Jump to content

Destinator 6


katsj
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επεσες μεσα ,το 6.0 έχω,,,βεβαια δεν υπαρχουν στα for links τα αρχεια με το ονομα του χαρτη.Το 6.1 υπαρχει σε update ???(εχω ενα αλλα δεν βρισκω πως μπαινει ..μου κανει κατι περιεργα).Πρεπει να ψαξω να το βρω ολοκληρο κομπλε...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επεσες μεσα ,το 6.0 έχω,,,βεβαια δεν υπαρχουν στα for links τα αρχεια με το ονομα του χαρτη.Το 6.1 υπαρχει σε update ???(εχω ενα αλλα δεν βρισκω πως μπαινει ..μου κανει κατι περιεργα).Πρεπει να ψαξω να το βρω ολοκληρο κομπλε...

 

http://www.ngi.gr/page.php?pageid=80&languageid=2 :cool:

Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας

Έχω το destinator6 περασμένο σε SD πώς μπορώ να το περάσω σε microSD.

Δεν έχω αντάπτορα για την micro και έτσι θέλω να κάνω την μεταφορά από το τηλέφωνο(2020ι) που έχω σε ένα HTC touch που αγόρασα χθές.Δοκίμασα μπαίνωντας απότην κάρτα του 2020 με μεταφορά μέσω ΒΤ και δέν γίνεται σύνδεση.Το θέμα είναι και η συμβατότητα το ένα είναι 2003/2nd και το άλλο 2006.

Κάποια βοήθεια!!

Link to comment
Share on other sites

Πετάξου σε ένα Γερμανό ή κάτι αντίστοιχο και αγόρασε τον αντάπτορα, ούτε 5 ευρώ κάνει (υποθέτω πως έχεις card reader)...
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Πετάξου σε ένα Γερμανό ή κάτι αντίστοιχο και αγόρασε τον αντάπτορα, ούτε 5 ευρώ κάνει (υποθέτω πως έχεις card reader)...

 

ok αλλά μάλλον θέλω το 7 το 6 δέν πρέπει να κάνει για τα WM6 :(

Link to comment
Share on other sites

Το destinator 6 λειτουργεί άψογα με WM6 αν αυτό εννοείς...
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

μεταφορά από το τηλέφωνο(2020ι) που έχω σε ένα HTC touch που αγόρασα χθές

 

Λογικά συνδέονται και τα 2 στο PC με το USB cable που έχουν το καθένα στη συσκευασία τους.. Θα συνδέσεις το ένα, θα τα αντιγράψεις στο PC, θα συνδέσεις το δεύτερο, θα τα αντιγράψεις κι εκει και κομπλέ!

Link to comment
Share on other sites

Λογικά συνδέονται και τα 2 στο PC με το USB cable που έχουν το καθένα στη συσκευασία τους.. Θα συνδέσεις το ένα, θα τα αντιγράψεις στο PC, θα συνδέσεις το δεύτερο, θα τα αντιγράψεις κι εκει και κομπλέ!

 

Ναι γίνετε :) σε ευχαριστώ

κάτι ακόμη το εικονίδιο που πατάμε για να ανοίξει το πρόγραμμα,πού το κάνουμε copy past για να το βάλουμε στα προγράμματα,η ακόμη καλύτερα στην έναρξη!!

Δοκίμασα στο windows\start up και στα δύο,το έβγαλε στα προγράμματα αλλά όταν το πατούσα δεν εργαζόταν.

Link to comment
Share on other sites

Ναι γίνετε :) σε ευχαριστώ

κάτι ακόμη το εικονίδιο που πατάμε για να ανοίξει το πρόγραμμα,πού το κάνουμε copy past για να το βάλουμε στα προγράμματα,η ακόμη καλύτερα στην έναρξη!!

Δοκίμασα στο windows\start up και στα δύο,το έβγαλε στα προγράμματα αλλά όταν το πατούσα δεν εργαζόταν.

