Jump to content

[S60 1st, 2nd Edition] Εφαρμογές v6.1/7.0 & 8.0a


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ebala to programmataki tis Pciloc kai kanei mono restart!!! meta meta klinw to kinito vgazontas tin mpataria, giati alios den eklinw kai apo tote kathe pou anigei kai mpenw se kapio apo ta menou mou grafei sfalma sistimatos -1. ti simenei auto? mporw na kanw kati gia na to ftiaxw? i prwpei na to paw gia na mou xana perasoun to software?

 

yg: tin efarmi tin perasa stin mmc kai meta tin esvisa ala to provlima paramenei.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ababapanos ( 9 Δεκ. 2004 , 22:52)

 

Ebala to programmataki tis Pciloc kai kanei mono restart!!!

 

tin efarmi tin perasa stin mmc kai meta tin esvisa ala to provlima paramenei.

 

Εγώ πάντως σε προειδοποίησα . :o
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow ( 9 Δεκ. 2004 , 19:31)

 

Πάντως με smart file manager και το θεικό profi explorer είμαστε 80% καλυμμένοι. Και δεν λέω 100% γιατί τα properties αλλάζαν μόνο με τα efileman και seleQ.

 

 

Ο FileMan (ή SmartFileMan) της Symbianware αλλάζει και τα properties των αρχείων-φακέλων.

Απλά πήγαινε Επιλογές->Operations->Set Attr .

Είναι ότι καλύτερο σε filemanager.

Και πιο πάνω που λες για το ότι δεν μπαίνει σε φάκελο κάνοντας «δεξιά» και πίσω ( ένα επίπεδο πάνω) κάνοντας «αριστερά», μάλλον αυτό δεν έχει σχέση με τον FileMan, γιατί την ίδια έκδοση, εγκατεστημένη από το ίδιο αρχείο, στο μεν SX1 το κάνει, στο δε 6260 δεν το κάνει.

Μήπως έχει σχέση με τα νέα λειτουργικά;

All science is either physics or stamp collecting.

Ernest Rutherford, in J. B. Birks "Rutherford at Manchester" (1962).

British chemist & physicist (1871 - 1937).

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε φίλε. Αυτό με το Set Attr ομολογώ πως δεν το είχα προσέξει και πίστευα πως δεν έχει την σημαντική αυτή δυνατότητα.

 

Μάλλον αυτό συμβαίνει που λές. Γενικά τα προγράμματα της symbianware - η καλύτερη εταιρία για μένα - παρουσιάζουν σημαντικές ασυμβατότητες απο συσκευή σε συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος john74 (10 Δεκ. 2004 , 02:22)

 

to e recorder tora den moy doulevei alla douleve tis protes meres...ti egine poly buggy ta psiloc telika

 

 

Μην μπλεκεις με την Psiloc απο την στιγμη που υπαρχουν εναλλακτικες λυσεις.

Δοκιμασε το Call Recorder ή το Power Dictaphone της Symbianware. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος asymvivastos (10 Δεκ. 2004 , 02:30)

 

Μην μπλεκεις με την Psiloc απο την στιγμη που υπαρχουν εναλλακτικες λυσεις.

Δοκιμασε το Call Recorder ή το Power Dictaphone της Symbianware. ;)

 

mono to call recorder doulevei,oyte to power dictaphone doulevei sto 6630
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Θα βγαλει στανταρ εκδοση και για το 6630 η Symbianware.Παντα βγαζει για τα καινουργια μοντελα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

To call recorder υποτίθεται οτι δουλεύει αλλά δεν έχω καταφέρει να το χειριστώ. Έχω προσοαθήσει όλους τους δυνατούς τρόπους. Περίεργο είναι. Όποιος έχει καταλάβει πως λειτουργεί ας μου δώσει παρακαλώ αναλυτικές οδηγίες. Όλές οι εφαρμογές της symbianware είναι ενδιαφέρουσες και αυτή σίγουρα θα είναι μία απο τις καλές.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow (10 Δεκ. 2004 , 02:40)

 

To call recorder υποτίθεται οτι δουλεύει αλλά δεν έχω καταφέρει να το χειριστώ. Έχω προσοαθήσει όλους τους δυνατούς τρόπους. Περίεργο είναι. Όποιος έχει καταλάβει πως λειτουργεί ας μου δώσει παρακαλώ αναλυτικές οδηγίες. Όλές οι εφαρμογές της symbianware είναι ενδιαφέρουσες και αυτή σίγουρα θα είναι μία απο τις καλές.

 

1.anoigeis to programma

2.options--->rules--->bale ask incoming/outgoing--->done

3.options--->settings---->activate(turn on),record format(vale amr),sound folder(dialexe mmc memory),max record time(unlimited),play volume(loud)--->ok

4.options--->exit

KAI EISAI ETOIMOS,otan se paroune i pareis tilefono se rotaei ean thes na to ihografiseis i ohi ..ayta

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να ήταν τόσο απλό. Το έκανα ακριβώς όπως λές αλλά δεν με ρωτάει τίποτα. Στην λίστα μου έχει δύο πράγματα. Ένα default και ένα unknown phone. Τι είναι αυτά;

 

Μήπως επειδή δεν είναι συμβατό με το 6630. Τρέχει δηλαδή κανονικά αλλά δεν λειτουργεί σωστά; Γιατί δεν υπάρχει στην σελίδα αυτή που βρίσκονται οι λιγες μεχρι στιγμής εφαρμογές της εταιρίας με το 6630.

