Jump to content

Destinator 6


katsj
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον στο δικό μου ειναι ως εξής:

 

Storage card/DestinatorApps/Destinator/GreeceU και μετα εχει καποια αρχεια demo, poi , previous, wce, και τα λοιπα, κτλπ, κτλπ

 

Παρόμοιο πρόβλημα ειχα και εγώ γιατι ο χάρτης μου ήταν μέσα σε ένα άλλο φακελλο , και δεν τον αναγνώριζε.

 

 

Τα ίδια αρχεία ακριβώς βλέπω και εγώ φίλε μου στο δικό μου αλλά απλά δέν δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τόν χάρτη τον έχω εδώ όπως λές και εσύ Storage card/DestinatorApps/Destinator κανονικά, δέν μπορώ να καταλάβω γιατί δέν δουλεύει?

 

Σε ευχαριστώ

Δοκίμασε αυτό: Αντέγραψε το Destinator.ini απο την θέση \DestinatorApps\Destinator στον υπολογιστή σου. Ανοιξε το με το σημειωματάριο και στην τρίτη γραμή σβήσε οτι λέει και γράψε MAP_NAME=GreeceU. Σώστο και αντικατέστησε με αυτό το αρχείο το παλιό.:D

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτό: Αντέγραψε το Destinator.ini απο την θέση \DestinatorApps\Destinator στον υπολογιστή σου. Ανοιξε το με το σημειωματάριο και στην τρίτη γραμή σβήσε οτι λέει και γράψε MAP_NAME=GreeceU. Σώστο και αντικατέστησε με αυτό το αρχείο το παλιό.:D

 

 

Το δοκήμασα και αυτό φίλε μου, πάλι τα ίδια πράγματα δέν δούλεψε

 

 

Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λογια το κλειδωμα δεν γινεται απο την εταιρία που βγαζει τους χάρτες αλλα απο την Destinator αναλογα την έκδοση !

 

Εαν τωρα το 6.1 που εχει γινει leaked στο NET ειναι μερος αυτού και εαν η όλη πολιτική εχει να κανει με το να περιορίσει τις σπασμένες εκδόσεις

ανα περιοχή το ξερει μονο η Destinator :cool:

 

Καλημέρα

 

Αν κατάλαβα καλά αν έχεις νόμιμο dest 6 με χάρτες της NAVTEQ και

κάνεις update σε 6.1 την πάτησες κανονικά:wacko: :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

Ποτε θα βγει επισημα το destinator6 ??οσοι εχουμε PN γνησιο μπορουμε να κανουμε δωρεαν αναβαθμιση???

"objects in mirror are losing" gatos-cupra
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

Ποτε θα βγει επισημα το destinator6 ??οσοι εχουμε PN γνησιο μπορουμε να κανουμε δωρεαν αναβαθμιση???

Σε λίγες μέρες θα είναι έξω με δωρεάν αναβάθμιση γιά τους νόμιμους από εδώ:http://www.ngi.gr/ :)

Link to comment
Share on other sites

pou einai ta speed camera update gia ton dekemvri oeo???

me 100% yper sto dimopsifisma iparxei akoma pareksigisi??

Γεναίος δεν είναι αυτός που δεν φοβάται τίποτα,αλλα αυτός που αντιμετωπίζει τους φόβους του...

Greece Photos

http://img.uptime-project.net/img/5/73420.png

Link to comment
Share on other sites

pou einai ta speed camera update gia ton dekemvri oeo???

me 100% yper sto dimopsifisma iparxei akoma pareksigisi??

 

:ninja: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θα ήθελα μία βοήθεια, αν μπορεί κάποιος.

Έχω το Destinator PN με χάρτη Ελλάδας αγορασμένο. Αποφάσισα να το αναβαθμίσω σε Destinator 6, εφόσον, όπως έχει ειπωθεί επανειλημένα, η αναβάθμιση από PN σε 6 (όταν αυτό κυκλοφορήσει) θα γίνεται δωρεάν. Βρήκα λοιπόν το 6 σε κάποιο site και το έβαλα πάνω από το PN. Έχω όμως 2 προβλήματα:

 

1) Δεν βρίσκει το GPS. Κατόπιν ρύθμισης με το SiRFTech (το GPS είναι ενσωματωμένος στη συσκευή, Fujitsu-Siemens N520), στις ρυθμίσεις του GPS μου εμφανίζει «Δεν βρέθηκε κεραία GPS». Παρόλα αυτά, αν στο σημείο αυτό επιλέξω «ρύθμιση» και «αναζήτηση GPS», μου βγάζει dialog box που λέει «Η κεραία GPS είναι συνδεδεμένη» (οι ρυθμίσεις είναι COM8,38400,SiRF). Μόλις επιστρέψω όμως στην προηγούμενη οθόνη, συνεχίζει να μην βρίσκει την κεραία.

