Jump to content

Destinator 6


katsj
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λύσουμε ? :confused: Δουλεύεις στην Ngi ?...

 

Αν δουλεύεις το συγκεκριμένο πρόβλημα καθιστά ΑΧΡΗΣΤΟ εντελώς το destinator !.. Φυσικά δεν έχει να κάνει με το destinator αλλά καθαρά κάποια αυμβατότητα του προγράμματος μαυτό το πράμα το 350 και 550... Και λέω πράμα διότι έχει τα "άπειρα" προβλήματα και από σταθερότητα και από λήψη σήματος.

Το συγκεκριμένο πρόβλημα το destinator δεν το παρουσιάζει σε καμία σευσκευή πέραν των μιο και κάποιων συσκευών με 400άρι samsung που έχει και το "oh yes!" p3600 που ανέφερε ένας φίλος παραπάνω..

Το ντεστινέιτορ παιδιά άμα δεν του αρέσει η συσκευή απλά δεν λειτουργει σωστά .. και άμα ένα πρόγραμμα - πόσο μάλον ενα πρόγραμμα πλοήγησης - δε λειτουργεί σωστά κλάφτα χαράλαμπε..

 

Πάντως στο δικό μου 350 με πολλή χρήση τόσο στην Αθήνα όσο και στην επαρχία, είτε με την εσωτερική του κεραία, είτε με εξωτερική, δεν παρατήρησα ποτέ αυτό το πρόβλημα..:)

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

nectons

Then tha simfoniso 100% mazisou.

Oles i siskeves exoun provlimata(I telia the fiaxtike akoma).Isos kapies exoun pio pola apo ales.(Min katathikazoume mixanimata).

Gia ti thema tis astathias the to exo sinsntisi.Xia to sima to exo akousi poles fores.Ala then simbeni se ola.

Tora afto pou les oti to provlima to parousiazi mono to Mio pos to simperanes.

An riksis mia matia sta post tha this oti to exoun poles siskeves akoma ke i akrives,ke i simvates me to destinetor.(Mimpos kanis kapio lathos?)

Basika to provlima ine poliploko giati stin idia marka siskevon pithanon se merika na parousiasti to provlima ke se merika oxi.

Ena alo prama to opio pistevo pos tha simfonisis mazimou ime oti kanena programa i siskevi apo tin proti kikloforiastous itan xoris problimata.Omos me ton kero lithikan arketa.

Efxaristo gia tin akroasi:) :)

Mio P550-1Gb X133-Destinator 6-Greek Map Version 2006.Q3.4503
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες εχω απο προηγουμενη αγορα το destinator pn..μηπως ξερετε αν ειναι συμβατο με το νοκια ε65 το οποιο υποστηριζει πλοηγηση με gps bluetooth?

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες εχω απο προηγουμενη αγορα το destinator pn..μηπως ξερετε αν ειναι συμβατο με το νοκια ε65 το οποιο υποστηριζει πλοηγηση με gps bluetooth?

Για κανένα λόγο!:p

Link to comment
Share on other sites

Λύσουμε ? :confused: Δουλεύεις στην Ngi ?...

 

Αν δουλεύεις το συγκεκριμένο πρόβλημα καθιστά ΑΧΡΗΣΤΟ εντελώς το destinator !.. Φυσικά δεν έχει να κάνει με το destinator αλλά καθαρά κάποια αυμβατότητα του προγράμματος μαυτό το πράμα το 350 και 550... Και λέω πράμα διότι έχει τα "άπειρα" προβλήματα και από σταθερότητα και από λήψη σήματος.

Το συγκεκριμένο πρόβλημα το destinator δεν το παρουσιάζει σε καμία σευσκευή πέραν των μιο και κάποιων συσκευών με 400άρι samsung που έχει και το "oh yes!" p3600 που ανέφερε ένας φίλος παραπάνω..

Το ντεστινέιτορ παιδιά άμα δεν του αρέσει η συσκευή απλά δεν λειτουργει σωστά .. και άμα ένα πρόγραμμα - πόσο μάλον ενα πρόγραμμα πλοήγησης - δε λειτουργεί σωστά κλάφτα χαράλαμπε..

