Jump to content

Family Guy (Fox)


Xourxoulitsos
 Κοινοποίηση

Ποιος είναι ο αγαπημένος σας χαρακτήρας απ'το Family Guy?  

176 members have voted

  1. 1. Ποιος είναι ο αγαπημένος σας χαρακτήρας απ'το Family Guy?

    • Peter Griffin
    • Lois Griffin
    • Brian Griffin
    • Chris Griffin
    • Meg Griffin
    • Stewie Griffin
    • Glen Quagmire -Giggety Giggety Goo :lol:-
    • Cleveland Brown
    • Joe Swanson
    • Λοιποι (Adam West, Tricia Takanawa, Death κλπ)


Recommended Posts

Sorry, αλλά μου φάνηκε πολύ ξεπερασμένο και άκομψο, ακόμα και για το FG. Ναι, το ξέρω ότι το FG δεν κολλάει σε κάτι τέτοια, και κάνει σάτιρα χωρίς να τα λαμβάνει αυτά υπόψη του, όπως επίσης είχα διασκεδάσει αρκετά πχ με το dead celebrities επεισόδιο του South Park, και δεν έχω τέτοια κολλήματα γενικά, αλλά αυτό με έκανε να νιώσω λίγο άβολα. Είχε και ένα άλλο τέτοιο αστείο το τελευταίο επεισόδιο, αλλά δεν το θυμάμαι τώρα.

 

Γενικώς μέτριο επεισόδιο, με κάποια καλά σημεία.

Φαντάζομαι αναφέρεσαι στο γεγονός πως κάνουν πλάκα για έναν άνθρωπο που δεν είναι πλεόν στη ζωή. Βέβαια δεν είναι η πρώτη φορά που κάνουν κάτι τέτοιο, αλλά μπορώ να καταλάβω το γιατί σου φάνηκε άκομψο.

Η αλήθεια είναι πως η καφρίλα το FG έχει φτάσει σε νέα επίπεδα, αλλά προσωπικά γέλασα με αυτό το αστείο.

Πάντως, μεταξύ μας, αφενώς θα ήταν λίγο off για το FG να μην κάνει πλάκα με κάτι επειδή αυτό θα ήταν το politically correct,

Όπως επίσης το αστείο για εμένα δεν ήταν ότι έκαναν αναφορά στα γνωστά θέματα του Jackson (άλλωστε αυτό το έχουν κάνει και παλιότερα και αν θυμάμαι καλά, πάνω από μια φορά).

Ήταν αστείο για εμένα γιατί το εξέλαβα αλλιώς: ότι ΈΛΕΟΣ πια με τις βιογραφίες του Jackson. Μεγάλος καλλιτέχνης και σημαντικός διασκεδαστής, δε λέω αλλά σε λίγο θα γράψω και εγώ βιογραφία του Jackson με τίτλο "Michael Jackson: The Unofficial Anti-fan Biography".

Εκεί νομίζω πως πήγαινε το αστείο, στο έλεος με τις βιογραφίες, αμα δεν έχετε κάτι καινούργιο να πείτε μη γράφετε.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 466
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φαντάζομαι αναφέρεσαι στο γεγονός πως κάνουν πλάκα για έναν άνθρωπο που δεν είναι πλεόν στη ζωή. Βέβαια δεν είναι η πρώτη φορά που κάνουν κάτι τέτοιο, αλλά μπορώ να καταλάβω το γιατί σου φάνηκε άκομψο.

Η αλήθεια είναι πως η καφρίλα το FG έχει φτάσει σε νέα επίπεδα, αλλά προσωπικά γέλασα με αυτό το αστείο.

Πάντως, μεταξύ μας, αφενώς θα ήταν λίγο off για το FG να μην κάνει πλάκα με κάτι επειδή αυτό θα ήταν το politically correct,

Όπως επίσης το αστείο για εμένα δεν ήταν ότι έκαναν αναφορά στα γνωστά θέματα του Jackson (άλλωστε αυτό το έχουν κάνει και παλιότερα και αν θυμάμαι καλά, πάνω από μια φορά).

Ήταν αστείο για εμένα γιατί το εξέλαβα αλλιώς: ότι ΈΛΕΟΣ πια με τις βιογραφίες του Jackson. Μεγάλος καλλιτέχνης και σημαντικός διασκεδαστής, δε λέω αλλά σε λίγο θα γράψω και εγώ βιογραφία του Jackson με τίτλο "Michael Jackson: The Unofficial Anti-fan Biography".

Εκεί νομίζω πως πήγαινε το αστείο, στο έλεος με τις βιογραφίες, αμα δεν έχετε κάτι καινούργιο να πείτε μη γράφετε.

Δεν διαφωνώ. Μια που όμως δεν φταίει ο ίδιος αν μετά θάνατον ο καθένας γράφει και μια βιογραφία, θα μπορούσαν, αν και δεν είναι η δουλειά μου να δίνω μαθήματα διαλόγων :p, να πουν πχ "ten-year-old" ή "ten-year-old boy".

