Jump to content

Destinator 6


katsj
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδία.

 

Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι. Σκοπεύω να αγοράσω τους χάρτες Ευρώπης και το καλοκαίρι θα κάνω μάλλον ένα ταξίδι με το αυτοκίνητο. :) Θα περάσω Ιταλία με καράβι και από εκεί σκοπεύω για Ελβετία – Αυστρία. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι ότι θα έχω μεν τους χάρτες των συγκεκριμένων πόλεων αλλά θα με καθοδηγήσει πως από Ιταλία θα περάσω τα σύνορα και θα παω Αυστρία ή Ελβετία ? Είναι κάτι τέτοιο δυνατόν ή πρέπει να αγοράσω κάποιον άλλο χάρτη ?

 

Μέσα στο πακέτο υπάρχει και χάρτης όλης της Ευρώπης ο EURoads_EW_AD:

 

Major Roads of Eastern and Western Europe ADVANCED

Version 2006.Q1.4190 - map of Navteq. HLG2, Toll Roads, RDS TMC, WES2, D01, Mp122 Signed map.

 

Περιλαμβάνει όλους τους βασικούς οδικούς άξονες.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

omg, έγινε κάτι σημαντικό και θα αργήσει τόσο πολύ;

Εγώ ήξερα για πριν το πάσχα.

Yπολογιζε φιλε μου τελος Ιουνιου για να εισαι μεσα

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Yπολογιζε φιλε μου τελος Ιουνιου για να εισαι μεσα

Kαλά, δεν τρελαίνομαι κιόλας!:p

Απλά ρωτάνε κάποιοι χρήστες και να ξέρουμε τι παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο πακέτο υπάρχει και χάρτης όλης της Ευρώπης ο EURoads_EW_AD:

 

Major Roads of Eastern and Western Europe ADVANCED

Version 2006.Q1.4190 - map of Navteq. HLG2, Toll Roads, RDS TMC, WES2, D01, Mp122 Signed map.

 

Περιλαμβάνει όλους τους βασικούς οδικούς άξονες.

 

Επειδή το έκανα το ταξίδι το Πάσχα, ο χάρτης Alps θα σε καλύψει απόλυτα! Περιλαμβάνει τη Β.Ιταλία, Αυστρία, Ελβετία, Ν.Γερμανία και Αν.Γαλλία! Και δε χρειάζεται να αλλάξεις χάρτη καθόλου σε όλο το ταξίδι...

Σε έφτιαξα;

 

Πάντως ομολογουμένως, τις λεπτομέρειες που έχουν οι Ευρωπαϊκοί χάρτες θα αργήσουμε να τίς δούμε στους Ελληνικούς. Μέχρι και τα δάση φαίνονται πάνω στο χάρτη...

 

Κλείνοντας, να σημειώσω ότι στο ταξίδι αυτό είχα 3 GPS ενεργά ταυτόχρονα. Το ενσωματωμένο σε οθόνη 7" στο ταμπλώ του Land Cruiser, το Mio 168 με το Destinator 6.1 και το Qtek 9000 με το iGO 2006. Κορυφαίο, με διαφορά, το ενσωματωμένο που έπιανε ακόμη και μέσα στα τούνελ (πώς;), ενώ το φοβερό είναι ότι όταν πλησιάζει διασταύρωση ή γενικά αλλαγή πορείας, χωρίζει την οθόνη στα 2 και από μεν αριστερά σου δείχνει από σχετικά μεγάλο ύψος/μικρό ζουμ τον χάρτη και το στίγμα σου, ενώ δεξιά σου ζουμάρει φουλ και σου δείχνει αναλυτικά τον τρόπο με τον οποίο πρέπει να στρίψεις, το ακριβές σημείο, τους κοντινούς μονοδρόμους (με απαγορευτικό πάνω στο χάρτη) και πλήρη ένδειξη της πορείας που πρέπει να ακολουθήσεις. Ο δε επαναυπολογισμός της διαδρομής σε περίπτωση λάθους είναι τόσο γρήγορος, που δεν τον καταλαβαίνεις. Επίσης σου δίνει 3 επιλογές διαδρομής (ταχεία, κοντινή και εναλλακτική). Φυσικά, μπορείς να φτιάξεις τη δική σου με μέχρι 5 στάσεις. Το μόνο μείον του σε σχέση με τα άλλα, είναι η Ελληνική γλώσσα, αν και εγώ έχω και το iGO στα Αγγλικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έκανα το ταξίδι το Πάσχα, ο χάρτης Alps θα σε καλύψει απόλυτα! Περιλαμβάνει τη Β.Ιταλία, Αυστρία, Ελβετία, Ν.Γερμανία και Αν.Γαλλία! Και δε χρειάζεται να αλλάξεις χάρτη καθόλου σε όλο το ταξίδι...