 

2) Όταν γράφω μία διεύθυνση, και αφού εισάγω πρώτα την πόλη κανονικά, μόλις πατήσω το πρώτο γράμμα για το όνομα του δρόμου, μου βγάζει «Ο δρόμος δεν βρέθηκε».

 

Please, help...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θα ήθελα μία βοήθεια, αν μπορεί κάποιος.

Έχω το Destinator PN με χάρτη Ελλάδας αγορασμένο. Αποφάσισα να το αναβαθμίσω σε Destinator 6, εφόσον, όπως έχει ειπωθεί επανειλημένα, η αναβάθμιση από PN σε 6 (όταν αυτό κυκλοφορήσει) θα γίνεται δωρεάν. Βρήκα λοιπόν το 6 σε κάποιο site και το έβαλα πάνω από το PN. Έχω όμως 2 προβλήματα:

 

1) Δεν βρίσκει το GPS. Κατόπιν ρύθμισης με το SiRFTech (το GPS είναι ενσωματωμένος στη συσκευή, Fujitsu-Siemens N520), στις ρυθμίσεις του GPS μου εμφανίζει «Δεν βρέθηκε κεραία GPS». Παρόλα αυτά, αν στο σημείο αυτό επιλέξω «ρύθμιση» και «αναζήτηση GPS», μου βγάζει dialog box που λέει «Η κεραία GPS είναι συνδεδεμένη» (οι ρυθμίσεις είναι COM8,38400,SiRF). Μόλις επιστρέψω όμως στην προηγούμενη οθόνη, συνεχίζει να μην βρίσκει την κεραία.

 

2) Όταν γράφω μία διεύθυνση, και αφού εισάγω πρώτα την πόλη κανονικά, μόλις πατήσω το πρώτο γράμμα για το όνομα του δρόμου, μου βγάζει «Ο δρόμος δεν βρέθηκε».

 

Please, help...

 

Δοκιμασε να κανεις clean install to 6 και μετά upgrade σε 6.1

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κανεις clean install to 6 και μετά upgrade σε 6.1

 

Σ' ευχαριστώ. Είναι εύκολο να μου δώσεις τα links;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου στείλει τα links για το destinator 6.1?
Nokia N95, SonyEricsson W960i, HTC TyTN II, HTC Touch Dual, Nokia N95 8 GB, HTC Touch Diamond, SE C902, Samsung SGH i-900 Omnia, HTC Touch HD, SE Xperia X1, LG Arena, SE W995, Samsung i8910 HD, Samsung i8000 Omnia II, iPhone 3GS, HTC HD2, iPhone 4, Xperia Mini, iPhone 4S, Galaxy Note II, Sony Xperia S, Galaxy S4, Galaxy Note3, LG Nexus 5, Galaxy Note 8, Galaxy Note 10.1 LTE 2014 Edition, LG G3, Galaxy Note 4, iPhone 6S Plus, iPhone 7 Plus.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θα ήθελα μία βοήθεια, αν μπορεί κάποιος.

Έχω το Destinator PN με χάρτη Ελλάδας αγορασμένο. Αποφάσισα να το αναβαθμίσω σε Destinator 6, εφόσον, όπως έχει ειπωθεί επανειλημένα, η αναβάθμιση από PN σε 6 (όταν αυτό κυκλοφορήσει) θα γίνεται δωρεάν. Βρήκα λοιπόν το 6 σε κάποιο site και το έβαλα πάνω από το PN. Έχω όμως 2 προβλήματα:

 

1) Δεν βρίσκει το GPS. Κατόπιν ρύθμισης με το SiRFTech (το GPS είναι ενσωματωμένος στη συσκευή, Fujitsu-Siemens N520), στις ρυθμίσεις του GPS μου εμφανίζει «Δεν βρέθηκε κεραία GPS». Παρόλα αυτά, αν στο σημείο αυτό επιλέξω «ρύθμιση» και «αναζήτηση GPS», μου βγάζει dialog box που λέει «Η κεραία GPS είναι συνδεδεμένη» (οι ρυθμίσεις είναι COM8,38400,SiRF). Μόλις επιστρέψω όμως στην προηγούμενη οθόνη, συνεχίζει να μην βρίσκει την κεραία.

 

2) Όταν γράφω μία διεύθυνση, και αφού εισάγω πρώτα την πόλη κανονικά, μόλις πατήσω το πρώτο γράμμα για το όνομα του δρόμου, μου βγάζει «Ο δρόμος δεν βρέθηκε».

 

Please, help...

 

 

Κάνε μια δοκιμή στις ρυθμίσεις του GPS να βάλεις 57600,ΝΜΕΑ.

Link to comment
Share on other sites

paidia ligi voithia ..... Exw egkatastisei to Destinator PN se ena HTC P3300 e3oloklirou stin mnimi.

Mou kollaei otan to anoigw kai den vbriskei doryforous legontas mou oti to GPS den einai diathesimo.. ti na kanw??????

 

Phgaine mesa sto P3300 kai stis rythmiseis GPS Allaxe tis thires opws sta screenshots..

