Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τρείς εργάσιμες και ακόμα να ενεργοποιηθεί και το δικό μου cu. Πάνε καλά?

 

15 εργασιμες και ακομα να περασει στο συστημα η μετατροπη της συνδεσης σε καρτοκινητο ωστε να μεταφερω μοναδες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εχω cu και θελω να ρωτησω τι γινεται με τις προσφορες τους σε δωρεαν λεπτα και με τα πακετα ομιλιας τους. Μεχρι το καλοκαιρι υπηρχαν τα 1500λεπτά+1500sms με καθε καινουργια καρτα. Μετα αφου τα καταργησαν υπηρχε το πακετο 1200λεπτά+1200sms με 7€. Μετα παει και αυτο και πλεον υπαρχουν τα 600λεπτά+600sms με 7€. Υπαρχει βεβαια και η προσφορα με τις 2 ωρες με καθε ανανεωση απο 10€ και πανω. Ομως καπου πριν τις γιορτες ειχαν βαλει μια αλλη προσφορα οτι αν εβαζες 10€ καρτα και περισοτερο σου εδινε δωρο 2€ ή 20€ ή 200€! Ομως καταργηθηκε και αυτο. Η ερωτηση μου τελικα ειναι αν εχει ακουστει τιποτα για καμια νεα προσφορα ή ακομα χειροτερα μην εχει ακουστει τιποτα πως θα μας κοψουν και αυτα που υπαρχουν ηδη....

 

κι εγώ ψάχνω κάποια προσφορά ή κάτι συμφέρον, αλλά απ΄ ο,τι φαίνεται δεν υπάρχει περισσοτερο προς vodafone τίποτα εκτος απο τις 2 ώρες με την ανανέωση των 10 ευρώ -που για εμένα που κάνω σύντομες κλήσεις δεν πολυβολεύει. Αυτον τον μήνα δεν θα ανανεώσω στη vodafone, θα τη βγάλω με το 1 λεπτο το λεπτο και θα περιμένω κανένα... "τυράκι", αργοτερα.

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ ψάχνω κάποια προσφορά ή κάτι συμφέρον, αλλά απ΄ ο,τι φαίνεται δεν υπάρχει περισσοτερο προς vodafone τίποτα εκτος απο τις 2 ώρες με την ανανέωση των 10 ευρώ -που για εμένα που κάνω σύντομες κλήσεις δεν πολυβολεύει. Αυτον τον μήνα δεν θα ανανεώσω στη vodafone, θα τη βγάλω με το 1 λεπτο το λεπτο και θα περιμένω κανένα... "τυράκι", αργοτερα.

 

το ένα λεπτό το λεπτό δεν βολεύει εάν καλείς παραπάνω από 2άτομα. Εκτός και αν πάρεις ένα κινητό με δύο κάρτες σημ και βάλεις μέσα δύο καρτοκινητα βοντα εάν καλείς μόνο 4αριθμούς βοντα αλλιώς πρέπει να πάρεις κινητό με περισσότερο από δύο κάρτες σημ. Τέλος πάντων πιστεύω ότι θα σε βόλεψει ο ολυμπιακός με τα γκολ να ενεργοποιείς πακέτα πακέτα προς όλη την βοντα. Επίσης μπορείς να παραγγείλεις μέσω του σίτε μερικά πακέτα σύνδεσης, βάζοντας κάρτα σου δίνει 3ευρώ παραπάνω. Πχ με μια κάρτα των 5ευρώ γίνονται 7,46€. Οπότε μεταφέρεισ τα 7ευρώ στον βασικό σου αριθμό και ενεργοποιείς ένα πακέτο των 5ευρώ για τριακόσια λεπτά προς όλη την βοντα και σου μένουν και στην πάντα 2ευρώ!. Επίσης μπορείς να ξανά κανείς το ίδιο και μετά από ένα μήνα.κάθε νέο πακέτο σύνδεσης που παίρνεις από το σίτε σου δίνει 3ευρώ τον πρώτο μήνα και μετά από ένα μήνα ξανά ανανεώνεισ και παίρνεις αλλά 3ευρώ οπότε τα μεταφέρεισ με τον ίδιο τρόπο. Απλά θα πρέπει πχ εάν έχεις cυ να πάρεις κάποιο καρτοκινητο που δεν είναι ολυμπιακός διότι μεταφορά από ολυμπιακός σε ολυμπιακός μόνο γίνεται. Ενώ τα υπόλοιπα πακέτα σύνδεσης μπορούν να μεταφέρουν χρόνο σε αλλά πακέτα. Οπότε διάλεξε ή να αλλάξεις αριθμό και να βάλεις ολυμπιακό ή και να προμηθευτείς κάποια πακέτα για να μεταφέρεις 3ευρώ ανά δύο μήνες. Οπότε με 3πακέτα περνάς 6μήνες με τριακόσια λεπτά προς όλη την βοντα. Απλά τα πακέτα να μην είναι ολυμπιακός εάν δεν αλλάξεις νούμερο και μείνεις στο cυ. Τότε πάρε cυ για να είσαι οκ!.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS
Διόρθωση

