Jump to content

Φοβίες / συνήθειες


agiorgitis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 271
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό με τα φύκια το είχα και εγώ. Αλλά τελικά με λίγη καλή θέληση μου πέρασε.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα με πιάνει τρόμος στο σκοτάδι. Ακόμα και μέσα στο σπίτι μου. Ας είναι και στο διπλανό δωμάτιο όλοι οι άλλοι. Αρχίζω να ουρλιάζω και να τρέχω, χωρίς να γυρνάω την πλάτη μου εννοείται στο "κακό"!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο σκοτάδι δεν μπορώ να πω ότι φοβάμαι.

Στο χωριό μου μόνο νιώθω μια μικρή ανασφάλεια όταν ας πούμε κάθομαι στη βεράντα και δεν έχει φως.

Το καλοκαίρι ήμουν στο χωριό με το αμόρε και βλέπαμε στη βεράντα θρίλερ. Σηκώνεται κάποια στιγμή να φέρει να πιούμε τίποτα και έκλεισε κατά λαθος την πόρτα. Αυτός μέσα εγώ έξω από το σπίτι. Και καθώς περίμενα να έρθει βλέπω ένα φως που έχουμε στη βεράντα με φωτοκύτταρο να ανάβει...

Καλά δεν το συζητώ ότι με άκουσε όοοοολο το χωριό!!! :cry: :cry: :cry:

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

τωρα που το λετε και εγω τρομοκρατουμε με τα φυκια μπλιαξ!

αλλα μια φορα κολυμπησα γρηγορα γρηγορα και τα περασα!

το σκοταδι δεν το φοβαμαι αλλα παντα θελω ενα φωτακι οταν κοιμαμαι.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ακουστει χαζο αλλα δεν μπορω να κανω ταξιδι με το αυτοκινητο μονη μου αν δεν εχω μπαταρια στο κινητο και ενα μπουκαλακι νερο!!!!

Ετσι για λογους ασφαλειας!!!!!

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο σκοτάδι δεν μπορώ να πω ότι φοβάμαι.

Στο χωριό μου μόνο νιώθω μια μικρή ανασφάλεια όταν ας πούμε κάθομαι στη βεράντα και δεν έχει φως.

Το καλοκαίρι ήμουν στο χωριό με το αμόρε και βλέπαμε στη βεράντα θρίλερ. Σηκώνεται κάποια στιγμή να φέρει να πιούμε τίποτα και έκλεισε κατά λαθος την πόρτα. Αυτός μέσα εγώ έξω από το σπίτι. Και καθώς περίμενα να έρθει βλέπω ένα φως που έχουμε στη βεράντα με φωτοκύτταρο να ανάβει...

Καλά δεν το συζητώ ότι με άκουσε όοοοολο το χωριό!!! :cry: :cry: :cry:

 

Ένας λόγος παραπάνω να φοβάται κανείς στο χωριό είναι και για διάφορες ιστορίες που ακούγονται με νεραϊδες,πνεύματα κλπ...Εγώ αγριεύομαι να πώ την αλήθεια μου όπου και να πάει ο άλλος πάω απο πίσω!!!:O

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
:wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :X :X :blink: :blink:

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Aντε να καταλαβω την πεταλουδα... να καταλαβω τη μπουλντοζα... και την αγοροφοβια σου αλλα και τη βια γενικως!!!!!!!!!!

Τους αντρες γιατι τους φοβασαι????Οταν λες τους φοβασαι τι εννοεις βρε κοριτσι μου????

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

φοβάμε τις σκάρπες(σκορποιούς)....Δεν ξέρω, αλλά κάθε φορά που πάω στην Σκούπα(Άρτα) δεν θέλω να βλέπω σκορποιούς
Link to comment
Share on other sites

τελευταιο...φοβαμαι τους αντρες........λοιπον δεστε οτι υπαρχουν και χειροτερα και σα τη περιπτωση τη δικια μου αλλη δεν υπαρχει......:cry: :cry: :cry:

 

Συγνώμη που γίνομαι αδιάκριτη.. Γιατί φοβάσαι τους άντρες; Έχει συμβεί κάτι; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι τις διακοπές ρεύματος, δεν έχω όμως ιδιαίτερο πρόβλημα με το σκοτάδι όταν κοιμάμαι (κλειστά φώτα κλπ.) αρκεί να ξέρω οτι ανα πάσα στιγμή μπορώ να ανάψω το φώς.

Αυτό που τρέμω όμως και το βλέπω συχνά στον ύπνο μου (τρομεροι εφιάλτες)είναι οτι παθαίνει κάτι κάποιο μέλος της οικογένειας μου...

