Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξεκινήσαμε μια συζήτηση που τέλος δεν έχει. Υποκειμενική στο μεγαλύτερο μέρος της για τους περισσότερους χρήστες. Δέχομαι όλες τις απόψεις. Εν μέρει δίκιο έχουμε σε ότι αναφέρουμε. Καλό υπόλοιπο διακοπών σε αυτούς που απολαμβάνουν τις μέρες αδείας τους και καλή υπομονή στους υπόλοιπους. Σε μας δλδ. Συνεχίστε τα ποσταρίσματα μήπως δούμε άσπρες μέρες στη κινητή τηλεφωνία. Φιλικά. 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, kalitexnis_g said:

Ναι αλλά ο @forisρώτησε για αξιόπιστο.

Cosmote 

@konstantinos77 ήταν not helpful ε; Ή misleading; Αυτά στους Mobileres πιάνουν..

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, foris said:

Ξεκινήσαμε μια συζήτηση που τέλος δεν έχει. Υποκειμενική στο μεγαλύτερο μέρος της για τους περισσότερους χρήστες. Δέχομαι όλες τις απόψεις. Εν μέρει δίκιο έχουμε σε ότι αναφέρουμε. Καλό υπόλοιπο διακοπών σε αυτούς που απολαμβάνουν τις μέρες αδείας τους και καλή υπομονή στους υπόλοιπους. Σε μας δλδ. Συνεχίστε τα ποσταρίσματα μήπως δούμε άσπρες μέρες στη κινητή τηλεφωνία. Φιλικά. 

Άσε foris, το συγκεκριμένο thread δεν έπρεπε να ονομάζεται  "Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone" αλλά "Υποστηρικτές της πράσινης"!!
Μπαίνεις να διαβάσεις κάποιο νέο, απορία κτλ και όλη την ώρα διαβάζεις για την "αξιοπιστία" της πράσινης...
Αν είναι τόσο αξιόπιστη (εδώ γελάμε!! 😂) δεν βρίσκω τον λόγο που είστε ακόμα συνδρομητές στην Vodafone!! 😉
Εγώ προσωπικά δεν θα ήμουν, τόσο απλά!!
Όσο για την πράσινη όπως το είπες foris "πέρασα και δεν ακούμπησα!!"

Ορμήστε ελεύθερα, δεν πρόκειται να μπω σε αυτού του τύπου τον διάλογο και ο λόγος είναι ένας, γιατί παρακολουθώ ακόμα το συγκεκριμένο thread, ακόμα... 😉

Για άλλα μπαίνεις να ενημερωθείς και άλλα διαβάζεις...
Και δεν πιστεύω ότι είμαι ο μόνος...

Όσο για την πράσινη, γνωστή για την τσιγκουνιά της, ας προσλάβουν κάνα προγραμματιστή να αναβαθμίσουν τουλάχιστον την εφαρμογή του What'sup, που το έχω στην μάνα μου και το βλέπω και γελάω!!! 😂
Αργό, βαρύ, από δυνατότητες τίποτα!! Και interface εποχής Android KitKat!!
Και μετά ας μιλήσουμε και για αξιοπιστία... 😉
 

Edited by konstantinos77
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pektis7 said:

Μόλις έβγαλα κωδικό efood πάντως κανονικά

Κωδικο 10% δίνει κανονικά μέχρι εξάντλησης του ημερήσιου ορίου.

Το πρόβλημα υπάρχει όμως με τα κουπόνια των 4 ευρώ που δινει μαζί με την προσφορά kalokairistes,στην ειδική ξεχωριστή ενότητα του cu around.

1 hour ago, pektis7 said:

 

 

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Just now, kmpatra said:

Κωδικο 10% δίνει κανονικά μέχρι εξάντλησης του ημερήσιου ορίου.

Το πρόβλημα υπάρχει όμως με τα κουπόνια των 4 ευρώ που δινει μαζί με την προσφορά kalokairistes,στην ειδική ξεχωριστή ενότητα του cu around.

Κωδικο 10% δίνει κανονικά μέχρι εξάντλησης του ημερήσιου ορίου.

Το πρόβλημα υπάρχει όμως με τα κουπόνια των 4 ευρώ που δινει μαζί με την προσφορά kalokairistes,στην ειδική ξεχωριστή ενότητα του cu around.