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

το ένα λεπτό το λεπτό δεν βολεύει εάν καλείς παραπάνω από 2άτομα. Εκτός και αν πάρεις ένα κινητό με δύο κάρτες σημ και βάλεις μέσα δύο καρτοκινητα βοντα εάν καλείς μόνο 4αριθμούς βοντα αλλιώς πρέπει να πάρεις κινητό με περισσότερο από δύο κάρτες σημ. Τέλος πάντων πιστεύω ότι θα σε βόλεψει ο ολυμπιακός με τα γκολ να ενεργοποιείς πακέτα πακέτα προς όλη την βοντα. Επίσης μπορείς να παραγγείλεις μέσω του σίτε μερικά πακέτα σύνδεσης, βάζοντας κάρτα σου δίνει 3ευρώ παραπάνω. Πχ με μια κάρτα των 5ευρώ γίνονται 7,46€. Οπότε μεταφέρεισ τα 7ευρώ στον βασικό σου αριθμό και ενεργοποιείς ένα πακέτο των 5ευρώ για τριακόσια λεπτά προς όλη την βοντα και σου μένουν και στην πάντα 2ευρώ!. Επίσης μπορείς να ξανά κανείς το ίδιο και μετά από ένα μήνα.κάθε νέο πακέτο σύνδεσης που παίρνεις από το σίτε σου δίνει 3ευρώ τον πρώτο μήνα και μετά από ένα μήνα ξανά ανανεώνεισ και παίρνεις αλλά 3ευρώ οπότε τα μεταφέρεισ με τον ίδιο τρόπο. Απλά θα πρέπει πχ εάν έχεις cυ να πάρεις κάποιο καρτοκινητο που δεν είναι ολυμπιακός διότι μεταφορά από ολυμπιακός σε ολυμπιακός μόνο γίνεται. Ενώ τα υπόλοιπα πακέτα σύνδεσης μπορούν να μεταφέρουν χρόνο σε αλλά πακέτα. Οπότε διάλεξε ή να αλλάξεις αριθμό και να βάλεις ολυμπιακό ή και να προμηθευτείς κάποια πακέτα για να μεταφέρεις 3ευρώ ανά δύο μήνες. Οπότε με 3πακέτα περνάς 6μήνες με τριακόσια λεπτά προς όλη την βοντα. Απλά τα πακέτα να μην είναι ολυμπιακός εάν δεν αλλάξεις νούμερο και μείνεις στο cυ. Τότε πάρε cυ για να είσαι οκ!.

