Jump to content

Family Guy (Fox)


Xourxoulitsos
 Κοινοποίηση

Ποιος είναι ο αγαπημένος σας χαρακτήρας απ'το Family Guy?  

176 members have voted

  1. 1. Ποιος είναι ο αγαπημένος σας χαρακτήρας απ'το Family Guy?

    • Peter Griffin
    • Lois Griffin
    • Brian Griffin
    • Chris Griffin
    • Meg Griffin
    • Stewie Griffin
    • Glen Quagmire -Giggety Giggety Goo :lol:-
    • Cleveland Brown
    • Joe Swanson
    • Λοιποι (Adam West, Tricia Takanawa, Death κλπ)


Recommended Posts

answer13 αν δεις ολα τα ποστ μου στο τοπικ θα δεις οτι δεν εχω γραψει ουτε ενα αρνητικο για καποιο επεισοδιο. Αλλα το τελευταιο (german guy) πραγματικα το θεωρω μετριο. Υποκειμενικες οι κρισεις μας γιατι κ αλλες φορες που δεν αρεσαν επεισοδια σε αλλα παιδια, εμενα μου φαινονταν καλα.

Αυριο προβαλλεται το νεο επεισοδιο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 466
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

answer13 αν δεις ολα τα ποστ μου στο τοπικ θα δεις οτι δεν εχω γραψει ουτε ενα αρνητικο για καποιο επεισοδιο. Αλλα το τελευταιο (german guy) πραγματικα το θεωρω μετριο. Υποκειμενικες οι κρισεις μας γιατι κ αλλες φορες που δεν αρεσαν επεισοδια σε αλλα παιδια, εμενα μου φαινονταν καλα.

Αυριο προβαλλεται το νεο επεισοδιο.

 

Όχι απλά μέτριο...μετριότατο ήταν...

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό με τον αλκοολισμό μου άρεσε που έβαλαν σφήνα το quote:

Stewie go on, get out of here, you stupid "laugh and cry" or "Effin cry", what's the difference!

που είναι ένα από τα πιο ηλίθια (αλλά αρκετά δημοφιλή) θέματα που είχαν θέσει fans του FG για το τί λέει ο Stewie στο τραγούδι των τίτλων έναρξης.

 

Γενικά και τα δύο τελευταία (μέχρι το german guy, το σημερινό δεν το είδα) ήταν λίγο βαρετά. Αυτό με τον γερμανό ήταν το χειρότερο για μένα.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

meh.

Ουτε και το τελευταίο έλεγε τίποτα.

Και είναι διπλό κρίμα γιατί ήταν ένα επεισόδιο που έδειχνε πως άκουσαν τους fans της σειράς που καιρό τώρα λένε πως ο Stewie έχει πάψει να είναι πια evil (και συνεπώς, διασκεδαστικός) και έχουν επικεντρωθεί στη σεξουαλικότητά του αλλά και σε άλλους, αδιάφορους χαρακτήρες και ιστορίες. Υποτίθεται πως θα ήταν η επιστροφή του "κακού" Stewie - τελικά δεν ήταν.

 

Μου τελειώνουν οι δικαιολογίες για να αντικρούσω τους fans του South Park που χρόνια τώρα λένε πως το Family Guy δεν είναι αστείο.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Το βαρετό κομμάτι για μένα ήταν η ιστορία της Meg που ήταν πάνω-κάτω επανάληψη παρόμοιων ιστοριών που είχε η Meg κατά καιρούς (και στη μία γίνεται αναφορά και στο επεισόδιο).

Η ιστορία με το Stewie έπρεπε να έχει μεγαλύτερη έκταση και περιεχόμενο (από την περιγραφή του επεισοδίου περίμενα πολύ περισσότερα). Το τέλος είχε κάπως πλάκα, αλλά και αυτό το έχουν ξανακάνει.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Μου τελειώνουν οι δικαιολογίες για να αντικρούσω τους fans του South Park που χρόνια τώρα λένε πως το Family Guy δεν είναι αστείο.

