Jump to content

Τattoo & Piercing


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

έχετε tattoo??  

792 members have voted

  1. 1. έχετε tattoo??

    • ναί (πού και τι σχέδιο)
      142
    • όχι αλλά θα ήθελα να κάνω
      395
    • όχι
      255


Recommended Posts

Ρε παιδιά γιατί κάποιοι είστε τόσο μα τόσο επίμονοι?!?

Μπορεί εσείς να σας αρέσει το μόνημο.. μπορεί να το θεωρείται πιο σωστό.. πιο σοβαρό.. πιο οκ!

Αλλά ημι-μόνημο που κρατάει μερικά χρόνια υπάρχει σίγουρα!

 

eliasj μπήκε στο temptat2z?

Είναι μαγαζί στην αγγλία που κάνει ημιμόνημα ταττου και σε αυτά επικεντρώνεται.

Το όνομα το μαγαζιού κιόλας είναι "temptat2z" δηλαδή "προσωρινά-τατουζ"!

 

Τον είχατε τρελάνει τον άνθρωπο που του λέγατε οτι δεν υπάρχουν και δεν υπάρχουν.

Υπάρχουν σίγουρότατα όπως βλέπετε.

 

Πληροφορίες όμως που θα μάθουμε!!

 

Είναι κανονικό χτυπιτό αλλά...

Το διαβασα πολυ καλα αυτο που γραφεις και απορω πως επιμενεις.:wacko: Οτι υπαρχει ενα "μαγαζακι" που κανει τετοια tattoo δε μου λεει τιποτα. Και μερικοι "artists" χρησιμοποιουν βαφες αυτοκινητου στα χρωματα. Δε σημαινει οτι ειναι καλο, ουτε οτι κανουν καλα τη δουλεια τους, ετσι? Και προσοχη γιατι ξερω τουλαχιστον 3 studios στην Αθηνα, που χρησιμοποιουν βαφες αυτοκινητου. Οσο για καποιον/καποια που εγραψε για τον Τζενιο και το Dildo. Αστο καλυτερα.......... Ο ανθρωπος ειναι ασχετος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια θελω να κανω tattoo,αλλα εχω μια αλλεργια που ονομαζεται δερματογραφισμος....δλδ με το παραμικρο τριψιμο,το δερμα μ γινεται κοκκινο κ τουμπανιαζει....

να κανω ή να μην κανω???

Δερματογραφισμός ΚΑΙ αλλεργια στη σκουρα χρωστική ΚΑΙ τουμπανιασμα απο tattoo με χεννα: Παρολαυτα και τα πεντε μονιμα tattoo δε μου δημιουργησαν κανένα προβλημα.... Η χεννα μου δημιουργησε, που απο το πρηξιμο, εφυγε το tattoo σε ολους στις δυο-τρεις βδομάδες, και μενα ειχε μεινει ανάγλυφο στο πετσί μου για πάνω απο μήνα!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι...εγώ ξέρω ότι το τατού πονάει όταν γίνεται πάνω σε κόκκαλο...και μου λένε ότι στο εσωτερικό του μπράτσου πονάει...ισχύει;

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι...εγώ ξέρω ότι το τατού πονάει όταν γίνεται πάνω σε κόκκαλο...και μου λένε ότι στο εσωτερικό του μπράτσου πονάει...ισχύει;

Ποναει φιλικα στο μυαλο σου!!! δεν σου την λεω..αλλα ετσι ειναι.(το μπρατσο δεν ειναι κοκκαλο αλλα σαρκα)

αυτα ειναι ραδιο αρβυλα :whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποναει φιλικα στο μυαλο σου!!! δεν σου την λεω..αλλα ετσι ειναι.(το μπρατσο δεν ειναι κοκκαλο αλλα σαρκα)

αυτα ειναι ραδιο αρβυλα :whistle:

 

μα και εγώ ότι δεν πονάει έλεγα και μου έλεγαν ότι θα πονέσω και ότι είναι ευαίσθητο σημείο :rolleyes: τέσπα...και αν πονέσει...πόνος είναι!μόνο κάτι που νιώθουμε :D

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

egw thelw na kanw kati pou shmai nei polla sthn zwh m alla den xerw se pio meros voithiste ligo!!!!!!!

