Jump to content

Καλοκαίρι και ...όλα έξω! (Ντύσιμο και νοοτροπία)


sakalisX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φταίνε καθαρά οι γονείς.

 

Εχουμε φτάσει στο σημείο να ζητάμε ταυτότητα πριν γαμ....

 

Η κόρη μου είναι στα 13 και μπορώ να πω με ασφάλεια πως φταίνε καθαρά και μόνο οι γονείς.

 

Δεν μπορώ να ξέρω τι με περιμένει και μένα στο μέλλον, αλλά φροντίζουμε τουλάχιστον να δώσουμε στα παιδιά μας μερικές σωστές βάσεις...

 

Ακούω κατά καιρούς διάφορες φιλοσοφίες του κώλ.. απο γονείς σε διάφορες συνευρέσεις περι ανατροφής κλπ κλπ και μούρχεται να ξεράσω

 

Μήπως είμαι οπισθοδρομικός γιατί δεν αφήνω την κόρη μου να πάει στο παρκάκι δίπλα στο σπίτι μου και να μπαλαμουτιάζεται με κάτι τυπάκια που θυμίζουν κάτι απο κόκκορες (απο μαλλί) όπως κάνει αυτή την στιγμή (00:30) μιά συμμαθήτριά της και οι φίλες της?

 

Πού είναι οι γονείς τους? Δεν ανυσηχούν που ανήλικα παιδιά είναι μισή ώρα μετά τα μεσάνυχτα στο παρκάκι?

 

Εννοείται ότι αντίστοιχα για τα αγόρια πρέπει να ισχύουν αντίστοιχα ορισμένοι κανόνες

 

Πρέπει τα παιδιά να καταλάβουν ότι μεγάλοι θα γίνουν...Παιδιά δεν θα ξαναγίνουν ποτέ...

 

Σταματώ εδώ γιατί θα πρέπει να γράφω με τις ώρες για να το αναλύσω πλήρως και έχω ξεφύγει και από το θέμα

 

 

Δημήτρης

file mou ki ego apo rodo eimai !!:) se auta pou les exeis dikio !! ki ego pisteuo polu oti ftaine para polu oi goneis se polla pragmata !! ok na afhseis to paidi sou eleuthero alla mexri ena shmeio !!auto pou vlepo einai oti pragmatika vlepeis koritsakia 14 kai 15 kai nomizeis oti einai pano apo 20 kai !! ego eimai 21 !!prin ena xrono vghka me ena filo mou kai mou gnorise mia kopela h opoia htan vamenh kai ntumenh les kai htan 25 !! se kapoia fash mou leei oti paei trith gumnasiou!! emeina mal....as !!:) exoun allaxei ta pragmata!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 123
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειναι μεγαλη η συζητηση και το "χαλαρο" υφος του τοπικ δε θα αναδειξει την σημασια της.Παντως εγω σαν νεος σκεφτομαι σιγουρα διαφορετικα απο τον silvester.Με την εννοια οτι με ευχαριστουν αυτα που βλεπω και δεν αντιδρω.Αν ξεπερασουμε ομως το αισθητικο μερος νομιζω οτι η κοινωνια μας ειναι κοντα στην υπερβολη.Και χωρις να ειμαι συντηρητικος νομιζω οτι θα πρεπει να μπει ενα φρενο αλλιως τα επομενα χρονια (δηλ στα δικα μου παιδια) θα δουμε "τερατα"
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι μεγάλη κουβέντα!! :!: :!:

 

Δεν καταλαβαίνουν τα παιδιά από αυτά... Θυμάμαι μικρότερος (που δεν είμαι και ιδιαίτερα μεγάλος αλλά μιλάω για δημοτικό πχ.) δεν ξέραμε πως γίνεται η "πράξη"...

 

Σήμερα στην 6η Δημοτικού πολλά παιδιά το έχουν ήδη κάνει...