 

http://i12.tinypic.com/44rbjic.jpghttp://i13.tinypic.com/2cyntlg.jpg

 

meta bale to destinator na psaxei gia GPS kai eisai OK..

 

(epishs tha proteina na to egatasthseis sthn Storage kai oxi sthn Main memory)

Link to comment
Share on other sites

Phgaine mesa sto P3300 kai stis rythmiseis GPS Allaxe tis thires opws sta screenshots..

 

http://i12.tinypic.com/44rbjic.jpghttp://i13.tinypic.com/2cyntlg.jpg

 

meta bale to destinator na psaxei gia GPS kai eisai OK..

 

(epishs tha proteina na to egatasthseis sthn Storage kai oxi sthn Main memory)

 

:) thenks a lot

Sto storage to vala kai douleyei tzetze me tis rytmiseis sou

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους, επειδή ψήνομαι να πάρω gps με destinator αλλά δεν έχω ιδέα θα μπορούσατε να μου προτείνετε 3 Windows Mobile Pocket PC ένα οικονομικό ένα μεσαίο και ένα πιο καλό ώστε να διαλέξω μέσα από την δική σας πείρα και όχι να πάω σαν πρόβατο για σφαγή σε κάποιον πωλητή που θα με πάρει στο λαιμό του:cry:

(δεν με ενδιαφέρει να είναι και κινητό η να έχει camera)

 

ευχαριστώ :rolleyes:

Nektarios
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους, επειδή ψήνομαι να πάρω gps με destinator αλλά δεν έχω ιδέα θα μπορούσατε να μου προτείνετε 3 Windows Mobile Pocket PC ένα οικονομικό ένα μεσαίο και ένα πιο καλό ώστε να διαλέξω μέσα από την δική σας πείρα και όχι να πάω σαν πρόβατο για σφαγή σε κάποιον πωλητή που θα με πάρει στο λαιμό του:cry:

(δεν με ενδιαφέρει να είναι και κινητό η να έχει camera)

 

ευχαριστώ :rolleyes:

Apo panw pros ta katw fthino--> akrivw..

 

MIO 168

MIO 550

Fujitsu Loox Ν 560

 

Dokimasmena mhxanakia xwris problhmata...

 

To Mio168 mporei na einai 3 xronwn konta, alla einai egyshsh paizei aproblimatista akoma kai to destinator 6.1

tha sou elega na to psaxeis metaxeirismeno (gyrw sta 150 €)

 

To Loox apla einai korifaio to 550 poli klah protash gia ta xrhmata toy..

Link to comment
Share on other sites

κοίτα και το MIO p350 που είναι δοκιμασμένο και σε καλή τιμή.. περίπου στα 250€
άλλο πράκτωρας και άλλο εισπράκτωρας... ΘΟΥΒΟΥ 000
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια δοκιμή στις ρυθμίσεις του GPS να βάλεις 57600,ΝΜΕΑ.

 

Έβαλα COM8,9600,NMEA, αφού πρώτα γύρισα το δέκτη σε NMEA με το SiRFTech. Τώρα δουλεύει κανονικά. Δεν ξέρω αν υπάρχει τρόπος να συνεργαστεί τελικά το Destinator 6 με το SiRF. Θα είναι κρίμα να μη γίνεται, αφού το SiRF είναι ανώτερο του NMEA και επιτρέπει τη ρύθμιση πολλών παραμέτρων, πχ θα μπορούσαμε να βάλουμε Hot Start αντί για Cold Start, πράγμα που θεωρητικά θα μείωνε κατά πολύ τον (μεγάλο) αρχικό χρόνο αναζήτησης κατά την εκκίνηση.

 

Το πρόγραμμα του πληκτρολογίου το έλυσα, αντικαθιστώντας το keyboard.ini με αυτό που περιέχεται στο ***** του 6 (εννοείται ότι το ***** του χάρτη δεν το χρειάστηκα, αφού το PN μου είναι αγορασμένο). Εξακολουθώ όμως να μην μπορώ να γράψω πεζά ελληνικά, παρά μόνο κεφαλαία. Δεν ξέρω αν υπάρχει λύση γι' αυτό.

Link to comment
Share on other sites

o επεξεργαστής παίζη σημαντικό ρόλο στην χρήση gps?

 

Αν το θέλεις μόνο για GPS τότε λογική επιλογή είναι το Mio P350. Μια χαρά και ο επεξεργαστής του - δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα με την τελευταία έκδοση του Destinator (6.1)

Link to comment
Share on other sites

[off Topic]

Kαι μια παράκληση βρε παιδιά. Χωρίς να απευθύνομαι σε κάποιον συγκεκριμένα... Και πάντα με καλή διάθεση.

 

Aν δεν υπάρχει άλλος τρόπος....

Firefox + Greek Spelling dictionary

 

Κοντεύουν να βγουν τα μάτια μας πλέον. Είναι κρίμα να βλέπουμε τέτοια - συνεχή - κακοποίηση της γλώσσας μας

 

[end Off Topic]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...