Jump to content

Τα πάντα για το Rapidshare


CarpeNoctum
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θελω να κανω μια χαζη ερωτηση,οταν καταβαζω ενα αρχειο(σαν premium χρηστης)το οποιο ειναι σε δυο-τρια κομματια ποια ειναι η σωστη διαδικασια,γιατι δοκιμαζοντας αρκετες φορες δεν καταφερα τιποτα η μαλλον δεν καταφερα να κατεβασω το δευτερο κομματι του αρχειου.Μετα το ανοιγμα του πρωτου βγαζει ενα πινακακι στο οποιο κατι λεει για τοποθετηση στην μοναδα του δισκου αλλα δεν μπορεσα να καταλαβω τι εννοει.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλως ηρθες στο φορουμ Maranelo! :)

 

θα πρεπει να κατεβασεις ολα τα parts (μερη) απο το αρχειο που θες, να τα αποθηκευσεις στον ιδιο φακελο και μετα να τρεξεις καποιο part. Απο εκει κ περα αν κατι δν παει καλα θα στο πει το winrar (αν χρησιμοποιεις αυτο) οπως αν σου ξεφυγε καποιο part, αν ειναι "χαλασμενο" (corrupted") και πρεπει να το ξανακατεβασεις, η αν εχεις δωσει λαθος κωδικο (αν ζητηθηκε)

 

επισης κατι ασχετο, στο λογαριασμο μου σημερα ειδα +2000 points και στους free και στους premium.. :):) Σε καποιον αλλον???

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

σε μενα αυτο με τους ποντους δεν μου εχει εμφανισθει..:worry: Μονο αυτο το μηνυμα εχω..

 

Money earned with winning new customers: 0.32 Euro (293 Premium RapidPoints. Exchange-Rate: 1.1 Euro per 1000 Premium RapidPoints)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά κατεβάζω πάαααααρα πολύ αργά από RApid σήμερα αν και premium member...Τόσο καιρό κατεβάζω με 1mb και σήμερα με το ζόρι πιάνω τα 30κb. Ξέρει κανείς γιατί;
I LOVE MY BABIES
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάντως αυτή τη στιγμή πάει μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

μου ειχε ερθει ενα mail οτι αλλαζουν το χρονο παραμονης καθε αρχειου σε 60 μερες απο το τελευταιο download που εχει γινει στο καθε αρχειο αλλα δε θυμαμαι αν ελεγε για αρχεια που βρισκονται στο collector's zone ή για αυτα που ανεβαζουν χωρις account..

Θυμαται κανεις αν σβηνουν αρχεια απο collector's account??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
μου ειχε ερθει ενα mail οτι αλλαζουν το χρονο παραμονης καθε αρχειου σε 60 μερες απο το τελευταιο download που εχει γινει στο καθε αρχειο αλλα δε θυμαμαι αν ελεγε για αρχεια που βρισκονται στο collector's zone ή για αυτα που ανεβαζουν χωρις account..

Θυμαται κανεις αν σβηνουν αρχεια απο collector's account??

Ισχύει το δίμηνο και για αρχεία από collector's account...

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει το δίμηνο και για αρχεία από collector's account...

 

εμενα ειναι μερικα πανω απο 2μηνο και δεν τα εχουν σβησει.

Μηπως ισχυει για τα καινουρια upload μετα την αλλαγη αυτη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εμενα ειναι μερικα πανω απο 2μηνο και δεν τα εχουν σβησει.

Μηπως ισχυει για τα καινουρια upload μετα την αλλαγη αυτη

Νομίζω πως για όλα τα αρχείων των free users ισχύει το 2μηνο το οποίο ήταν 3μηνο και το άλλαξαν τις τελευταίες μέρες. Ίσως δεν το έχουν ενεργοποιήσει ακόμη για όλους τους χρήστες. Δεν το γνωρίζω...

