι με ένα ακόμα.

Ελληνικό κομμάτι, καλοκαίρι 2003, σε στυλ reggae κάπως αλλά με ελληνικό στίχο. Ακουγόταν πολύ, σε χαρούμενο ύφος αλλά δε θυμάμαι ούτε καν ένα στίχο. Πάντως ήταν αντρική φωνή (ή συγκρότημα). Όποια βοήθεια...

Link to comment
Share on other sites

Με τα προηγούμενα δεν είχα πολλή τύχη και επανέρχομαι με ένα ακόμα.

Ελληνικό κομμάτι, καλοκαίρι 2003, σε στυλ reggae κάπως αλλά με ελληνικό στίχο. Ακουγόταν πολύ, σε χαρούμενο ύφος αλλά δε θυμάμαι ούτε καν ένα στίχο. Πάντως ήταν αντρική φωνή (ή συγκρότημα). Όποια βοήθεια...

 

Μηπως εννοείς το "Marylin Monroe - Γιώργος Λεμπέσης"??

Link to comment
Share on other sites

@VeeJay: Thanks m8!!

@Arheos: Μήπως το Παπαηλίας - Αυτό το καλοκαίρι; Θυμάσαι περίπου το θέμα;

 

Μένουν τα:

MA I FTWXI KARDOULA MI GIA SENA AKOMA LIWNEI

PARAISTHISEIS

 

"Ένα κομμάτι που άκουσα που είχε φωνητικά από Fatman Scoop και μουσική από Bob Marley - Could You Be Loved και Lynard Skynard - Sweet Home Alabama".

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!Έκανα upload ξανά το τραγούδι που ψάχνω!Είναι oriental!Ακούστε το και όποιος το γνωρίζει ή το έχει ας μας πεί πως ονομάζεται...ευχαριστώ!!!:)

 

http://rapidshare.de/files/31657755/ARABIC.mp3.html

 

Ehab Tawfik - Allah aleek ya sidi είναι το τραγούδι. Η ορθογραφία πάντως παίζει να ξέρεις (Allah Alek Ya Sedy κλπ) και υπάρχει και από τους Ishtar.

Αν το βρεις από αυτόν πάντως... γράψε μου...

 

ΥΓ. Όχι δεν το έχω δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό κομμάτι, καλοκαίρι 2003, σε στυλ reggae κάπως αλλά με ελληνικό στίχο. Ακουγόταν πολύ, σε χαρούμενο ύφος αλλά δε θυμάμαι ούτε καν ένα στίχο. Πάντως ήταν αντρική φωνή (ή συγκρότημα). Όποια βοήθεια...

Στο μυαλό μου ήρθαν οι Locomondo. Δεν θυμάμαι όμως κάποιο τραγούδι τους το 2003 και μάλλον δεν ψάχνεις αυτούς...

Αν σε ενδιαφέρει όμως για το 2004, δοκίμασε το «100 Αφρό». :p

Μπορείς να το ακούσεις εδώ. :)

 

 

Μένουν τα:

MA I FTWXI KARDOULA MI GIA SENA AKOMA LIWNEI

PARAISTHISEIS

 

Οι Εκείνος & Εκείνος έχουν ένα τραγούδι με τίτλο «Παραισθήσεις» και είναι '90ς μπαλάντα. Ίσως να θέλεις αυτό. :)


Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Ψάχνω ένα τραγούδι που είχα ζητήσει πριν από λίγο καιρό, και δεν το είχε βρει κανείς. Αυτήν την φορά έχω μια καλύτερη ηχογράφηση,γι' αυτό κάνω άλλη μια προσπάθεια!

 

Σε amr:http://briefcase.pathfinder.gr/file/ampel/46102/545122

Σε mp3:http://briefcase.pathfinder.gr/file/ampel/46102/545123

 

Το τραγούδι έχει και κυκλοφορήσει και με αγγλικούς και με ισπανικούς (αν κατάλαβα καλά) στίχους. Thanks!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@Arheos: Μήπως το Παπαηλίας - Αυτό το καλοκαίρι; Θυμάσαι περίπου το θέμα;

Όχι αυτό, και btw το original "Sun Club - Fiesta" είναι πολύ καλύτερο από το remix με λόγια που βγήκε αργότερα. Ουφ, μια δικαιολογία έψαχνα για να το πω!

Μηπως εννοείς το "Marylin Monroe - Γιώργος Λεμπέσης"??

99% Αυτό ήταν! (γιατί για να πω την αλήθεια μπορεί να το έψαχνα κι αυτό, να το είχα ξεχάσει και να υπάρχει κι άλλο!) Ευχαριστώ.

Το θυμόμουν κάπως καλύτερο αλλά μάλλον ήταν το καλοκαίρι που είχε την επιρροή του :wacko:

Στο μυαλό μου ήρθαν οι Locomondo. Δεν θυμάμαι όμως κάποιο τραγούδι τους το 2003 και μάλλον δεν ψάχνεις αυτούς...

