Jump to content

Τattoo & Piercing


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

έχετε tattoo??  

792 members have voted

  1. 1. έχετε tattoo??

    • ναί (πού και τι σχέδιο)
      142
    • όχι αλλά θα ήθελα να κάνω
      395
    • όχι
      255


Recommended Posts

Γεια σας! Θα ηθελα κι εγω την βοηθεια σας μιας και μου ειναι λιγο δυσκολο να διαβασω 174 σελιδες :p

Μπορειτε να μου προτεινετε καποιο καλο μαγαζι για piercings (στομα,φρυδι, αυτια κτλ); Γνωριζω για το barcode που ειναι απ'τα καλυτερα αλλα ακριβουτσικο, για ενα στο Μοναστηρακι εχω ακουσει απο πολλους οτι ειναι καλο (κι εχω δει δλδ) και απο λιγους οτι ειναι χαλια και για ενα στο Παλαιο Φαληρο μ' εναν Τζενιο που ενω ειναι απροσεχτος ειναι καλος. Τι εχετε να προτεινετε; Αν μπορειτε να συνοδευσετε το ποστ με διευθυνση και τιμη θα το εκτιμουσα :p

Ευχαριστω πολυ! :)

 

Gia to monasthraki pou les den 3erw(mono gia tattoo 3erw),uparxei ena ston dromo gia plaka pou einai to palaio wildcat kai nun nico studio kapws etc.Ekei exei oti skoulariki 8es(titanio).

H timh einai kati to sxetiko efoson den anafereis shmeio tou piercing.Epishs gnwmh mou sto bcc ama kaneis na sthn kanei o pantelos. Auta,uparxoun kai alla polla magazia analogws thn perioxh pou meneis.

One of the things you learn after years of dealing with drug people,

is that you can turn your back on a person,

but never turn your back on a drug.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα μερη που λες βολευουν πολυ μιας και μενω κεντρο. Τα σημεια ειναι φρυδι (εγω) και κατι αλλα παιδια σε κατω χειλος, μυτη κτλ.
Link to comment
Share on other sites

η χεννα εχει ελευθερο τιμολογιο.αντε να πληρωσεις κανενα 30-40 ευρο.ετσι υπολογιζω εγω.

 

 

 

Καταρχας να γραφεις με Ελληνικα!!

Τωρα στο θεμα μας..να βαζεις αλοιφη λιγη ποσοστητα και να να την βαζεις απο την μια πλευρα στην αλλη και οχι κυκλικα.επισης αυτο που βγαζει ειναι καυκαλο..και ειναι φυσιολογικο και με το καιρο θα εξαφανιστει μονο του.(μην το τραβας εσυ)

Καταρχας ξανά Χρόνια σου πολλά.. Δεύτερον έκανα μ@λ@κι@ και το τραβηξα ..

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας ξανά Χρόνια σου πολλά.. Δεύτερον έκανα μ@λ@κι@ και το τραβηξα ..

 

Ευχαριστώ :D

 

τωρα ποτε δεν εχω βγαλει απο μονος μου το καυκαλο.δεν ξερω τι γινετε σε αυτην την περιπτωση,ας σου απαντησει καποιος περισσοτερο ειδικος απο εμενα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η χεννα εχει ελευθερο τιμολογιο.αντε να πληρωσεις κανενα 30-40 ευρο.ετσι υπολογιζω εγω.

 

 

 

Καταρχας να γραφεις με Ελληνικα!!

Τωρα στο θεμα μας..να βαζεις αλοιφη λιγη ποσοστητα και να να την βαζεις απο την μια πλευρα στην αλλη και οχι κυκλικα.επισης αυτο που βγαζει ειναι καυκαλο..και ειναι φυσιολογικο και με το καιρο θα εξαφανιστει μονο του.(μην το τραβας εσυ)

30-40 ευρω..??? Πολλά λες!!! Εγώ έκανα κανονικό με 25 Ε και Αθήνα αλλά ήταν γνωστός... Βέβαια θέλει πολύ προσοχή γιατι μπορεί να σε κλέψουν άνετα....

