Jump to content

Τattoo & Piercing


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

έχετε tattoo??  

792 members have voted

  1. 1. έχετε tattoo??

    • ναί (πού και τι σχέδιο)
      142
    • όχι αλλά θα ήθελα να κάνω
      395
    • όχι
      255


Recommended Posts

δ προσπαθω να λογομαχησω με κανεναν απλα μ εκνευριζει λιγο αυτος ο τροπος σκεψης..επειδη η πλειοψηφια πιστευει κατι δ πρεπει σονει κ καλα να το πιστεψω κ γω δ ειμαστε κοπαδι ευτυχως υπαρχουν μερικοι που εχουν αντιθετη αποψη απο την πλειοψηφια και κανουνε την διαφορα αλλιως θα χανομασταν ..

τωρα αν εσας αυτος ο τροπος σκεψης δ σας θυμιζει ρατσισμο παω πασο.

δ θα προσπαθησω εγω να σας αλλαξω την γνωμη .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PowerZ (13 Ιούλ. 2004 , 14:16)

ευτυχως υπαρχουν μερικοι που εχουν αντιθετη αποψη απο την πλειοψηφια και κανουνε την διαφορα αλλιως θα χανομασταν ..

Θα χανομασταν επειδη πιστευουμε οτι η εμφανιση παιζει μεγαλο ρολο.Ο καθενας αναλαμβανει τις συνεπειες των πραξεων του.Αμαν θελει καποιος να εχει ολα αυτα τα καραγκιοζιλικια επανω του τοτε να τα χαιρεται αν νομιζει πως τον κανουν να νοιωθει καλα.

 

Ενα απλο παραδειγμα...

Υπαρχει μια θεση σε μια εταιρεια και 2 ατομα θελουν αυτη τη θεση.

Ο ενας ειναι ενα ατομο με 30 σκουλαρικια και 60 tatoo και ο αλλος ειναι ενα παιδι με κουστουμι και πολυ περιποιημενη εμφανιση.Ποιον θα προτιμησει ο διευθυντης;

 

Εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι αν καποιος θελει να εχει σκουλαρικαι και λοιπα πρεπει να ειναι ετοιμος να δεκτει τις συνεπειες της κινησης του αυτης.

Επειτα εγω δεν ξερω ΚΑΝΕΝΑ με τετοια καραγκιοζιλικια επανω του που να ειναι το ΚΑΛΥΤΕΡΟ παιδι.

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος michalis_10 (13 Ιούλ. 2004 , 14:32)

 

Ενα απλο παραδειγμα...

Υπαρχει μια θεση σε μια εταιρεια και 2 ατομα θελουν αυτη τη θεση.

Ο ενας ειναι ενα ατομο με 30 σκουλαρικια και 60 tatoo και ο αλλος ειναι ενα παιδι με κουστουμι και πολυ περιποιημενη εμφανιση.Ποιον θα προτιμησει ο διευθυντης;

 

Εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι αν καποιος θελει να εχει σκουλαρικαι και λοιπα πρεπει να ειναι ετοιμος να δεκτει τις συνεπειες της κινησης του αυτης.

Επειτα εγω δεν ξερω ΚΑΝΕΝΑ με τετοια καραγκιοζιλικια επανω του που να ειναι το ΚΑΛΥΤΕΡΟ παιδι.

 

δηλαδη για να καταλαβω πως σκεφτεσαι.. εγω που εχω 2 τατουαζ κ 2 τρυπες στην μυτη βγαινω off ? Μια πολυ καλη μου φιλη εχει 3 μεγαλα τατουαζ κ σε πληροφορω ειναι το καλυτερο παιδι..

οσο για την εταιρια που λες με τον κοστουμαριζμενο ειναι λογικο να διαλεξει αυτον αφου οι περισσοτεροι ακολουθουμε το κοπαδι δ τολμαμε να υπερασπιστουμε την γνωμη μας κ εχω πολλα τετοια παραδειγματα απο την μεχρι τωρα ζωη μου ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PowerZ (13 Ιούλ. 2004 , 14:38)

 

δηλαδη για να καταλαβω πως σκεφτεσαι.. εγω που εχω 2 τατουαζ κ 2 τρυπες στην μυτη βγαινω off ? Μια πολυ καλη μου φιλη εχει 3 μεγαλα τατουαζ κ σε πληροφορω ειναι το καλυτερο παιδι.

Επετρεψε μου να εχω τις αμφιβολιες μου γι'αυτο.Τεσπα δεν ειπα οτι ολοι οσοι κανουν tatoo και εχουν πολλα σκουλαρικια ειναι ολοι "κακοι" αλλα για ενα ποσοστο 95%+ ισχυει αυτο.

