Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές Symbian OS v9.1-v9.2


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα παίζω με το νέο μου 6290 και προσπαθώ να εγκαταστήσω εφραμογές. Ψάχνω να βρω κάτι σαν ποτοφόλι και voice recorder? εχετε να μου προτείνετε κάποια με αντικείμενο τα παραπάνω και επίσης αν έχει κάποιος να μου προτείνει μερικές χρησιμες και χρηστικές εφαρμογές? (ξέρω πως είναι θέμα προσωπικό του καθενός αλλά φαντάζομαι ότι θα υπάρχουν κάποιες must εφαρμογές)! Ειμαι νέος, τι να κάνω?

 

υγ. Το έγραψα και στο φορουμ του 6290 αλλά ακόμη δεν βρήκα απάντηση: Οταν μου έρχεται σε μύνημα (από τον παροχέα) οι αναπάντητες κλήσεις δεν μου εμφανίζει το όνομα των επαφών μου αλλά μου βγάζει μόνο το τηλέφωνο. Καμία ιδέα? Χρειάζεται κάποια ρύθμιση?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα παίζω με το νέο μου 6290 και προσπαθώ να εγκαταστήσω εφραμογές. Ψάχνω να βρω κάτι σαν ποτοφόλι και voice recorder? εχετε να μου προτείνετε κάποια με αντικείμενο τα παραπάνω και επίσης αν έχει κάποιος να μου προτείνει μερικές χρησιμες και χρηστικές εφαρμογές? (ξέρω πως είναι θέμα προσωπικό του καθενός αλλά φαντάζομαι ότι θα υπάρχουν κάποιες must εφαρμογές)! Ειμαι νέος, τι να κάνω?

 

 

 

Είναι το καλύτερο πρόγραμμα που κυκλοφορεί για ηχογράφηση.

 

 

Εδώ μπορείς να αποθηκεύεις με ασφάλεια κωδικούς και άλλες πληροφορίες.

 

Γίνε μέλος στο ΦΟΡΟΥΜ και θα αποκτήσεις τη δυνατότητα να κατεβάσεις τις παραπάνω εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

υγ. Το έγραψα και στο φορουμ του 6290 αλλά ακόμη δεν βρήκα απάντηση: Οταν μου έρχεται σε μύνημα (από τον παροχέα) οι αναπάντητες κλήσεις δεν μου εμφανίζει το όνομα των επαφών μου αλλά μου βγάζει μόνο το τηλέφωνο. Καμία ιδέα? Χρειάζεται κάποια ρύθμιση?

αυτο το κανουν ηδη ολες οι εταιριες, και η βονταφον που εχεις αν θυμαμαι καλα. αρα ή παιρνεις τηλεφωνο στην εταιρια σου και λες να το κοιταξουν μηπως ειναι απενεργοποιημενο στο νουμερο σου, ή κοιτας μηπως εχεις αυτες τις επαφες πανω απο μια φορα με αποτελεσμα να μην ξερει τι νουμερο να σου εμφανισει.

Link to comment
Share on other sites

xxxxxxxxxxxxxxxx

Είναι το καλύτερο πρόγραμμα που κυκλοφορεί για ηχογράφηση.

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Εδώ μπορείς να αποθηκεύεις με ασφάλεια κωδικούς και άλλες πληροφορίες.

 

Γίνε μέλος στο ΦΟΡΟΥΜ και θα αποκτήσεις τη δυνατότητα να κατεβάσεις τις παραπάνω εφαρμογές.

 

Τις κατέβασα και τις εγκατέστησα! Μία απορία έχω πάλι: Μου έβγαλε ότι είναι trial 14 ημερών γιατί;

Link to comment
Share on other sites

Καθε αρχειο zip που κατεβασες εχει μεσα εκτος απο το αρχειο της εγκαταστασης και ενα αρχειο nfo ανηξε το με το σημιοματαριο μεσα στο pc σου και διαβασε τη πρεπει να κανεις για να σπασεις την εφαρμογη :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Nομιζω πως δεν υπαρχει για τα κινητα μας :O

Αν θελεις δοκημασε το handyexpense που ειναι ενα προγραμμα υπολογισμου εξοδων :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καμιά εφαρμογή για υπολογισμό κατανάλωσης βενζίνης για το αυτικίνητο υπάρχει :O ?