 

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!! Τι θα έχουν μεθαύριο να θυμούνται από τα παιδικά τους χρόνια;; Τι μάρκα προφυλακτικό χρησιμοποιήσανε πρώτη φορά στα 12 τους??

 

Τουλάχιστον οι προηγούμενες γενιές θα έχουμε να θυμόμαστε τις πλατείες, τα παιχνίδια, τα γέλια, τα ΑΘΩΑ φλερτ...πλέον όλα γίνονται ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ και νομίζω πως χάνουν την αξία τους...:worry: :worry:

Εχεις δικιο σε αυτο που λες τωρα βλεπω η μαλλον ακουω μερικα παιδια που πανε δημοτικο να μιλανε για σεξ αλλα να ξερουν και το παραμικρο και και να τα δειτε πως μιλανε σε συμμαθητριες τους αλλα και πως απαντανε και αυτες εκει θα απορησετε και θα λετε τι γινεται.Η το αλλο που ακουω απο 5 δημοτικου να αυνανιζονται (το ειπα οσο πιο κοσμεια μπορουσα) και σκευτομαι πως ηταν τα πραγματα οταν ημουν εγω μικρος και φανταστητει οτι δεν εχουμε και τερασστια διαφορα ηληκειας,τι αλλαξε τοσο σε αυτον τον καιρο και αλλαξαν ετσι τα μικρα παιδια??

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με μια "έρευνα" το 2080 η γυναίκες το καλοκαίρι θα κυκλοφορούν χωρίς ρούχα..

 

Ετσι όπως πάμε..... ίσως να είναι φυσιολογικό για εκείνη την εποχή...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Η το αλλο που ακουω απο 5 δημοτικου να αυνανιζονται (το ειπα οσο πιο κοσμεια μπορουσα) και σκευτομαι πως ηταν τα πραγματα οταν ημουν εγώ μικρος και φανταστεί οτι δεν εχουμε και τεράστια διαφορα ηληκίας,τι αλλαξε τοσο σε αυτον τον καιρο και αλλαξαν ετσι τα μικρα παιδια??

Τεχνολογία και ενημέρωση είναι για μένα αυτά που έπαιξαν καταλυτικό ρόλο.

 

Εμείς,μιας και λες για σεξ,μάθαμε τι θα πει και σκοπούς εξυπηρετεί (γονιμοποίηση) από τους φίλους μας και ίσως από καμία εγκυκλοπαίδεια.Δεν είχαμε τα μέσα τότε για να το μάθουμε από το Internet (ούτε καν υπήρχε αυτή η λέξη στο λεξιλόγιό μας) ή την TV (2 κανάλια υπήρχαν τότε) ή από τον υπολογιστή γενικότερα (τεχνολογία).

 

Σκέψου ότι το σημερινό παιδί που πάει 6η δημοτικού (ενώ εμείς παίζαμε μπίλιες και μπάλα στα πάρκα) είναι σε θέση να σου κατεβάσει από το Internet ότι πορνοταινία και εικόνες ακάταλληλες για ανηλίκους,μέσα σε λίγα λεπτά,μέχρι και videogames + movies.

 

Υπάρχει η δυνατότητα να μάθεις πλέον ότι θέλεις,γιαυτό "πέσαν" και τα ταμπού μέσα σε λίγα χρόνια.

 

Για όλα φταίει η τεχνολογία και η ταχύτητα μετάδοσης της πληροφορίας-τα κινητά είναι ένα καλό παράδειγμα(εγώ δεν το βλέπω αρνητικά,αντιθέτως είναι το λογικό της εξέλιξης).

 

Τουλάχιστον εγώ χαίρομαι που πέρασα τα παιδικά και εφηβικά μου χρόνια πολύ πιο ξέγνοιαστα και αγνά,κάτι που πλέον μπορώ να πω ότι έχει εξαλειφθεί σε πολύ μεγάλο βαθμό

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στην 6η Δημοτικού πολλά παιδιά το έχουν ήδη κάνει...

Νομιζω πως υπερβαλλεις...