 

οσο για την εταιρια που λες με τον κοστουμαριζμενο ειναι λογικο να διαλεξει αυτον αφου οι περισσοτεροι ακολουθουμε το κοπαδι δ τολμαμε να υπερασπιστουμε την γνωμη μας κ εχω πολλα τετοια παραδειγματα απο την μεχρι τωρα ζωη μου

 

Δεν ακολουθω κανενα κοπαδι και υποστηριζω την αποψη μου που ΣΩΣΤΑ αντιπρωσοπευει ενα μεγαλο μερος του ΛΟΓΙΚΑ σκεπτομενου κοσμου.

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

κοπαδι ειναι κ αυτο δ αλλαζει η κοινωνια σου επιβαλει να σου αρεσει αυτο κ οχι εκεινο κ το κοπαδι ακολουθει.. χορευει με τα τραγουδια που του βαζουν..

δηλαδη κατα την γνωμη σου εγω ειμαι παραλογη κ λαθος!

παω πασο ειπα δ θα προσπαθησω ν αλλαξω την γνωμη κανενος ;)

Link to comment
Share on other sites

isa re proodeutikia sorry kiolas alla parakoloutho tis skepsis sou kai blepo oti malon zis allouuuuuu

 

ksipnaaaaaaaaaaaa

 

Akous ekei akolouthame oloi to kopadi kai pia eisai esi pou tha pis pou tha pai to kopadi kai genika oti ayto pou lene oi alloi einai lathos kai stin teliki ti enois me ti leksei kopadi nomizo oti eisai poli lathos.Nomizo oti poli apo edo mesa malon tha prpei na skeftoun pio sobara tin zωη .den thelo na prosbalo kanenan apo edo mesa oute thelo na kano epithesi se sigkekrimena atoma alla den mporo omos na parakoloutho aytes tis apopsis kai na min miliso.To na kaneis mia tripa sto ayti ok den pirazei einai kati to oreo alla to na arxisis na tripas oti sou katebei sto mialo kai na katantas na eisai ena sourotiri sto telos den nomizo oti tha einai kai oti pio oreo.Kai enoite oti otan tha kaneis aytes tis tripes kai genika extreme pragmata tha prepei na perimeneis kai tin antidrasi apo tous allous pou tis perisoteres fores an oxi oles tha einai disaresti gia to atomo sou.Telos tha ithela na epimeino stin frasi probata, nomizo oti einai mia poli asximi frasi gia toys sinanthropous sou pou simenei oti akolouthoumai oloi mazi tin idia skepsi kai den tolmame na figoume apo to katestimeno, kai leo ego tin antidrasi sou tha tin diksis me ayton TON TROPO IMARTONNNNNN den iparxoun dhladh alloi tropoi etsi diladi tha diekdikisoume san neoi ta dikaiomata mas kai tin zoi mas SINELTHETE min akoute to kathe ena remali pou stin zoi tou den exei kataferei na kaeni tipota kai prospathei na ksexorisei mesa apo to plithos me tetoiou eidous emfaniseis kai stasi zois(.Parepiptonotos eimai foithths gia an min nomizei kaneis apo edo mesa oti kai kala eimai kanenas papous).Σ Υ Ν Ε Λ Θ Ε Τ Ε ΚΑΙ Σ Κ Ε Φ Τ Ε Ι Τ Ε Τ Ε ΠΙΟ Ω Ρ Ι Μ Α

erwtas me ta aytokinhta
Link to comment
Share on other sites

λες ασυναρτησιες κ πραγματα που ΔΕΝ ισχυουν για μενα τουλαχιστον

ποια αντιδραση πηγα να δειξω ειπα εγω κατι τετοιο ?? αλλα διαβαζεις αλλα καταλαβες κ αλλα λες μου φαινεται !κ οσο για την λεξη κοπαδι μιλησα γενικα δ σε ειπε κανεις προβατο !!κ μιλα καλυτερα γιατι αν αρχισω να μιλαω κ γω ασχημα δ θα τελειωσω ουτε αυριο

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος georgep206 (13 Ιούλ. 2004 , 15:07)

 

isa re proodeutikia sorry kiolas alla parakoloutho tis skepsis sou kai blepo oti malon zis allouuuuuu

 

ksipnaaaaaaaaaaaa

 

 

ευτυχως το δικο σου μυαλο παντος δ το χω κ χερομαι ιδιαιτερα γι αυτο "ωριμε" :lol:
Link to comment
Share on other sites