Κωδικό 4 ευρώ από καλοκαιριστές έβγαλα

Link to comment
Share on other sites

Δεν το πιστεύω,ξεκολλησε...αν μας διαβάζουν είναι καλό...και κακό ταυτόχρονα κατά περίπτωση... 😬

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, konstantinos77 said:

Όσο για την πράσινη, γνωστή για την τσιγκουνιά της, ας προσλάβουν κάνα προγραμματιστή να αναβαθμίσουν τουλάχιστον την εφαρμογή του What'sup, που το έχω στην μάνα μου και το βλέπω και γελάω!!! 😂
Αργό, βαρύ, από δυνατότητες τίποτα!! Και interface εποχής Android KitKat!!
Και μετά ας μιλήσουμε και για αξιοπιστία... 😉
 

Είναι που το topic δεν αφορά την πράσινη αλλά με την ευκαιρία είπες κι εσύ τα δικά σου..

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μέσα στην εβδομάδα online ανανέωση 13€ Cu και μου έδωσε extra 17gb για ένα μήνα. Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει συγκεκριμένη προσφορά. Δεν μου ήρθε πριν ενημερωτικό. Είναι η δεύτερη ανανέωση υπολοίπου επάνω στον μήνα ακριβώς, μετά από φορητότητα. Είμαι νέος στη vodafone δλδ. 

MOΛIΣ ΠHPEΣ ΔΩPO EXTRA 17GB AΠO THN ANANEΩΣH ΠOY EKANEΣ.

Edited by foris
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα την ανάλυση υπολοίπου, μήπως ειναι video - music -social+chat pass δηλ. Ιντερνετ για συγκεκριμένη χρήση, μαζι με άλλα μπόνους γενικής χρήσης (από σταθερό,από bring a friend κλπ. Τα ειδικής χρήσης δίνονται ανεξάρτητα από την ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να μπω σε διαδικασία chat για ευνόητους λόγους. Όπως και να έχει, ότι δίνουν καλοδεχούμενο. Εν τω μεταξύ όταν έκανα φορητότητα δεν μου είπαν ότι για 3 μήνες είχα στη μισή τιμή το πακέτο των 18€ cu meaplola 18. Ίσως δεν το γνώριζαν και από το κατάστημα που απευθύνθηκα. Δεν μου φαντάζει φυσιολογικό αλλά οκ. Αυτό το αντιλήφθηκα μετά την δεύτερη ενεργοποίηση πακέτου cu meapola 10,9 οπότε ειναι αργα. Μου ερχόταν μήνυμα TO YΠOΛOIΠO ΣOY ΔEN EΠAPKEI ΓIA THN OΛOKΛHPΩΣH THΣ AYTOMATHΣ AΓOPAΣ TOY ΠAKETOY CU COMBO XL. Ρώτησα στο chat και έλαβα την απάντηση. 

Edited by foris
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά για τον αριθμό σου προφανώς είναι διπλασιασμός του ποσού ανανέωσης για τρεις μήνες. Επίτηδες χωρίς να το λένε εξαρχής βάζουν αυτόματα το CU apola 18. Είχε συμβεί και σε μένα καταρχάς αν και η προσφορά που είχε το νούμερό μου ήταν διαφορετική.Επί της ουσίας στην πράξη είναι το ίδιο με αυτό που λες  με διαφορετικό τρόπο. Θα χρεώνεσαι 9 από το κανονικό υπόλοιπο αντί για 18 αφου τα υπολοιπα θα τα τρώει απο το διπλασιασμό. Ανά πάσα στιγμή όμως πιστεύω ότι στο chat μπορείς να τους ζητήσεις να κλείσουν την αυτόματη ενεργοποίηση του πακέτου αν δεν μπορεί να γίνει μέσα από την εφαρμογή.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Ένας μήνας έμεινε λογικά αυτόματης ενεργοποίησης του πακέτου στη μισή τιμή. Επειδή όμως με το που κάνω ανανέωση επιλέγω αμέσως  το πακέτο που θέλω δεν βρίσκει υπόλοιπο. Ευχαριστώ πάντως για την ενημέρωση. 

Link to comment
Share on other sites

Λογικά ομως το πακέτο που βάζεις το ενεργοποιεί από το διπλασιασμένο ποσο οποτε θα πρεπει να βλεπεις το κανονικό σου υπολοιπο να μην μειώνεται πολύ.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, kmpatra said:

Λογικά ομως το πακέτο που βάζεις το ενεργοποιεί από το διπλασιασμένο ποσο οποτε θα πρεπει να βλεπεις το κανονικό σου υπολοιπο να μην μειώνεται πολύ.