 

Gia na kaneis copy paste prepei na prose3eis na kaneis paste shortcut kai oxi aplo paste. To aplo paste tha parei to ektelesimo arxeio apo to directory sto opoio tha prepei na vrisketai gia na leitourgisei kai tha paei ekei pou to thes esu alla den tha leitourgei :)

To paste shortcut tha afisei to ektelesimo sto directory pou exeis ekgatastisei to programma kai leitourgei kanonika kai tha antigrapsei mia sintomeusi tou ekei pou to thes prokeimenou na to trexeis.....

Gia na exeis to programma stin enar3i pou rotises, prepei na pas stis rithmiseis menu kai logika ekei tha prepei na sou exei kai to destinator prokeimenou na to epile3eis kai na sou fenetai sto menu tis enar3is. Telos ego vrisko polu xrisimo na valeis kai kapoio hardware koumpi se auto (apo rithmiseis, koumpia).

Elpizo na egina katanoitos kai na min se mperdepsa parapano :)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Gia na kaneis copy paste prepei na prose3eis na kaneis paste shortcut kai oxi aplo paste. To aplo paste tha parei to ektelesimo arxeio apo to directory sto opoio tha prepei na vrisketai gia na leitourgisei kai tha paei ekei pou to thes esu alla den tha leitourgei :)

To paste shortcut tha afisei to ektelesimo sto directory pou exeis ekgatastisei to programma kai leitourgei kanonika kai tha antigrapsei mia sintomeusi tou ekei pou to thes prokeimenou na to trexeis.....

Gia na exeis to programma stin enar3i pou rotises, prepei na pas stis rithmiseis menu kai logika ekei tha prepei na sou exei kai to destinator prokeimenou na to epile3eis kai na sou fenetai sto menu tis enar3is. Telos ego vrisko polu xrisimo na valeis kai kapoio hardware koumpi se auto (apo rithmiseis, koumpia).

Elpizo na egina katanoitos kai na min se mperdepsa parapano :)

 

όχι δεν με μπέρδεψες και εισαι κατανοητός,το έφτιαξα και δουλεύει :p απλά δεν είχα προσέξει την διαφορά μεταξύ της απλής επικόλυσης με την συντόμευση.

thanks

Link to comment
Share on other sites

Είχα εγκατεστημένη την έκδοση του Destinator 6.1 και αναβαθμίστηκα στην 7 (θα έλεγα ότι μάλον υποβαθμίστηκα). Ξαναβάζω την 6.1 και το bug με το σβήσιμο της οθόνης παραμένει. Καμιά ιδέα για να γλυτώσω το Hard Reset ?

 

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το Destinator 6 με τον καινούργιο χάρτη σε ένα ΜΙΟ 168 και λειτουργεί τέλεια, όμως όταν πάω να δώσω διεύθυνση όποιο γράμμα και να πατήσω στο πληκτρολόγιο μου βγάζει την πληροφορία ¨Η πόλη δεν βρέθηκε¨ καμια ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει γλώσσα "ελληνικά" από τις ρυθμίσεις? Επέλεξε κάποιο άλλο πληκτρολόγιο, δοκίμασε να γράψεις με κεφαλαία/μικρά και λογικά θα βγάλεις άκρη.
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, ξερει κανενας πως μπορεί κανείς να δηλώσει στο Destinator 6 ή 7 αντι για διεύθυνση, στίγμα, δηλαδή συντεταγμένες, και να κανει υπολογισμό διαδρομής κανονικά...?:(
Link to comment
Share on other sites

Μέσα από το destinator δε μπορείς να το κάνεις αυτό. Με κάποιο άλλο πρόγραμμα ίσως και μετά το περνάς στο destinator ως αγαπημένο.
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Maternus ευχαριστώ για το ενδιαφέρον :) αλλα με ποιο πρόγραμμα (google earth ισως ?) και σε τι μορφη θα βγαλω τις συντεταγμένες? Το "αγαπημένα" ας πούμε, σε τι μορφή εχει τα αρχεία ? :wacko: :blink:

Είναι ομως λίγο παράδοξο για το Destinator, σύστημα GPS που δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις συντεταγμένες...!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

To OS GPS Convertor τα κάνει όλα μόνο του. Εισάγεις συντεταγμένες και τις βάζει σε μορφή αγαπημένου στο destinator. Δίαβασε τις οδηγίες χρήσης καλά. :)
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Που το βρίσκουμε?