SORRY ALLA ME APEILIS??????????? AS GELASOOOOO XAXAXAXA

SOBAREPSOU KOPELIA MIPOS ESI DEN KATALABES TIPOTA APO AYTA POU EGRAPSA???. SORRY KIOLAS ALLA PIO EINAI TO MORFOTIKO SOU EPIPEDO TI EISAI DHLADH???MAS POULAS KAI MOURI AKOU EKEI REEEEEEE.KAI PIO SOU EIPE OTI MILOUSA PROSOPIKA SE ESENA DEN ME NIAZEI H APOPSI SOU EGO AYTA TA ANEFERA GENIKA GIAYTO KOULARE LIGO KAI ANDE NA KANEI KAMIA TRIPITSA GIA NA POULISIS MOURI KAI META TA LEME.(ANDE DIABASE KANENA BIBLIO NA ANIKSI TO MIALO SOU GIATI EISAI LIGO KOLIMENI ME PERIERGES IDEES).AAAA KAI DEN THELO NA MOU APEFTHINIS TO LOGO KSANA PARAKALO.KAI OSO GIA TO PIOS MILAI XALIA NOMIZO FAINETAI APO TO EPIPEDO TOU.

erwtas me ta aytokinhta
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PowerZ (13 Ιούλ. 2004 , 11:51)

 

 

τωρα αν η πλειοψηφια προτιμαει να τους βαζει στο περιθωριο επειδη εχουν μερικες τρυπες το προβλημα ειναι δικο τους κ οχι αυτων των παιδιων ..

 

Νομίζω οτι παραλογίζεσαι.

Ο άλλος έχει τις τρύπες και εγώ έχω το πρόβλημα;;; :wacko:

Πως ακριβώς γίνεται αυτό; Εγώ πάντως σε διαβεβαιώνω οτι δεν εχω κανένα πρόβλημα.

Επίσης να υπογραμμίσω οτι δεν έχω σκοπό να αλλάξω την γνώμη κανενός. Απλώς λέω την δική μου, η οποία κατα τη γνώμη μου είναι σωστή.

Και πιστεύω οτι όλοι είμαστε λίγο ρατσιστές, άλλωστε υπάρχουν πολλά είδη ρατσισμού.

 

Όσο για το "κοπάδι"...

Ο καθένας έχει μια άποψη ζωής. Εγώ για παράδειγμα μπορεί να μην θέλω να ασχοληθώ με την εμφάνισή μου. Αυτοματως κατατάσσομαι σε αυτό το "κοπάδι";;;

Αντιθέτως εσύ που έχεις επηρρεαστεί από κάποιους άλλους και γι'αυτόν τον λόγο έκανες piercing, πολύ πιο εύκολα θα μπορούσες να ανήκεις εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος johner (13 Ιούλ. 2004 , 15:22)

 

Νομίζω οτι παραλογίζεσαι.

Ο άλλος έχει τις τρύπες και εγώ έχω το πρόβλημα;;; :wacko:

Πως ακριβώς γίνεται αυτό; Εγώ πάντως σε διαβεβαιώνω οτι δεν εχω κανένα πρόβλημα.

Επίσης να υπογραμμίσω οτι δεν έχω σκοπό να αλλάξω την γνώμη κανενός. Απλώς λέω την δική μου, η οποία κατα τη γνώμη μου είναι σωστή.

Και πιστεύω οτι όλοι είμαστε λίγο ρατσιστές, άλλωστε υπάρχουν πολλά είδη ρατσισμού.

 

Όσο για το "κοπάδι"...

Ο καθένας έχει μια άποψη ζωής. Εγώ για παράδειγμα μπορεί να μην θέλω να ασχοληθώ με την εμφάνισή μου. Αυτοματως κατατάσσομαι σε αυτό το "κοπάδι";;;

Αντιθέτως εσύ που έχεις επηρρεαστεί από κάποιους άλλους και γι'αυτόν τον λόγο έκανες piercing, πολύ πιο εύκολα θα μπορούσες να ανήκεις εκεί.

 

δ το επιασες ακριβως το νοημα αυτου που θελω να πω..

με την λεξη κοπαδι ηθελα να δειξω τον τροπο σκεψης κ οχι να σε προσβαλω κανεις δ σας ειπε προβατα ηρεμιστε τωρα

φυσικα κ υπαρχουν πολλα ειδη ρατσισμου κ ενα απο αυτα τα ειδη ειναι κ αυτο που λεμε τωρα οσο για το αν κατατασομαι εγω στο κοπαδι δ το νομιζω γιατι οπως λεγαμε κ πριν η πλειοψηφια πιστευει αυτα που πιστευεις εσυ ..

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος georgep206 (13 Ιούλ. 2004 , 15:26)

 

AMA THES NA MATHIS EIMAI 22 FOITHTHS MHXANOLOGOS MHXANIKOS KAI ASE GIALOU AYTOU TOU EIDOUS TA PAIXNIDIA

 

ποια παιχνιδια ? :wacko:

ελα αγορακι μου δ μπορουμε να συνενοηθουμε αστο

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος johner (13 Ιούλ. 2004 , 15:22)

 

Νομίζω οτι παραλογίζεσαι.