 

Το είπα με λίγο γλαφυρό τρόπο και στο forum της NGi:

 

Ένα είναι σίγουρο ότι πρόκειται για πρόβλημα:

 

Λογισμικού πλοήγησης (ανάλογα την έκδοση) ή χάρτη (ανάλογα την έκδοση) ή κάρτας γραφικών ή ιδιαιτερότητας αρχιτεκτονικής της συσκευής ή κάρτας μνήμης ή οδηγού κάρτα μνήμης ή επεξεργαστή ή μνήμης της συσκευής ή έκδοσης rom ή συνεργασίας του gps με το λογισμικό ή εγκατάστασης του λογισμικού ή συνδιασμένης εγκατάστασης/χρήσης τρίτου λογισμικού...

 

Θα προσπαθήσουμε στη νέα έκδοση του χάρτη το πρόβλημα να λυθεί (αν είναι πρόβλημα στο χάρτη)

Link to comment
Share on other sites

bill64

Exis tin kalosina na mou to exigisis auto gia na to katalabo ke ego.:worry: :worry: :worry: :worry:

 

...νομίζω ειναι παλιά ιστορία...

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

Kαι ρωτω εγω..

 

Δεν θα λυθει ποτε αυτο?

Εκει που ειμαι μεσα στα στενα και παω στα τυφλα δλδ με το dest ξαφνικα χανεται η πορια και βεβαια χανω και το στενο και αντε παλι κυκλους..

 

Αν και δεν εχει γινει μια φορα αυτο αλλα δεν παυει να ειναι ενα προβλημα..

 

+1

Προσωπικά πιστεύω στην NGI και το δυναμικό της αλλά το πρόβλημα με τον νέο χάρτη είναι πολύ έντονο. Στο δικό μου mio 701 το παθαίνει κάθε λίγο και με διάρκεια ανω των 3-4 δευτερολέπτων. Κατά τον γνωστό νόμο του Merphy μου συμβαίνει τις πιο κρίσιμες στιγμές. Το θεωρώ και κατά τι επικίνδυνο γιατι (κακώς) μου έχει συμβεί να εμφανιστεί τελευταία στιγμή ο χάρτης και να αντιδράσω απότομα. Συχνά επίσης αφαιρούμαι για αρκετές στιγμές κοιτάζοντας τον χάρτη περιμένοντας την ένδειξη της πορείας ενώ αυτό πρέπει να γίνεται στιγμιαία.

 

Βέβαια έχει και ένα καλό :) με τις συχνές προσευχές για εμφάνιση του χάρτη έρχεσαι πιο κοντά στο Θείο.:lol:

 

Τέλος, πιστεύω οτι είναι καθαρά πρόβλημα χάρτη γιατί πριν λίγες ημέρες στην Γερμανία και παλαιότερα στην Βουλγαρία το πρόγραμμα δούλευε μια χαρά.

Με τον προηγούμενο χάρτη της NGI πάλι όλα δούλευαν ΑΨΟΓΑ. Με τον νέο χάρτη και στο PN και μετά στο 6 άρχισε το γνωστό σβήσιμο του χάρτη.

 

Δεν θα έκανα την παραπάνω καλόπιστη κριτική (αφού πιστεύω οτι τελικά θα το λύσουν τα παιδιά της NGI) αν δεν ήμουν νόμιμος κάτοχος (δις) του προγράμματος.

Link to comment
Share on other sites

+1

Προσωπικά πιστεύω στην NGI και το δυναμικό της αλλά το πρόβλημα με τον νέο χάρτη είναι πολύ έντονο. Στο δικό μου mio 701 το παθαίνει κάθε λίγο και με διάρκεια ανω των 3-4 δευτερολέπτων. Κατά τον γνωστό νόμο του Merphy μου συμβαίνει τις πιο κρίσιμες στιγμές. Το θεωρώ και κατά τι επικίνδυνο γιατι (κακώς) μου έχει συμβεί να εμφανιστεί τελευταία στιγμή ο χάρτης και να αντιδράσω απότομα. Συχνά επίσης αφαιρούμαι για αρκετές στιγμές κοιτάζοντας τον χάρτη περιμένοντας την ένδειξη της πορείας ενώ αυτό πρέπει να γίνεται στιγμιαία.

 

Βέβαια έχει και ένα καλό :) με τις συχνές προσευχές για εμφάνιση του χάρτη έρχεσαι πιο κοντά στο Θείο.:lol:

 

Τέλος, πιστεύω οτι είναι καθαρά πρόβλημα χάρτη γιατί πριν λίγες ημέρες στην Γερμανία και παλαιότερα στην Βουλγαρία το πρόγραμμα δούλευε μια χαρά.