 

Το OS GPS Convertor μας βοηθάει να προσθέσουμε ένα σημείο στα αγαπημένα του Destinator γνωρίζοντας μόνο τις συντεταγμένες.

 

Συνεργάζεται με τα εξής προγράμματα πλοήγησης: Destinator - TomTom - OziExplorer CE.

Λειτουργεί σε Windows Mobile 2003 και σε Windows Mobile 5.0

 

Το πρόγραμμα είναι free, και μπορείτε να το κατεβάσετε από το site του δημιουργού: barrydavies (στην παράγραφο Setup κάνουμε κλικ επάνω στο OSGPS-2-2-0.zip)

 

Εγκατάσταση:

Αφού αποσυμπιέσετε το OSGPS-2-2-0.zip στο pc, μεταφέρεις το OS GPS Convertor.exe στο ppc, και το osgps.bmp (βρίσκετε μέσα στο φάκελο Destinator) στον φάκελο Favorites του Destinator.

*Για ευκολία αν θέλουμε δημιουργούμε μια συντόμευση στο start menu.

 

Ρυθμίσεις:

1. Ανοίγοντας το πρόγραμμα πατάμε Settings-Destinator για να τσεκάρουμε αν η διαδρομή για τον φάκελο favorites είναι ίδια με του ppc μας.

2. Επιλέγουμε στο Grid: UTM Grid

3. Επιλέγουμε στο Format: 3: WGS84 - D.D

 

Λειτουργία:

Ανοίγουμε το πρόγραμμα osgps.

1. προσθέτουμε τις συντεταγμένες του σημείου που θέλουμε να προστεθεί στα αγαπημένα του Destinator:

π.χ. Lat: N 38.04504

π.χ. Long: E 23.79211

2. Πατάμε Convert - Destinator Favorite.

 

Αν ανοίξουμε το Destinator, θα δούμε μέσα στα αγαπημένα ότι έχει δημιουργηθεί μία νέα κατηγορία Osgps και μέσα σε αυτή το σημείο που δώσαμε τις συντεταγμένες.

Αν θέλουμε να κρατήσουμε αυτό το σημείο, θα πρέπει να το μεταφέρουμε σε άλλη κατηγορία των αγαπημένων γιατί κάθε νέο σημείο που θα προσθέτουμε με το osgps θα αντικαθιστά το προηγούμενο.

Φιλικά Μάκης

Destinator-> SpeedCameras - POI

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, να ρωτήσω κατι?

 

Είχα στους ήχους μου την ίδια κοπέλα που κάνει και την πλοήγηση, και στις κάμερες διαχείρησης και σε αυτά. Έλεγε σκέτο "κάμερα διαχείρισης κυκλοφορίας" ή "κάμερα λεωφορειολορίδας" κτλ...

 

Τώρα έκανα μια αναβάθμιση των σημείων, και άλλαξε η φωνή με μιας άλλης κοπέλας, που λέει: "Προειδοποίηση, κάμερα διαχείρισης κυκλοφορίας".

 

Ξέρει κανείς που θα βρώ τις προηγούμενες φωνητικές ειδοποιήσεις, που ήταν η ίδια κοπέλα με αυτή που κάνει και την πλοήγηση?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστω πολυ για τις πληροφορίες:) , το OS GPS Convertor είναι ωραίο προγραμματάκι και εύχρηστο. Βέβαια στη πρώτη δοκιμή που έκανα, έπεσε καμμιά 20αριά χλμ έξω (!!!:lol: ), αλλά θα το ξαναδοκιμάσω πολύ σύντομα:shifty: .

Ασχετο, μηπως ξέρει κανενας που θα βρω το sapfo ? κατεβασα ένα zip αλλα οι ήχοι δεν δουλεύουν...:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...