 

η εχεις 2 3 νουμερα στα οποια εχεις ενεργοποιημενα το 1 λεπτο το λεπτο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

15 εργασιμες και ακομα να περασει στο συστημα η μετατροπη της συνδεσης σε καρτοκινητο ωστε να μεταφερω μοναδες

Σημαντική ερώτηση: Έκανες ανανέωση στην κάρτα μέχρι στιγμής;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος και πως μπορώ να μεταφέρω ποσόν ή χρόνο από ένα νούμερο σε κάποιο άλλο μεταξύ δύο καρτοκινητών;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος και πως μπορώ να μεταφέρω ποσόν ή χρόνο από ένα νούμερο σε κάποιο άλλο μεταξύ δύο καρτοκινητών;

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=7571

Link to comment
Share on other sites

Σημαντική ερώτηση: Έκανες ανανέωση στην κάρτα μέχρι στιγμής;

 

σωστη παρατηρηση. με το που εβαλα την καρτα σιμ και ειχα πλεον καρτοκινητο εκανα στα 5 λεπτα ανανεωση με δεκαρα καρτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα 5 ευρώ αεροχρόνο που έδινε σε κάποια καρτοκινητά της η vodafone (κάθε δώδεκα του μηνός) σταμάτησε να τον δίνει?Μέχρι και σήμερα δεν μου τα έχει πιστώσει..............παει και αυτο το έκοψαν?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Τα 5 ευρώ αεροχρόνο που έδινε σε κάποια καρτοκινητά της η vodafone (κάθε δώδεκα του μηνός) σταμάτησε να τον δίνει?Μέχρι και σήμερα δεν μου τα έχει πιστώσει..............παει και αυτο το έκοψαν?

 

μηπως ειχε χρονικο περιορισμο η προσφορα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μηπως ειχε χρονικο περιορισμο η προσφορα?

Απ'οτι ξέρω/ήξερα ισχύει/ε για ένα χρόνο.......αρα ρε πείνα που εχει πέσει...............και είμαστε ακόμη στην αρχή!

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

κι εγώ ψάχνω κάποια προσφορά ή κάτι συμφέρον, αλλά απ΄ ο,τι φαίνεται δεν υπάρχει περισσοτερο προς vodafone τίποτα εκτος απο τις 2 ώρες με την ανανέωση των 10 ευρώ -που για εμένα που κάνω σύντομες κλήσεις δεν πολυβολεύει. Αυτον τον μήνα δεν θα ανανεώσω στη vodafone, θα τη βγάλω με το 1 λεπτο το λεπτο και θα περιμένω κανένα... "τυράκι", αργοτερα.

 

Για συντομες κλήσεις (ειδικά αν μιλας με όλα τα δικτυα) συμφέρει μονο κάποια καρτοκινητη που έχει φθηνη χρονοχρέωση και χρεωση απο το πρώτο δευτερόλεπτο. Προτεινω φρογκ, γιατί με τον διπλασιασμό συμφέρει πραγματικά να μιλάς με όλους.

Link to comment
Share on other sites

σωστη παρατηρηση. με το που εβαλα την καρτα σιμ και ειχα πλεον καρτοκινητο εκανα στα 5 λεπτα ανανεωση με δεκαρα καρτα.

 

Και δεν λειτουργεί ακόμη το sharing, παρά την ανανέωση;

Link to comment
Share on other sites

Και δεν λειτουργεί ακόμη το sharing, παρά την ανανέωση;

 

απο 22 δεκεμβριου και ακομα δεν λειτουργει.απελπιστικη η κατασταση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απο 22 δεκεμβριου και ακομα δεν λειτουργει.απελπιστικη η κατασταση

 

Δεν επιχειρησα μεταφορα, αλλα πηρα τηλ να δω αν δουλευει και κανονικο μου φανηκε. Και στο 1252 ποτε δεν ειχα προβλημα τοσο καιρο.... Επιλεκτικα λετε να πηγαινει;

Link to comment
Share on other sites

Δεν επιχειρησα μεταφορα, αλλα πηρα τηλ να δω αν δουλευει και κανονικο μου φανηκε. Και στο 1252 ποτε δεν ειχα προβλημα τοσο καιρο.... Επιλεκτικα λετε να πηγαινει;

 

εμένα λειτουργεί κανονικά η μεταφορά χρόνου ομιλίας.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

εμένα λειτουργεί κανονικά η μεταφορά χρόνου ομιλίας.