Ο άλλος έχει τις τρύπες και εγώ έχω το πρόβλημα;;; :wacko:

Πως ακριβώς γίνεται αυτό; Εγώ πάντως σε διαβεβαιώνω οτι δεν εχω κανένα πρόβλημα.

Επίσης να υπογραμμίσω οτι δεν έχω σκοπό να αλλάξω την γνώμη κανενός. Απλώς λέω την δική μου, η οποία κατα τη γνώμη μου είναι σωστή.

Και πιστεύω οτι όλοι είμαστε λίγο ρατσιστές, άλλωστε υπάρχουν πολλά είδη ρατσισμού.

 

Όσο για το "κοπάδι"...

Ο καθένας έχει μια άποψη ζωής. Εγώ για παράδειγμα μπορεί να μην θέλω να ασχοληθώ με την εμφάνισή μου. Αυτοματως κατατάσσομαι σε αυτό το "κοπάδι";;;

Αντιθέτως εσύ που έχεις επηρρεαστεί από κάποιους άλλους και γι'αυτόν τον λόγο έκανες piercing, πολύ πιο εύκολα θα μπορούσες να ανήκεις εκεί.

 

Aκριβως αυτα ηθελα να πω και εγω φιλε Johner....Ευχαριστω γαιτι δεν θα χρειαστει να μπω στον κοπο.

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PowerZ (13 Ιούλ. 2004 , 15:12)

κ μιλα καλυτερα γιατι αν αρχισω να μιλαω κ γω ασχημα δ θα τελειωσω ουτε αυριο

 

Είμαι σίγουρος γι'αυτό! :lol:

 

Anyway, θα ήθελα να επιμείνω σε ένα σημείο από αυτά που είπε ο georgep206.

Aυτοί που κάνουν piercing, θέλουν απλώς να ξεχωρίσουν. Νομίζω όλοι οι άνθρωποι θέλουν να ξεχωρίσουν, αλλά δεν χρησιμοποιούν αυτό τον τρόπο. Κάποιοι θέλουν να ξεχωρίσουν με την ομορφιά τους. Αυτοί δεν κάνουν piercing, να είσαι σίγουρη.

Κάποιοι άλλοι θέλουν να ξεχωρίσουν με τις γνώσεις τους, κάποιοι άλλοι με τις επιδόσεις τους σε κάποιοι άθλημα κτλ...

Κάποιοι άλλοι κάνουν piercing! :p Kαι... τους ενδιαφέρει μόνο ο μικρόκοσμός τους.

Τα συλλυπητηριά μου! :D

Link to comment
Share on other sites

PESTATAI RE MEGALE OLEEEEEEEEEEEEEEEEEEE (MIN KSEXANEME KAI TIN ETHNIKI) OPOS EIDEI EXO PEI ΣΥΝΕΛΘΕΤΕ (Mas poulan mouri tora kai ta sourotiria) an thelis na deikseis tin diaforetikotita sou katse sta thrania athlisou kane pantos kati pio endiaferon
erwtas me ta aytokinhta
Link to comment
Share on other sites

αν απευθηνεσαι σε μενα λυπαμαι αλλα επεσες πολυυυ εξω !

μαθε πω κανω ιππασια κ τρεχω σε αγωνες πρωταθληματος 11 χρονια κ πιστεψε με αυτο ειναι η ζωη μου κ οχι το κωλο piercing..

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος georgep206 (13 Ιούλ. 2004 , 15:40)

 

PESTATAI RE MEGALE OLEEEEEEEEEEEEEEEEEEE (MIN KSEXANEME KAI TIN ETHNIKI) OPOS EIDEI EXO PEI ΣΥΝΕΛΘΕΤΕ (Mas poulan mouri tora kai ta sourotiria) an thelis na deikseis tin diaforetikotita sou katse sta thrania athlisou kane pantos kati pio endiaferon

 

σταματα να μιλας ετσι γιατι μ εκνευριζεις το καταλαβαινεις ? κ μετα μιλας για επιπεδο ? για διαβασε λιγακι τα κωλο ποστς σου μην τα παρω στο κρανιο που μιλας σαν απροσαρμοστο τοση ωρα κ δ λεω τιποτα :mad:
Link to comment
Share on other sites

MPRABO SOU AN ISXYEI AYTO .EGO THA EIMAI O PROTOS POU THA PO MPRABO ALLA BLEPEIS KAI ESI OTI TO KAKOLOGIS TO PIERCING ME TIN FRASI SOU.NOMIZO OTI MPOREI KAPOIOI NA SINELTHOUN. AN KSEKOLISOUN ME AYTOU TOU IDOUS TIS ATHLIOTITES
erwtas me ta aytokinhta
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...