Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να μη μπερδευτούμε.

δεν είπα ότι ισχύει. δε το ξέρω αυτό.

απλά είπα αν θα ισχύσει προσωπικά δε με συμφέρει.

 

θα μας το ξεκαθαρισει ο βασιλης

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχτες ενεργοποιήσα το πακέτο 150mb και sms και μόλις κατανάλωσa τα πρωτα 15mb ίντερνετ μου ήρθε μυνημa και έπεσε η ταχυτητα . Το ίδιο έγινε και σήμερα για ποιον λογο ; άλλαξε η πολιτική του πακέτού ;. Δεν καταλαβαίνω για ποιον λογο!. Ίσως για προστασία του δικτύου ; το έχει παρατηρήσει κανένας ; δεν λέω οτι και μετά δεν πλοήγησε αλλα βλέπεις διάφορα στην ταχύτητα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Εχτες ενεργοποιήσα το πακέτο 150mb και sms και μόλις κατανάλωσa τα πρωτα 15mb ίντερνετ μου ήρθε μυνημa και έπεσε η ταχυτητα . Το ίδιο έγινε και σήμερα για ποιον λογο ; άλλαξε η πολιτική του πακέτού ;. Δεν καταλαβαίνω για ποιον λογο!. Ίσως για προστασία του δικτύου ; το έχει παρατηρήσει κανένας ; δεν λέω οτι και μετά δεν πλοήγησε αλλα βλέπεις διάφορα στην ταχύτητα.

 

Μιλα με την εξυπηρετηση. Λογικα ειναι λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Μιλα με την εξυπηρετηση. Λογικα ειναι λαθος.

 

κατα πασα πιθανοτητα λαθος ειναι. Εγω θελω να καταναλωσω 150 μβ σε 10 λεπτα. Ποιος μοθ το απαγορευει;διακαιωμα μου ειναι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λάθος είναι. Μου συνέβη και εμένα παλιότερα(όταν πρωτοξεκίνησε η εφαρμογή του Ίντερνετ όλη μέρα).

Βασικά, κάποιο σφάλμα πρέπει να είναι.

Θυμάμαι ότι όταν τελείωναν τα mb ενός πακέτου και ενεργοποιούσα νέο, αν δεν είχαν παρέλθει 30 ημέρες από την ενεργοποίηση του προηγούμενου πακέτου, ενεργοποιούταν το Ίντερνετ όλη μέρα και δεν αναγνώριζε τα mb του νέου πακέτου, με αποτέλεσμα και να αφαιρείται 1 ευρώ την ημέρα και να έχω περιορισμό ταχύτητας. Ωστόσο, με τηλέφωνο στο 13840 λύθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Λάθος είναι. Μου συνέβη και εμένα παλιότερα(όταν πρωτοξεκίνησε η εφαρμογή του Ίντερνετ όλη μέρα).

Βασικά, κάποιο σφάλμα πρέπει να είναι.

Θυμάμαι ότι όταν τελείωναν τα mb ενός πακέτου και ενεργοποιούσα νέο, αν δεν είχαν παρέλθει 30 ημέρες από την ενεργοποίηση του προηγούμενου πακέτου, ενεργοποιούταν το Ίντερνετ όλη μέρα και δεν αναγνώριζε τα mb του νέου πακέτου, με αποτέλεσμα και να αφαιρείται 1 ευρώ την ημέρα και να έχω περιορισμό ταχύτητας. Ωστόσο, με τηλέφωνο στο 13840 λύθηκε.

 

τελικά τους πήρα τηλέφωνο και μου είπανε οτι επειδή είναι καινούργιος ο αριθμός αυτός το σύστημα νομίζει οτι χρησιμοποιώ το ίντερνετ ολη μέρα . An και εγώ δεν έχω καθολου κάρτα στο υπόλοιπο μου τελικά μου είπανε οτι δεν έχει ενεργοποιηθεί η ενεργοποίηση του πακέτου λόγω οτι δεν έχω βαλει κάρτα και δεν έχω κάνει καποιa χρέωσιμη κλήση. Αστα να πάνε.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

τελικά τους πήρα τηλέφωνο και μου είπανε οτι επειδή είναι καινούργιος ο αριθμός αυτός το σύστημα νομίζει οτι χρησιμοποιώ το ίντερνετ ολη μέρα . An και εγώ δεν έχω καθολου κάρτα στο υπόλοιπο μου τελικά μου είπανε οτι δεν έχει ενεργοποιηθεί η ενεργοποίηση του πακέτου λόγω οτι δεν έχω βαλει κάρτα και δεν έχω κάνει καποιa χρέωσιμη κλήση. Αστα να πάνε.