Αν σε ενδιαφέρει όμως για το 2004, δοκίμασε το «100 Αφρό». :p

Μπορείς να το ακούσεις εδώ. :)

Δεν είναι αυτοί αλλά σ'ευχαριστώ που μου τους θύμησες γιατί κάποτε ήθελα την "Φραγκοσυριανή" τους και το είχα ξεχάσει.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Ψάχνω ένα τραγούδι που είχα ζητήσει πριν από λίγο καιρό, και δεν το είχε βρει κανείς. Αυτήν την φορά έχω μια καλύτερη ηχογράφηση,γι' αυτό κάνω άλλη μια προσπάθεια!

 

Σε amr:http://briefcase.pathfinder.gr/file/ampel/46102/545122

Σε mp3:http://briefcase.pathfinder.gr/file/ampel/46102/545123

 

Το τραγούδι έχει και κυκλοφορήσει και με αγγλικούς και με ισπανικούς (αν κατάλαβα καλά) στίχους. Thanks!

 

Morandi - Oh la la και είναι από τη Ρουμανία και το τραγούδι στα πορτογαλικά λέγεται Beijo... Τρέχε γύρευε δηλαδή :p

Link to comment
Share on other sites

Μένουν τα:

MA I FTWXI KARDOULA MI GIA SENA AKOMA LIWNEI

PARAISTHISEIS

 

To μόνο που βρήκα ήταν το "Μα η φτωχή καρδούλα μου σε σένα ακόμα μένει"

Γιώργος Λεμπέσης - Κολλημένη

δες το καλού κακού :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει στα παρακάτω;http://briefcase.pathfinder.gr/file/djjorgos/38811/545144

 

Η εγγραφή με το νούμερο 004 :

Mike Oldfield : Moonlight shadow

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

To μόνο που βρήκα ήταν το "Μα η φτωχή καρδούλα μου σε σένα ακόμα μένει"

Γιώργος Λεμπέσης - Κολλημένη

δες το καλού κακού :happy:

 

Yeap! Afto einai! :D Arigato!

Menei mono afto:

"Ένα κομμάτι που άκουσα που είχε φωνητικά από Fatman Scoop και μουσική από Bob Marley - Could You Be Loved και Lynard Skynard - Sweet Home Alabama".

Opoios gnwrizei kati, i estw to exei akousei, as to pei.. Thanx kai pali :D

Link to comment
Share on other sites

Yeap! Afto einai! :D Arigato!

Menei mono afto:

"Ένα κομμάτι που άκουσα που είχε φωνητικά από Fatman Scoop και μουσική από Bob Marley - Could You Be Loved και Lynard Skynard - Sweet Home Alabama".

Opoios gnwrizei kati, i estw to exei akousei, as to pei.. Thanx kai pali :D

 

Kai episis mia lista me tsiftetelia neou typou (p.x. Sarmpel - Takse Mou, Xryspa - Fwtia) k.l.p. Den thelw dld palia opws to Aneva sto trapezi mou. Danke Schon)

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και έχουμε ακουστά τους Air... Τι μας πέρασες;; ;) :p :D

 

Εγώ θα σου προτείνω τα εξής:

Playground Love (καταπληκτικό κομμάτι από το soundtrack της ταινίας The Virgin Suicides)

Sexy Boy (αισθησιακό κομμάτι)

 

και από το πολύ καλό album τους Talkie Walkie:

 

Alone in Kyoto (το οποίο νομίζω ήταν και στο soundtrack του Lost in Translation)

Cherry Blossom Girl

Alpha Beta Gaga

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Και υπάρχει ένα α π ί σ τ ε υ τ ο remix του Playground Love που έδιναν στην ιστοσελίδα τους.

 

Δυστυχώς δεν το έχω πρόχειρο να στο πώ αλλά αν δοκιμάσεις ένα δύο θα το βρείς,το μόνο που θυμάμαι ήταν ότι ήταν όνομα-σιδηρόδρομος ο υπότιτλος του.

Το νέο μουσικό blog είναι εδώ!Αφιερώματα,επιλεγμένα mp3s...

 

"It's better to burn out than fade away"

N. Young

Link to comment
Share on other sites

Yeap! Afto einai! :D Arigato!

Menei mono afto:

"Ένα κομμάτι που άκουσα που είχε φωνητικά από Fatman Scoop και μουσική από Bob Marley - Could You Be Loved και Lynard Skynard - Sweet Home Alabama".

Opoios gnwrizei kati, i estw to exei akousei, as to pei.. Thanx kai pali :D

Ισως να εννοεις το:

RitmoBros - Could you be loved

αλλα δεν εχει φωνητικα απο Fatman Scoop!

Ελπιζω να βοηθησα!

Link to comment
Share on other sites

amelidis

Ισως να εννοεις το:

RitmoBros - Could you be loved

αλλα δεν εχει φωνητικα απο Fatman Scoop!

Ελπιζω να βοηθησα!

Δυστυχώς όχι.. :( Δεν είναι αυτό :cry:

 

 

"Ένα κομμάτι που άκουσα που είχε φωνητικά από Fatman Scoop και μουσική από Bob Marley - Could You Be Loved και Lynard Skynard - Sweet Home Alabama".

 

Kai episis mia lista me tsiftetelia neou typou (p.x. Sarmpel - Takse Mou, Xryspa - Fwtia) k.l.p. Den thelw dld palia opws to Aneva sto trapezi mou. Danke Schon)
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...