 

εξαρτάται και το τατού...τι είναι;σχέδιο ή λέξεις;

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κατά την γνώμη μου,τo tatoo στην Ελλάδα δεν είναι και τόσο αποδεκτό εάν είναι σε εμφανές σημείο δια το λόγο ότι ακόμη υπάρχει λογοκρισία και δεν είσαι επιθυμητός είτε σε κοινωνικές υποχρεώσεις,είτε σε επαγγελματικά ζητήματα.
To νέο mofeu :)
Link to comment
Share on other sites

παιδακια καλησπερα!εχω διαβασει σχεδον ολα τα μηνυματα σας!κ προτεινω να κανετε το ιδιο οσοι επιμενετε στα ημιμονιμα ταττου..βαλτε το λοιπον καλα στο μυαλο σας!ειναι απατη κ σας το τονιζουν ολοι στις προηγουμενες σελιδες!εχω δυο ταττου κ τα αγαπαω οπως ακριβως φαινονται στο σωμα μου οπως ακριβως κ τα piercing μου!κ φυσικα θα ακολουθησουν κ αλλα!θα τα ξαναπουμε!!:)
Link to comment
Share on other sites

το τατου ειναι μια παναρχαια τεχνη,εκφραση συναισθηματων κ φιλοσοφιας,διακοσμηση του δερματος..σε καμια περιπτωση δεν ειναι μοδα..οσοι το βλεπετε ετσι η καπως ετσι,κ χωρις να θελω να προσβαλλω απολυτως κανενα,δεν χρειαζεται να κανετε κατι για το οποιο θα μετανιωσετε..ειστε μακρια απ το feeling...μπορειτε παντα να αγορασετε κατι,να ασχολειθειτε με κατι αλλο...αν παλι σας γοητευει πραγματικα,μαθετε γι αυτο πριν κανετε οτιδηποτε...φιλικα..:)
Link to comment
Share on other sites

το τατου ειναι μια παναρχαια τεχνη,εκφραση συναισθηματων κ φιλοσοφιας,διακοσμηση του δερματος..σε καμια περιπτωση δεν ειναι μοδα..οσοι το βλεπετε ετσι η καπως ετσι,κ χωρις να θελω να προσβαλλω απολυτως κανενα,δεν χρειαζεται να κανετε κατι για το οποιο θα μετανιωσετε..ειστε μακρια απ το feeling...μπορειτε παντα να αγορασετε κατι,να ασχολειθειτε με κατι αλλο...αν παλι σας γοητευει πραγματικα,μαθετε γι αυτο πριν κανετε οτιδηποτε...φιλικα..:)

 

sorry αλλα μοδα ειναι...πριν 50, 100, 200 χρονια tatto ειχαν μονο οι αγριοι ... ουτε ο παπους μου/σου ουτε η γιαγια μου/σου....αντε κανεις φυλακισμενος η ταλαιπωρος ναυτικος να ειχε....σημερα εχει και η κουτση μαρια....οποτε...αν αυτο δεν ειναι μοδα τη ειναι;;;....η μηπως ολα τα νομιστερακια που κανουν ταττοο νομιζεις οτι εκφραζουν "φιλοσοφια";;;;....:lol::lol:...

 

και να διυκρινισω..μπορει καποιο ψαγμενοι να το κανουν συνειδητα...μαγκια βεβαια και δικαιωμα τους...δεν με ενδιαφερει...αλλα η μαζα κινειται εκει που την κατευθυνουν....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.αποφασισα να κανω tattoo αλλα κατα τον νοεμβριο.τωρα οχι,λογω ζεστης,ηλιου,θαλασας,κλπ.

