Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πώς είμαστε σίγουροι ότι όταν θα καλούμε CU θα καταναλώνει από το πακέτο και όχι από τα 120' ;:ninja:

 

προσωπικη εμπειρια.. δεν υπαρχει θεμα..

Link to comment
Share on other sites

ωραια ερωτηση. δεν ειμαστε σιγουροι. ας ενημερωσει καποιος που το δοκιμασε

 

Ναι δεν υπαρχει προβλημα. Οταν καλεις cu θα αφαιρει απο το πακετο cu και οταν καλεις vodafone απο τα 120'

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν υπαρχει προβλημα. Οταν καλεις cu θα αφαιρει απο το πακετο cu και οταν καλεις vodafone απο τα 120'

 

και με την βουλα λοιπον, τελεια προσφορα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα περιμενω λιγο απο f2g αμα υπαρξει απαντηση... αμα δεν υπαρξει αλλαζω το vodafone international σε cu και το κανω δευτερο νουμερο (πρωτο παντα το f2g2) βαζοντας στη ακρη το wu. θα περνω τα δωρεαν προς ολους απο f2g και θα βαζω και ενα πακετακι και στο cu με 7 ευρω ωστε να περνω 100' + 100 sms. Πιστευω θα απαντησει η wind καλα για το wu δεν το συζητω καν... στο κοσμο του και καλα κανει αφου υπαρχουν ατομα που το στηριζουν.
Link to comment
Share on other sites

Να τολμήσω να κάνω μία πρόβλεψη;

 

Επειδή το έχουμε δει πολλάκις το έργο, για να βγάλουν τα "σπασμένα" από τέτοια πακέτα, όλο και κάτι θα αυξήσουν ή θα καταργήσουν. Πολύ ύποπτα μου κάνουν τα πακέτα. Και όσες φορές οι εταιρίες κινητής έβγαλαν κάτι πραγματικά συμφέρον για τον συνδρομητή, στο τέλος, όλα γύριζαν πάντα μπούμερανγκ... Μακάρι να διαψευστώ, αν και δεν νομίζω :p

 

Τέλος πάντων, στο θέμα μας: εξαιρετικά τα νέα πακέτα, κατά τη γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Να τολμήσω να κάνω μία πρόβλεψη;

 

Επειδή το έχουμε δει πολλάκις το έργο, για να βγάλουν τα "σπασμένα" από τέτοια πακέτα, όλο και κάτι θα αυξήσουν ή θα καταργήσουν. Πολύ ύποπτα μου κάνουν τα πακέτα. Και όσες φορές οι εταιρίες κινητής έβγαλαν κάτι πραγματικά συμφέρον για τον συνδρομητή, στο τέλος, όλα γύριζαν πάντα μπούμερανγκ... Μακάρι να διαψευστώ, αν και δεν νομίζω :p

 

Τέλος πάντων, στο θέμα μας: εξαιρετικά τα νέα πακέτα, κατά τη γνώμη μου.

 

Μάλλον την wind προσπαθεί να χτυπήσει... εγώ αυτό κατάλαβα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποιον θέλει να χτυπήσει, αλλά επαναλαμβάνω πως είναι πολύ ύποπτα τα πακέτα...:p

 

Τέλος πάντων, θα δούμε εν καιρώ... Ας τα χαρούν όσοι έχουν CU! Και αυτοί που πληρώνουν κάθε μήνα λεφτά στα συμβόλαια, χωρίς να τους είναι απαραίτητη η σύνδεση, ας σκεφτούν την λύση του CU..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποιον θέλει να χτυπήσει, αλλά επαναλαμβάνω πως είναι πολύ ύποπτα τα πακέτα...:p

 

Τέλος πάντων, θα δούμε εν καιρώ... Ας τα χαρούν όσοι έχουν CU! Και αυτοί που πληρώνουν κάθε μήνα λεφτά στα συμβόλαια, χωρίς να τους είναι απαραίτητη η σύνδεση, ας σκεφτούν την λύση του CU..