Τώρα τελευταία το βλέπω και στον ξύπνιο μου . . . . :wacko: Μληπως χρειάζομαι γιατρόόόό;;;;;;:w00t:

"We all have the ability, our choices make the difference ":baby:
Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι ΤΡΕΛΛΑ τα αεροπλάνα. Έχω μπει 3ς φορές και δεν πρόκειται να ξαναμπω στην ζωή μου (περίεργο πάντως για άτομο από "αεροπορικό" σόι.. παππούς και θείος).

Επίσης, φοβάμαι τις εγχειρίσεις-πόσα και πόσα δεν ακούμε.. Φοβάμαι πολύ τον πόνο (σε σημείο που το σκεύτομαι να κάνω παιδί..). Φοβάμαι ακόμα τον οδοντίατρο. Φοβάμαι απίστευτα τον θάνατο. Φοβάμαι να μην μείνω μόνη μου.

Τώρα που το σκεύτομαι, τί άνθρωπος είμαι??? Πως ζω???

yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

εγω σ'αεροπλανο δεν εχω μπει ποτε και δεν ξερω πως ειναι αλλα το φοβαμαι!

δηλαδη αν θελω να κατεβω? τι θα κανω? θα πηδηξω?

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που γίνομαι αδιάκριτη.. Γιατί φοβάσαι τους άντρες; Έχει συμβεί κάτι; :confused:

 

 

φοβαμαι τους αντρες επειδη ειμαι ευεστητη οτι ο καθενας που θα με πλησιασει θα θελει απλως να περασει την ωρα του γιατι εχω και καποια αποθημενα παλια.

φοβαμαι οταν ενας αντρας με πλησιαζει και τον αποφευγω οπως ο διαολος το λιβανι .!!!!!!!!!!!

 

 

για την υπογραφη που μ ε ρωτησε καποιος ..ε προσπαθω παντα να μη σκεφτομαι τα δυσαρεστα αλλιως τωρα θαχα τρελαθει τελιως!!!!!!!!

επεισης το it feel so good einai ena apo ta agaphmena μου τραγουδια βασικα γιαυτο το γραψα ειναι της sonique fωnara milame

It Feel So Good
Link to comment
Share on other sites

φοβαμαι τους αντρες επειδη ειμαι ευεστητη οτι ο καθενας που θα με πλησιασει θα θελει απλως να περασει την ωρα του γιατι εχω και καποια αποθημενα παλια.

φοβαμαι οταν ενας αντρας με πλησιαζει και τον αποφευγω οπως ο διαολος το λιβανι .!!!!!!!!!!!

 

Αυτο νομιζω πως ειναι πολυ σοβαρο προβλημα κοριτσακι μου...

Εισαι μονο 18 χρονων πρεπει να το αποβαλλεις... Σου αρεσει περισσοτερο να μεινεις μονη σου στη ζωη σου,αυτο δεν το φοβασαι???

Εγω αυτο το τρεμω... Τη μοναξια:cry:

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

για την υπογραφη που μ ε ρωτησε καποιος ..ε προσπαθω παντα να μη σκεφτομαι τα δυσαρεστα αλλιως τωρα θαχα τρελαθει τελιως!!!!!!!!

επεισης το it feel so good einai ena apo ta agaphmena μου τραγουδια βασικα γιαυτο το γραψα ειναι της sonique fωnara milame

balloo διάβασα "I feel good" kai νόμιζα πως ήταν απο το γνωστο τραγουδι, για αυτο σε ρώτησα.

Καλά κάνεις και προσπαθεις να μη σκεφτεσαι τα δυσάρεστα, δεν εχει και νοημα άλλωστε. Με όσα γραφεις, πολυ δύσκολη ζωή θα εχεις περάσει κι εισαι ακομα μικρουλα..

Link to comment
Share on other sites

εγω σ'αεροπλανο δεν εχω μπει ποτε και δεν ξερω πως ειναι αλλα το φοβαμαι!

δηλαδη αν θελω να κατεβω? τι θα κανω? θα πηδηξω?

 

Φοβάμαι ΤΡΕΛΛΑ τα αεροπλάνα. Έχω μπει 3ς φορές και δεν πρόκειται να ξαναμπω στην ζωή μου (περίεργο πάντως για άτομο από "αεροπορικό" σόι.. παππούς και θείος)

 

 

Αμ εγώ που έχω πετάξει πολλές φορές, αλλά όταν μπαίνω μέσα κάτι με πιάνει....:lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

Φοβάμαι τις διακοπές ρεύματος

 

H λύση είναι ένα Ups!! :p

 

 

Μπορει να ακουστει χαζο αλλα δεν μπορω να κανω ταξιδι με το αυτοκινητο μονη μου αν δεν εχω μπαταρια στο κινητο και ενα μπουκαλακι νερο!!!!

Ετσι για λογους ασφαλειας!!!!!

