Jump to content

Μουσικές Προτάσεις και Αναζητήσεις! [V]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μηπως ξερετε μια διασκευη απο γυναικα του love song των Cure?

την ακουσα τελευταια και μου αρεσε πολυ..Thanks προκαταβολικα!

 

Tori Amos

Το νέο μουσικό blog είναι εδώ!Αφιερώματα,επιλεγμένα mp3s...

 

"It's better to burn out than fade away"

N. Young

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

yessss!!!επιτελους το βρηκα,και ευχαριστω για την πολυτιμη βοηθεια τους τους φιλους preve69 και workman.:D

το τραγουδι ειναι το why did i have to fall in love with you-matthew fisher.βρηκα και rmxακια!!

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως λεγετε ενα ελληνικο κομματι που σε ενα σημειο λεει:"σε μια διαδρομη θεσ/νικη αθηνα ... για μια χριστινα" Thanks

 

 

Zante Dilemma - Xristina (Dance Remix)

Δεκάδες tips & tricks σχετικά με Η/Υ, προγραμματισμό, hacking, software, hardware, linux και πολλά ακόμα...
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τη βοήθειά σας για τα παρακάτω:

 

1. Μία νέα έκδοση του "Moonlight shadow" (όχι αυτή από Sevane). Τραγουδάει γυναίκα και η προφορά μου κάνει λιγο ελληνική!

2. "2006 μωράκι μου σου λέω είσαι σέξυ..."

Link to comment
Share on other sites

2.Χριστίνα αναγνωστοπούλου - sexy

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως ξερετε μια διασκευη απο γυναικα του love song των Cure?

την ακουσα τελευταια και μου αρεσε πολυ..Thanks προκαταβολικα!

 

Έχει γίνει και μία εκτέλεση πρόσφατα από ελληνικό συγκρότημα και νομίζω είναι από: Marsheaux - Lovesong αλλά όχι με βεβαιότητα.

Θεσσαλονίκη να τολμήσω να μαντέψω το άκουσες;

 

 

ΥΓ: Άλλο γνωστό κομμάτι τους το Popcorn και Pure (Lightning Seeds)

Link to comment
Share on other sites

ena beataki pou leei shake whats your mama gave ya,

shake your ass

enas antras to leei.

an xerei kaneis to titlo...thankz

 

ή Lil Jon - Shake What Ya Mama Gave Ya

ή General Levy - Shake (What Ya Mama Gave Ya)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αυτό το τραγούδι? Παίζει συχνά στον κόκκινο κύκλο,είναι πολύ λυπητερό αλλά και χαρακτηριστικό...Ο ήχος είναι λίγο χάλια επειδή είναι α πο κινητό.Ευχαριστώ!

 

http://www.yousendit.com/transfer.php?action=download&ufid=5FD2317021E84EA3

 

Δεν μπορώ να καταλάβω καλά από το sample, αλλά μου θύμησε πολύ το «Llorando» της Rebekah Del Rio.

Ακουγόταν στο «Mulholland Drive».

 

Μπορεί και να μην έχει καμιά σχέση βέβαια, αλλά υποθέτω πως θα σου αρέσει μιας και σου άρεσε αυτό του sample. :)

 

Μετά από προσπάθεια να θυμηθώ ποιο είναι το τραγούδι του sample, μου ήρθε στο μυαλό το «Denez Prigent & Lisa Gerrard - Gortoz A Ran» και έτσι είχα την απίστευτη (:p) έμπνευση πως είναι η Lisa Gerrard (τραγουδίστρια των Dead Can Dance) η φωνή που με δυσκολία άκουγα... :p

Το τραγούδι του sample είναι το «Sacrifice» από την Lisa Gerrard και τον Pieter Bourke. :)

 

 

Edit:

Αν σου αρέσει αυτό το style, θα σου πρότεινα και μια διασκευή του «Song To The Siren» (του Tim Buckley) από This Mortal Coil, και βέβαια, ό,τι βρεις από Lisa Gerrard και Dead Can Dance. :)


Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τη βοήθειά σας για τα παρακάτω:

 

1. Μία νέα έκδοση του "Moonlight shadow" (όχι αυτή από Sevane). Τραγουδάει γυναίκα και η προφορά μου κάνει λιγο ελληνική!

2. "2006 μωράκι μου σου λέω είσαι σέξυ..."

