Jump to content

Destinator 6


katsj
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κανω αυτο και το βρισκει μια χαρα! Οταν βγαινω στον χαρτη ομως μου λεει αναμονη σηματος gps! Πρεπει να κανω κάτι?

 

Μου το βρισκει στο COM6-115200-NMEA

 

Μήπως πρέπει να περιμένεις λίγο για να "κλειδώσει" δορυφόρους το GPS;

Στην οθόνη του GPS στο destinator πόσους δορυφόρους σου δείχνει να έχει πιάσει;

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα και συγνώμη για την αγνοία μου. :( Η πιο καινούργια έκδοση είναι η 6 , σωστά ? στα καταστήματα βλέπω μόνο το destinator PN, μπορώ να αγοράσω το 6 μιας και είναι η νεότερη έκδοση η είναι ακόμα σε beta ? :worry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και συγνώμη για την αγνοία μου. :( Η πιο καινούργια έκδοση είναι η 6 , σωστά ? στα καταστήματα βλέπω μόνο το destinator PN, μπορώ να αγοράσω το 6 μιας και είναι η νεότερη έκδοση η είναι ακόμα σε beta ? :worry:

nai einai h 6.1.1,14

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και συγνώμη για την αγνοία μου. :( Η πιο καινούργια έκδοση είναι η 6 , σωστά ? στα καταστήματα βλέπω μόνο το destinator PN, μπορώ να αγοράσω το 6 μιας και είναι η νεότερη έκδοση η είναι ακόμα σε beta ? :worry:

αγοράζοντας το ΡΝ, το 6 διατίθεται δωρεάν (σαν αναβάθμιση) από το site της NGI...

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρέπει να περιμένεις λίγο για να "κλειδώσει" δορυφόρους το GPS;

Στην οθόνη του GPS στο destinator πόσους δορυφόρους σου δείχνει να έχει πιάσει;

 

Τελικα επρεπε να περιμενω να κλειδωσει!!!

 

Thanx a lot παιδια!

iPhone 2G 16GB - iPhone 3G 16GB - iPhone 3Gs 32GB - iPhone 4 16GB -iPhone 4s 16GB - iPhone 5 16GB - iPhone 5s 64GB - iPhone 6 Plus 128GB - iPhone 7 Plus 256GB
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Έλεγα να πάρω το Mio 350 αλλά άκουσα γενικός καλύτερα λόγια για το HP rx5710. Το θέλω κυρίως και GPS ενώ ΔΕΝ θέλω να βάλω εξωτερική κεραία. Λέτε να έχω πρόβλημα το Destinator ? Δουλεύει με το HP γρήγορα ή τελικά είναι καλύτερο το Μιο 350 ? Σας παρακαλώ ποιο από τα 2 μου προτείνεται έτσι ώστε να συνεργάζεται καλυτέρα με το Destinator και να μην σέρνεται.

 

Σας ευχαριστω και συγνωμη

Link to comment
Share on other sites

δε ξέρω για το hp που λες αλλά πάντως το mio 350 δουλεύει άψογα με το destinator..

και νομίζω ότι είναι και αρκετά ακριβότερο το hp που λες...

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Έλεγα να πάρω το Mio 350 αλλά άκουσα γενικός καλύτερα λόγια για το HP rx5710. Το θέλω κυρίως και GPS ενώ ΔΕΝ θέλω να βάλω εξωτερική κεραία. Λέτε να έχω πρόβλημα το Destinator ? Δουλεύει με το HP γρήγορα ή τελικά είναι καλύτερο το Μιο 350 ? Σας παρακαλώ ποιο από τα 2 μου προτείνεται έτσι ώστε να συνεργάζεται καλυτέρα με το Destinator και να μην σέρνεται.

 

Σας ευχαριστω και συγνωμη

 

Πάρε το hp. Καλύτερο gps, ταχύτερο, μικρότερο, ομορφότερο, καλύτερη οθόνη (διαύγεια - φωτεινότητα), 1gb file storage, εξαιρετική βάση για το αυτοκίνητο που δε τρεμοπαίζει και γυρνάει εύκολα από οδηγό στο συνοδηγό. Σίγουρα το hp συνεργάζεται καλύτερα με το Destinator μιας και δεν έχει το πρόβλημα με τη καθυστέρηση εμφάνισης του χάρτη.

Link to comment
Share on other sites

αυτή είναι η νεότερη έκδοση προς το παρόν αλλά νομίζω ότι σύντομα θα βγει πιο νέα
για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Πάρε το hp. Καλύτερο gps, ταχύτερο, μικρότερο, ομορφότερο, καλύτερη οθόνη (διαύγεια - φωτεινότητα), 1gb file storage, εξαιρετική βάση για το αυτοκίνητο που δε τρεμοπαίζει και γυρνάει εύκολα από οδηγό στο συνοδηγό. Σίγουρα το hp συνεργάζεται καλύτερα με το Destinator μιας και δεν έχει το πρόβλημα με τη καθυστέρηση εμφάνισης του χάρτη.