το σχεδιο που θα κανω θελω να ειναι κινεζικα γραμματα.γνωριζετει καποιο site στο οποιο να βαζω μια λεξη στα ελληνικα και να μου την μεταφραζει στα κινεζικα?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

sorry αλλα μοδα ειναι...πριν 50, 100, 200 χρονια tatto ειχαν μονο οι αγριοι ... ουτε ο παπους μου/σου ουτε η γιαγια μου/σου....αντε κανεις φυλακισμενος η ταλαιπωρος ναυτικος να ειχε....σημερα εχει και η κουτση μαρια....οποτε...αν αυτο δεν ειναι μοδα τη ειναι;;;....η μηπως ολα τα νομιστερακια που κανουν ταττοο νομιζεις οτι εκφραζουν "φιλοσοφια";;;;....:lol::lol:...

 

και να διυκρινισω..μπορει καποιο ψαγμενοι να το κανουν συνειδητα...μαγκια βεβαια και δικαιωμα τους...δεν με ενδιαφερει...αλλα η μαζα κινειται εκει που την κατευθυνουν....

 

 

ma giati na kateuthinoun ti maza sta tatto;oson afora ta nomisterakia simfono oti den ekfrazoun filosofia....k oson afora ti texni tou tatoo auti einai sigoura pio arxaia ap ton papou mou k ti giagia sou..k se alles xores,oxi sti diki mas,allon papoudes k giagiades eixan tatoo k den theorountan parakmiakoi(agrioi,filakismenoi k alla koplimenta..):lol::lol:...

Link to comment
Share on other sites

ma giati na kateuthinoun ti maza sta tatto;oson afora ta nomisterakia simfono oti den ekfrazoun filosofia....k oson afora ti texni tou tatoo auti einai sigoura pio arxaia ap ton papou mou k ti giagia sou..k se alles xores,oxi sti diki mas,allon papoudes k giagiades eixan tatoo k den theorountan parakmiakoi(agrioi,filakismenoi k alla koplimenta..):lol::lol:...

 

την μαζα την κατευθυνουν απλα για να την κατευθυνουν....τωρα δεν εχει σημασια που...εχει σημασια οτι κατευθυνετε....οταν χρειαστει θα εχει σημασια το που ;)

 

δεν διαφωνω..τα τατοο ειναι αρχαια τεχνη...οπως και η κλειτοριδοτομη :wacko:....απλα καμμια σχεση με τον δικο μας πολιτισμο και Ιστορια....ειναι αλλος τροπος εκφρασης αλλων ανθρωπων και αλλων πολιτισμων...βαρβαρων κατα εμε...

 

...και βεβαια...οπως ειπα και πριν....οποιος το κανει συνειδητα ειναι δικαιωμα του να το κανει....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Είδα πριν λίγο μια εκπομπή σχετική στο σκάι..έδειχνε για τον τρόπο που έκαναν τατού παλιά..είχαν ένα ξύλο που το χτυπούσαν πάνω στο σώμα..και έκανε ένα θόρυβο τα-του-τα-του και έτσι πήρε την ονομασία του,υπάρχουν ακόμα φυλές που το κάνουν έτσι...μάλιστα πολλοί πάνε εκεί απ όλο τον κόσμο για να κάνουν ένα παραδοσιακό τατού..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Είδα πριν λίγο μια εκπομπή σχετική στο σκάι..έδειχνε για τον τρόπο που έκαναν τατού παλιά..είχαν ένα ξύλο που το χτυπούσαν πάνω στο σώμα..και έκανε ένα θόρυβο τα-του-τα-του και έτσι πήρε την ονομασία του,υπάρχουν ακόμα φυλές που το κάνουν έτσι...μάλιστα πολλοί πάνε εκεί απ όλο τον κόσμο για να κάνουν ένα παραδοσιακό τατού..