Link to comment
Share on other sites

Και να φανταστέιτε ότι χρεώνουν μόνο την βελόνα 20-30Ε ενώ την αγοράζουν 0,60Λεπτά....Έλεος..

 

 

Απιστευτο ακουγεται....:blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και να φανταστέιτε ότι χρεώνουν μόνο την βελόνα 20-30Ε ενώ την αγοράζουν 0,60Λεπτά....Έλεος..

ξερεις ποσα πραγματα αγοραζονται για ευρολεπτα και τα πληρωνεις εσυ με δεκαδες ευρω?

ετσι ειναι...γιατι να μην στο "χτυπησει" στην τιμη?ειναι κατι που αν το θες "αναγκαζεσαι" να το πληρωσεις ακριβοτερα απο οτι στοιχιζει(κλεφτης να γινει ο τατουατζης?)αν δεν σ αρεσει,μαθε την τεχνη και ξεκινα...:lol:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Αλλά ημι-μόνημο που κρατάει μερικά χρόνια υπάρχει σίγουρα! ...

 

καποιος γνωστος στην αγγλια ειχε κανει ενα τετοιο...μια καινουργια τεχνικη ελεηε...δεν ξερω ποσο καινουργια ειναι....αλλα τζιφος η υποθεση....ασχημο...τωρα περιμενει να εξαφανιστει...αλλα μαλλον το κοβω να αφηνει θολουρα.....περασε καιρος τωρα....να το προσεξεις...

 

αν καποια στιγμη βγαλεις το σκουλαρικι η τρυπα κλεινει ε?

 

..οχι...αν την εχεις αφησει καιρο δεν κλεινει...φιλη αγγλιδα παλι....εχει σημαδι στο κατω χειλος απο μια τετοια μ@λ@κια που ειχε βαλει....αηδιαστικο.....

 

..ολα αυτα παιζουν και με τον ανθρωπο...αντοχες...τυπο δερματος ..τεχνιτη...κλπ...δεν υπαρχει γενικος κανονας....απλα να το εχετε στο μυαλο σας οτι ειναι πιθανο να μην ειναι αναστρεψιμο....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

ξερεις ποσα πραγματα αγοραζονται για ευρολεπτα και τα πληρωνεις εσυ με δεκαδες ευρω?

ετσι ειναι...γιατι να μην στο "χτυπησει" στην τιμη?ειναι κατι που αν το θες "αναγκαζεσαι" να το πληρωσεις ακριβοτερα απο οτι στοιχιζει(κλεφτης να γινει ο τατουατζης?)αν δεν σ αρεσει,μαθε την τεχνη και ξεκινα...:lol:

Σε πληροφορώ πως δεν θα με χάλαγε καθόλου να μάθω την τέχνη του τατουατζή για χόμπυ!!!! Μα καθόλου όμως!!!!

Link to comment
Share on other sites

ναι..αλλα ασχετο με το θεμα της τιμης.

 

αυτο που προσπαθησα να σου πω ειναι οτι σε μια κοινωνια εξειδικευσης ,που ο καθενας ασχολειται αποκλειστικα και μονο με το αντικειμενο (σπουδων ή μη) του ειναι λογικο να υπαρχουν τετοια φαινομενα..

κυριαρχει αλλωστε σε καθετι.στα ταττου θα κολλησουμε?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Μεγαλος καλοκαιρινος προβληματισμος:

Εχω τρυπα στην μυτη και την αγαπω μπλα μπλα μπλα.

Θελω ομως να κανω μια ακομα, καπου, εδω αρχιζουν τα δυσκολα.