 

Πάρε κοπέλα μου ένα φορτιστή αυτοκινήτου... Όσο για το νερό, τι το έχεις το ψυγείο στο αυτοκίνητο? :p Καλό είναι βέβαια, που και που, να κοιτάς αν έχεις και βενζίνη!!! :p

Link to comment
Share on other sites

φοβαμαι τους αντρες επειδη ειμαι ευεστητη οτι ο καθενας που θα με πλησιασει θα θελει απλως να περασει την ωρα του γιατι εχω και καποια αποθημενα παλια.

φοβαμαι οταν ενας αντρας με πλησιαζει και τον αποφευγω οπως ο διαολος το λιβανι .!!!!!!!!!!!

 

Κατα την γνώμη μου είναι λάθος αυτό που κάνεις!

Δεν σου λέω να δωθείς ολοκληρωτικά σε κάποιον, πλήσιασε τα αγόρια που σου αρέσουν και σε πλησιάζουν, κράτα τις πισινές σου και αν σου κάνουν σαν άτομα συνέχισε αλλιώς φύγε! Είμαι σίγουρη οτι δεν θα θέλουν να σου κάνουν όλοι κακό πια, δεν είναι όλοι έτσι.. :O

Link to comment
Share on other sites

Εχω ακροφοβία. Κάθε φορά που βρίσκομαι σε μπαλκόνι στην άκρη, σε σκάλα με κενό ανάμεσα στα σκαλοπάτια, σε γυάλινο δάπεδο, γυάλινο ασανσέρ, πολύ απότομη σκάλα και χιλια δυό άλλα τέτοια, παθαίνω σοκ. Πρόσφατα πάρναγα τη σκάλα στον ηλεκτρικό στο mall και στη μέση έπαθε σοκ. Σταμάτησα και έβαλα τις φωνές, η ξεφτίλα. Αναγκστικά πάω σε οτι κι αν με φοβίζει απλά γίνομαι ρεζίλι, γιατί και μισό μέτρο να απέχει από το έδαφος η σκάλα αν έχει κενό θα το πάθω το σοκ.
Link to comment
Share on other sites

Εχω ακροφοβία. Κάθε φορά που βρίσκομαι σε μπαλκόνι στην άκρη, σε σκάλα με κενό ανάμεσα στα σκαλοπάτια, σε γυάλινο δάπεδο, γυάλινο ασανσέρ, πολύ απότομη σκάλα και χιλια δυό άλλα τέτοια, παθαίνω σοκ. Πρόσφατα πάρναγα τη σκάλα στον ηλεκτρικό στο mall και στη μέση έπαθε σοκ. Σταμάτησα και έβαλα τις φωνές, η ξεφτίλα. Αναγκστικά πάω σε οτι κι αν με φοβίζει απλά γίνομαι ρεζίλι, γιατί και μισό μέτρο να απέχει από το έδαφος η σκάλα αν έχει κενό θα το πάθω το σοκ.

 

Και εγώ έχω ακροφοβία! Επιτέλους βρήκα και κάποιον με το ίδιο πρόβλημα! Αυτή τη φοβία, σε συνδυασμό με μια γενικότερη υψοφοβία την απέκτησα στον Καναδά, στο observation deck του CN Tower στο Τορόντο, το οποίο διαθέτει γυάλινο πάτωμα (342 μέτρα πάνω από το έδαφος). Περιττό να σας πω, ήταν τέτοιο το σοκ (ήμουν τεσσάρων ετών τότε) που από τότε όποτε φοβάμαι να πλησιάσω μέχρι και στο μπαλκόνι του σπιτιού μου. Φοβάμαι επίσης τα έντομα (κάθε είδους, σχήματος και μεγέθους). Τελικά μου φαίνεται πως όλοι μέσα μας κρύβουμε έναν Monk!

Link to comment
Share on other sites

Εχω ακροφοβία. Κάθε φορά που βρίσκομαι σε μπαλκόνι στην άκρη, σε σκάλα με κενό ανάμεσα στα σκαλοπάτια, σε γυάλινο δάπεδο, γυάλινο ασανσέρ, πολύ απότομη σκάλα και χιλια δυό άλλα τέτοια, παθαίνω σοκ. Πρόσφατα πάρναγα τη σκάλα στον ηλεκτρικό στο mall και στη μέση έπαθε σοκ. Σταμάτησα και έβαλα τις φωνές, η ξεφτίλα. Αναγκστικά πάω σε οτι κι αν με φοβίζει απλά γίνομαι ρεζίλι, γιατί και μισό μέτρο να απέχει από το έδαφος η σκάλα αν έχει κενό θα το πάθω το σοκ.

 

Και απο αυτό έχω!!!! :O Εγώ νιώθω οτι θα πέσω ακόμα και αν είμαι ακίνητη, δεν κιυνιέμαι, φοβάμαι και τρέμω... :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...