 

Επειδη εχω αδερφο σ'αυτη την ηλικια,το 99,αν οχι το 100% που λεει οτι...κουτουπωσε τη συμμαθητρια του ή αυνανιζεται,το κανει αποκλειστικα για μαγκια & αντριλικι.Ξερουν βεβαια τα μικρα παρα πολλα γυρω απ'το σεξ,αλλα μονο σε θεωρητικο επιπεδο.Σε πρακτικο και...σωματικο επιπεδο,δεν ειναι παντα ευκολο να το κανουν απ'αυτη την ηλικια...;)

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει τα παιδιά να καταλάβουν ότι μεγάλοι θα γίνουν...Παιδιά δεν θα ξαναγίνουν ποτέ...

 

Δημήτρης

 

Αν και offtopic, πολύ σοφά λόγια. Χαίρομαι που γράφουν και ώριμοι άνθρωποι εδώ μέσα. Όλα τους βιάζονται να μεγαλώσουν ή να δείξουν ότι μεγάλωσαν με τις πλάτες άλλων(γονείς στην προκειμένη). Και όταν έρθει η ώρα να μεγαλώσουν φαίνεται η «γύμνια» τους και η ανωριμότητά τους.

 

Ontopic τώρα:), την πιο καλή ατάκα την έχει πει ο μέγας Τσάκωνας: «Παλιά έκανες στην κυλότα στην άκρη για να δεις τον κ ώλο. Τώρα κάνεις στην άκρη τον κ ώλο για να δείς την κυλότα...»

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι μεγάλη κουβέντα!! :!: :!:

Σήμερα στην 6η Δημοτικού πολλά παιδιά το έχουν ήδη κάνει...

:

to γα@##τε το θεμα... μην παιρνετε τις εξαιρεσεις π φαινονται μεγαλυτερες κ πιο μαχημα για την ηλικια τους...δεν ειναι ολα ετσι.

εγω πιστευω το αντιθετο οτι αργα γ@@νε στην πραξη στα λογια ναι...απο το γυμνασιο

Link to comment
Share on other sites

Τεχνολογία και ενημέρωση είναι για μένα αυτά που έπαιξαν καταλυτικό ρόλο.

 

Εμείς,μιας και λες για σεξ,μάθαμε τι θα πει και σκοπούς εξυπηρετεί (γονιμοποίηση) από τους φίλους μας και ίσως από καμία εγκυκλοπαίδεια.Δεν είχαμε τα μέσα τότε για να το μάθουμε από το Internet (ούτε καν υπήρχε αυτή η λέξη στο λεξιλόγιό μας) ή την TV (2 κανάλια υπήρχαν τότε) ή από τον υπολογιστή γενικότερα (τεχνολογία).

 

Σκέψου ότι το σημερινό παιδί που πάει 6η δημοτικού (ενώ εμείς παίζαμε μπίλιες και μπάλα στα πάρκα) είναι σε θέση να σου κατεβάσει από το Internet ότι πορνοταινία και εικόνες ακάταλληλες για ανηλίκους,μέσα σε λίγα λεπτά,μέχρι και videogames + movies.

 

Υπάρχει η δυνατότητα να μάθεις πλέον ότι θέλεις,γιαυτό "πέσαν" και τα ταμπού μέσα σε λίγα χρόνια.

 

Για όλα φταίει η τεχνολογία και η ταχύτητα μετάδοσης της πληροφορίας-τα κινητά είναι ένα καλό παράδειγμα(εγώ δεν το βλέπω αρνητικά,αντιθέτως είναι το λογικό της εξέλιξης).