Δεν διπλασιάζεται το ποσό ανανέωσης. Όταν βάζω 13€ προσπαθεί να τραβήξει αυτόματα το πακέτο cu apola 18 χρεώνοντας τα μισά. Δλδ 9€. Όμως επειδή εγώ προλαβαίνω να βάλω το cu apola 10.9 δεν βρίσκει διαθέσιμο ποσό και μου στέλνει μήνυμα. 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι. Αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ την Cosmote. αλλά δεν με ικανοποιεί η δύναμη βολής. Θέλω να μετακομίσω επειγόντως σε διαφορετική εταιρεία. Θα προτείνατε Free2GO ή Vodafone CU; Σας ευχαριστώ από τώρα.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, MOUSTAFA DERMENTZI said:

Γεια σας φίλοι. Αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ την Cosmote. αλλά δεν με ικανοποιεί η δύναμη βολής. Θέλω να μετακομίσω επειγόντως σε διαφορετική εταιρεία. Θα προτείνατε Free2GO ή Vodafone CU; Σας ευχαριστώ από τώρα.

English language: If you want unlimited minutes of talk and more data, you will go to Vodafone CU without, however, having a good quality of service (some areas are excluded). Also from 20/9 there will be increases in Vodafone CU. If you don't want unlimited minutes of talk and not so much data, then go to Nova Free2go, where you can top up online from €1. Here you will have a better network. In Vodafone there is also the liquid which is somewhat complicated to be economical. Finally, there is the case of COSMOTE, but not with What's Up, but with Frog for a lot of data and a few minutes of talk at very good prices. Changing from What's Up to Frog is done with a simple sms

Greek language: Εαν θέλεις απεριόριστα λεπτά ομιλίας και περισσότερα δεδομένα θα πας Vodafone CU χωρίς ομως να έχεις καλη ποιότητα υπηρεσιών(εξαιρούνται ορισμένες περιοχές). Επίσης Από 20/9 θα υπάρχουν αυξήσεις στο Vodafone CU. Αν δεν θες απεριόριστα λεπτά ομιλίας και όχι και τόσα πολλά δεδομένα τότε πας Nova Free2go,όπου μπορείς online να κάνεις ανανέωση από 1€. Εδώ θα έχεις καλύτερο δίκτυο. Στην Vodafone υπάρχει και το liquid που είναι κάπως περίπλοκο για να είναι οικονομικό. Τέλος υπάρχει και η περίπτωση της COSMOTE Όχι όμως με το What's Up,άλλα με το Frog για πολλά δεδομένα και λίγα λεπτά ομιλίας σε πολύ καλές τιμές. Η αλλαγή από What's Up σε Frog γίνεται με ένα απλό sms

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι βλεπω η πρασινη δεν θα ακουλουθηση αυτην την αυξιση αρα μιπως ηρθε η ωρα για φοριτοτιτα σε whats up?

Edited by eridion25
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει άνθρωπος που έχει καλύτερο σήμα με Nova συγκριτικά με τη Vodafone; Γιατί εγώ έφαγα 5-6 τουλάχιστον χρόνια στην Q καί εδώ και 1 μήνα με CU έχω δει τεράστια διαφορά σε όλες τις περιοχές που συχνάζω.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, duellergr said:

Υπάρχει άνθρωπος που έχει καλύτερο σήμα με Nova συγκριτικά με τη Vodafone; Γιατί εγώ έφαγα 5-6 τουλάχιστον χρόνια στην Q καί εδώ και 1 μήνα με CU έχω δει τεράστια διαφορά σε όλες τις περιοχές που συχνάζω.

Στην Q εγω πιανω E και η καρτα sim δεν φτει γιατι ειναι απο το 2018

Edited by eridion25
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, duellergr said:

Υπάρχει άνθρωπος που έχει καλύτερο σήμα με Nova συγκριτικά με τη Vodafone; Γιατί εγώ έφαγα 5-6 τουλάχιστον χρόνια στην Q καί εδώ και 1 μήνα με CU έχω δει τεράστια διαφορά σε όλες τις περιοχές που συχνάζω.

Εγώ και πολλοί άλλοι. Ίσως είσαι σε περιοχή που η κόκκινη είναι καλύτερη. Γενικά όμως η πράσινη και η μαύρη είναι πιο μπροστά από την Vodafone. Η συζήτηση είναι off-topic και για αυτό βάζω τελεία εδώ. Αν θέλεις μπορούμε να το συζητήσουμε στο κατάλληλο νήμα

10 minutes ago, eridion25 said:

Απο οτι βλεπω η πρασινη δεν θα ακουλουθηση αυτην την αυξιση αρα πιπως ηρθε η ωρα για φοριτοτιτα σε whats up?

Για περίμενε λίγο ακόμα

Edited by aektzhs 1
Link to comment
Share on other sites

Το vodafone 5G πιανει σε μερη οπυ το 4G δεν μπορεις να μπεις καν internet

Edited by eridion25
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, eridion25 said:

Το vodafone 5G πιανεθι σε μερη οπυ το 4G δεν μπορεις να μπεις καν internet

Ακριβώς,βάζουν 5G και δεν αναβαθμίζουν το 4G

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...