 

σωστά τα λες θά μειωθούν με αυτήν την κίνησή οι συνδέσεις και μετά θά τα κόψουν ή θά τα αναπροσαρμοσουν τα πακετά με λιγότερα λεπτά προς ολους!. Ή κάτι αλλο. Ευτυχώσ που η vοdαfone δεν είναι σαν την wind που χάνεις την μπάλα απο προσφορές. Επίσης βγήκε φοιτητική προσφορά ίντερνετ με 12,50ευρώ για 6μήνες υπάρχει στο site του cu.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις ένα dual sim κινητό, βάζεις ένα talk to vodafone 300 και ένα what's up και με 12 το μήνα ευρώ μιλάς σχεδόν απεριόριστα με όλο τον κόσμο. Μπόμπα! :D
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποιον θέλει να χτυπήσει, αλλά επαναλαμβάνω πως είναι πολύ ύποπτα τα πακέτα...:p

 

Τέλος πάντων, θα δούμε εν καιρώ... Ας τα χαρούν όσοι έχουν CU! Και αυτοί που πληρώνουν κάθε μήνα λεφτά στα συμβόλαια, χωρίς να τους είναι απαραίτητη η σύνδεση, ας σκεφτούν την λύση του CU..

 

να αφησει ο αλλος τη συνδεση και να το κανει cu; απαπα. Ντροπη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειδικά αν είναι άνω των 40 ετών , να πάει στην Καρτοκινητή ΕΛΤΑ .

Στο CU θέλουμε μόνο νεολαίους .

Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχω ακομα 2:39 προς vodafone, με χρεωσε κανονικοτατα 4-5 κλησεις που εκανα σε vodafone αριθμους (επιβεβαιωσα τους αριθμους οτι ειναι οντως vodafone)!! Δεν ξερω ποσα χρηματα μου εχει φαει, υπολογιζω γυρω στα 6-7€. Μπορειτε να μου πειτε τον αριθμο τους να τους βρισω λιγακι?? Αν ειναι δυνατον! :mad:
Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχω ακομα 2:39 προς vodafone, με χρεωσε κανονικοτατα 4-5 κλησεις που εκανα σε vodafone αριθμους (επιβεβαιωσα τους αριθμους απο !!

Έτσι γίνεται , γιατί η ελάχιστη χρέωση είναι 3 λεπτά

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κατάλαβα αυτό. Και τα υπολοιπα 2:39? Δν θα επρεπε να αφαιρεθουν?

 

(εκανα τροποιηση στο αρχικο μηνυμα)

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κατάλαβα αυτό. Και τα υπολοιπα 2:39? Δν θα επρεπε να αφαιρεθουν?

 

(εκανα τροποιηση στο αρχικο μηνυμα)

 

αφου δεν ειχες τουλαχιστον 3 λεπτα (ελαχιστη διαρκεια κλησης) σε χρεωνε κανονικα..

 

ο δωρεαν χρονος ισχυει δηλαδη οσο εχεις πανω απο 3 λεπτα..

αν εχεις 2:59 για παραδειγμα χρεωνεσαι κανονικα την κληση..

 

(νταβατζιλιδικα λιγο πραγματα, αλλα μαλλον επρεπε να το γνωριζεις)

Link to comment
Share on other sites

Το Υπόλοιπο των 2:39 θα προστεθεί στο επόμενο ίδιο πακέτο που θα αγοράσεις .
Link to comment
Share on other sites

Δεν το κατάλαβα αυτό. Και τα υπολοιπα 2:39? Δν θα επρεπε να αφαιρεθουν?

 

(εκανα τροποιηση στο αρχικο μηνυμα)

 

νταβατζιλικι αλλα το γραφει και στο σαιτ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια αχρησιμοποίητη κάρτα ανανέωσης των 20€ που την έχω αγοράσει πριν την επιβολή του φόρου 12% στα καρτοκινητά. Αν την περάσω τώρα, θα μπουν κανονικά τα 20€ ή θα αφαιρεθεί ο φόρος;

Ρωτάω γιατί αγόρασα πρόσφατα από ένα κατάστημα μια παλιά κάρτα ανανέωσης των 10€ (γράφει επάνω ΦΠΑ 19% και έχει διαφήμιση για το Pointmania αλλά δεν ξέρω πόσο παλιά είναι) πιστεύοντας ότι θα είναι χωρίς φόρο 12% και όταν την πέρασα μπήκαν 8,93€ στο υπόλοιπο μου. Έχω κάνει κάπου κάποιο λάθος; Πώς μπορώ να καταλάβω (κοιτάζοντας την) αν μια παλιά κάρτα ανανέωσης είναι με ή χωρίς φόρο 12%;

Edited by tseapis
προσθήκη τίτλου
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι παλιά κάρτα θα μπουν 20 ευρώ.