 

αυτο το συστημα ποτε θα το φιαξουν για να σταματησει να νομιζει οτι θελει οποτε το θελει;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, δεν ξερω εαν εχει αναφερθει το παρακατω ερωτημα μου - θα ηθελα εαν τυχον γνωριζει καποιος να μου απαντησει.

Εβγαλαν κατι νεα πακετα combo, και συγκεκριμενα αναφερομαι στο πακετο combo:

 

500'+500sms -> cu

100'+100sms -> σε ολους ανεξαρτητου δικτυου

60mb internet

με 7€ για 30 ημερες.

 

Το "ανεξαρτητου δικτυου" να υποθεσω οτι μεσα εδω περιλαμβανονται και τα σταθερα του "ΟΤΕ" ή μονο δικτυα κινητης "Cosmote & Wind";

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, δεν ξερω εαν εχει αναφερθει το παρακατω ερωτημα μου - θα ηθελα εαν τυχον γνωριζει καποιος να μου απαντησει.

Εβγαλαν κατι νεα πακετα combo, και συγκεκριμενα αναφερομαι στο πακετο combo:

 

500'+500sms -> cu

100'+100sms -> σε ολους ανεξαρτητου δικτυου

60mb internet

με 7€ για 30 ημερες.

 

Το "ανεξαρτητου δικτυου" να υποθεσω οτι μεσα εδω περιλαμβανονται και τα σταθερα του "ΟΤΕ" ή μονο δικτυα κινητης "Cosmote & Wind";

 

όλα τα δίκτυα εκτός cu περιλαμβάνει εντός ελλάδας άρα και σε σταθερά και σε wind και κοσμοτε και σε vοdαfone αριθμούς εκτός cu που αφαιρούνται απο τα αλλα λεπτά που είναι προς cu. Το ίδιο συμβαίνει και στο πακέτο που υπάρχει με λεπτά προς ολη την vοdαfone και εκατό λεπτά προς ολους με την μόνη διάφορα οτι όλα τα vοdαfone τα αφαιρει απο τα αντίστοιχα λεπτά προς vοdαfone και οποιασδήποτε δίκτυο και να καλέσεισ αφαιρει απο τα εκατό λεπτά.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

όλα τα δίκτυα εκτός cu περιλαμβάνει εντός ελλάδας άρα και σε σταθερά και σε wind και κοσμοτε και σε vοdαfone αριθμούς εκτός cu που αφαιρούνται απο τα αλλα λεπτά που είναι προς cu. Το ίδιο συμβαίνει και στο πακέτο που υπάρχει με λεπτά προς ολη την vοdαfone και εκατό λεπτά προς ολους με την μόνη διάφορα οτι όλα τα vοdαfone τα αφαιρει απο τα αντίστοιχα λεπτά προς vοdαfone και οποιασδήποτε δίκτυο και να καλέσεισ αφαιρει απο τα εκατό λεπτά.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια,καλημερα.

μου θυμιζετε ποιο νουμερο καλω για να βαλω καποιο πακετο στο cu?

 

και αν καταλαβα τα 100 λεπτα προς ολους ειναι και για σταθερα ετσι??

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

αωραια,ευχαριστω βασιλειε!:)

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Σήμερα ολοκλήρωσα τη φορητότητα από cosmote σε vodafone.Όταν μίλησα με τη υπάλληλο της vodafone κατά τη διάρκεια της φορητότητας μου έκαναν δώρο 5 ευρώ το μήνα υπό τη προυπόθεση να κάνω μία ανανέωση το μήνα.Αν και έβαλα σήμερα κάρτα δε μου ήρθε κάτι, πέρα από 2 επιπλέον ευρώ που βρήκα όταν ολοκληρώθηκε η φορητότητα.

Ξέρει κανείς τίποτα, πρίν πάρω τηλ στην εξυπηρέτηση?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Σήμερα ολοκλήρωσα τη φορητότητα από cosmote σε vodafone.Όταν μίλησα με τη υπάλληλο της vodafone κατά τη διάρκεια της φορητότητας μου έκαναν δώρο 5 ευρώ το μήνα υπό τη προυπόθεση να κάνω μία ανανέωση το μήνα.Αν και έβαλα σήμερα κάρτα δε μου ήρθε κάτι, πέρα από 2 επιπλέον ευρώ που βρήκα όταν ολοκληρώθηκε η φορητότητα.

Ξέρει κανείς τίποτα, πρίν πάρω τηλ στην εξυπηρέτηση?

