Jump to content

Τα πάντα για το Rapidshare


CarpeNoctum
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καποιος φιλος με ειχε καθοδηγησει βημα βημα με απαντηση του η οποια εχει εξαφανιστει απο το φorum ανεξηγητα.ΑΝ καταλάβες ποιος λεω,σε παρακαλω στειλτη μου με pm ή ξαναγραφτην γιατι δεν τα εχω συγκρατησει, thanks και παλυ συγνωμη
Link to comment
Share on other sites

καποιος φιλος με ειχε καθοδηγησει βημα βημα με απαντηση του η οποια εχει εξαφανιστει απο το φorum ανεξηγητα.ΑΝ καταλάβες ποιος λεω,σε παρακαλω στειλτη μου με pm ή ξαναγραφτην γιατι δεν τα εχω συγκρατησει, thanks και παλυ συγνωμη

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=240112

 

μαλλον πρεπει να μεταφερθουν τα μηνυματα και εδω

 

οτι αποριες εχεις ρωτησε στο αντιστοιχο τοπικ, αφου διαβασεις και το αντιστοιχο θεμα του paypal http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=17773&page=22

Link to comment
Share on other sites

παιδεια επανερχομαι κ θελω μια μικρη βοηθεια,Εκανα add την καρτα της Κυπρου, κ τωρα μου ζηταει εναν τετραψηφιο κωδικο στο paypal, τι ειναι αυτο? και που θα το βρω?
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ'όλα ψάξε και λίγο μόνος σου, αφού διαβάσεις ότι σου έχουν γράψει τα παιδιά, ειδικά εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=240112

Το αρμόδιο topic για το paypal είναι αυτό: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=17773

όπου και θα πρέπει να κάνεις τις ερωτήσεις σου.

 

Όταν ζητήσεις να γίνει verified η κάρτα, γίνεται μια μικρή χρέωση στην κάρτα η οποία εμφανίζεται στον λογαριασμό της κάρτας με έναν κωδικό. Αυτόν τον κωδικό μπορείς να ζητήσεις από την εξυπηρέτηση πελατών της πιστωτικής κάρτας να στον δώσουν μετά από μερικές μέρες που θα έχει φανεί η χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ'όλα ψάξε και λίγο μόνος σου, αφού διαβάσεις ότι σου έχουν γράψει τα παιδιά, ειδικά εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=240112

Το αρμόδιο topic για το paypal είναι αυτό: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=17773

όπου και θα πρέπει να κάνεις τις ερωτήσεις σου.

 

Όταν ζητήσεις να γίνει verified η κάρτα, γίνεται μια μικρή χρέωση στην κάρτα η οποία εμφανίζεται στον λογαριασμό της κάρτας με έναν κωδικό. Αυτόν τον κωδικό μπορείς να ζητήσεις από την εξυπηρέτηση πελατών της πιστωτικής κάρτας να στον δώσουν μετά από μερικές μέρες που θα έχει φανεί η χρέωση.

Aυτο μπορεις αν δεν σου κανει κοπο να μου το εξηγησεις λιγο? Οταν λες πως γινεται μια μκρη χρέωση τι ενοεις? Αυτο θα γινετε καθε φορα που φορτωνω με χρηματα την καρτα κ θελω να κανω μια συναλλαγη ή μονο την πρωη φορα? Και οταν το ζητησω απο την εξυπηρετηση πελατων της καρτας πως θα το ζητησω? τι θα πω? και μετα ποσες μερες θα το κανω?

Link to comment
Share on other sites

Και οταν το ζητησω απο την εξυπηρετηση πελατων της καρτας πως θα το ζητησω? τι θα πω? και μετα ποσες μερες θα το κανω?

 

 

Η μικρη χρεωση αφορα οταν κανεις add την καρτα. Θα ζητησεις την συναλλαγη του paypal αλλα ηδη σου ανεφερα οτι θελει 2-4 εργασιμες ημερες για να φανει αυτο. Αρα εφοσον προσθεσες την καρτα τωρα περιμενεις λιγο. Επιπλεον καλο θα ητανε να εχει χρηματα η καρτα αφου θες να αγορασεις συνδρομη στο rapid ετσι και αλλιως.

 

Επισης να διαβασεις αναλυτικα το τοπικ του Paypal και να σταματησουμε εδω τα off-topic μιας και εδω αναφερομαστε στο rapidshare και μονο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά αν βέβαια δεν κατεβάσεις και τα 2,66 εκείνη την ημέρα μαζεύονται για την επόμενη, μέχρι να φτάσει στα 15GB που είναι το μέγιστο.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Έχεις φυσικά πάντα τη δυνατότητα να αγοράσεις κάποιο πακέτο TrafficShare, ώστε το όριό σου να είναι απείρως μεγαλύτερο. Για παράδειγμα, μπορείς να αγοράσεις ένα πακέτο των 100GB, οπότε το ημερήσιο όριο ανεβαίνει κατακόρυφα. Μπορείς κάλλιστα να "χαλάσεις" τα 100GB με τη μια, αν έχεις τόσο μεγάλες ανάγκες σε downloading. Η διαφορά είναι ότι το πακέτο TrafficShare δεν ανανεώνεται. Όταν το τελειώσεις μένεις πάλι με τα 2.66GB ανά ημέρα. ;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, εκανα την εγγραφη μου κανονικα στο paypal, ελαβα τον τετραψηφιο κωδικο τον οποιο εβαλα κ εγινε δεκτος. αλλα τωρα μολις παω μεσω rapidshare να κανω αγορα , ο λογαριασμος μου δεν γινετε δεκτος , γιατι?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, εκανα την εγγραφη μου κανονικα στο paypal, ελαβα τον τετραψηφιο κωδικο τον οποιο εβαλα κ εγινε δεκτος. αλλα τωρα μολις παω μεσω rapidshare να κανω αγορα , ο λογαριασμος μου δεν γινετε δεκτος , γιατι?

