Jump to content

Sony Ericsson K510i


millis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κάποιος πως επαναφέρω τις εργοστασιακές ρυθμίσεις στο K510i; Μου έπεσε από 1μ και τώρα δεν αναγνωρίζει τη SIM.

 

N.

ανοιξε το καπακι και δες αν εχει μετακινηθει η sim.βγαλε την και μετα ξαναβαλε την.αν δεν δουλεψει τοτε σημαινει οτι το κινητο εχει ζημια.η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δεν νομιζω να βοηθησει την υπαρχων κατασταση! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 84
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ε, Μάλλον θα 'χει φύγει απ' τη θέση της...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδια έχω ένα σχετικά παλιό Radio - Handsfree, το SONY ERICSSON HPR-20 ΦΟΡΗΤΟ ΑΚΟΥΣΤΙΚΟ

 

http://www.e-shop.gr/images/TEL/TEL.003045.jpg

 

Κουμπώνει στο Κ510 ή έχει αλλάξει το port στα νεα SE και δεν υπάρχει κανένας αντάπτορας; :worry:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες το εχω και εγω αυτο το κινητακι μαζι με το παλιο Ρ900 μου αλλα θελω να ρωτησω μερικα πραγματα...

 

update πως γινεται? πρεπει να ενεργοποιησω gprs sthn karτα μου ωστε να μπει μονο του στο σαιτ και να κατεβασει? γιατι ως τωρα με το Ρ900 ειχα την βαση του και το εφτιαχνα μεσω ιντερνετ...

 

με το μικρο τι γινεται?

 

που μπρω να κατεβασω κανενα θεμα για το κινητακι η ηχους κτλπ?

 

ο μονος τροπος να τα στειλω ειναι να τα βαλω στο Ρ900 και να τα στειλω με bluetooth μιας και δεν εχει καλωδια το τηλεφωνο τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες το εχω και εγω αυτο το κινητακι μαζι με το παλιο Ρ900 μου αλλα θελω να ρωτησω μερικα πραγματα...

 

update πως γινεται? πρεπει να ενεργοποιησω gprs sthn karτα μου ωστε να μπει μονο του στο σαιτ και να κατεβασει? γιατι ως τωρα με το Ρ900 ειχα την βαση του και το εφτιαχνα μεσω ιντερνετ...

 

με το μικρο τι γινεται?

 

που μπρω να κατεβασω κανενα θεμα για το κινητακι η ηχους κτλπ?

 

ο μονος τροπος να τα στειλω ειναι να τα βαλω στο Ρ900 και να τα στειλω με bluetooth μιας και δεν εχει καλωδια το τηλεφωνο τιποτα...

 

Καλησπερα.update μπορεις να κανεις με καλωδιο και οχι με την βαση συγχρονισμου που εκανες στο p900.τωρα :worry: θα βρεις free K510i Themes | free K510i Wallpapers | free K510i Ringtones | free K510i Games

.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

νασαι καλα φιλε μου...

 

το σαιτ ελαχιστα το ειδα και ειναι ωραιο...πρεπει να φερω στικακι για να σωσω πραμα...

 

ναι στου Ρ900 μου την βαση δεν μπαινει το κ510 αλλωστε...πηρα του πατερα μου το Κ800 και λογικα θα εχει καλωδιο μεσα αρα θα το καβατζωσω για να κανω καμια αναβαθμιση γιατι δοκιμασα με GPRS katebase 1.kati megabyte και μου εφαγε 7 ευρω+ απο την καρτα...για ονομα του θεου..και αναβαθμιση ΔΕΝ εκανε...

 

πρεπει να κανω συνδεση :p

Link to comment
Share on other sites

νασαι καλα φιλε μου...

 

το σαιτ ελαχιστα το ειδα και ειναι ωραιο...πρεπει να φερω στικακι για να σωσω πραμα...

 

ναι στου Ρ900 μου την βαση δεν μπαινει το κ510 αλλωστε...πηρα του πατερα μου το Κ800 και λογικα θα εχει καλωδιο μεσα αρα θα το καβατζωσω για να κανω καμια αναβαθμιση γιατι δοκιμασα με GPRS katebase 1.kati megabyte και μου εφαγε 7 ευρω+ απο την καρτα...για ονομα του θεου..και αναβαθμιση ΔΕΝ εκανε...