Link to comment
Share on other sites

οι Premium users οταν ανεβασουν ενα αρχειο, τι στατιστικα μπορουν να δουν για αυτους που θα κανουν download το αρχειο;

συνολο downloads; ποιες μέρες και ώρες εγιναν; απο ποιες χώρες; ip? σε ποιο site βρηκαν το link κ εγινε download?

Link to comment
Share on other sites

οι Premium users οταν ανεβασουν ενα αρχειο, τι στατιστικα μπορουν να δουν για αυτους που θα κανουν download το αρχειο;

συνολο downloads; ποιες μέρες και ώρες εγιναν; απο ποιες χώρες; ip? σε ποιο site βρηκαν το link κ εγινε download?

 

μονο το πρωτο

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα!

Θέλω να ρωτήσω εάν υπάρχει κάποιο μέγεθος, στο οποίο εάν κάνω split τα rars που ανεβάζω σ'έναν premium λογαριασμό, θα μου προσφέρει περισσότερα premium points. δλδ. έχω ένα αρχείο 500ΜΒ. είτε το χωρίσω σε rars των 50MB είτε των 100ΜΒ είτε των 150ΜΒ, τελικά θα κερδίσω τον ίδιο αριθμό premium points? (5 ποντους στην περιπτωση μας)

εννοείται ότι το κάθε part είναι πάνω από 5MB.

 

παραθέτω το faq του rapidshare

 

You gain Premium-RapidPoints when premium users download your files. The TrafficVolume generated by all files bigger than 5 MB will be added, and you will get one Premium-RapidPoint for each 100 MB. Your files have to be stored in the collector's zone or premium zone in order for us to assign the RapidPoints to your account.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που δεν έχω λογαριασμό.. έχει πόσο καιρό δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτα. Μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα συνέχεια:

 

Unfortunately right now our servers are overloaded and we have no more download slots left for non-members. Of course you can also try again later.

Link to comment
Share on other sites

ναι εχουν στενεψει τα πραγματα για τους μη premium.

 

Παντως το πρωι κατεβαζει πιο ευκολα. Απογευμα θελει πολλη προσπαθεια να σε αφησει να κατεβασεις εστω και 1MB

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι εχουν στενεψει τα πραγματα για τους μη premium.

 

Παντως το πρωι κατεβαζει πιο ευκολα. Απογευμα θελει πολλη προσπαθεια να σε αφησει να κατεβασεις εστω και 1MB

 

Γι' αυτο και αρχιζει να "σπαει" ο κοσμος απο το rapidshare!! Οσοι δεν ειναι premium, κανουν upload σε αλλους servers που free ειναι εξισου γρηγοροι!! ;)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Πάντος αν είσαι Premium είναι μεγάλη ευκολία και αξιοποιής πλήρως την ταχύτητα της σύνδεσής σου!!
Link to comment
Share on other sites

ισχυει καποια νυχτερινη προσφορα απο το rapid?

γιατι χτες βραδυ ειχα υπολοιπο 23gb - ΧΩΡΙΣ trafficshare -, κατεβασα 33gb και σημερα κοιταω και εχω και 10 περισσια :p

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδια να ρωτησω κατι υπαρχει καποιο ειδος λογαριασμου στο rapidshare που να βαλω ta uploads μου δωρεαν η με χρεωση λιγοτερη ενος premium account χωρις να κατεβαζω?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@fantomas_ktm: Από τις 3 το βράδυ ώρα ελλάδος μέχρι τις 11 το πρωί από το download που κάνουμε μας μετράει μόνο το 10%! Happy Hours οι λεγόμενες :)

 

@KOPRINIOTIS: Νομίζω το collector's account.

 

Free users can manage their files in the Collector's Zone. If you upload files from within the Collector's Zone, the files are automatically assigned to your Collector's Account. You collect RapidPoints by other users downloading your files. You can exchange your RapidPoints for a Premium Account.

 

-How can I create a collector's account?

