Jump to content

Destinator 6


katsj
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΣΕ ΠΑΡΟΜΟΙΟ POST ΜΟΥ ΑΛΛΟΥ, ΠΟΥ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ! ΠΑΝΤΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΤΟ FORUM ΑΥΤΟ ΝΑ ΜΕ ΕΚΠΛΗΣΣΕΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας!

 

Επειδη τους τελευταιους μηνες ασχολουμαι κυριως με το iGO και "εχω χασει επισοδια" απο το Destinator, μηπως ξερετε να μου πειτε αν υπαρχει καλος χαρτης της Τουρκιας στο Destinator? Με ενδιαφερει να εχει την ευρυτερη περιοχη της Ανταλειας, στη Νοτια Τουρκια.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Xartis tourkias yparxei,

ean einai kalos?.............

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το Ephemeris file (πως το εγκαθιστούμε?).

Βοηθάει αρκετά στην εύρεση και lockαρισμα των δορυφόρων?

 

Το αρχείο εφημερίδων είναι αυτό που κρατάει ενημερωμένη τη συσκευή για τις θέσεις των δορυφόρων ώστε να είναι ευκολότερο το "κλείδωμά" τους από το gps.. Κάποιες συσκευές έχουν πρόγραμμα που ανανεώνεται το αρχείο αυτό και κάποιες άλλες όχι.. Αν λοιπόν η συσκευή σου δεν έχει, δε νομίζω πως μπορείς να κάνεις τίποτα για αυτό..

Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι 100% σίγουρος αλλά νομίζω πως έχει να κάνει με τη συσκευή.. Το πρόγραμμα που έχει το x500 για την ανανέωση της εφημερίδας δορυφόρων δεν λειτουργεί σε καμία άλλη συσκευή.. :worry:
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα!

 

Εκτος του Destinator δουλευω και το iGO, το οποιο οταν σχεδιασεις μια διαδρομη με ενδιαμεσα σημεια/προορισμους (waypoints) σου δινει τη δυνατοτητα να "παιξεις" αναπαρασταση της διαδρομης στο PPC σου, μαλιστα σε δυο ταχυτητες: μια αργη/κανονικη, στην οποια μαλιστα ακους και ολες τις φωνητικες οδηγιες(!) και μια πιο γρηγορη χωρις να ακους οδηγιες.

 

Υπαρχει μια αντιστοιχη λειτουργια στο Destinator? Καποιος φιλος μου ειχε καποτε πει πως ναι αλλα εχω χτενισει το manual και δεν εχω βρει κατι τετοιο. Ξερει κανεις τιποτα επ' αυτου;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα!

 

Εκτος του Destinator δουλευω και το iGO, το οποιο οταν σχεδιασεις μια διαδρομη με ενδιαμεσα σημεια/προορισμους (waypoints) σου δινει τη δυνατοτητα να "παιξεις" αναπαρασταση της διαδρομης στο PPC σου, μαλιστα σε δυο ταχυτητες: μια αργη/κανονικη, στην οποια μαλιστα ακους και ολες τις φωνητικες οδηγιες(!) και μια πιο γρηγορη χωρις να ακους οδηγιες.

 

Υπαρχει μια αντιστοιχη λειτουργια στο Destinator? Καποιος φιλος μου ειχε καποτε πει πως ναι αλλα εχω χτενισει το manual και δεν εχω βρει κατι τετοιο. Ξερει κανεις τιποτα επ' αυτου;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Από όσο γνωρίζω και έχω δουλέψει το πρόγραμμα αυτό δεν το κάνει! :)

Link to comment
Share on other sites

Όχι ακόμη, υπολόγιζέ το μετά το καλοκαίρι..
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα!

 

Εκτος του Destinator δουλευω και το iGO, το οποιο οταν σχεδιασεις μια διαδρομη με ενδιαμεσα σημεια/προορισμους (waypoints) σου δινει τη δυνατοτητα να "παιξεις" αναπαρασταση της διαδρομης στο PPC σου, μαλιστα σε δυο ταχυτητες: μια αργη/κανονικη, στην οποια μαλιστα ακους και ολες τις φωνητικες οδηγιες(!) και μια πιο γρηγορη χωρις να ακους οδηγιες.

 

Υπαρχει μια αντιστοιχη λειτουργια στο Destinator? Καποιος φιλος μου ειχε καποτε πει πως ναι αλλα εχω χτενισει το manual και δεν εχω βρει κατι τετοιο. Ξερει κανεις τιποτα επ' αυτου;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Αφού επιλέξεις προορισμό πάτα MENU -> Συνέχεια -> Διαχείριση Διαδρομής

Εκεί μέσα έχει καναδυό μπιχλιμπίδια που ίσως σε βοηθήσουν σε αυτό που θέλεις

πχ Εμφάνιση Διαδρομής, Στροφή - Στροφή, κλπ

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερετε γιατι ενω user guide (manual) για το Destinator PN βρισκεις πανευκολα με μια αναζητηση στο google, δεν ισχυει το ιδιο για το Destinator 6; Υπαρχει πουθενα το manual του 6 διαθεσιμο για download;
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερετε γιατι ενω user guide (manual) για το Destinator PN βρισκεις πανευκολα με μια αναζητηση στο google, δεν ισχυει το ιδιο για το Destinator 6; Υπαρχει πουθενα το manual του 6 διαθεσιμο για download;

 

Υπάρχει στο ιστοσελιδα της NGI www.ngi.gr

το D6User_Guide.zip - Μέγεθος: 4.5 MB - Destinator 6 Οδηγίες Χρήσης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα. Ειμαι νεος κατοχος του P3300 και του εβαλα το Destinator 6 ενω ειχε το pn απο μανα του.

