Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χμ, δε τρωει απο το κανονικο υπολοιπο η κληση στο εξωτερικο? ομολογω οτι δεν το ηξερα!

 

Όταν καλείς ένα ελληνικό κινητό χρεώνεσαι το ίδιο είτε αυτό βρίσκεται στον ίδιο χώρο με σένα είτε βρίσκεται στην άλλη άκρη του κόσμου. Με άλλα λόγια δεν θεωρείται κλήση στο εξωτερικό, οπουδήποτε κι αν βρίσκεται αυτός που καλείς.

Link to comment
Share on other sites

τι μαθαινει κανεις αυγουστιατικα, οκ δεν ειχα ασχοληθει καθολου με τετοιες κλησεις...

δηλαδη εχω πχ 100 λεπτα προς βοντα, καλω ενα βοντα πχ στη γαλλια ενω εγω ειμαι εδω, μου τρωει απο το δωρεαν χρονο ομιλιας...ο αλλος τι χρεωνεται?

Link to comment
Share on other sites

τι μαθαινει κανεις αυγουστιατικα, οκ δεν ειχα ασχοληθει καθολου με τετοιες κλησεις...

δηλαδη εχω πχ 100 λεπτα προς βοντα, καλω ενα βοντα πχ στη γαλλια ενω εγω ειμαι εδω, μου τρωει απο το δωρεαν χρονο ομιλιας...ο αλλος τι χρεωνεται?

Αυτό που χρεώνεται ο άλλος εξαρτάται απο το εάν έχει ενεργοποιημένο ή όχι το passport (στην περίπτωση της vodafone) και απο το εάν είναι ή όχι συνδεδεμένος σε δίκτυο vodafone εξωτερικού. Ουσιαστικά για να μη βρεθεί κάποιος προ εκπλήξεων, πρίν απο το ταξίδι πρέπει να ενημερώνεται για τις χρεώσεις που ισχύουν στη χώρα που πρόκειται να πάει.

Link to comment
Share on other sites

Surf & Email 60 "Για τους συνδρομητές που ενεργοποιούν το πακέτο για πρώτη φορά, ο πρώτος μήνας είναι δωρεάν!"

 

Αυτο ισχυει??

 

ναι. Το έκανα μολις την περασμένη Τρίτη και ίσχυσε.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις για ιντερνετ τι βαζουμε.Εχω κανει αιτημα εδω και 2 μερες τιποτα,εκανα ξανα σημερα και ακομα περιμενω να μου εθρουν.Αμα ειναι να τις βαλω χειροκινητα.
Link to comment
Share on other sites

κοιτα μπορεις εναν αριθμο που εχει ταυτοποιηθει να τον ξανα παρεις πισω μεσα σε ενα 6μηνο απο την στιγμη που αποσυνδεθηκε απο οσο θυμαμαι τωρα εσυ προφανως δεν μπορεις λογω οτι δεν ειχες κανει ταυτοποιηση. παντως μπορεις να ρωτησεις στο 13840 εχε μαζι σου και τον αριθμο να σου πουνε τι θα κανεις .

Δεν με ενδιαφέρουν οι αριθμοί, αλλά τα χρήματα που είχαν μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις για ιντερνετ τι βαζουμε.Εχω κανει αιτημα εδω και 2 μερες τιποτα,εκανα ξανα σημερα και ακομα περιμενω να μου εθρουν.Αμα ειναι να τις βαλω χειροκινητα.

 

Απλά ρυθμίζεις το APN webkarta.vodafone.gr ή internet.vodafone.gr

user name + password μην γράψεις τίποτα , άφησε τα άδεια

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα το Combo 200 και αντί για 200 sms και λεπτά ομιλίας μου έδωσε 400 sms και λεπτά ομιλίας και διπλάσιο όγκο στο ιντερνέτ. Υπάρχει κάποια προσφορά διπλασιασμού που δεν την ξέρω;
.
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα το Combo 200 και αντί για 200 sms και λεπτά ομιλίας μου έδωσε 400 sms και λεπτά ομιλίας και διπλάσιο όγκο στο ιντερνέτ. Υπάρχει κάποια προσφορά διπλασιασμού που δεν την ξέρω;

 

κανονικα οχι! δεν εχει ανακοινωθει τιποτα μεχρι στιγμης. τι να πω βγηκες κερδισμενος. αλλα το πακετο δεν συμφερει καθολου διοτι ειναι για 7 ημερες. οποτε για ενα μηνα ειναι 3ευρω*4εβδομαδεσ αρα 4ενεργοποιησεις μεσα στο μηνα =12ευρω των μηνα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

κανονικα οχι! δεν εχει ανακοινωθει τιποτα μεχρι στιγμης. τι να πω βγηκες κερδισμενος. αλλα το πακετο δεν συμφερει καθολου διοτι ειναι για 7 ημερες. οποτε για ενα μηνα ειναι 3ευρω*4εβδομαδεσ αρα 4ενεργοποιησεις μεσα στο μηνα =12ευρω των μηνα.

 

Απλά το ενεργοποίησα γιατί μου το δίνει με 1€ η vodafone μέχρι τέλος του μήνα. Και τώρα που το έλεγξα, ακόμα διπλάσιο χρόνο και μηνύματα μου λέει ότι έχω αρά δεν φαίνεται να είναι λάθος του συστήματος.