 

δεν εγραψα πουθενα οτι δεν λειτουργει η μεταφορα. Μιλησα συγκεκριμενα για αριθμο που απο συνδεση εγινε καρτοκινητο και στον οποιο δεν μπορω να μεταφερω μοναδες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο που δεν λειτουργεί το sharing παρά την ανανέωση. Αλλά μάλλον εμπίπτεις στην γενικότερη κατάσταση-μπάχαλο που επικρατεί τις τελευταίες 2 εβδομάδες με την αναβάθμιση :p
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο που δεν λειτουργεί το sharing παρά την ανανέωση. Αλλά μάλλον εμπίπτεις στην γενικότερη κατάσταση-μπάχαλο που επικρατεί τις τελευταίες 2 εβδομάδες με την αναβάθμιση :p

 

αυτο ακριβως.εχω κανει αρκετα τηλεφωνα στην εξυπηρετηση πελατων και η απαντηση ειναι παντα η ιδια. Σε 2 μερες θα εχει λυθει το προβλημα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το ένα λεπτό το λεπτό δεν βολεύει εάν καλείς παραπάνω από 2άτομα. Εκτός και αν πάρεις ένα κινητό με δύο κάρτες σημ και βάλεις μέσα δύο καρτοκινητα βοντα εάν καλείς μόνο 4αριθμούς βοντα αλλιώς πρέπει να πάρεις κινητό με περισσότερο από δύο κάρτες σημ. Τέλος πάντων πιστεύω ότι θα σε βόλεψει ο ολυμπιακός με τα γκολ να ενεργοποιείς πακέτα πακέτα προς όλη την βοντα. Επίσης μπορείς να παραγγείλεις μέσω του σίτε μερικά πακέτα σύνδεσης, βάζοντας κάρτα σου δίνει 3ευρώ παραπάνω. Πχ με μια κάρτα των 5ευρώ γίνονται 7,46€. Οπότε μεταφέρεισ τα 7ευρώ στον βασικό σου αριθμό και ενεργοποιείς ένα πακέτο των 5ευρώ για τριακόσια λεπτά προς όλη την βοντα και σου μένουν και στην πάντα 2ευρώ!. Επίσης μπορείς να ξανά κανείς το ίδιο και μετά από ένα μήνα.κάθε νέο πακέτο σύνδεσης που παίρνεις από το σίτε σου δίνει 3ευρώ τον πρώτο μήνα και μετά από ένα μήνα ξανά ανανεώνεισ και παίρνεις αλλά 3ευρώ οπότε τα μεταφέρεισ με τον ίδιο τρόπο. Απλά θα πρέπει πχ εάν έχεις cυ να πάρεις κάποιο καρτοκινητο που δεν είναι ολυμπιακός διότι μεταφορά από ολυμπιακός σε ολυμπιακός μόνο γίνεται. Ενώ τα υπόλοιπα πακέτα σύνδεσης μπορούν να μεταφέρουν χρόνο σε αλλά πακέτα. Οπότε διάλεξε ή να αλλάξεις αριθμό και να βάλεις ολυμπιακό ή και να προμηθευτείς κάποια πακέτα για να μεταφέρεις 3ευρώ ανά δύο μήνες. Οπότε με 3πακέτα περνάς 6μήνες με τριακόσια λεπτά προς όλη την βοντα. Απλά τα πακέτα να μην είναι ολυμπιακός εάν δεν αλλάξεις νούμερο και μείνεις στο cυ. Τότε πάρε cυ για να είσαι οκ!.