Με τον προηγούμενο χάρτη της NGI πάλι όλα δούλευαν ΑΨΟΓΑ. Με τον νέο χάρτη και στο PN και μετά στο 6 άρχισε το γνωστό σβήσιμο του χάρτη.

 

Δεν θα έκανα την παραπάνω καλόπιστη κριτική (αφού πιστεύω οτι τελικά θα το λύσουν τα παιδιά της NGI) αν δεν ήμουν νόμιμος κάτοχος (δις) του προγράμματος.

 

Έχει εξαντληθεί το θέμα εδώ: http://www.ngi.gr/forum/viewtopic.php?p=36766#36766

 

Ένα είναι σίγουρο ότι το πρόβλημα θα λυθεί.

Link to comment
Share on other sites

+1

Προσωπικά πιστεύω στην NGI και το δυναμικό της αλλά το πρόβλημα με τον νέο χάρτη είναι πολύ έντονο. Στο δικό μου mio 701 το παθαίνει κάθε λίγο και με διάρκεια ανω των 3-4 δευτερολέπτων. Κατά τον γνωστό νόμο του Merphy μου συμβαίνει τις πιο κρίσιμες στιγμές. Το θεωρώ και κατά τι επικίνδυνο γιατι (κακώς) μου έχει συμβεί να εμφανιστεί τελευταία στιγμή ο χάρτης και να αντιδράσω απότομα. Συχνά επίσης αφαιρούμαι για αρκετές στιγμές κοιτάζοντας τον χάρτη περιμένοντας την ένδειξη της πορείας ενώ αυτό πρέπει να γίνεται στιγμιαία.

 

Βέβαια έχει και ένα καλό :) με τις συχνές προσευχές για εμφάνιση του χάρτη έρχεσαι πιο κοντά στο Θείο.:lol:

 

Τέλος, πιστεύω οτι είναι καθαρά πρόβλημα χάρτη γιατί πριν λίγες ημέρες στην Γερμανία και παλαιότερα στην Βουλγαρία το πρόγραμμα δούλευε μια χαρά.

Με τον προηγούμενο χάρτη της NGI πάλι όλα δούλευαν ΑΨΟΓΑ. Με τον νέο χάρτη και στο PN και μετά στο 6 άρχισε το γνωστό σβήσιμο του χάρτη.

 

Δεν θα έκανα την παραπάνω καλόπιστη κριτική (αφού πιστεύω οτι τελικά θα το λύσουν τα παιδιά της NGI) αν δεν ήμουν νόμιμος κάτοχος (δις) του προγράμματος.

 

Το προβλημα με το "σβησιμο" του χαρτη το ειχα και στην προηγουμενη (απο την τρεχουσα Q3 2006) εκδοση χαρτη και στο PN και στο 6. Εφοσον τα παιδια της NGi λενε οτι θα λυθει, και δεδομενης της καλης δουλειας που κανουν, δεν εχω κανενα λογο να μην τους πιστεψω. Αναφορικα με το γεγονος οτι το Destnator απολαμβανει τοσο καθολικης αποδοχης απο τους χρηστες αποδιδεται στην εξαιρετικη δουλεια που κανει η NGi στην χαρτογραφηση της Ελλαδας. Διχως αυτον τον χαρτη το Destinator δεν θα ξεχωριζε. Οτι credit δινεται απο τους χρηστες στα παιδια στην NGi το εχουν κερδισει με την προσπαθεια τους, την συμπεριφορα και την υποστηριξη που παρεχουν. Οποιος αμφιβαλλει δεν εχει παρα να επισκεφτει το forum τους.

Carpe Diem...:hypno:
Link to comment
Share on other sites

Savvasblue

Simfono mazisou.I doulia pou kanoun ine ekseretiki asxetos an griniazo gia merika themata sto forum tous.(opos afto).

Isos griniazo giati stin elada den ginete tipota xoris sproximo,grinia ke tsakomo.

Isos i NGI ma min xriazete ola afta gia na kani kati,ala otan ola girosou ine etsi ti napo.:cry: :cry: :cry:

 

Sovara tora iparxi ali eteria stin elada i sto exoteriko pou exi toso leptomeres ke ananeomenous xartes gia tin elada?(then milao gia programa ploigisis ke poso omorfo fenete).