Στα αυτια δεν εχω και λογω αφανας δεν θελω να κανω κιολας γιατι δεν θα φαινονται.:(

Στην γλωσσα παρομοιως δεν θα φαινεται.:(

Φρυδι φοβαμαι γιατι λενε διαφορα.:worry:

Κατω απο το κατω χειλος θελω πολυ γιατι θα μου παει αλλα ειμαι κοτα και φοβαμαι πολυ.:O:ninja:

Καμια αλλη ιδεα; Μην πειτε τιποτα ρωγες ε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μεγαλος καλοκαιρινος προβληματισμος:

Εχω τρυπα στην μυτη και την αγαπω μπλα μπλα μπλα.

Θελω ομως να κανω μια ακομα, καπου, εδω αρχιζουν τα δυσκολα.

Στα αυτια δεν εχω και λογω αφανας δεν θελω να κανω κιολας γιατι δεν θα φαινονται.:(

Στην γλωσσα παρομοιως δεν θα φαινεται.:(

Φρυδι φοβαμαι γιατι λενε διαφορα.:worry:

Κατω απο το κατω χειλος θελω πολυ γιατι θα μου παει αλλα ειμαι κοτα και φοβαμαι πολυ.:O:ninja:

Καμια αλλη ιδεα; Μην πειτε τιποτα ρωγες ε.

Κανε πανω χειλος,μου αρεσει πολυ προσωπικα εμενα αυτο το σημειο.τωρα ο πονος ειναι "μια ιδεα".αν θελεις κατι τοσο πολυ..τον πονο τον αφηνεις πισω σου και προχωρας.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι..αλλα ασχετο με το θεμα της τιμης.

 

αυτο που προσπαθησα να σου πω ειναι οτι σε μια κοινωνια εξειδικευσης ,που ο καθενας ασχολειται αποκλειστικα και μονο με το αντικειμενο (σπουδων ή μη) του ειναι λογικο να υπαρχουν τετοια φαινομενα..

κυριαρχει αλλωστε σε καθετι.στα ταττου θα κολλησουμε?

Ναι δεν αντιλέγω ...Άλλα άλλο να τσιμπάς την τιμή γιατί έτσι κι αλλιώς το κέρδος κοιτάς κ άλλο να 20πλασιάζεις το κόστος.. Κλέψιμο από κλέψιμο έχει διαφορά...

Link to comment
Share on other sites

Κανε πανω χειλος,μου αρεσει πολυ προσωπικα εμενα αυτο το σημειο.τωρα ο πονος ειναι "μια ιδεα".αν θελεις κατι τοσο πολυ..τον πονο τον αφηνεις πισω σου και προχωρας.:)

Το εχω σκεφτει κι αυτο το σημειο. Ποναει πολυ;:worry:

Γενικα στον πονο εχω διαπιστωσει οτι εχω αντοχες(π.χ. το κερι στα ποδια αλλες δεν το αντεχουν, εγω το εχω για πρωινο:happy:) αλλα δεν ξερω αν θα πηγαινει γιατι θα ειναι πολυ κοντα σαν σημεια με αυτο στην μυτη.

Πφ προβληματα που εχει ο κοζμος ε.:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το εχω σκεφτει κι αυτο το σημειο. Ποναει πολυ;:worry:

Γενικα στον πονο εχω διαπιστωσει οτι εχω αντοχες(π.χ. το κερι στα ποδια αλλες δεν το αντεχουν, εγω το εχω για πρωινο:happy:) αλλα δεν ξερω αν θα πηγαινει γιατι θα ειναι πολυ κοντα σαν σημεια με αυτο στην μυτη.

Πφ προβληματα που εχει ο κοζμος ε.:p

Απο την αλλη πλευρα..και πιστεψε'με θα ειναι πολυ ωραιο :up: :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο μάγουλο;

Η septum; (Εκείνος εκεί ο κρίκος στη μύτη)

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θελω να κανω tattoo,αλλα εχω μια αλλεργια που ονομαζεται δερματογραφισμος....δλδ με το παραμικρο τριψιμο,το δερμα μ γινεται κοκκινο κ τουμπανιαζει....