 

1. Η Maggie Reilly το ειχε κανει διασκευη νομιζω αυτο το κομματι, αλλα δεν ειναι νεα. Πρεπει να ναι καμια 10αρια χρονια τωρα... Αλλα η προφορα της δεν πολυφερνει σε ελληνικη, οποτε μπορει να μην ειναι αυτο που θες :O . Anyway, για τσεκαρε το.

No Rest for the Wicked
Link to comment
Share on other sites

1. Η Maggie Reilly το ειχε κανει διασκευη νομιζω αυτο το κομματι, αλλα δεν ειναι νεα. Πρεπει να ναι καμια 10αρια χρονια τωρα... Αλλα η προφορα της δεν πολυφερνει σε ελληνικη, οποτε μπορει να μην ειναι αυτο που θες :O . Anyway, για τσεκαρε το.

Το τραγούδι αυτό 1η φορά το ερμήνευσε η Maggie Reilly, η οποία ήταν και η μούσα του Mike Oldfield.

Το τραγούδι αυτό βρίσκεται στο album του Mike Oldfield με τίτλο «Crises» που κυκλοφόρησε το 1983 αν δεν θυμάμαι λάθος.

Ως εκ τούτου, μου φαίνεται απίθανο να είναι διασκευή η εκτέλεση της Maggie Reilly. :)


Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένα τραγούδι που λέει (περίπου)"Baby you're right..."κάπως έτσι τελοσπάντων δε βοηθάω κ πολύ...είναι καινούριο πάντως κ ακούγεται πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένα τραγούδι που λέει (περίπου)"Baby you're right..."κάπως έτσι τελοσπάντων δε βοηθάω κ πολύ...είναι καινούριο πάντως κ ακούγεται πολύ!

Ringside - Tired of Being Sorry

Link to comment
Share on other sites

Ringside - Tired of Being Sorry

 

:eek: Καλά ρε παιδί μου πώς το κατάλαβες αμέσως??

Ευχαριστώ πολύ πάντως!!Είσαι αστέρι!:)

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τη βοήθειά σας για τα παρακάτω:

 

1. Μία νέα έκδοση του "Moonlight shadow" (όχι αυτή από Sevane). Τραγουδάει γυναίκα και η προφορά μου κάνει λιγο ελληνική!

...

 

Groove Coverage - Moonlight Shadow (έχει πολλές παραλλαγές μέχρι και piano solo, δεν είπες τι στυλ είναι αυτό που ψάχνεις) και η Verena (τραγουδίστρια) είναι εκ Γερμανίας οπότε μπορεί η προφορά της να μην ακούγεται πολύ αγγλική. Αλλά δεν είναι πολύ φρέσκο (2001). Για πες, κερδίσαμε;

 

EDIT: Α, κι αν δεν είναι κι αυτό δες και Luca Noise - Moonlight Shadow.

Κι αν δεν είναι κι αυτό... ωχού πήγαινε ρώτα το σταθμό :D

Link to comment
Share on other sites

παιδες ακουσα ενα πολυ ωραιο :O τραγουδι σημερα dance ψιλοεσπανιολικο στον radio dj.εχω την εντυπωση οτι λεγοτιταν pocito poco..εψαξα ομως και δεν βρηκα κατι τετοιο...γνωριζεται μηπως πιο λεω?
Link to comment
Share on other sites

παιδες ακουσα ενα πολυ ωραιο :O τραγουδι σημερα dance ψιλοεσπανιολικο στον radio dj.εχω την εντυπωση οτι λεγοτιταν pocito poco..εψαξα ομως και δεν βρηκα κατι τετοιο...γνωριζεται μηπως πιο λεω?

Ίσως να ψάχνεις το «Pokito a Poko» από Chambao. :)


Link to comment
Share on other sites

Ίσως να ψάχνεις το «Pokito a Poko» από Chambao. :)

Ϊσως και να είσαι κορυφή συνονόματη!!!!Σε ευχαριστώ πολύ:music:

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να ψάχνεις το «Pokito a Poko» από Chambao. :)

2 ερωτησουλες ακομα:στο κομματι αυτο μιλανε ισπανικα, ετσι δεν ειναι?αλλα τετοιου στυλ κομματια ξερει κανεις ή να μου προτεινει καποια συλλογη...?:O

Link to comment
Share on other sites

mpa kanena apo ayta ta 2...thanks pantos

Και μια τελευταία απόπειρα. Έχουν και οι Poison Clan μία εκδοχή του ιδίου.

Link to comment
Share on other sites

αυτα ειναι καινουρια?γιατι αυτο που λεω εγω ειναι αρκετα καινουριο απο οτι καταλαβα.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...