 

Pistevo pos tha simfonisete mazi mou pos then ipaarxi.

Ke gia ton aploustato logo oti kanis alos then asxolite toso entatika me afto.

 

Vebea exi poli dromo akoma mprosta tis ala gia ti stigmi ine proti.Afto vevea then simeni oti ke methavrio pali proti tha ine.

 

Se afta ta pramata tin protia mono me poli doulia ke epikerotita tin kratas.

 

Gia na prolavo merikous,then ime fanatikos tis NGI oute kamias alis eterias,tin douliamou thelo na kano sosta,opios mou prosferi to kalitero tha to paro.

 

Elpizo sto melon na exoume ke ales 10 eteries i opies na sinagonizonte metaksitous ke afto na exi san apotelesma kalitera programata ke xartes gia emas.

Efxaristo gia tin akroasi.:respect: :respect: :respect:

Mio P550-1Gb X133-Destinator 6-Greek Map Version 2006.Q3.4503
Link to comment
Share on other sites

Savvasblue

......Gia na prolavo merikous,then ime fanatikos tis NGI oute kamias alis eterias,tin douliamou thelo na kano sosta,opios mou prosferi to kalitero tha to paro.

 

Elpizo sto melon na exoume ke ales 10 eteries i opies na sinagonizonte metaksitous ke afto na exi san apotelesma kalitera programata ke xartes gia emas....

+1000

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με το "σβησιμο" του χαρτη το ειχα και στην προηγουμενη (απο την τρεχουσα Q3 2006) εκδοση χαρτη και στο PN και στο 6. Εφοσον τα παιδια της NGi λενε οτι θα λυθει, και δεδομενης της καλης δουλειας που κανουν, δεν εχω κανενα λογο να μην τους πιστεψω. Αναφορικα με το γεγονος οτι το Destnator απολαμβανει τοσο καθολικης αποδοχης απο τους χρηστες αποδιδεται στην εξαιρετικη δουλεια που κανει η NGi στην χαρτογραφηση της Ελλαδας. Διχως αυτον τον χαρτη το Destinator δεν θα ξεχωριζε. Οτι credit δινεται απο τους χρηστες στα παιδια στην NGi το εχουν κερδισει με την προσπαθεια τους, την συμπεριφορα και την υποστηριξη που παρεχουν. Οποιος αμφιβαλλει δεν εχει παρα να επισκεφτει το forum τους.

 

 

Savvasblue, theoro oti me pareksigises. Den amfevala pote gia tin eksairetiki douleia pou kanoun ta paidia stin NGI. Afto pistevo pos fainetai ksekathara sto post mou. An pisteva oti oi opoies paratiriseis mas den eisakouontai me prosoxi apo tin NGI isos kai to ifos mou na itan diaforetiko. Pistevo opos ki esi oti tha to lisoun i tha to periorisoun sto elaxisto dinato.

To oti ekana tin sigkekrimeni paratirisi me kapoies kata tin apopsi mou katefthintiries grammes pros tin etairia den pistevo oti itan kati mempto alla isos themito simfona kai me tis aksies kai tin stasi tis NGI stin kaloproaireti kritiki.

 

Afta.... no offence:)

 

 

A,kati off topic. Prin liges meres sto ilion eida ena oxima pou profanos ekane xartografisi (eixe simanseis pano tou " xartografisi dromon" kai pigaine arga me eksoplismo pou fainotan). To logotipo tou aftokinitou egrafe NAVTEQ kserei kapoios ti paizei?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα σε iPAQ 1710 με HOLUX GPS craddle:

Γράφω το πρόγραμμα στην κάρτα και το μηχάνημα κολλάει και βγάζει το εξής μήνυμα:Program memory low.

Μου είπαν να γράψω το πρόγραμμα στο iPAQ store πράγμα που και έκανα.Έλα όμως που δεν χωράει ο χάρτης.Τον γράφω αναγκαστικά στην κάρτα,δημιουργώ shortcut στον φάκελο του προγράμματος αλλά το Dest δεν τονβλέπει με τίποτα.