 

Το σημαντικοτερο ξεχασες, χρηματα.

 

Αναφερομαστε για prepaid, οποτε να βαζεις παντοτε και λιγο παραπανω απο την οποια αγορα θελεις να κανεις. Επισης η διαδικασια ισως θελει καποιες μερες για να ειναι διαθεσιμα απο την καταθεση.

 

Πλεον πας στη σελιδα του rapid, διαλεγεις συνδρομη 6μηνη κλπ, πατας paypal κανεις login στο paypal και ολοκληρωνεις τη διαδικασια. Εννοειται περα απο τα χρηματα να βαλεις και ενα σωστο e-mail για λογους ασφαλειας.

 

Στο θεμα μας τωρα, οντως το συνολικο traffic για premium μεγαλωσε και πηγε στα 15 GB συνολικα απο 12, με ημερησιο οριο ιδιο (2,66/day).

Link to comment
Share on other sites

Το σημαντικοτερο ξεχασες, χρηματα.

 

Αναφερομαστε για prepaid, οποτε να βαζεις παντοτε και λιγο παραπανω απο την οποια αγορα θελεις να κανεις. Επισης η διαδικασια ισως θελει καποιες μερες για να ειναι διαθεσιμα απο την καταθεση.

 

Πλεον πας στη σελιδα του rapid, διαλεγεις συνδρομη 6μηνη κλπ, πατας paypal κανεις login στο paypal και ολοκληρωνεις τη διαδικασια. Εννοειται περα απο τα χρηματα να βαλεις και ενα σωστο e-mail για λογους ασφαλειας.

 

Στο θεμα μας τωρα, οντως το συνολικο traffic για premium μεγαλωσε και πηγε στα 15 GB συνολικα απο 12, με ημερησιο οριο ιδιο (2,66/day).

 

fisika exo xrimata (k mailsta kati parapano)

Alla i alithia ine pos ekana epibebeosi bazontas to tetrapsifio kodiko simera k amesos meta piga meso rapidshare k paypal k ekana tis energies gia agora premium, opote les pos theli kapoies meres gia na ginei i diadikasia dekti?

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωριζω καπως αλλιως να σε βοηθησω.(εξαντλησαμε ολα τα ενδεχομενα)

 

Οι διαδικασιες και οι κινησεις ειναι σωστες που εκανες με τη σειρα που ειχαμε αναφερει (register paypal, εισαγωγη καρτας, εισαγωγη και ενεργοποιηση 4ψηφιου κωδικου στο Paypal, επιλογη στο rapid συνδρομης και πληρωμη)

 

Επικοινωνησε με την τραπεζα σου και πες τους ακριβως την αγορα που θελεις να κανεις.

Link to comment
Share on other sites

επικοινωνησα με την τραπεζα η οποια μου ειπε πως απο την πλευρα της καρτας ολα ειναι οκ , κ πως το προβλημα ειναι αλλου, Απο την πλευρα της paypal λλογικα ειναι οκ,αφου μου εχει κανει αποδεκτο τον τετραψηφο κωδικο, αρα το προβλημα ειναι στην rapidshare? πως μπορω να δω τι γινεται ?
Link to comment
Share on other sites

επικοινωνησα με την τραπεζα η οποια μου ειπε πως απο την πλευρα της καρτας ολα ειναι οκ , κ πως το προβλημα ειναι αλλου, Απο την πλευρα της paypal λλογικα ειναι οκ,αφου μου εχει κανει αποδεκτο τον τετραψηφο κωδικο, αρα το προβλημα ειναι στην rapidshare? πως μπορω να δω τι γινεται ?

 

Επιβεβαιωσε οταν εισαι στην διαδικασια της παραγγελιας τα εξης

 

Στο rapidshare, κανεις click στο 6/12μηνο στο κουτι (εικονιδιο) μέσω paypal

 

Μετα πρεπει να σου βγαζει μια φορμα για login στο paypal

 

Κανεις login στο paypal (εχεις ηδη κανει register)

 

Μετα επιβεβαιωνεις την παραγγελία με μια φορμα και πατας ΟΚ αν θυμαμαι σωστα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αλήθεια, τι ταχύτητες πιάνετε με rapidshare?

 

Τις περισσότερες φορές πιάνω το μέγιστο της γραμμής.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωσε οταν εισαι στην διαδικασια της παραγγελιας τα εξης

 

Στο rapidshare, κανεις click στο 6/12μηνο στο κουτι (εικονιδιο) μέσω paypal

 

Μετα πρεπει να σου βγαζει μια φορμα για login στο paypal

 

Κανεις login στο paypal (εχεις ηδη κανει register)

 

Μετα επιβεβαιωνεις την παραγγελία με μια φορμα και πατας ΟΚ αν θυμαμαι σωστα

aυτο ακριβως λεω, μολις εφτασα κ πατησα οκ για επιβεβαιωση μου βγαζει μηνυμα οτι η εντολη δεν γινεται αποδεκτη

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αλήθεια, τι ταχύτητες πιάνετε με rapidshare?

 

4 αρχεια ταυτοχρονα (τοσο του εχω ορισει να κατεβαζει) πιανω σχεδον το μεγιστο της γραμμης παρα κατι (απο 240ΚΒ/sec το καθε αρχειο)

 

Ξαναγυρισα στο rapget αφου με IDM δεν μπορουσα να το συνηθισω τελικα :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...