 

Τι θα ελεγες για MY GUIDE 7500 ? Μου αρεσει καλυτερα εμφανισιακα. Δεν ξερω βεβαια τι λεει σαν GPS σε σχεση με το ΗP 5710

Link to comment
Share on other sites

Τι θα ελεγες για MY GUIDE 7500 ? Μου αρεσει καλυτερα εμφανισιακα. Δεν ξερω βεβαια τι λεει σαν GPS σε σχεση με το ΗP 5710

 

Μου φαίνεται ότι δεν ξέρεις τι θέλεις :lol: :lol: :lol: (joke)

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

αυτή είναι η νεότερη έκδοση προς το παρόν αλλά νομίζω ότι σύντομα θα βγει πιο νέα

 

tnx atrias..Apla nomiza pws i kainourgia ekdosi eixe idi kiklogorisei kai den tin evriska pouthena..Mallon tha perimenoume..

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται ότι δεν ξέρεις τι θέλεις :lol: :lol: :lol: (joke)

 

Έχεις απόλυτο δίκαιο. :O Τελικά αγόρασα εχθές το HP και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Σας ευχαριστώ όλους. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Εχθές αγόρασα το ΗP 5710 με εγκατεστημένο το Destinator PN. Τώρα έχω δυστυχώς κάποιες απορίες, όπου θα ήθελα την βοήθεια σας. Να βάλω το Destinator 6 η θα έχω προβλήματα ? Είναι ακόμα σε δοκιμαστικό στάδιο ? Επίσης, πως μπορώ να δω πια έκδοση χαρτών έχω ? Μπορώ να βάλω κατευθείαν την μεγαλύτερη έκδοση ή πρέπει μια – μια ? Βασικά έχω βρει στον λογαριασμό μου την Έκδοση: 2006.Q3.4503 και Έκδοση: 2006.Q3.4479, βάζω κατευθείαν την 2006.Q3.4503 ?

 

Σας ευχαριστώ όλους !!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Εχθές αγόρασα το ΗP 5710 με εγκατεστημένο το Destinator PN. Τώρα έχω δυστυχώς κάποιες απορίες, όπου θα ήθελα την βοήθεια σας. Να βάλω το Destinator 6 η θα έχω προβλήματα ? Είναι ακόμα σε δοκιμαστικό στάδιο ? Επίσης, πως μπορώ να δω πια έκδοση χαρτών έχω ? Μπορώ να βάλω κατευθείαν την μεγαλύτερη έκδοση ή πρέπει μια – μια ? Βασικά έχω βρει στον λογαριασμό μου την Έκδοση: 2006.Q3.4503 και Έκδοση: 2006.Q3.4479, βάζω κατευθείαν την 2006.Q3.4503 ?

 

Σας ευχαριστώ όλους !!

 

Μπράβο για την αγορά σου,

 

Βάλε το 6 (περισσότερες πληροφορίες για τις διαφορές με το pn: http://www.ngi.gr/forum/viewtopic.php?t=2550 ) απλά όταν βάλεις τις ρυθμίσεις του gps βάλε com1,9600,nmea με "εντάξει" κι όχι με εύρεση.

 

Ο χάρτης που έχεις είναι ο τελευταίος. Την έκδοση του χάρτη μπορείς να τη δεις στην εναλλαγή χαρτών

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Εχθές αγόρασα το ΗP 5710 με εγκατεστημένο το Destinator PN. Τώρα έχω δυστυχώς κάποιες απορίες, όπου θα ήθελα την βοήθεια σας. Να βάλω το Destinator 6 η θα έχω προβλήματα ? Είναι ακόμα σε δοκιμαστικό στάδιο ? Επίσης, πως μπορώ να δω πια έκδοση χαρτών έχω ? Μπορώ να βάλω κατευθείαν την μεγαλύτερη έκδοση ή πρέπει μια – μια ? Βασικά έχω βρει στον λογαριασμό μου την Έκδοση: 2006.Q3.4503 και Έκδοση: 2006.Q3.4479, βάζω κατευθείαν την 2006.Q3.4503 ?

 

Σας ευχαριστώ όλους !!

 

Να βάλεις το 6. Δεν είναι σε δοκιμαστικό στάδιο (εδώ σε λίγο θα βγει το7). Ο πρώτος χάρτης που αναφέρεις είναι με ελληνικούς χαρακτήρες και ο δεύτερος με λατινικούς. Βάλε τον πρώτο και είσαι ΟΚ...:)

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Εχθές αγόρασα το ΗP 5710 με εγκατεστημένο το Destinator PN. Τώρα έχω δυστυχώς κάποιες απορίες, όπου θα ήθελα την βοήθεια σας. Να βάλω το Destinator 6 η θα έχω προβλήματα ? Είναι ακόμα σε δοκιμαστικό στάδιο ? Επίσης, πως μπορώ να δω πια έκδοση χαρτών έχω ? Μπορώ να βάλω κατευθείαν την μεγαλύτερη έκδοση ή πρέπει μια – μια ? Βασικά έχω βρει στον λογαριασμό μου την Έκδοση: 2006.Q3.4503 και Έκδοση: 2006.Q3.4479, βάζω κατευθείαν την 2006.Q3.4503 ?