 

το παραδοσιακό τατού όμως ποναείιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι:rolleyes:

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το παραδοσιακό τατού όμως ποναείιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι:rolleyes:

πονάει αλλα αν μου δινοτανε η ευκαιρια να κω ενα τετοιο ταττοο θα το έκανα με μεγαλη χαρα :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εδω και εναμιση χρονο ειχα κανει τρυπα στον λοβό του αριστερου μου αυτιού πριν 1 μηνα εκανε ενα εξόγκωμα σαν μπαλακι δεν ξερω πως να το περιγραψω και μεσα στον λοβο και προς τα εξω απο την πισω μερια σαν κομπος ετσι ειναι η υφη του φορουσα μια 1,8 μπαρα και την εβγαλα σημερα μετα απο 1 μηνα το ξανασκαλιξα και ανοιξα την τρυπα αλλα αυτο δεν εφυγε εκει απλα λιγο ξεπριστικε τι να κανω για να φυγει?:(:cry::cry::cry: εβαλα ξανα σκουλαρικι(οχι μπαρα ενα λεπτο .)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εδω και εναμιση χρονο ειχα κανει τρυπα στον λοβό του αριστερου μου αυτιού πριν 1 μηνα εκανε ενα εξόγκωμα σαν μπαλακι δεν ξερω πως να το περιγραψω και μεσα στον λοβο και προς τα εξω απο την πισω μερια σαν κομπος ετσι ειναι η υφη του φορουσα μια 1,8 μπαρα και την εβγαλα σημερα μετα απο 1 μηνα το ξανασκαλιξα και ανοιξα την τρυπα αλλα αυτο δεν εφυγε εκει απλα λιγο ξεπριστικε τι να κανω για να φυγει?:(:cry::cry::cry: εβαλα ξανα σκουλαρικι(οχι μπαρα ενα λεπτο .)

φυσιολογικο ειναι αυτο.μην ανησυχεις :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φυσιολογικο ειναι αυτο.μην ανησυχεις :)

 

Δηλαδή φιλε RAVER να το ξαναβγαλω τωρα που το εβαλα το σκουλαρικι?οπως πριν? το εχω εδω και ενα μηνα το σημαδι και ανησυχω..

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή φιλε RAVER να το ξαναβγαλω τωρα που το εβαλα το σκουλαρικι?οπως πριν? το εχω εδω και ενα μηνα το σημαδι και ανησυχω..

Οχι δεν είναι ανάγκη να το ξαναβγάλεις.. Μην το πειράξεις , οπως είπε κ ο RAVER φυσιολογικό είναι αυτό.. Με τον καιρό θα ξεπρηστεί από μόνο του.. Που κ που καθαριζέ το με οινόπνευμα κ όλα θα είναι οκ..

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν είναι ανάγκη να το ξαναβγάλεις.. Μην το πειράξεις , οπως είπε κ ο RAVER φυσιολογικό είναι αυτό.. Με τον καιρό θα ξεπρηστεί από μόνο του.. Που κ που καθαριζέ το με οινόπνευμα κ όλα θα είναι οκ..

 

ok evala mia poly mikrh mparitsa ponesa arketa mexri na tin valw k etrekse kai ligo aima twra ponaei ligo alla den pirazei ... tha afisw afto to skoulariki panw kai tha dw fovamai min molinthike :( an thelete mporw na to vgalw photo kai na to kanw upload na to deite signwmh gia toso priksimo me ena skoularikaki alla ouff dn kserw

Link to comment
Share on other sites

@georgakos hremhse re man den pa8aineis tipota. Edw gia na to kaneis 1.8 poneses (leme twra) perissotero.

@eliasj 3ereis to second skin?? Kamia gnwmh??Paw na baresw se kana dimhno.

One of the things you learn after years of dealing with drug people,

is that you can turn your back on a person,

but never turn your back on a drug.

Link to comment
Share on other sites

ok evala mia poly mikrh mparitsa ponesa arketa mexri na tin valw k etrekse kai ligo aima twra ponaei ligo alla den pirazei ... tha afisw afto to skoulariki panw kai tha dw fovamai min molinthike :( an thelete mporw na to vgalw photo kai na to kanw upload na to deite signwmh gia toso priksimo me ena skoularikaki alla ouff dn kserw

Δεν μολύνθηκε.. Βάζε οινόπνευμα αρκετά συχνά ομως, καλό κάνει... Κ το πρήξιμο θέλει καιρό να φύγει... Δεν τρέχει τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...