 

Μονο μια σε java μορφη ξερω.:O

Δοκιμασε την δεν χανεις τιποτα.;)

http://www.getjar.com/products/644/FuelConsumption

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα Ν73 και εχω κατεβασει καποιες εφαρμογουλες κι απο δω μεσα(myphone),οπως το handy clock,Taskman...κ.τ.λ.Ομως οταν παω να κανω εγκατασταση μου δειχνει ενα μηνυμα προειδοποιωντας και λεει,οτι προκειτε η συγκεκριμενη εφαρμογη να βλαψει το τηλεφωνο κ.τ.λ. Τι να κανω να το αγνοησω και να συνεχισω την εγκατασταση???'Η θα εχω κανα προβλημα μετα???
Link to comment
Share on other sites

Σωπα βρε μην ανησυχεις..

Παντα ετσι το λεει σε οσες εφαρμογες δεν αναγνωριζει το τηλεφωνο το πιστοποιητικο του προμηθευτη ή που απλα δεν εχουν πιστοποιητικο..

Συνεχισε την εγκατασταση κανονικα.Μια χαρα θα ειναι το κινητο σου, μη φοβασαι.

Ασε που δεν υπαχει τιποτα που να μην μπορει να το διορθωσει ενα format..

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Εγκατάσταση εφαρμογών από την κάρτα (χωρίς PC Suite)

 

Για όσους δεν έχουν εγκατεστημένο το Nokia PC Suite επειδή έχουν διαφορετικά λειτουργικά (Mac, Linux κτλ.) ή για οποιοδήποτε άλλο λόγο.

1ος τρόπος: Συνδέστε το κινητό στη θύρα USB του υπολογιστή και επιλέξτε στο κινητό σας: Εργαλεία > Καλώδιο δεδομένων > "Μαζική αποθήκευση". Η κάρτα μνήμης του κινητού θα αναγνωριστεί αυτόματα από τον υπολογιστή σαν αφαιρούμενος δίσκος.

2ος τρόπος: Αν ο προηγούμενος δε λειτουργεί, βγάζετε την κάρτα από το κινητό και την βάζετε σε έναν card reader. Μπορείτε να τη βγάλετε κατευθείαν αλλά το πιο σωστό θα είναι να πατήσετε στιγμιαία το κουμπί Power ON/OFF και να διαλέξετε στα προφίλ το "Αφαίρεση κάρτας μνήμης".

Συνέχεια:

Και στις δυο περιπτώσεις, έπειτα ανοίγετε την "Εξερεύνηση των windows" ή τον ανάλογο File Manager του λειτουργικού σας και βρίσκετε την κάρτα σας ως νέο αφαιρούμενο δίσκο.

Πάρτε το αρχείο sis, sisx ή jar που έχετε κατεβάσει και "ρίξτε" το στην στην κάρτα μνήμης, π.χ. χύμα στο Ε:/.

Μόλις ολοκληρωθεί η μεταφορά, αν χρησιμοποιήσατε τον 1ο τρόπο, πατήστε το κόκκινο κουμπί τερματισμού κλήσης για να βγείτε από την κατάσταση μαζικής αποθήκευσης, αν χρησιμοποιήσατε το 2ο τρόπο και είχατε την κάρτα σας σε card reader, ξαναβάλτε την στο κινητό.

Πηγαίνετε τώρα στο κινητό σας, αναζητήστε και βρείτε την εφαρμογή που βάλατε στην κάρτα με τη διαχείριση αρχείων (Εργαλεία > Διαχείριση αρχείων) και ανοίξτε την ("κλικ" πάνω της). Θα αρχίσει η εγκατάσταση της εφαρμογής. Μόλις ολοκληρωθεί η εγκατάσταση μπορείτε να σβήσετε το αρχείο sis ή sisx.

 

EDIT: Η ίδια διαδικασία περίπου μπορεί να γίνει και με bluetooth. Στέλνετε τα αρχεία στο κινητό και τα ανοίγετε σαν μηνύματα. (Ευχαριστούμε το φίλο nikoskat)

 

Μην παραλείψετε όμως να διαβάσετε ολόκληρο και τον πρώτο οδηγό στην αρχή της σελίδας γιατί περιέχει πολλές πληροφορίες που θα σας φανούν χρήσιμες.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει εφαρμογη που να σου λεει ποσα μηνυματα απεσταλμενα εχεις στειλει μεχρι εκεινη την στιγμη??? Συγνωμη αν εχει προαναφερθει αλλα βαριεμαι να κανω αναζητηση κ να ψαξω...
Link to comment
Share on other sites

Εγκατάσταση εφαρμογών από την κάρτα (χωρίς PC Suite)

.....