 

πρεπει να κανω συνδεση :p

Παρακαλω πολυ! με το καλωδιο απο κ800ι κανεις ανετα update στο κ510.

απο εδω κανεις την αναβαθμιση ---> http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=ps1_1_3_1_1&zone=ps&lm=ps1_1&pid=10373&fid=21839&esi=true

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γεια σας παιδιά!

Σκέφτομαι να το πάρω, αλλά θέλω να ρωτήσω αυτούς που το έχουν ήδη για 2-3 πραγματάκια για το κινητό.

 

1. Μπορώ να βάλω mp3 για ήχο κλήσης; Δεν ξέρω αν το mp3 που αναφέρει είναι για να παίζει το media player του μόνο ή ότι μπορεί να είναι και σαν ήχος κλήσης.

2. Οι ελληνικοί χαραχτήρες στα μυνήματα πως είναι; 3-> ΔΕΖ ή 3-> ΔΕΦ;

3. Το λεξικό του είναι σαν το αντίστοιχο της NOKIA; δηλαδή πατάς μια φορά κάθε πλήκτρο και βγάζει αυτόματα την λέξη; Το λέω γιατί έχω κακή εμπειρία από το MOTOROLA L7 το οποίο είχε το πιο απαίσιο λεξικό που έχω χειριστεί ποτέ! (Μέχρι τώρα NOKIA είχα γι' αυτό δεν θέλω να πολυ-ξεσυνηθίσω.)

4. Μήπως φορτίζει και από USB;

 

Thanx in advance!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!

Σκέφτομαι να το πάρω, αλλά θέλω να ρωτήσω αυτούς που το έχουν ήδη για 2-3 πραγματάκια για το κινητό.

 

1. Μπορώ να βάλω mp3 για ήχο κλήσης; Δεν ξέρω αν το mp3 που αναφέρει είναι για να παίζει το media player του μόνο ή ότι μπορεί να είναι και σαν ήχος κλήσης.

2. Οι ελληνικοί χαραχτήρες στα μυνήματα πως είναι; 3-> ΔΕΖ ή 3-> ΔΕΦ;

3. Το λεξικό του είναι σαν το αντίστοιχο της NOKIA; δηλαδή πατάς μια φορά κάθε πλήκτρο και βγάζει αυτόματα την λέξη; Το λέω γιατί έχω κακή εμπειρία από το MOTOROLA L7 το οποίο είχε το πιο απαίσιο λεξικό που έχω χειριστεί ποτέ! (Μέχρι τώρα NOKIA είχα γι' αυτό δεν θέλω να πολυ-ξεσυνηθίσω.)

4. Μήπως φορτίζει και από USB;

 

Thanx in advance!

Καλημερα.1)μπορεις κανονικα να βαλεις ηχο mp3.

2)οι χαρακτηρες πανε αναποδα απο τα κινητα της nokia,δηλ ΔΕΖ

3)το Τ9 ειναι το ιδιο σε ολα τα κινητα.

4)ΔΕν ξερω αν φορτιζει το συγκεκριμενο κινητο,αυτο που ξερω ομως ειναι οτι ολα τα νεωτερα κινητα της SE με θυρα usb φορτιζουν κανονικα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

WOW, ευχαριστώ πολύ RAVER για την γρήγορη απάντησή σου!:)

Όταν λες ανάποδα από τα NOKIA, ΔΕΖ... εγώ στο αρχαίο ΝΟΚΙΑ που έχω (3410) ΔΕΖ είναι...:this:

Μάλλον αύριο-μεθαύριο θα το παραγγείλω τώρα που έχει πέσει κι άλλο η τιμή του;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι φορτιζει και απο USB

 

εχω καβατζωσει το καλωδιο USB που ηρ8ε με το Κ800 του πατερα μου και το δουλεω χωρις προβληματα...φορτιζει κανονικοτατα.

 

Παντα εσκαγα πολλα λεφτα για κινητα.Ρ800 και στο καπακι Ρ900 κτλπ...

