Jump to content

Destinator 6


katsj
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω το StarsNav BT-16 Bluetooth GPS Receiver, προσπαθώ να αλλάξω το protocol NMEA σε SIRF και δεν μπορώ να τα καταφέρω, δοκιμάζω με το πρόγραμμα Sirftech μιας και είναι το μόνο που βρήκα μέχρι στιγμής που να βρίσκει το receiver στη COM6 που δουλεύει.

Μήπως κάποιος μπόρεσε να το καταφέρει.

Σε κάποιο site για το BT-16 γράφει "Very fast cold start than SiRF Star III"

αυτό τι σημαίνει, μπορεί να δουλέψει σε SIRF ή όχι;

Mixalh an den sou allazei protokolo mhn to poli pirazeis exw dei periptwseis (se mio) na skizei to gps kai na mhn xanaleitourgei pote.. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Έχω το StarsNav BT-16 Bluetooth GPS Receiver, προσπαθώ να αλλάξω το protocol NMEA σε SIRF και δεν μπορώ να τα καταφέρω, δοκιμάζω με το πρόγραμμα Sirftech μιας και είναι το μόνο που βρήκα μέχρι στιγμής που να βρίσκει το receiver στη COM6 που δουλεύει.

Μήπως κάποιος μπόρεσε να το καταφέρει.

Σε κάποιο site για το BT-16 γράφει "Very fast cold start than SiRF Star III"

αυτό τι σημαίνει, μπορεί να δουλέψει σε SIRF ή όχι;

den leitourgi se protokolo sirff mono menea

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος καλός συμφουρίτης να μου δώσει και εμένα το link για το κατέβασμα του 6.1;

Ευχαριστώ :) (συγνώμη και για το διπλό ποστ, ας το σβήσει αυτό κάποιος admin)

If it works, don't fix it.
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος καλός συμφουρίτης να μου δώσει και εμένα το link για το κατέβασμα του 6.1; e-mail: acutidens@yahoo.com

Ευχαριστώ :)

If it works, don't fix it.
Link to comment
Share on other sites

Geia xara se olous !

Gnwrizei kaneis an mporoyme na treksoume to dest6 apo thn karta mnhmhs kai na to svhsoume apo thn main memory opws kaname me to dest3 kai to pn?

kai an nai poia einai h diadikasia ?

Eyxaristw

Fanis

 

Aplos kaneis ena move olo to directory apo thn main sthn sd kai eisai ok

trexei mia xara:cool:

Link to comment
Share on other sites

Wx! To ekana kai twra den to vriskei!

 

Ekanes shortcut sto start menu (meta thn metakinisi) ?

 

Logika oxi (etsi exei thn palia thesi tou destinator kai den paizei)..

 

Kaneto loipon kai tha paixei.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το MIO Α701 και εχω περασμενο το DEST 6 . Το εχω βαλει στο Port2 , NMEA ,4800 . ολα καλα αλλα στο χαρτη με διχνει λιγο σε λαθος θεση απο οτι ειμαι κανονικα (περιπου 20-25 μετρα μακρια απο οτι ειμαι) μιπως θελει καλιμπραρισμα? να το καλιμπραρω? (ασε που δεν ξερω καν πως γινετε) θα εχει αποτελεσμα? φιλε Minotavrs καμια λυση καμια ιδεα!

 

Xmm.. to exeis spasmeno?

 

 

Dokimases na to baleis kai se 2d mode kai se bgazei kai pali 20 metra pisw ?

 

BTW den nomizw oti yparxei kalimprarisma exe3i na kanei kathara me to destcore.dll ..

 

Afto pou les exei anaferthei me mia ekdosi tou spasnenou dll ..

Link to comment
Share on other sites

εχμμμ εχμμμ ναι ειμαι λιγο παρανομος :O ειναι οντως σπασμενη η εκδοση που εχω.