Σε έφτιαξα;

 

Πάντως ομολογουμένως, τις λεπτομέρειες που έχουν οι Ευρωπαϊκοί χάρτες θα αργήσουμε να τίς δούμε στους Ελληνικούς. Μέχρι και τα δάση φαίνονται πάνω στο χάρτη...

 

Κλείνοντας, να σημειώσω ότι στο ταξίδι αυτό είχα 3 GPS ενεργά ταυτόχρονα. Το ενσωματωμένο σε οθόνη 7" στο ταμπλώ του Land Cruiser, το Mio 168 με το Destinator 6.1 και το Qtek 9000 με το iGO 2006. Κορυφαίο, με διαφορά, το ενσωματωμένο που έπιανε ακόμη και μέσα στα τούνελ (πώς;), ενώ το φοβερό είναι ότι όταν πλησιάζει διασταύρωση ή γενικά αλλαγή πορείας, χωρίζει την οθόνη στα 2 και από μεν αριστερά σου δείχνει από σχετικά μεγάλο ύψος/μικρό ζουμ τον χάρτη και το στίγμα σου, ενώ δεξιά σου ζουμάρει φουλ και σου δείχνει αναλυτικά τον τρόπο με τον οποίο πρέπει να στρίψεις, το ακριβές σημείο, τους κοντινούς μονοδρόμους (με απαγορευτικό πάνω στο χάρτη) και πλήρη ένδειξη της πορείας που πρέπει να ακολουθήσεις. Ο δε επαναυπολογισμός της διαδρομής σε περίπτωση λάθους είναι τόσο γρήγορος, που δεν τον καταλαβαίνεις. Επίσης σου δίνει 3 επιλογές διαδρομής (ταχεία, κοντινή και εναλλακτική). Φυσικά, μπορείς να φτιάξεις τη δική σου με μέχρι 5 στάσεις. Το μόνο μείον του σε σχέση με τα άλλα, είναι η Ελληνική γλώσσα, αν και εγώ έχω και το iGO στα Αγγλικά.

 

.....................................delete

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Kαλά, δεν τρελαίνομαι κιόλας!:p

Απλά ρωτάνε κάποιοι χρήστες και να ξέρουμε τι παίζει.

 

Ο καινουριος χάρτης 2007.Q2 ειναι έτοιμος απο καιρό απλά απ'οτι έχει ενημερώσει η εταιρία γινεται compile με νεα μεθοδο ,προκειμένου να λειψουν

προβλήματα του παρελθοντος.

Δυστυχώς τέλη Μαϊου θα κυκλοφορήσει( μάλλον όταν θα κυκλοφορησει και το dest 7...) ,γνωμη μου καθως και άλλων πολλών πελατών της ότι έπρεπε ήδη να έχει κυκλοφορήσει στο τελος του 2006 και ας υπήρχε και μια μικρή χρέωση - συνδρομή :)

Ο ανταγωνσιμός τωρα πια φουντωνει για τα καλά με τον ερχομό του 2006.10 V4 Galileo (Epsilon+TeleAtlas) (070320) με το Ι-go :) ,Που ειναι πολύ καλός..

Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

DANGEROUS POINTS GR UPDATE MAΙΟΥ

 

 

Εδώ θα ανεβαίνουν κάθε μήνα τα τελευταία updates με τα επικίνδυνα σημεία του Εθνικού και Eπαρχιακού Οδικού δικτύου.

Για οποιαδήποτε σχόλια, παραινέσεις ,προβλήματα επισκεφθείτε το forum του bloka .com ..

 

*Utility Version Information*

 

Name.......................: -=DanGerOuS PoiNtS=-

Update Version............: May 2007

Posted by............ : HaRisG & MinOtaVrS

Posted on............: 25/04/2007

 

 

*General Information*

Type: Destinator Utility

Platform : Destinator 6.x, Destinator PN, Destinator ND(5.5)

Cab File: DP_GR_U_05_07.cab

Support: Bloka Forum

Date : 27 May 2007

 

Θα τα βρείτε στο παρακάτω link (special thanks to Βloka.com)

 

click here !!

 

enjoy ..

 

HaRisG & MinOtaVrS

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή υπάρχει πιθανότητα να κυκλοφορήσει ο χάρτης μαζί με το Destinator 7 τέλη μαΐου;;

 

Ετσι δείχνουν τα πράγματα.

 

Ο ανταγωνσιμός τωρα πια φουντωνει για τα καλά με τον ερχομό του 2006.10 V4 Galileo (Epsilon+TeleAtlas) (070320) με το Ι-go :) ,Που ειναι πολύ καλός..

 

Πολύ καλός, για Θεσσαλονίκη ειδικά σαν να έχεις τρακτέρ και πας μέσα από χωράφια.

:p :p :p :p

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή υπάρχει πιθανότητα να κυκλοφορήσει ο χάρτης μαζί με το Destinator 7 τέλη μαΐου;;

 

Πιθανόν αν και υπάρχουν πιο αρμοδιοι εδω μεσα για να απαντησουν..:)

Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

η αναβαθμιση του χαρτη θα ειναι δωρεαν και αν οχι ποσο θα κοστιζει??