 

αυτο το Κ510ι μου το χαρισαν και δεν περιμενα ενα τοσο φθηνο κινητο να ειναι τοσο ποιοτικο και καλοφτιαγμενο...

 

Βεββαια οταν πηρα στα χερια μου το Κ800 που παραγγειλα για τον πατερα μου επαθα ψιλοσοκ με το επιπεδο του Κ800 αλλα το Κ510 δεν παυει να ειναι ενα πολυ καλο κινητακι με πολυ καλες διαστασεις και δυνατοτητες...

 

εχω παρατησει το Ρ900 μου και χρησιμοποιω μονο το μικρο...

Link to comment
Share on other sites

WOW, ευχαριστώ πολύ RAVER για την γρήγορη απάντησή σου!:)

Όταν λες ανάποδα από τα NOKIA, ΔΕΖ... εγώ στο αρχαίο ΝΟΚΙΑ που έχω (3410) ΔΕΖ είναι...:this:

Μάλλον αύριο-μεθαύριο θα το παραγγείλω τώρα που έχει πέσει κι άλλο η τιμή του;)

Παρακαλω πολυ.:) Παρηγγειλε'το και δεν θα χασεις,οσο για τα μηνυματα στην αρχη θα μπερδευτεις αλλα μετα θα ειναι ολα ok ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω τη συγκεκριμενη συσκευη 1 βδομαδα τωρα... για τα λεφτα της, νομιζω οτι ειναι απο τις καλυτερες επιλογες.. Η μπαταρια του ειναι αρκετα καλη, η οθονη καλη (για το μεγεθος της).... οποιος θελει ενα σχετικα 'απλο' τηλεφωνο, νομιζω θα μεινει αρκετα ικανοποιημενος.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! Έχω το τηλ καμιά 10ρια μέρες και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Θα ήθελα να κάνω κι εγώ μια ερώτηση! Πως καταλαβαίνουμε ότι υπάρχει καινούρια version στη SE για κάνουμε αναβάθμηση στο κινητό;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια το πηρα και εγω ειναι φανταστικο για τα λεφτα του.

149 ευρω στο Πλαισιο.ΠΟλυ καλο μενου γρηγορο απροβληματιστο.

Τζαμι καλη επιλπγη για οποιον θελει ενα απλο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδια κανενα παιχνιδι για το 510 i που θα βρουμε, βαζω παιχνιδια απο K700i και δεν τα παιζει.

Thanks

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πήρα το 510i και έχει το μενου της ΤΙΜ.

Προσπαθω να του κανω αναβάθμιση με το firmware της SE αλλά μου βγάζει συνέχεια το μήνυμα με τις οδηγίες (απενεργοποίηση,αφαίρεση SIM,αντικατάσταση-εισαγωγη μπαταριας,πιέστε παρατεταμένα το κουμπί C και συνδέστε το τηλ στην USB).

Ακολουθώ ακριβώς τις οδηγίες και δεν συνεχίζει την αναβάθμιση...

Τι φταίει;Μήπως επειδή λέει βεβαιωθείτε ότι η μπαταρία είναι πλήρως φορτισμένη και εμένα δεν είναι(ελάχιστα το άνοιξα);

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πήρα το 510i και έχει το μενου της ΤΙΜ.

Προσπαθω να του κανω αναβάθμιση με το firmware της SE αλλά μου βγάζει συνέχεια το μήνυμα με τις οδηγίες (απενεργοποίηση,αφαίρεση SIM,αντικατάσταση-εισαγωγη μπαταριας,πιέστε παρατεταμένα το κουμπί C και συνδέστε το τηλ στην USB).

Ακολουθώ ακριβώς τις οδηγίες και δεν συνεχίζει την αναβάθμιση...

Τι φταίει;Μήπως επειδή λέει βεβαιωθείτε ότι η μπαταρία είναι πλήρως φορτισμένη και εμένα δεν είναι(ελάχιστα το άνοιξα);

Ναι αυτο ειναι,καλο ειναι οταν κανεις αναβαθμιση να την εχεις την μπαταρια πληρως φορτισμενη.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κανενα παιχνιδι ρε παιδια και για εμας τους φτωχους με Κ510i
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Κανενα παιχνιδι ρε παιδια και για εμας τους φτωχους με Κ510i

 

Μπες εδω.τα περισσοτερα παιζουν κανονικα στο κινητο σου.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κινητοτηλεφωνάδες!!!