 

Η ερωτηση μου ειναι αν ο χαρτης ειναι ελιπης? Το ρωταω γιατι εγραψα παγκρατι και κυψελη μετα για πλοηγηση και δεν ειχε οδους :confused: ,ειναι δυνατον?? Εχω βαλει και τον τελευταιο χαρτη της ελλαδας απο NGI.

Δωστε τα φωτα σας μηπως μου διαφευγει κατι...

Ευχαριστω :X

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

1000 ευχαριστω coletsos, αλλα γιατι δεν το βρισκω;;; εκανα και search το συγκεκριμενο αρχειο στο site αλλα τιποτα. μηπως πρεπει να κανω register στο site πρωτα;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα. Ειμαι νεος κατοχος του P3300 και του εβαλα το Destinator 6 ενω ειχε το pn απο μανα του.

 

Η ερωτηση μου ειναι αν ο χαρτης ειναι ελιπης? Το ρωταω γιατι εγραψα παγκρατι και κυψελη μετα για πλοηγηση και δεν ειχε οδους :confused: ,ειναι δυνατον?? Εχω βαλει και τον τελευταιο χαρτη της ελλαδας απο NGI.

Δωστε τα φωτα σας μηπως μου διαφευγει κατι...

Ευχαριστω :X

 

o Xarths einai OK gia na ton deis malista kai online mporeis na episkeftheis tis selides toy http://www.driveme.gr einai akrivws o idios an ekei yparxoun tote kati allo tha paizei ....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα. Ειμαι νεος κατοχος του P3300 και του εβαλα το Destinator 6 ενω ειχε το pn απο μανα του.

 

Η ερωτηση μου ειναι αν ο χαρτης ειναι ελιπης? Το ρωταω γιατι εγραψα παγκρατι και κυψελη μετα για πλοηγηση και δεν ειχε οδους :confused: ,ειναι δυνατον?? Εχω βαλει και τον τελευταιο χαρτη της ελλαδας απο NGI.

Δωστε τα φωτα σας μηπως μου διαφευγει κατι...

Ευχαριστω :X

 

Δεν ξέρω πολλά από Αθήνα...

Η Κυψέλη και το Παγκράτι είναι κάτι αντίστοιχο με Τούμπα και Χαριλάου?

δηλαδή περιοχές ενός Δήμου και όχι Δήμοι?:confused:

Αν είναι έτσι πρέπει να βάλεις Αθήνα και μετά οδό και λογικά θα σου βγάλει την οδό που ψάχνεις.;)

Ειδάλλως πρόκειται για κάποιο bug του χάρτη.:)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Thewrw oti o filos mas apo thn stigmh pou eixe to PN oti gnwrizei thn methodologia twn dhmwn an oxi tote afto pou leei o filos odytsak einai gegonos kai ontos den einai dhmoi
Link to comment
Share on other sites

o Xarths einai OK gia na ton deis malista kai online mporeis na episkeftheis tis selides toy http://www.driveme.gr einai akrivws o idios an ekei yparxoun tote kati allo tha paizei ....

 

To eida file kai ekei exei odous gia pagkrati. Sigoura kati paizei me ton xarth mou. An sou einai eukolo mporv na exw ton xarth gia destinator 6 sto enoughnomore@yahoo.gr? Einai agorasmenos o PN kai exv kleidi :)

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πολλά από Αθήνα...

Η Κυψέλη και το Παγκράτι είναι κάτι αντίστοιχο με Τούμπα και Χαριλάου?

δηλαδή περιοχές ενός Δήμου και όχι Δήμοι?:confused:

Αν είναι έτσι πρέπει να βάλεις Αθήνα και μετά οδό και λογικά θα σου βγάλει την οδό που ψάχνεις.;)

Ειδάλλως πρόκειται για κάποιο bug του χάρτη.:)

 

Malon bug einai file h lathos egkatastash apo mena :O

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα!

 

Εκτος του Destinator δουλευω και το iGO, το οποιο οταν σχεδιασεις μια διαδρομη με ενδιαμεσα σημεια/προορισμους (waypoints) σου δινει τη δυνατοτητα να "παιξεις" αναπαρασταση της διαδρομης στο PPC σου, μαλιστα σε δυο ταχυτητες: μια αργη/κανονικη, στην οποια μαλιστα ακους και ολες τις φωνητικες οδηγιες(!) και μια πιο γρηγορη χωρις να ακους οδηγιες.

 

Υπαρχει μια αντιστοιχη λειτουργια στο Destinator? Καποιος φιλος μου ειχε καποτε πει πως ναι αλλα εχω χτενισει το manual και δεν εχω βρει κατι τετοιο. Ξερει κανεις τιποτα επ' αυτου;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Δεν ξερω αν ειναι αυτο που ζητας αλλα στο Destinator 6 οταν πας εκει που λεει ρυθμισεις και μετα εναρξη Demo,δειχνει αναπαρασταση διαδρομη που θες να κανεισ. Για δες το..

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

To eida file kai ekei exei odous gia pagkrati. Sigoura kati paizei me ton xarth mou. An sou einai eukolo mporv na exw ton xarth gia destinator 6 sto enoughnomore@yahoo.gr? Einai agorasmenos o PN kai exv kleidi :)

 

 

 

Άρα από ότι κατάλαβα στην πόλη βάζεις Αθήνα και μετά την οδό και δε στη βγάζει (δε βάζεις παγκράτι).. Αν είναι έτσι και αφού είναι αγορασμένο, πήγαινε στο site της ngi http://www.ngi.gr και κάπου λέει πως κατεβάζεις τον τελευταίο χάρτη..

Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...