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Ευχαριστώ.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα σε iPAQ 1710 με HOLUX GPS craddle:

Γράφω το πρόγραμμα στην κάρτα και το μηχάνημα κολλάει και βγάζει το εξής μήνυμα:Program memory low.

Μου είπαν να γράψω το πρόγραμμα στο iPAQ store πράγμα που και έκανα.Έλα όμως που δεν χωράει ο χάρτης.Τον γράφω αναγκαστικά στην κάρτα,δημιουργώ shortcut στον φάκελο του προγράμματος αλλά το Dest δεν τονβλέπει με τίποτα.

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Ευχαριστώ.

 

Νομίζω ότι δεν χρειάζεται shortcut. Δημιουργείς στην κάρτα το folder DestinatorApps και μέσα σε αυτό αντιγράφεις το χάρτη (GreeceU). Δοκίμασέ το έτσι...

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

 

 

A,kati off topic. Prin liges meres sto ilion eida ena oxima pou profanos ekane xartografisi (eixe simanseis pano tou " xartografisi dromon" kai pigaine arga me eksoplismo pou fainotan). To logotipo tou aftokinitou egrafe NAVTEQ kserei kapoios ti paizei?

 

Η Navteq είναι παγκόσμιος κατασκευαστής χαρτών.

Προφανώς ανανεώνουν τον χάρτη τους ή κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Η Navteq είναι παγκόσμιος κατασκευαστής χαρτών.

Προφανώς ανανεώνουν τον χάρτη τους ή κάτι τέτοιο.

 

θέλουν ακόμη αρκετά ψωμιά για φτάσουν αυτόν της NGI:p :p :p

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

θέλουν ακόμη αρκετά ψωμιά για φτάσουν αυτόν της NGI:p :p :p

Bασικά δε νομίζω να τον φτάσουν ποτέ σε κάλυψη, όπως έχει η κατάσταση τώρα.:p

Link to comment
Share on other sites

Bασικά δε νομίζω να τον φτάσουν ποτέ σε κάλυψη, όπως έχει η κατάσταση τώρα.:p

 

Kai me ton rithmo pou pane...otan tous eida eixan stamatisei kai allazan stoixeia me ton motosikletisti pou eixan trakarei...

Link to comment
Share on other sites

Kai me ton rithmo pou pane...otan tous eida eixan stamatisei kai allazan stoixeia me ton motosikletisti pou eixan trakarei...

 

 

Μα αφου χαρτη εφτιαχναν ...δεν κοιτουσαν το δρομο.....:p

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμενο οχημα το ειχα δει και γω πριν κανα μηνα στο χαλανδρι...

νομιζω ηταν ενα renault scenic η κατι τετοιο...

μονο θετικο ειναι αυτο...μακαρι καποτε οι ολλανδοι να αποφασισουν να ασχοληθουν με την ελλαδιτσα μας σοβαρα γιατι το tomtom για μενα ειναι κορυφη....αξιοπιστο,λειτουργικο,απλο στην χρηση συστημα πλοηγησης και το κυριοτερο χωρις bugs.

Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμενο οχημα το ειχα δει και γω πριν κανα μηνα στο χαλανδρι...

νομιζω ηταν ενα citroen scenic η κατι τετοιο...

μονο θετικο ειναι αυτο...μακαρι καποτε οι ολλανδοι να αποφασισουν να ασχοληθουν με την ελλαδιτσα μας σοβαρα γιατι το tomtom για μενα ειναι κορυφη....αξιοπιστο,λειτουργικο,απλο στην χρηση συστημα πλοηγησης και το κυριοτερο χωρις bugs.

 

μακαρι,πιστευω πως ενας απο τους λογους που ισως εκδηλωσουν ενδιαφερων

ειναι και το 3300

φαντασου ποσα download ειδαν οτι εγιναν στο χαρτη της Αθηνας μπορει να παιζει και κατι τετοιο:)

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι δεν χρειάζεται shortcut. Δημιουργείς στην κάρτα το folder DestinatorApps και μέσα σε αυτό αντιγράφεις το χάρτη (GreeceU). Δοκίμασέ το έτσι...

 

 

Το έκανα και τζίφος.Τώρα μου βγάζει

 

Select Map

Your First DCA Version:

 

Τι άλλο να κάνω;

Απ'οτι καταλαβαίνω πρέπει να του υποδείξω ότο ο χάρτης είναι στην κάρτα.Πως θα το κάνω;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...