και με bluetooth, ετσι; αν καποιον τον βολευει, στελνει τα αρχεια στο κινητο και τα ανοιγει σαν μηνυματα, ιδια διαδικασια. :)

..βαριεμαι να κανω αναζητηση κ να ψαξω...

δεν ειναι λογικη αυτο ομως :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω τη βοηθεια σας.

Μολις εβαλα το τελευταιο firmware στο Ν 80 και αντιμετοπιζω το εξης προβλημα..Υπαρχουν καποιες εφαρμογες οι οποιες ηταν εγκατεστημενες στη καρτα μνημης και μετα την επαναφορα δε λειτουργουν.. Στη διαχειρηση εφαρμογων υπαρχουν με ονομασιες α0001603.sis κτλ χωρις ομως να μπορουν να διαγραφτουν(δοκιμασα με card reader αλλα δε βρηκα ουτε τισ κανονικεσ ονομασιες ουτε τα α0001603.sis ), ουτε να εγκατασταθουν πατωντας τα,αλλα ουτε και να εγκατασταθουν ξανα βαζοντας ξανα την εφαρμογη απο το pc..

Πως μπορω να αφαιρεσω εντελωσ αυτεσ τισ εφαρμογες απο τη καρτα μνημης ωστε να τις ξαναπερασω??

Ευχαριστω και συγνωμη αν καπου εχει αναφερθει..

Link to comment
Share on other sites

Mporei kapoios na mou pei an o Gps dektis Nokia Wireless GPS Module LD-1W

einai simbatos me to N93 ?

Sti selida tis Nokia to exoun sta aksesouar tou N93i kai oxi sotu N93.

Mia kai einai sxedo idia kinita den mporo na katalabo giati to exoun etsi :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Xrisimooio smart movie gia metatropi tainiwn alla aftes exoun orio 320x240 pixels.

Tha ithela na mou peite ean uparxi kapoio programa (convertor) to opoio na mporei na metatrepsei tainies me analisi 640x480 tis opoies na mporei na anaparagei kai o real player tou kinitou(exw N93 kai erxete kai to N95).

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως υπάρχει λόγος να το κάνεις αυτο,αφου η ανάλυση της οθόνης ειναι qvga,επομένως το ιδιο θα φαίνεται.

Εκτος αν θέλεις να το συνδεεις στην tv.:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως υπάρχει λόγος να το κάνεις αυτο,αφου η ανάλυση της οθόνης ειναι qvga,επομένως το ιδιο θα φαίνεται.

Εκτος αν θέλεις να το συνδεεις στην tv.:)

Akrivos.

Otan doulevw vradi me eksipireti na vlaipw tin tainia se megali othoni otan

afto eiani efikto apo forto ergasias.

Exw pata to kalodio gia tv mazi mou

Link to comment
Share on other sites

Akrivos.

Otan doulevw vradi me eksipireti na vlaipw tin tainia se megali othoni otan

afto eiani efikto apo forto ergasias.

Exw pata to kalodio gia tv mazi mou

Δοκίμασε να μετατρέψεις ενα βίντεο με το πρόγραμμα total video converter,βαλε ρυθμισεις vga και Mp4.

Επειτα πέρασε το στο κινητο και δες αν το παιζει ο realplayer,λογικα θα το παίζει.:)

Link to comment
Share on other sites

αμα ξενιχτας ολο και κατι καλο βρισκεις phonescreen δειτε την οθωνη του τηλεφωνου σας στην οθωνη του pc και καντε cap

 

 

http://www.imageshack.gr/images/wz3jngtkduxto3nnye1n.bmp http://www.imageshack.gr/images/duz2zmwcz42mntbjhmwi.bmp http://www.imageshack.gr/images/mojx2zzwzj3uodyrgunw.bmp

 

http://www.imageshack.gr/thumbs/n3th1rmbmujymmjzhjgn.jpg

 

link edo

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...