 

πηρες στο 1252?καμια φορα δεν ερχεται μηνυμα απλα προστιθεται στο υπολοιπο το ποσο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πηρες στο 1252?καμια φορα δεν ερχεται μηνυμα απλα προστιθεται στο υπολοιπο το ποσο.

 

Ναι, από εκεί είδα το υπόλοιπο μου.Δεν έχει προστεθει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, από εκεί είδα το υπόλοιπο μου.Δεν έχει προστεθει κάτι.

 

τοτε θα επικοινωνησεις με την εξυπηρετηση πελατων και θα τους αναφερεις το προβλημα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα έχει παίξει ρε παιδιά το σύστημα;

Ενεργοποίησα μόλις ένα πακέτο 5Ε/500ΜΒ είχα κι ένα υπόλοιπο από ΜΒ και μου λέει πως έχω -2014,6ΜΒ! Τι μείων είναι αυτό;

Καπάκι έβαλα και το νέο combo 600.

Ορίστε ένα screen να δείτε!

http://imageshack.us/photo/my-images/571/96140956.jpg/

Link to comment
Share on other sites

Τα έχει παίξει ρε παιδιά το σύστημα;

Ενεργοποίησα μόλις ένα πακέτο 5Ε/500ΜΒ είχα κι ένα υπόλοιπο από ΜΒ και μου λέει πως έχω -2014,6ΜΒ! Τι μείων είναι αυτό;

Καπάκι έβαλα και το νέο combo 600.

Ορίστε ένα screen να δείτε!

http://imageshack.us/photo/my-images/571/96140956.jpg/

 

ειναι προφανες οτι εχει γινει λαθος. Παρε στην εξυπηρετηση πελατων

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα έχει παίξει ρε παιδιά το σύστημα;

Ενεργοποίησα μόλις ένα πακέτο 5Ε/500ΜΒ είχα κι ένα υπόλοιπο από ΜΒ και μου λέει πως έχω -2014,6ΜΒ! Τι μείων είναι αυτό;

Καπάκι έβαλα και το νέο combo 600.

Ορίστε ένα screen να δείτε!

http://imageshack.us/photo/my-images/571/96140956.jpg/

 

Για μπες στο vodafonecu.gr Με τους ιδιους κωδικους να δεις τι σου λεει εκει ή στο 1252 επιλογη 4

Edited by fandago
Link to comment
Share on other sites

Για μπες στο vodafonecu.gr Με τους ιδιους κωδικους να δεις τι σου λεει εκει ή στο 1252 επιλογη 4

 

To vodafonecu.gr τα έχει μπλέξει χειρότερα...

Από τα συνολικά MB που είχα από το surf & email 100 (που είναι 500) έχει αφαιρέσει τα 60 του combo και τα γράφει λιγότερα!

Ότι να 'ναι δηλαδή.

Οι σωστές μετρήσεις φαίνονται στο myaccount απλά με ένα μείον.

Στην εξ.πελατών μου είπαν πως πρώτα καταναλώνονται τα ΜΒ του combo και μετά του surf & email, αλλά εγώ παρατηρώ το αντίθετο.

Link to comment
Share on other sites

To vodafonecu.gr τα έχει μπλέξει χειρότερα...

Από τα συνολικά MB που είχα από το surf & email 100 (που είναι 500) έχει αφαιρέσει τα 60 του combo και τα γράφει λιγότερα!

Ότι να 'ναι δηλαδή.

Οι σωστές μετρήσεις φαίνονται στο myaccount απλά με ένα μείον.

Στην εξ.πελατών μου είπαν πως πρώτα καταναλώνονται τα ΜΒ του combo και μετά του surf & email, αλλά εγώ παρατηρώ το αντίθετο.

 

Πιστεύω οτι πρώτα καταναλώνονται τα Mb απο το πακέτο που λήγει πρώτο!!Το 1252 τι υπολειπόμενα mb σου δίνει;

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω οτι πρώτα καταναλώνονται τα Mb απο το πακέτο που λήγει πρώτο!!Το 1252 τι υπολειπόμενα mb σου δίνει;

 

Το 1252 δίνει 1961, δηλαδή από αυτά του s&e έχει αφαιρέσει αυτά του combo!

Ότι να 'ναι...

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 30/4 (και βλέπουμε) τα 500 mb με 5 ευρώ. Ωραία!

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 30/4 (και βλέπουμε) τα 500 mb με 5 ευρώ. Ωραία!

 

Τέλεια! Μήνα μήνα να πηγαίνει! Το θέμα είναι να το κρατήσουν...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...