 

εμενα μαρεσουν και τα 2 (πιο πολυ το south park αν και το αγαπημενο μου ειναι οι simpsons :up: ) και παρατηρω οτι οσο παει το family guy γινεται χειροτερο... εχω σταματησει να γελαω :X το αλλο που παρατηρω ειναι οτι στο south park ο kenny δεν πεθαινει πια σε καθε επεισοδιο :mad: αλλα αυτο αφορα αλλο thread:lol:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Το βαρετό κομμάτι για μένα ήταν η ιστορία της Meg που ήταν πάνω-κάτω επανάληψη παρόμοιων ιστοριών που είχε η Meg κατά καιρούς (και στη μία γίνεται αναφορά και στο επεισόδιο).

Η ιστορία με το Stewie έπρεπε να έχει μεγαλύτερη έκταση και περιεχόμενο (από την περιγραφή του επεισοδίου περίμενα πολύ περισσότερα). Το τέλος είχε κάπως πλάκα, αλλά και αυτό το έχουν ξανακάνει.

 

Για κάποιο παράξενο λόγο το Family Guy είναι σαν δύο σειρές: η μία έχει καλά, αστεία, έξυπνα και διασκεδαστικά επεισόδια με καυστικές ατάκες πάνω σε κάθε θέμα της καθημερινότητας κυρίως των Αμερικανών (από pop culture αναφορές μέχρι πολιτική κριτική) και η άλλη, είναι κακογραμμένη, βαρετή, επαναλαμβανόμενη και ανέπνευστη και το χιούμορ της βασίζεται σε παιδαριώδη κουρασμένα αστεία.

 

Και, δε μπορώ να σταματήσω να σκέφτομαι πως,τα "καλά" επεισόδια έχουν την υπογραφή του MacFarlane και τα υπόλοιπα άλλων σεναριογράφων.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Μου τελειώνουν οι δικαιολογίες για να αντικρούσω τους fans του South Park που χρόνια τώρα λένε πως το Family Guy δεν είναι αστείο.

καλά δε χρειάζεται να σαι φαν του South Park για να το λες αυτό...Εγω το χω ξαναπεί: είμαι πιο παλιά φαν του FG απ' ο τι του SP (από τότε που ξεκίνησε να το παίζει το Μακεδονία τιβί γύρω στο 2002, και λίγο πριν μπουμε στην εποχή που τα πάντα βρίσκονται ονλάιν) και στις πρώτες του 2-3 σεζόν το λάτρευα. Είναι όμως γεγονός ότι σιγά σιγά (μετά την 5η σεζόν) περιόρισε το χιούμορ του και έγινε έντονα επαναλαμβανόμενο...μεχρι που φτάσαμε τωρα σε μερικά επεισόδια που βαριέμαι να τα δω ολόκληρα (ή πατάω pause και μετά ξεχνάω κι οτι το χα βάλει να παίζει)

 

το αλλο που παρατηρω ειναι οτι στο south park ο kenny δεν πεθαινει πια σε καθε επεισοδιο :mad: αλλα αυτο αφορα αλλο thread:lol:

Αυτό έχει αρκετό καιρό που συμβαίνει - εχει πιο πολλή φάση έτσι :p

Link to comment
Share on other sites

 

 

Αυτό έχει αρκετό καιρό που συμβαίνει - εχει πιο πολλή φάση έτσι :p

 

στην 13η σεζον πεθανε μια φορα σε 20 επεισοδια ! παντως συμφωνω στα αλλα που λες...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι καιρός που έχω κόψει την αντιπαραγωγική γκρίνια για το "πόσο μέτριο έχει καταντήσει το Family Guy",κι εχω επικεντρωθεί στο American Dad.Και δεν το'χω μετανιώσει.;)
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
το ξεκίνησα και εγώ χθες. καλο μου φαίνεται, εχει πολυ γελιο, θα του δωσω μια ευκαιρια να δω τι παιζει παρακατω
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Τοσο που γελασα και σε αυτο αλλα κυρθως στο προηγουμενο επεισοδιο δε λεγεται.

την αγαπω τη σειρα. Ωρες ωρες με κανει να πιστυω οτι ειναι ανταξια του Σαουθ Παρκ, που ειδικα φετος η σεζον ΔΕΝ... :confused:

:X
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Δυστυχώς το παιχνίδι δεν είναι έτοιμο ακόμα, έχει μόνο μέχρι την δημιουργία χαρακτήρα :/

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Tι γινεται?Γιατι δεν εχουν βγει ακομη Ελληνικοι υποτιτλοι για το 1ο επεισοδιο της νεας σεζον?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...