να κανω ή να μην κανω???

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλος καλοκαιρινος προβληματισμος:

Εχω τρυπα στην μυτη και την αγαπω μπλα μπλα μπλα.

Θελω ομως να κανω μια ακομα, καπου, εδω αρχιζουν τα δυσκολα.

Στα αυτια δεν εχω και λογω αφανας δεν θελω να κανω κιολας γιατι δεν θα φαινονται.:(

Στην γλωσσα παρομοιως δεν θα φαινεται.:(

Φρυδι φοβαμαι γιατι λενε διαφορα.:worry:

Κατω απο το κατω χειλος θελω πολυ γιατι θα μου παει αλλα ειμαι κοτα και φοβαμαι πολυ.:O:ninja:

Καμια αλλη ιδεα; Μην πειτε τιποτα ρωγες ε.

 

Σύμφωνα με όλα τα παραπάνω το φρύδι ενδείκνυται.

Φαίνεται γιατί είναι μπροστά το πρόσωπο και ανάλογα με το άτομο, είναι και λίγος ο πόνος.

Πήγα προχτές με την κοπέλα μου και έκανε στο φρύδι και δεν κατάλαβε τίποτα.Ούτε σταγόνα αίμα.Και είναι και κόκκαλο η κοπέλα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω 2 piercing,ενα κατω απο τα χειλια κι ενα στην μια ρογα.ειμαι τυπος που τρομαζει στην ιδεα της βελονας κλπ κλπ και δεν καταλαβα τπτ!να εισαι οσο μπορεις χαλαρη,μην σκεφτεσαι οτι θα πονεσεις κι ολα θα πανε μια χαρα ;)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θελω να κανω tattoo,αλλα εχω μια αλλεργια που ονομαζεται δερματογραφισμος....δλδ με το παραμικρο τριψιμο,το δερμα μ γινεται κοκκινο κ τουμπανιαζει....

να κανω ή να μην κανω???

κανε και ενα τεστ για τα "υλικα" των τατου.

με τη ηδη υπαρχουσα απλα θα εισαι τουμπανο για λιγες μερες(εκτος αν παθεις κανενα αλλεγρικο σοκ).

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θελω να κανω tattoo,αλλα εχω μια αλλεργια που ονομαζεται δερματογραφισμος....δλδ με το παραμικρο τριψιμο,το δερμα μ γινεται κοκκινο κ τουμπανιαζει....

να κανω ή να μην κανω???

Καλύτερα να συμβουλευτείς έναν δερματολόγο πριν κάνεις το οτιδήποτε... Φαντάσου αν με το τρίψιμο κοκκινίζει και τουμπανιάζει φαντάσου πως το ταττοο έχει την ίδια αντίδραση κ προκαλεί κ κάποια ελαφριά φαγούρα κάποιες φορές... Φιλική συμβουλή πήγαινε πρώτα σε κάποιο δερματολόγο...

 

( ) Σας αφήνω πάω δ ι α κ ο π έ ς....Καλό καλοκαίρι σε όλους, κάντε όσα ταττοο και όσα piercing θέλετε χωρίς να το μετανιώνετε, χαρείτε τα αλλα πάντα με ασφάλεια!!!! Καλές διακοπές σε όλους!!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θελω να κανω tattoo,αλλα εχω μια αλλεργια που ονομαζεται δερματογραφισμος....δλδ με το παραμικρο τριψιμο,το δερμα μ γινεται κοκκινο κ τουμπανιαζει....

να κανω ή να μην κανω???

 

kai egw exw to idio,ap oti mou exei pei enas giatros etsi kai akoumpiseis to derma sou kokkinizei kai afinei stigmata gia ligo etsi den einai?ayto me to toumpaniasma den to exw omws,den prizomai alla ligo px na ksystw exw afisei kati terasties kokkiniles.anyway egw ekana tattoo den egine tipota mia xara einai.gia kalo kai gia kako rwta men dermatologo

Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...