 

Για συντομες κλήσεις (ειδικά αν μιλας με όλα τα δικτυα) συμφέρει μονο κάποια καρτοκινητη που έχει φθηνη χρονοχρέωση και χρεωση απο το πρώτο δευτερόλεπτο. Προτεινω φρογκ, γιατί με τον διπλασιασμό συμφέρει πραγματικά να μιλάς με όλους.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Τις λύσεις μου τις έχω βρει και τις έχω γράψει στο φόρουμ αρκετές φορές: φ2γ2 για όλους και πολλές σιμ από όλες τις εταιρίες που αξιοποιώ τρέχουσες προσφορές. Έχω 3 σιμ με το 1 λεπτό το λεπτό και τις εναλλάσω σε μια συσκευή αν θελήσω να μιλήσω πολύ με κάποιον από τους 6 βόνταφον αριθμούς που κυρίως μιλάω. Απλώς, όποτε υπάρχει κάποια ενδιαφέρουσα προσφορά κάνω ανανέωση για να έχω χρήματα μέσα για να μιλάω με το 1 λεπτό το λεπτό όταν μετά δεν θα έχει καλή προσφορά. Για μένα δεν είναι ιδιαίτερα καλή προσφορά οι 2 ώρες με ανανέωση 10 ευρώ οπότε δεν θα κάνω ανανέωση μιας και έχω αυτή τη στιγμή αρκετό υπόλοιπο μαζεμένο.

Επίσης, πήρα και "Ολυμπιακός". Θα κάνω ανανεώσεις των 5€ και θα μαζέυω απο τα γκολ.

Όλα αυτά τα κάνω όχι τόσο για την οικονομία (από το '97 ως το '08 είχα μόνο μια sim συμβόλαιο και δεν ασχολιόμουν καθόλου με το θέμα) αλλά γιατί το βλέπω όλο αυτό σαν παιχνίδι! Πώς θα καταφέρω να καλύπτω όλες τις επικοινωνιακές μου ανάγκες με το ελάχιστο κόστος χρησιμοποιώντας στο έπακρο προσφορές και "παραθυράκια" όλων των εταιριών κινητής, και το πηγαίνω μέχρι εκεί που με διασκεδάζει (πχ μια intertelecom που διαβάζω βαριέμαι να το δοκιμάσω το σενάριο και δεν το κάνω κι ας είναι φτηνότερο). Άλλοι παίζουν "Φάρμα" και κερδίζουν εικονικά χρήματα και "εμπειρία", εγώ παίζω "Κινητά" και κερδίζω και αληθινά ευρώ από την οικονομία που κάνω! Ένα χόμπυ είναι κι αυτό! :alien:

Edited by tseapis
άλλαξα γνώμη για αυτά που έγραψα
Link to comment
Share on other sites

εαν αλλαξεις πακετο απο ολυμπιακος προς αλλο καρτοκινητο vodafone, δε θα μπορεις να ξαναγυρισεις στο ολυμπιακος. Θα πρεπει ν'αγορασεις νεο νουμερο ολυμπιακος μετά
Link to comment
Share on other sites

εαν αλλαξεις πακετο απο ολυμπιακος προς αλλο καρτοκινητο vodafone, δε θα μπορεις να ξαναγυρισεις στο ολυμπιακος. Θα πρεπει ν'αγορασεις νεο νουμερο ολυμπιακος μετά

 

Σωστά! Ναι.

Edited by tseapis
άλλαξα γνώμη για αυτά που έγραψα
Link to comment
Share on other sites

@tseapis:

με sim cloning εχεις ασχοληθει?

 

Αφού οι καινούριες σιμ Βόνταφον δεν μπορούν να κλωνοποιηθούν! Έτσι έχετε γράψει εδώ μέσα!:confused: Τι της βάζεις ιδέες άσκοπα;:p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...