 

Τουλάχιστον εγώ χαίρομαι που πέρασα τα παιδικά και εφηβικά μου χρόνια πολύ πιο ξέγνοιαστα και αγνά,κάτι που πλέον μπορώ να πω ότι έχει εξαλειφθεί σε πολύ μεγάλο βαθμό

exeis apoluto dikio !! tora to mono pou endiaferei tis pio mikres hlikies einai ti kinito tha paroun kai pote tha mpoun sto internet !! ego otan hmoun 12 dn uparxan kan kinita thlefona oute internet!!:) alla nomizo oti exoume xefugei ligo apo to thema !!:)

Link to comment
Share on other sites

δειτε λιγο την εξελιξη στην αλλη πλευρα του Ατλαντικου.Προς τα κει οδευουμε

 

 

Πολυ καλυτερα δηλαδη? Δεν νομιζω...

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Μπα χειροτερα ειναι.Απλα τα τελευταια 10 χρονια ακολουθουμε γραμμη τις εξελιξεις.Καποιοα στιγμη Αμερικη θα γινουμε.Californication...
Link to comment
Share on other sites

to γα@##τε το θεμα... μην παιρνετε τις εξαιρεσεις π φαινονται μεγαλυτερες κ πιο μαχημα για την ηλικια τους...δεν ειναι ολα ετσι.

εγω πιστευω το αντιθετο οτι αργα γ@@νε στην πραξη στα λογια ναι...απο το γυμνασιο

 

Ναι, ευτυχώς δηλαδή δεν είναι 100% έτσι.

 

Αλλά μια φορά τώρα τελευταία που πήγε η γυναίκα μου στον γυναικολόγο και με την ευκαιρία ρώτησε διάφορα για την κόρη μου κλπ κλπ τώρα που μπαίνει στην εφηβία, ανοίξανε την κουβέντα και σε κάποια φάση λέει ο γιατρός ότι πάρα πολλά κοριτσάκια 12-14 έχουν ήδη πάει σε εκείνον για έκτρωση και ξέρει και απο άλλους γυναικολόγους πάρα πολλές περιπτώσεις. Και που αυτά ?

 

Στην Ρόδο σε ένα νησί. Σκέψου δηλαδή τις μεγάλες πόλεις.

 

Και οι δράστες δεν είναι συνομήλικοι, μιας και στα αγόρια "αργεί" λίγο να πήξει ο εγκέφαλος, αλλά μεγαλύτεροι..

 

Ισως αρκετά μεγαλύτεροι δηλαδή ενήλικοι μιας και έχεις δίκιο ότι τα αγόρια αρκούνται στο να φορτώνουν το "woman simulator v2.43" και να προσπαθούν να ξεκολλήσουν απο την θέση του, το σημακτικότερο όργανο που τους έδωσε η φύση και το οποίο θεωρώ απολύτως φισιολογικό για την ηλικία τους.

 

Ευτυχώς η φύση, το έχει κολλήσει πολύ γερά :)

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

και που να δειτε τα ανηλικα της γερμανιας που θα κανυν εξορμηση φετος στην ελλαδα

ήδη έκαναν απόβαση μοναστηράκι-θησείο με μπυρόνια,βρισιές,και οτι πιο ανάλαφρο μπορούσαν να βάλουν.φαντάσου,οτι περπατούσα θησείο με μια γκόμενα και ήρθε χίμα ένα κοριτσάκι και μου μιλούσε στα γερμανικά και μου έλεγε διάφορα γελώντας.της απάντησα κι εγώ στα γερμανικά και έμεινε.τρελό γέλιο.το τι μου έλεγε όμως.......................

Link to comment
Share on other sites

Στην Ρόδο σε ένα νησί. Σκέψου δηλαδή τις μεγάλες πόλεις.

Νομιζω πως τα πραγματα ειναι χειροτερα σ'αυτο το θεμα στην επαρχια,απ'οτι στην Αθηνα & στις υπολοιπες μεγαλες πολεις.Χωρις να ειναι απολυτο βεβαια αυτο...;)

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό έχει δίκιο ο Dimitris79!Με πρόλαβε!