Επίσης είναι ένα πολύ εύκολο αστείο -πια- που έχει επαναληφθεί χιλιάδες φορές. Δεχομαι -και μου αρέσει- που το FG ξεχωρίζει για το χιούμορ του, όπως επίσης και δεν λέω ότι κακώς γέλασες, αλλά you get my point.

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ. Μια που όμως δεν φταίει ο ίδιος αν μετά θάνατον ο καθένας γράφει και μια βιογραφία, θα μπορούσαν, αν και δεν είναι η δουλειά μου να δίνω μαθήματα διαλόγων :p, να πουν πχ "ten-year-old" ή "ten-year-old boy".

Επίσης είναι ένα πολύ εύκολο αστείο -πια- που έχει επαναληφθεί χιλιάδες φορές. Δεχομαι -και μου αρέσει- που το FG ξεχωρίζει για το χιούμορ του, όπως επίσης και δεν λέω ότι κακώς γέλασες, αλλά you get my point.

Εντάξει τώρα, είτε έλεγαν "bottom" είτε έλεγαν "boy" όλοι θα ξέραμε σε ποιό πράγμα ακριβώς θα αναφέρονταν. Δε νομίζω κανείς να πίστευε πως ο Brian αναφερόταν σε κάποιο από τα παιδάκια που πήγαιναν στη Neverland κα παίζανε χαρωπά, αν έλεγε "ten-yea-old boy".

Ότι είναι παλιό αστείο είναι (και αυτό δυστυχώς είναι και το πρόβλημα τα τελευταία χρόνια στo FG) αλλά εγώ το εξέλαβα αλλιώς και γι'αυτό το χάρηκα.

(α και γιατί δε συμπαθούσα ποτέ τον Jackson :shifty: - pedophile or not- και θα ήταν υποκριτικό να αρχίσω τώρα)

Αλλά εννοείται πως όπως εγώ μπορώ να γελάσω με κάτι τέτοιο άλλο τόσο και εσύ μπορείς να μην το βρίσκεις καθόλου μα καθόλου αστείο.

Αυτή άλλωστε είναι η βασικότερη αρχή του χιούμορ. :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Πάντως...

 

[αχ, δεν ξερω τι μ εχει πιασει με το South Park κι ολο πεταγομαι να το υπερασπιστω και να το παινεψω :worry:]

 

...ένα παράδειγμα /ή υπόδειγμα μαλλον, αντιμετώπισης του τόσο τετριμμένου θέματος "Τζάκσον" με φρέσκο χιουμορ και εντελως αλλη ματιά, είναι και τα 2 Jackson-centered επεισόδια του South Park. Δε μένουν στο "ο Τζακσον ο ασπρόμαυρος" ή "ο Τζακσον ο παιδόφιλος" που ειναι τα βασικα μοτιβα του Jackson-related humour*, αλλά βλέπουν και την άλλη πλευρά της ψυχοσύνθεσης του Τζάκσον, που είναι αυτη του καταπιεσμένου παιδιου, που δεν πέρασε φυσιολογικά από το στάδιο της παιδικής ηλικίας και γι αυτό δεν το ξεπέρασε ποτέ

 

 

 

*BTW: παλιό αλλά γελάω κάθε φορα

"Why does MJ get excited with twenty-eight-year-olds?"

"Because there's twenty of them" :lol:

Link to comment
Share on other sites

από MJ χιουμορ στο family guy θυμάμαι κυρίως αυτό:

http://www.youtube.com/watch?v=_oed8YPkSqk

 

Και γενικά σε συγγενικές σειρές, ήταν αρκετά καλή η ιδέα του Robot Chicken όπου ο μαύρος και ο λευκός jackson ήταν δυο διαφορετικά πρόσωπα (ο δεύτερος ήταν και εξωγήινος). :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=dKgmB3f20O0

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

από MJ χιουμορ στο family guy θυμάμαι κυρίως αυτό:

http://www.youtube.com/watch?v=_oed8YPkSqk

 

Και γενικά σε συγγενικές σειρές, ήταν αρκετά καλή η ιδέα του Robot Chicken όπου ο μαύρος και ο λευκός jackson ήταν δυο διαφορετικά πρόσωπα (ο δεύτερος ήταν και εξωγήινος). :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=dKgmB3f20O0

Eγώ πάλι αυτό

http://www.youtube.com/watch?v=XPAa1JJa6Og

 

χαχαχαχα

You sick, twisted fruit χαχαχα

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κυκλοφόρησε στο "θείο" το It's a Trap!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε στο "θείο" το It's a Trap!

Πολύ καλό νέο! Να δούμε τι λέει βέβαια... Δυστυχώς δεν περιμένω να ξεπεράσει το επικό πρώτο μέρος...