Έχω αυτό το κινητό εδώ και δύο μέρες και το σκαλίζω συνέχεια. Για να πω όλη την αλήθεια, είναι το πρώτο Sony Ericsson που παίρνω στην ζωή μου καθώς αλλαξοπίστησα μετά από 9 χρόνια πιστής, μοονογαμικής σχέσης με Nokia...

:p :p :p

Αυτό που δεν μπορώ να καταφέρω με τίποτα είναι να γράψω το ς (τελικό σ) χωρίς λεξικό T9. Ξέρει κανείς πως γίνεται (αν γίνεται...);

 

Και κάτι άλλο. Το PC Suite της Sony Ericsson κατά την γνώμη μου είναι ελεινό. Ένα καλό, μικρό και ελαφρύ προγραμματάκι που βρήκα είναι εδώ: ΜyPhoneExplorer

Link to comment
Share on other sites

Φιλε raver εχω κατεβασει σχεδον ολα τα παιχνιδια γιατι εχω και ενα κ700ι.

Σε αυτο παιζουν σχεδον ολα αλλα στο κ510ι μαλλον λογω αναλυσης τα βγαζει λες και τους εχεις κανει zoom 10 φορες. Ξερει κανεις κατι για αυτο;

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον βρηκα την απαντηση και αυτο εγκειτε στην αναλυση.

Το κ510ι εχει 128χ160 και το κ710ι εχει 176χ220.

Δυσκολα θα βρουμε παιχνιδια.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το δικό μου K510i βγήκε "πατάτα" στον ένα μήνα ευλαβικής χρήσης!!! Το πρόβλημα που μου παρουσίασε είναι το άσπρισμα της οθόνης όταν λάμβανα μια εισερχόμενη κλήση και το μπλοκάρισμα της συσκευής με τον ήχο κλίσης να χτυπάει συνέχεια, όλα τα πλήκτρα να είναι μπλοκαρισμένα και μοναδική λύση το βγάλσιμο της μπαταρίας :mad: Το έστειλα στην SonyEricsson για επισκευή περιγράφοντας την βλάβη και σε μία βδομάδα το είχα πάλι πίσω υποτίθεται φτιαγμένο... Απ' ότι είδα είχε γίνει format και αναβάθμιση γιατί ήταν στην αρχική κατάσταση όπως όταν το είχα αγοράσει και όλα τα προσωπικά μου αρχεία είχαν χαθεί :cry: Ευτυχώς είχα κάνει backup τον τηλεφωνικό μου κατάλογο και η ζημιά ήταν μικρή. Μέχρι εδώ όλα καλά. Την επόμενη μέρα ω του θαύματος (& gamo ti gademia mou) το τηλέφωνο παρουσίασε ακριβώς την ίδια βλάβη!!! :dizzy: :rocket: :chair: :scared: Αγανακτισμένος πήρα τηλ στο Service της SE για να τους τα ψάλω λίγο και ο υπάλληλος του Service μου είπε ότι το πιθανότερο είναι να μην φταίει το τηλέφωνο αλλά η κάρτα Sim (η γνωστή ταχτική του να τα φορτώνουμε σε άλλον... δεν υπήρχε και κάτι άλλο εκτός από το τηλέφωνο που να ήταν καταλληλότερο "θύμα") Αρκετά εκνευρισμένος πάω στην TIM της περιοχής μου απ΄όπου είχα προμηθευτεί την κάρτα SIM πριν από 1 μήνα μαζί με το τηλέφωνο και τους ζητώ αντικατάστασή της γιατί ήταν προβληματική. Η αντικατάσταση της κάρτας έγινε χωρίς πολλές κουβέντες από την υπάλληλο και μάλιστα δεν πλήρωσα μία γιατί καλυπτόταν από 3 μήνες εγγύηση (μπράβο στην ΤΙΜ) Το αποτέλεσμα όμως δεν ήταν το επιθυμητό! Το πρόβλημα συνεχιζόταν... Αυτή τη στιγμή έχω ξαναστείλει το κινητό στο SERVICE και περιμένω...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K510i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...