 

Λόγω των πιο κλειστών κοινωνιών στην επαρχία κατά πάσα πιθανότητα είναι ο κύριος λόγος που οι περισσότερες γυναίκες εκεί είναι......ΛΥΣΣΑΡΕΣ!Είναι αυτό που λέμε τα σιγανά ποταμάκια να φοβάσαι!Για το συγκεκριμένο μπορώ να πω ΠΑΜΠΟΛΛΑ παραδείγματα από προσωπικές εμπειρίες και εμπειρίες κολλητών μου κ.α.!Ενώ στην Αθήνα όσες ζουν εδώ ντύνονται πολύ ξεκωλέ και προκαλούν στην επαρχία γίνεται το αντίθετο όμως αν βρεθείς μόνος σου με εκείνη σε καμιά περίεργη στιγμή...........ΟΛΑ τα απωθημένα της βγαίνουν πάνω σου!!!!!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχα!!ρε guyz ειστε φοβεροι! τυφλα να χει και ο Μανουσακης ,με την λυσαρα την καθηγητρια και τον Τσιμιτσελη σχολιαροπαιδο!!!!
IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

για μενα η εμφανιση ειναι πολυ σημαντικο..

τωρα το καλοκαιρακι λοιπον ειναι λογικο να ντυθουμε πιο ελαφρα αλλα παντα προσεκτικα,μια γυναικα μπορει να ειναι προκλητικη και με ενα απλο φορεματακι,δεν ειναι αναγκη να ειναι ξεκ@λο,

βεβαια εξαρταται απο πολλους παραγοντες αμα πχ ειμαι διακοπες θα φορεσω και το σορτσακι και την μινι τη φουστα αλλα οχι για να παω στη δουλεια ή για μια βολτα στο κεντρο..

απορω με τις γυναικες που ντυνονται ετσι, καλα τους αρεσει να τις κοιταζουν ολα τα λιγουργια?γιατι κανενας αντρας δεν θα τις παρει σοβαρα αμα ειναι ντυμενες ξεκ@λα ουτε και καποιος αξιόλογος..

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

για μενα η εμφανιση ειναι πολυ σημαντικο..

τωρα το καλοκαιρακι λοιπον ειναι λογικο να ντυθουμε πιο ελαφρα αλλα παντα προσεκτικα,μια γυναικα μπορει να ειναι προκλητικη και με ενα απλο φορεματακι,δεν ειναι αναγκη να ειναι ξεκ@λο,

βεβαια εξαρταται απο πολλους παραγοντες αμα πχ ειμαι διακοπες θα φορεσω και το σορτσακι και την μινι τη φουστα αλλα οχι για να παω στη δουλεια ή για μια βολτα στο κεντρο..

απορω με τις γυναικες που ντυνονται ετσι, καλα τους αρεσει να τις κοιταζουν ολα τα λιγουργια?γιατι κανενας αντρας δεν θα τις παρει σοβαρα αμα ειναι ντυμενες ξεκ@λα ουτε και καποιος αξιόλογος..

 

Εμ..δεν νομίζω οτι τις κοιτάνε ακριβώς σαν λιγούρια (εκτός από μερικές εξαιρέσεις).Άλλοι κοροϊδεύουν κιόλας.Αν είναι να κυκλοφορούμε σαν το τσίρκο Medrano στο κατακαλόκαιρο..τι να πω!!! :confused:

Ειδικά όταν βάφονται υπερβολικά το καλοκαίρι..και καλά τον Χειμώνα το ψιλο ανέχεσαι (λέμε τωρα!!!) το καλοκαίρι όμως πως κυκλοφορουν παστωμένες 24 ώρες το 24ωρο :blink:

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

γιατι αυτες που πανε για μπανιο με μεικ απ και μολις βγουν απο την θαλασσα νομιζεις οτι ειναι gay ουκας με φουμο?

 

:lol: :lol: :lol:

και εγω νομιζα οτι εσεις οι αντρες δεν τα παρατηρειτε αυτα...

μερικες που πανε με τακουνι στην παραλια??

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: :lol:

μερικες που πανε με τακουνι στην παραλια??

:lol: :lol: γι'αυτο ηταν μια καρφωμενη μεσα και δεν μπορουσε να περπατησει?

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...