.
Link to comment
Share on other sites

Απλά το ενεργοποίησα γιατί μου το δίνει με 1€ η vodafone μέχρι τέλος του μήνα. Και τώρα που το έλεγξα, ακόμα διπλάσιο χρόνο και μηνύματα μου λέει ότι έχω αρά δεν φαίνεται να είναι λάθος του συστήματος.

 

λαθος δεν ειναι σιγουρα.καποια προσφορα θα ειναι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!σε cu που είναι στο εξωτερικό πως μαθαίνω το υπόλοιπο μου? (για να πω να μου προσθέσουν κάρτα απ τα πάτρια εδάφη)
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!σε cu που είναι στο εξωτερικό πως μαθαίνω το υπόλοιπο μου? (για να πω να μου προσθέσουν κάρτα απ τα πάτρια εδάφη)

 

μπες στο ιντερνετ στο my account και θα το δεις εκει το εχει αναλυτικα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

μπες στο ιντερνετ στο my account και θα το δεις εκει το εχει αναλυτικα.

Τηλεφωνικα δεν γινεται? Δεν εχω ευκαιρη συνδεση εδω κ δεν ειμαι κ γραμμενος να πω την αληθεια

Edited by shadowman1480
Link to comment
Share on other sites

Τηλεφωνικα δεν γινεται? Δεν εχω ευκαιρη συνδεση εδω κ δεν ειμαι κ γραμμενος να πω την αληθεια

 

απο οσο ξερω το 1252 εαν το καλεσεις θα χρεωθεις εθνικη κληση και ακομα και μυνημα να στειλεις παλι θα χρεωθεις .Αλλος απλος τροπος ειναι να δωσεις τα στοιχεια σου σε εναν γνωστο σου και να παρει το 13830 και να ζητησει να του πουνε δινοντας τα στοιχεια σου.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

απο οσο ξερω το 1252 εαν το καλεσεις θα χρεωθεις εθνικη κληση και ακομα και μυνημα να στειλεις παλι θα χρεωθεις .Αλλος απλος τροπος ειναι να δωσεις τα στοιχεια σου σε εναν γνωστο σου και να παρει το 13830 και να ζητησει να του πουνε δινοντας τα στοιχεια σου.

 

τι μνμ να στείλω στο 1252? στελνω "Υ" και λέει αδύνατη αποστολή ενώ έχει κάρτα σίγουρα.

Edited by Petros the Great
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερετε πως μπορω να βρω το puk της καρτας αν δεν εχω μαζι το κουτι του πακετου του καρτοκινητου?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερετε πως μπορω να βρω το puk της καρτας αν δεν εχω μαζι το κουτι του πακετου του καρτοκινητου?

 

θα παρεις το τμημα εξυπηρετησης πελατων και θα δωσεις το αριθμο του κινητου σου και τον αριθμο ταυτοτητας σου και την ημερομηνια γεννησης σου εαν ζητηθει και θα στο δωσουνε ή επισκεψου καποιο καταστημα για να σε βοηθησουνε.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

θα παρεις το τμημα εξυπηρετησης πελατων και θα δωσεις το αριθμο του κινητου σου και τον αριθμο ταυτοτητας σου και την ημερομηνια γεννησης σου εαν ζητηθει και θα στο δωσουνε ή επισκεψου καποιο καταστημα για να σε βοηθησουνε.

 

καταστημα εδω που ειμαι δεν εχει

πηρα τηλεφωνο και ολα καλα...

ευχαριστω :)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν είπα εγώ κάτι κακό. αλλα τελικα τι μνμ να στειλω κ που?

 

Υ στο 1252 ή κάλεσε 6944401252

Link to comment
Share on other sites

Εχει φίλος μου που είναι αυτή τη στιγμή στην Αγγλία, καρτοκινητό Vodafone, αλλά δεν γνωρίζει τον αριθμό του. Υπάρχει τρόπος να τον μάθει; Ο αριθμός είναι δηλωμένος στο όνομα φίλης του.

 

Surf & Email 60 "Για τους συνδρομητές που ενεργοποιούν το πακέτο για πρώτη φορά, ο πρώτος μήνας είναι δωρεάν!"

 

Αυτο ισχυει??

Εμένα στο Καρτοπρόγραμμα μου το χρεώσανε πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Εχει φίλος μου που είναι αυτή τη στιγμή στην Αγγλία, καρτοκινητό Vodafone, αλλά δεν γνωρίζει τον αριθμό του. Υπάρχει τρόπος να τον μάθει; Ο αριθμός είναι δηλωμένος στο όνομα φίλης του.

 

 

Εμένα στο Καρτοπρόγραμμα μου το χρεώσανε πάντως.

θα τον ανανεώσει με κάρτα Vodafone Aγγλίας , και αμέσω μετά τηλεφωνόντας θα μάθει τον αριθμό του .

Επίσης στέλνοντας ένα μήνυμα αν έχει έστω και χαμηλό υπόλοιπο.

Link to comment
Share on other sites

θα τον ανανεώσει με κάρτα Vodafone Αγγλίας , και αμέσως μετά τηλεφωνώντας θα μάθει τον αριθμό του .

Επίσης στέλνοντας ένα μήνυμα αν έχει έστω και χαμηλό υπόλοιπο.

Δεν γίνεται και με το "Παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μου";

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...