E tote dikaiologeite to olo malfunction

:lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία έκδοση του χάρτη για το Dest 6 σήμερα στην Λαμπρινή (Αθήνα καρακέντρο, με έβαλε να κάνω παράνομα αναστροφή στην γέφυρα της Ριζούπολης (Ηρακλείου προς Αθήνα), και να μπω ανάποδα σε δύο δρόμους. Υπάρχει πουθενά forum να δίνουμε τα λάθη ώστε να τα διορθώνει η NGI?
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία έκδοση του χάρτη για το Dest 6 σήμερα στην Λαμπρινή (Αθήνα καρακέντρο, με έβαλε να κάνω παράνομα αναστροφή στην γέφυρα της Ριζούπολης (Ηρακλείου προς Αθήνα), και να μπω ανάποδα σε δύο δρόμους. Υπάρχει πουθενά forum να δίνουμε τα λάθη ώστε να τα διορθώνει η NGI?

 

http://www.ngi.gr/page.php?pageid=40&languageid=2 :cool:

Link to comment
Share on other sites

Δέν μου δουλεύει το avoids των δρόμων. Τα forlinks τα εχω εγκατεστημένα κανονικά.

 

Πηγαίνω δηλαδή στο μενού "route manager" & "turn by turn" και του λέω απ'αυτόν τον δρόμο να μην περάσει, και δεν μου αλλάζει την διαδρομή. Δέν μου αλλάζει επίσης τίποτα και άν πάω απο το μενού "Avoids Roads".

Στο PN δεν είχα κανένα πρόβλημα.Τώρα με το 6 έχω το πρόβλημα. Μήπως γνωρίζει κανείς κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Δέν μου δουλεύει το avoids των δρόμων. Τα forlinks τα εχω εγκατεστημένα κανονικά.

 

Πηγαίνω δηλαδή στο μενού "route manager" & "turn by turn" και του λέω απ'αυτόν τον δρόμο να μην περάσει, και δεν μου αλλάζει την διαδρομή. Δέν μου αλλάζει επίσης τίποτα και άν πάω απο το μενού "Avoids Roads".

Στο PN δεν είχα κανένα πρόβλημα.Τώρα με το 6 έχω το πρόβλημα. Μήπως γνωρίζει κανείς κάτι?

 

Exeis perasei swsta ta for links apo to teleftaio update tou xarth ?

Link to comment
Share on other sites

Θα το ελέγξω και θα επανέλθω...

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ

 

Λοιπόν όντος είχα παλιά forlinks. Το μόνο πρόβλημα που παραμένει είναι όταν πάω να επιλέξω κάποιο δρόμο απο το μενού "turn by turn" , τότε δέν δουλεύουν τα avoids. Επισυνάπτω photo όπου φένετε οτι επιλέγω Αττική οδό. Είναι απο μια διαδρομή Μαρκόπουλο-Π.Φάληρο,και του λέω να μήν με πάει απο Αττική οδό αλλά να μέ πάει απο την Βάρης-Κορωπίου.

Μήπως κάτι δεν κάνω καλά?

 

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν όντος είχα παλιά forlinks. Το μόνο πρόβλημα που παραμένει είναι όταν πάω να επιλέξω κάποιο δρόμο απο το μενού "turn by turn" , τότε δέν δουλεύουν τα avoids. Επισυνάπτω photo όπου φένετε οτι επιλέγω Αττική οδό. Είναι απο μια διαδρομή Μαρκόπουλο-Π.Φάληρο,και του λέω να μήν με πάει απο Αττική οδό αλλά να μέ πάει απο την Βάρης-Κορωπίου.

Μήπως κάτι δεν κάνω καλά?

 

Thanks

Κati paizei me hn egatastash sou tha sou proteina na ta egatasthseis ola apo thn arxh .. To 6.1 paizei xwris probs
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδες τι θα γινει,θα την ανεβασει καμια φορα την επισημη αναβαθμιση του DN6 η ngi;Γνωριζει κανεις ή να προβώ σε παρανομο update;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...