Το Φ.Π.Α. 19% είναι ένδειξη κάρτας από 01/04/2005 μέχρι 14/03/2010

Άρα δεν ξέρεις αν είναι αφορολόγητη ή όχι .

Οι δικές μου πάντως παλιές κάρτες των 10 ευρώ και οι ακόμα παλιώτερες των 9 ευρώ εξακολουθούν να είναι αφορολόγητες.

Μάλιστα οι κάρτες των 9 ευρώ δίνουν και τα Bonus των 10 Ευρώ ( λογικό αφού δίνουν παραπάνω καθαρό χρόνο από τις φορολογημένες 10άρες (9 ευρώ αντί για 8,93) .

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια αχρησιμοποίητη κάρτα ανανέωσης των 20€ που την έχω αγοράσει πριν την επιβολή του φόρου 12% στα καρτοκινητά. Αν την περάσω τώρα, θα μπουν κανονικά τα 20€ ή θα αφαιρεθεί ο φόρος;

Ρωτάω γιατί αγόρασα πρόσφατα από ένα κατάστημα μια παλιά κάρτα ανανέωσης των 10€ (γράφει επάνω ΦΠΑ 19% και έχει διαφήμιση για το Pointmania αλλά δεν ξέρω πόσο παλιά είναι) πιστεύοντας ότι θα είναι χωρίς φόρο 12% και όταν την πέρασα μπήκαν 8,93€ στο υπόλοιπο μου. Έχω κάνει κάπου κάποιο λάθος; Πώς μπορώ να καταλάβω (κοιτάζοντας την) αν μια παλιά κάρτα ανανέωσης είναι με ή χωρίς φόρο 12%;

 

απο που βρήκες παλιές κάρτες ανανέωσης;. Προφανώς αφού έβαλες την 10ευρώ και ήτανε παλιά και αφαιρεθηκε ο φόρος 12% το ίδιο θά γίνει και τώρα με την κάρτα των είκοσι ευρώ.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Παλιές κάρτες ανανέωσης θα βρήτε στα ΕΛΤΑ ( γιατί κανείς δεν αγοράζει από εκεί κάρτες και τους έχουν μείνει ). Τις κάρτες των 9 ευρώ τις αγόρασα πριν δυο μήνες στα ΕΛΤΑ Λαμίας ( τώρα μόνο 15 ευρώ αφορολόγητη WIND τους έχουν μείνει, και ίσως 18 ευρώ ή 36 Vodafone, όλες τις 9 ευρώ τις μάζεψα)
Link to comment
Share on other sites

Παλιές κάρτες ανανέωσης θα βρήτε στα ΕΛΤΑ ( γιατί κανείς δεν αγοράζει από εκεί κάρτες και τους έχουν μείνει ). Τις κάρτες των 9 ευρώ τις αγόρασα πριν δυο μήνες στα ΕΛΤΑ Λαμίας ( τώρα μόνο 15 ευρώ αφορολόγητη WIND τους έχουν μείνει, και ίσως 18 ευρώ ή 36 Vodafone, όλες τις 9 ευρώ τις μάζεψα)

 

στην κάρτα των 9 ευρώ δεν αφαιρείται ο φόρος ; για vοdαfone με ενδιαφέρει. Θά πάρουμε το μπόνους ανανέωσης ; των 120 λεπτών ;

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

στην κάρτα των 9 ευρώ δεν αφαιρείται ο φόρος ; για vοdαfone με ενδιαφέρει. Θά πάρουμε το μπόνους ανανέωσης ; των 120 λεπτών ;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4038987#post4038987

Link to comment
Share on other sites

Επειδή προσφατα έκανα φορητότητα και είναι στο cu πλέον έβαλα 10 ευρώ και έχω το μπόνους με 200 λεπτά προς Βόδαφον, πως βλέπω πόσο υπόλοιπο έχω και μου λέτε που μαθαίνουμε δωρεάν αν κάποιος αριθμός είναι βόδαφον ή όχι? Ευχαριστώ εκ των προτέρων...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...