Link to comment
Share on other sites

Είχε τις στιγμές του το "It's a trap!" αλλά όχι πολλά πράγματα για μένα -καμιά σχέση με το πρώτο.

Σε κάποιες στιγμές ο "αυτοσαρκασμός" και το

κλασσικό πια παιχνίδι με τον Seth Green

άρχιζαν να μου φαίνονται ότι μπήκαν απλά για να έχουν και λίγο (/ πολύ) από αυτό.

Επίσης

καταλαβαίνω το αστείο στα να μην υπάρξει giant chicken fight και μάλιστα να φύγει το giant chicken off camera, αλλά ΕΓΩ ΗΘΕΛΑ GIANT CHICKEN FIGHT

 

Βέβαια το είδα χώμα από την κούραση οπότε ίσως έφταιγε και αυτό.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Ίσως είχα πολύ χαμηλές προσδοκίες, και γι'αυτό δεν μου φάνηκε τόσο κακό -καλύτερο από το δεύτερο. Σε 4-5 στιγμές γέλασα πολύ, το υπόλοιπο ήταν ευχάριστο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Προβληθηκε το τελευταιο για φετος επεισοδιο brian- stewie centric. Γιορτινο, με μουσικα κομματια που δε γελας, ειχε καποιες καλες στιγμες με καλυτερη τη σκηνη στο ξενο σπιτι. :D
Link to comment
Share on other sites

Φέτος δεν παρακολουθώ από κοντά τα του προγραμματισμού που κάνουν τα κανάλια στις σειρές τους, αλλά μου φαίνεται ότι περισσότερο από κάθε άλλη φορά, ο προγραμματισμός του Family Guy είναι ό,τι να 'ναι. Δεν ξέρεις από που και πότε θα σου 'ρθει το νέο επεισόδιο.
patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Uh-oh...

Βλέπω νέες μηνύσεις να πλησιάζουν το Fox!

Αλλά και αυτός ο MacFarlane... μερικές φορές μου δίνει την εντύπωση πως ξέρει τι θα επακολουθήσει και κάνει επίτηδες τα αστεία του πιο... κάφρικα (ακόμα και αν έχει δίκιο) για να βγει μετά να βρίζει όσους τους μηνύουν.

 

Όσοι δείτε τα πρώτα λεπτά του 9x10 (μετά το κορυφαίο σήμα αρχής :p) θα καταλάβετε σε τι αναφέρομαι ;)

Edited by DesertSMisSRaiN

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ένα 9x09 - New Kidney in Town βρίσκω. Άλλο λες DesertSMisSRaiN;
patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Ναι το 9x10.

Έχει κυκλοφορήσει και είναι πραγματικά ίσως το καλύτερο εδω και πάρα πολύ καιρό.

ΠΕΘΑΝΑ στο γέλιο σε πάρα πολλές σκηνές του!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

το 910 ενταξει ... δε πεθανα

εγω στο 909 οταν ο Πιτερ πινει το ρεντ μπουλ και γινεται η μαντονα στο ray of light

εκει μακουσε ολη η γειτονια

:X
Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο μου άρεσαν (9x09 και 9x10).

Το 9x09 έχει δυνατά σημεία κυρίως προς στην αρχή (redbull, αν και εμένα με άκουσαν οι γείτονες στην εξήγηση για το Giant Chicken). Το φινάλε με τον obama ήταν... meh.

Το 9x10 κάνει δυνατό φινάλε :P (ήταν γενικά πολύ καλό).

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

και μετά από δυο-τρια καλά επεισόδιο...ήρθε το 9x11.

Με μια λέξη: απαίσιο.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

ναι

παντελως βλακεια. Και αυτο το τραγουδι που ειχε τον ατελειωτο και τους εβγαλε απο 5 λεπτα σεναριου

:X
Link to comment
Share on other sites

ναι

παντελως βλακεια. Και αυτο το τραγουδι που ειχε τον ατελειωτο και τους εβγαλε απο 5 λεπτα σεναριου

 

ποιανού σεναρίου;;:yawn:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Στο 9x10, εκεί που περπατά η Λόις στο διάδρομο της εκκλησίας:

 

 

-*Cough: Slut, -*Cough: Bitch, -*Cough: Harlot, *Cough: I'm just really sick

:lol::lol:

When the sun is cold and black, when you wanna scream and shout, and the record plays the dark side of the moon...
Link to comment
Share on other sites

καλα δεν το πιστευω οτι δεν εχει γραφτει τιποτα για το 12 (german guy) ....

απο τα καλυτερα επισοδεια που εχουν βγει ! θυμισε εποχες 4ης season !!!!

απιστευτο , τρελο γελιο ! απορω πως αντεξα και το ειδα ολο χωρις διακοπη !

 

 

Mr googlesearch (και καλα γερμανικο ονομα) !!

:lol::lol::lol:

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...