 

Σας ευχαριστώ όλους !!

 

To exw apo ton dekemvrio to 6 kai doulevei apsoga..Valto afova...

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: kalispera paidia ,eimai kainourgios ston xoro twn pda.Agorasa simera apo to e-shop to mio p350 kai tha to paralavw aurio. epeidi eimai asxetow ,pou mporw na vrw free to destinator 6 kai toyw xartew kai mipvw mporei na mou pei kapoios ton analytiko tropo tis olis egkatasasis sthn karta mnimis.(transcend

2gb 150x)????

elpizv sti voitheia sas thanks

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: kalispera paidia ,eimai kainourgios ston xoro twn pda.Agorasa simera apo to e-shop to mio p350 kai tha to paralavw aurio. epeidi eimai asxetow ,pou mporw na vrw free to destinator 6 kai toyw xartew kai mipvw mporei na mou pei kapoios ton analytiko tropo tis olis egkatasasis sthn karta mnimis.(transcend

2gb 150x)????

elpizv sti voitheia sas thanks

 

Καλησπέρα φίλε μου και καλορίζικο. Το καλύτερο είναι να αγοράσεις το πρόγραμμα. Αλλιώς θα έχεις πολλά κολλήματα και δεν θα μπορείς να αναβαθμίζεις του χάρτες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία.

 

Εχθές εγκατέστησα το Destinator 6. Έμεινα έκπληκτος όταν σε μια στιγμή κατάφερε και βρήκε 12 δορυφόρους :X και ήμουνα μέσα στο σπίτι. Είναι όμως 2 πράγματα τα οποία δεν μου αρέσουν και θα ήθελα να σας ρωτήσω μήπως υπάρχει καμία λύση. :worry: Μπορώ να μικρύνω λίγο τα εικονίδια που είναι στην επάνω και κάτω μεριά του χάρτη ? :O Εννοώ δηλαδή την μπάρα επάνω που σου δείχνει την επόμενη στροφή και την μπάρα κάτω που έχει το κουμπί του σπιτιού και δείχνει τον δρόμο στον οποίο βρίσκεσαι. Οι φωνητικές οδηγίες στο Destinator PN ήταν ποιο δυνατά, :( πως μπορώ να δυναμώσω και του 6 ?

 

Σας ευχαριστώ όλους παρά πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία.

 

Εχθές εγκατέστησα το Destinator 6. Έμεινα έκπληκτος όταν σε μια στιγμή κατάφερε και βρήκε 12 δορυφόρους :X και ήμουνα μέσα στο σπίτι. Είναι όμως 2 πράγματα τα οποία δεν μου αρέσουν και θα ήθελα να σας ρωτήσω μήπως υπάρχει καμία λύση. :worry: Μπορώ να μικρύνω λίγο τα εικονίδια που είναι στην επάνω και κάτω μεριά του χάρτη ? :O Εννοώ δηλαδή την μπάρα επάνω που σου δείχνει την επόμενη στροφή και την μπάρα κάτω που έχει το κουμπί του σπιτιού και δείχνει τον δρόμο στον οποίο βρίσκεσαι. Οι φωνητικές οδηγίες στο Destinator PN ήταν ποιο δυνατά, :( πως μπορώ να δυναμώσω και του 6 ?

 

Σας ευχαριστώ όλους παρά πολύ.

 

12 doriforous mesa sto spiti?Pws to ekanes afto?Mipws vgikes sto mpalkoni?

Exw kai egw to idio provlima me ton ixo alla den exw vrei tropo na to dinamosw...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Ειμαι κατοχος του κινητου fuzitsu siemens t830 αν και οι αποψεις του forum για αυτο το κινητο δεν ηταν καλες.Εγκαθιστοντας το Destinator 6 παρατηρησα οτι λογω της μικρης οθονης δεν μπορουσα να δω κατω το κουμπι του μενου και ετσι καθε φορα που εβγαινα εκανα end task πραγμα που ταλαιπωρησε το κινητο και οταν ηθελα να αλλαξω διαδρομη επρεπε να ξαναβγω απο την αρχη.Μηπως κανενας απο εσας ξερει τι πρεπει να κανω?Λετε αλλο Destinator να λυσει το προβλημα?Πονταρω στην εμπειρια σας και στην καλη σας διαθεση.Ευχαριστω προκαταβολικα,

Κωστας

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...