 

Νέοι χάρτες και αναβαθμίσεις του προγράμματος δωρεάν!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Θα ήθελα να κάνω κι εγώ μια ερώτηση σχετικά με το Destinator. Έχω το Smartphone Samsung SGH-i600 που τρέχει Windows Mobile 5. Το συγκεκριμένο Smartphone έχει qwerty πληκτρολόγιο και wide οθόνη. Δεν έχει όμως οθόνη αφής.

 

Η ερώτηση είναι: Θα μπορέσω να φορτώσω το Destinator στην συγκεκριμένη συσκευή και αν ναι, τότε ποια έκδοση θα πρέπει να χρησιμοποιήσω; Ρωτάω για την έκδοση γιατί μάλλον θα παίζει ρόλο και η ανάλυση της οθόνης την οποία υποστηρίζει η κάθε έκδοση.

 

Μέχρι τώρα χρησιμοποιώ με επιτυχία στην συγκεκριμένη συσκευή το Route66, αλλά όπως ξέρετε το Destinator δεν το φτάνει κανένα άλλο πρόγραμμα.

 

Ελπίζω πολύ στην βοήθειά σας, αφού ύστερα από ψάξιμο εβδομάδων δεν έχω καταλήξει σε κανένα συμπέρασμα.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως αναβαθμιζουμε το pn σε 6;Έυχαριστω πολυ
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Θα ήθελα να κάνω κι εγώ μια ερώτηση σχετικά με το Destinator. Έχω το Smartphone Samsung SGH-i600 που τρέχει Windows Mobile 5. Το συγκεκριμένο Smartphone έχει qwerty πληκτρολόγιο και wide οθόνη. Δεν έχει όμως οθόνη αφής.

 

Η ερώτηση είναι: Θα μπορέσω να φορτώσω το Destinator στην συγκεκριμένη συσκευή και αν ναι, τότε ποια έκδοση θα πρέπει να χρησιμοποιήσω; Ρωτάω για την έκδοση γιατί μάλλον θα παίζει ρόλο και η ανάλυση της οθόνης την οποία υποστηρίζει η κάθε έκδοση.

 

Μέχρι τώρα χρησιμοποιώ με επιτυχία στην συγκεκριμένη συσκευή το Route66, αλλά όπως ξέρετε το Destinator δεν το φτάνει κανένα άλλο πρόγραμμα.

 

Ελπίζω πολύ στην βοήθειά σας, αφού ύστερα από ψάξιμο εβδομάδων δεν έχω καταλήξει σε κανένα συμπέρασμα.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Destinator 6 σε Qtek 8310

Ίσως εκεί βρεις λύση, εδώ σίγουρα όχι!:p

 

Πως αναβαθμιζουμε το pn σε 6;Έυχαριστω πολυ

 

http://www.ngi.gr/page.php?pageid=44&languageid=2

Link to comment
Share on other sites

SpeedCameras Update ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2007

 

 

Change Log :

Προστέθηκαν 8 νέα σημεία: 1 WR - 7 R

Αφαιρέθηκε 1 σημείο: 1 G

 

Download links για Destinator 6, PN και 3 εδώ: SpeedCameras by GPSPocketPC Team

 

 

*Symbian + TomTom 5.20 SpeedCameras

Οδηγίες από τον φίλο pipino1976 για εγκατάσταση των SpeedCameras και στο TomTom ΕΔΩ

 

 

 

GPSPocketPC Team

Φιλικά Μάκης

Destinator-> SpeedCameras - POI

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε!! :)
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παίδες.Να ρωτήσω κάτι? Οι speed cameras έχουν τα τελευταία γνωστά σημεία που έχουν μπλόκο έτσι? Το gps εντοπίζει τα έκτακτα μπλόκα με το ραντάρ(αυτό που σημαδεύουν) της ταχύτητας που χρησιμοποιούν?
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παίδες.Να ρωτήσω κάτι? Οι speed cameras έχουν τα τελευταία γνωστά σημεία που έχουν μπλόκο έτσι? Το gps εντοπίζει τα έκτακτα μπλόκα με το ραντάρ(αυτό που σημαδεύουν) της ταχύτητας που χρησιμοποιούν?

 

To GPS δεν εντοπίζει κανένα ραντάρ. Η βάση δεδομένων έχει δημιουργηθεί από σημεία που έχουν δώσει διαφόροι χρήστες του Dest και όχι μόνο...

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

Να είστε καλά παίδες...

 

Κι εμείς ευχαριστούμε όλους αυτούς που βοηθάνε για την ενημέρωση της βάσης.

 

 

**Μην αμελείτε να μας ενημερώνετε για μπλόκα ή σταθερές κάμερες που συναντάται στο Ελληνικό οδικό δίκτυο ΕΔΩ

 

Ευχαριστούμε...

Φιλικά Μάκης

Destinator-> SpeedCameras - POI

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...