 

Καλά ρε τι ακαταλαβίστικο πρόγραμμα είναι αυτό που έβγαλε η symbianware;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος john74 (10 Δεκ. 2004 , 03:09)

 

1.anoigeis to programma

2.options--->rules--->bale ask incoming/outgoing--->done

3.options--->settings---->activate(turn on),record format(vale amr),sound folder(dialexe mmc memory),max record time(unlimited),play volume(loud)--->ok

4.options--->exit

KAI EISAI ETOIMOS,otan se paroune i pareis tilefono se rotaei ean thes na to ihografiseis i ohi ..ayta

 

 

Δεν ξεκινάει με τίποτα την ηχογράφηση και σε μένα... :(

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5226DragonTiger.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ili (10 Δεκ. 2004 , 16:13)

 

Δεν ξεκινάει με τίποτα την ηχογράφηση και σε μένα... :(

 

 

Ποια εκδοση χρησιμοποιεις;;Η 1.01 απ'οτι εχω δει δουλευει στο 6630.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια ili. Έχω κάνει πολλές δοκιμές αλλά δεν έβγαλα άκρη. Αλλά, αναρωτιέμαι, απο την στιγμή που υπάρχει το πολύ καλύτερο power dictaphone, του οποίου η έκδοση 1.0.3 παίζει άψογα στο 6630, για ποιόν λόγο να βάλουμε και να χρησιμοποιούμε το call recorer; Ψιλοάχρηστο μου φαίνεται.

 

Την 1.0.0 έχω. Θα δοκιμάσω και την 1.0.1 για να δω αν δουλέψει τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα με 6630 και profiexplorer 1.34 αλλα δεν μπορεσα να στείλω *.sis αρχεια. Επίσης το mobiluck 2.15 δεν δουλεψε... Καμμια ιδέα για αποστολή *.sis αρχειων?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος geopan (11 Δεκ. 2004 , 01:01)

 

Δοκίμασα με 6630 και profiexplorer 1.34 αλλα δεν μπορεσα να στείλω *.sis αρχεια. Επίσης το mobiluck 2.15 δεν δουλεψε... Καμμια ιδέα για αποστολή *.sis αρχειων?

 

 

Eγω με 1.24 στελνω κανονικα ,δεν εχω δοκιμασει το 1.34 .

 

Εdit Δοκιμασα και με 1.34 και στελνω παλι κανονικα. :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος geopan (11 Δεκ. 2004 , 01:01)

 

Δοκίμασα με 6630 και profiexplorer 1.34 αλλα δεν μπορεσα να στείλω *.sis αρχεια. Επίσης το mobiluck 2.15 δεν δουλεψε... Καμμια ιδέα για αποστολή *.sis αρχειων?

 

ειχες διπλα σου αλλη συσκευη με ανοιχτο το bt για να στειλεις τα αρχεια ?
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Όντως το Call Recorder 1.0.1 παίζει κανονικά. Και μόλις γίνει και η πρώτη ηχογράφηση συνομιλίας σου εμαφανίζει μια λίστα με αυτές και σου δίνει πάμπολλες επιλογές. Βιάστηκα ν ακρίνω ο πρόγραμμα. Πάρα πολύ καλό τελικά. Και πάλι μπράβο στην symbianware.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος john74 (10 Δεκ. 2004 , 23:51)

 

i ekdosi 1.01 doulevei mono,@shodan den ta eho sta groups moy einai freska ean ta thes dosmoy to email soy,ok??

 

 

Thanks John ta brhka sto aivanet!!!

Link to comment
Share on other sites

Πιο πριν ειχε αναφερθει ενα προγραμματακι της psiloc για να γραφεις ελληνικα σε σ60.Μολις το εβαλα χτες το κινητο τα παιξε.Εσβησε και δεν ξανανοιγε.Εβγαλα την καρτα μνημης ,το τηλεφωνο ανοιξε ευτυχως αλλα μου γραφε system error και δεν ανοιγε καμια εφαρμογη.Εκανα format στην καρτα μνημης και hard reboot στο τηλεφωνο και ευτυχως ολα τωρα ειναι οκ.Παλι καλα που τυχαια ειχα κανει πριν 4 μερες backup στον υπολογιστη με το nokia content copier και δεν ταλαιπωρηθηκα να ξαναπερασω τα παντα στο τηλεφωνο.ΗΘΙΚΟ ΔΙΔΑΓΜΑ.Δε θα εγκαταστησω ξανα εφαρμογη της psiloc στο 6630 μου. :wacko:

Υ.Γ Το smartmovie 2.60 ιναι ΑΠΑΙΧΤΟ.Με λιγα λογια μετατρεπεις το symbian κινητο σου σε φορητο AVI PLAYER.Εχω περασει 2 επεισοδια των απαραδεκτων μεσα και θα κουφανω κοσμο το βραδυ! :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...