-To create a collector's account a file must be uploaded from our homepage. Once the upload is complete you can choose between creating a collector's account and just receiving the downloadlink. After creating the collector's account files can be uploaded directly into the account. Please make sure that you are logged in before uploading.

Edited by werty21202
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Φιλε werty δηλαδη ειναι δωρεαν ενας collector account?Mαζευω rapid points?και αν ναι μπορω να τους μεταφερω σε premium λογαροασμο?Επισης ισχυει για τα uploads οτι ακριβως με τον premium λογαριασμο οτι αν ειναι κατω απο 50 gb δε διαγραφονται ποτε?Και τελος μετα απο 14 μερες ληξης ενος λογαριασμου premium τον σβηνουν εντελως μαζι με τα upload?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλε werty δηλαδη ειναι δωρεαν ενας collector account?

- Ναι απλα ανεβάζεις ένα αρχείο από την αρχική σελίδα του rapidshare και μετά σε ρωτάει αν θες να δημιουργήσεις νέο collector account και να βάλεις το αρχείο ή να το ανεβάσεις σε ήδη υπάρχων ψollector account. (δες εδώ οδηγό:http://www.katzforums.com/showthread.php?t=289234)

Mαζευω rapid points?και αν ναι μπορω να τους μεταφερω σε premium λογαροασμο?

-Μαζεύεις κανονικά rapidpoints free και premium (αν σου κατεβάζουν τα αρχεία free ή premium users αντιστοιχα) αλλά απ'ότι είδα όχι δεν μπορείς να τους μεταφέρεις σε premium λογαριασμό. Το μόνο που σου επιτρέπει είναι να δημιουργήσεις έναν νέο premium 30 ημερών με 8000 premium points.

Επισης ισχυει για τα uploads οτι ακριβως με τον premium λογαριασμο οτι αν ειναι κατω απο 50 gb δε διαγραφονται ποτε?

-Αυτό που καταλαβαίνω εγώ είναι ότι μόνο στον premium ισχύει αυτό, το ότι δε σου σβήνονται τα αρχεία αν δεν υπερβαίνουν τα 50gb (και λογικό γιατί πληρώνεις). δηλαδή λογικά στον collector's θα σου σβήνονται μετά από 60 μέρες χωρίς κατέβασμα τους. Σου παραθέτω τι λέει το faq μπας κι εσύ καταλάβεις κάτι άλλο :) "In principle, we host data without a time limit. But files that have not been accessed for 60 days are deleted to relieve the system of forgotten and not needed content.

This rule does not take place for premium accounts for as long as the data saved does not exceed the total amount of 50 gigabytes."

Και τελος μετα απο 14 μερες ληξης ενος λογαριασμου premium τον σβηνουν εντελως μαζι με τα upload?

- Γι'αυτό δεν ξέρω καθόλου... Αλλά υποθέτω ότι έτσι θα συμβαίνει στους premium. Οι collectors βέβαια δεν πιστεύω να λήγουν ποτέ, οπότε τα αρχεία θα σβήνονται μόνο λόγω μη κατεβάσματος.

 

Τέλος έβγαλα ένα screenshot από έναν collector κι έναν premium λογαριασμό στην καρτέλα "convert rapidpoints". Διάβασε και το notice κατω κατω.

http://i125.photobucket.com/albums/p66/werty21202/collectors.jpg

http://i125.photobucket.com/albums/p66/werty21202/premium.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα αυτα πιστευω και εγω μονο για το τελευταιο ερωτημα θελω να βεβαιωθω τι γινεται,αν στειλω e-mail στο rapidshare θα μου απαντησουν συντομα?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν ήδη έχεις premium λογαριασμό θα σου απαντήσουν! Επειδή αυτή τη στιγμή έχω εγώ στέλνω και σ'ενημερώνω. Δοκίμασε κι εσύ, ποτέ δεν ξέρεις.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...