Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε το πασο ειχε ληξει οντως?και αν ναι ποτε?γιατι και μενα εχει ληξει αλλα δεν μου το εχουν ακυρωσει

 

Έχει απαντήσει ότι τελικά είχε λήξει το πασο , εδώ

 

Κακά μαντάτα για όσους το έχουν έτσι... αν και κακά μαντάτα για την Vodafone γιατί θα υπάρξει κύμα φυγής μιας μεγάλης συνδρομητικής βάσης από "τσαντίλα"...

Edited by Vasileios
τροποποιηση παραπομπής.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που βαζεις 30 ευρω στη vodafone για να ερθεις στη cu απο αλλο παροχο (και μετα τα καταναλωνεις) πρεπει να ειναι καινουριο συστημα τωρα τελευταια
Link to comment
Share on other sites

να κανετε τηλεφωνικα την φορητοτητα για να μη σας πιανουν κοροιδα στο καθε καταστημα που ψαχνουν για τζιρο κ προμηθεια.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα περασα στο πακετο cu απo vodafone

Εκανα ανανεωση μεσω pc και πληρωσα απο paypal καρτα 10ευρω.

ΓρΑφτηκα και στο app

Και βρεθηκα με 2gb...

Πωτς γκενεν? :) :)

Θα γινεται καθε μηνα?

Αν θεωρησω οτι καθε μηνα βαζω 10ευρω Με καθε ανανεωση των 10 ευρω τι να παιρνω?

Link to comment
Share on other sites

Σημερα περασα στο πακετο cu απo vodafone

Εκανα ανανεωση μεσω pc και πληρωσα απο paypal καρτα 10ευρω.

ΓρΑφτηκα και στο app

Και βρεθηκα με 2gb...

Πωτς γκενεν? :) :)

Θα γινεται καθε μηνα?

Αν θεωρησω οτι καθε μηνα βαζω 10ευρω Με καθε ανανεωση των 10 ευρω τι να παιρνω?

 

Το 1 GB είναι στην ουσία 500MB(10ευρη ανανέωση)+500 MB bonus ανανέωσης

Και το επιπλέον 1GB είναι που χρησιμοποιήσες την εφαρμογή της Vodafone http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=430971

 

Θεωρητικά κάθε μήνα όσο υπάρχει η προσφορά με την 10ευρη ανανέωση θα παίρνεις 1GB internet αντί για 500MB εκτός αν θες να βγαλεις την προφορά αυτή και να την αντικαταστήσεις με τις 2 ώρες προς όλη την Vodafone (δεν μπορείς και τις 2 μαζί)

Link to comment
Share on other sites

Το 1 GB είναι στην ουσία 500MB(10ευρη ανανέωση)+500 MB bonus ανανέωσης

 

Θεωρητικά κάθε μήνα όσο υπάρχει η προσφορά με την 10ευρη ανανέωση θα παίρνεις 1GB internet αντί για 500MB

Bonus ανανεωσης εννοεις απλα επειδη εβαλα καρτα?Δηλ κ με 5ευρη θα χα 500mb? Και επειδη εβαλα 10αρα πηρα αλλα 500mb?

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως 500 τηλέφωνα εχω κανει στα κεντρικά για μεταφορά αριθμού και με έχουν γράψει κανονικά. Ντε και καλα να με αναγκάσουν να παω σε κατάστημα για το 30αρι
Link to comment
Share on other sites

Bonus ανανεωσης εννοεις απλα επειδη εβαλα καρτα?Δηλ κ με 5ευρη θα χα 500mb? Και επειδη εβαλα 10αρα πηρα αλλα 500mb?

Όχι, με 5ευρη δεν θα χες καθολου mb. Σου δινει 500 mb επειδη εβαλες 10 ευρω(αν βαλεις 20 ευρώ θα σου δωσει 1 gb) και 500mb επειδη εκανες την ανανεωση online (ήταν +250 mb αρχικα για online αλλα το διπλασιασαν).

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Όχι, με 5ευρη δεν θα χες καθολου mb. Σου δινει 500 mb επειδη εβαλες 10 ευρω(αν βαλεις 20 ευρώ θα σου δωσει 1 gb) και 500mb επειδη εκανες την ανανεωση online (ήταν +250 mb αρχικα για online αλλα το διπλασιασαν).

Εχεις δικιο ναι το ξεκαθαρισα τωρα..

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν πήρα τηλέφωνο στην vodafone εδώ στην πόλη μου και μου είπαν ότι από Q Card σε CU χρειάζεται να δώσω 25 ευρώ για να έχω τον ίδιο αριθμό. Ενώ αν πάρω καινούργιο νούμερο είναι 5ευρω τι έγινε μήπως με κοροϊδεύουν η άλλαξε κάτι?

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μου εστειλε η vodafone οτι τα μυνηματα εγιναν καλυτερα κατεβασε τωρα το vodafone messege+ το εχεις δοκιμασει κανενας; αλλος; το βρηκα εδω http://www.vodafone.com/content/apps/ext/messageplus/android/el/messageplus.html?langselect=Greek .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Έχει απαντήσει ότι τελικά είχε λήξει το πασο , εδώ

 

Κακά μαντάτα για όσους το έχουν έτσι... αν και κακά μαντάτα για την Vodafone γιατί θα υπάρξει κύμα φυγής μιας μεγάλης συνδρομητικής βάσης από "τσαντίλα"...

 

Ποια τσαντίλα βρε φίλε μου… Δίνει Φοιτητικό πακέτο σε φοιτητές…

Γιατί θα πρέπει εσύ που είσαι φοιτητής Σήμερα να απαιτείς να έχεις φοιτητικό πρόγραμμα μέχρι τα βαθιά γεράματα και η κάθε Vodafone να στο παρέχει?

Δηλαδή Θα τρελαθούμε εντελώς σε αυτή την χώρα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν πήρα τηλέφωνο στην vodafone εδώ στην πόλη μου και μου είπαν ότι από Q Card σε CU χρειάζεται να δώσω 25 ευρώ για να έχω τον ίδιο αριθμό. Ενώ αν πάρω καινούργιο νούμερο είναι 5ευρω τι έγινε μήπως με κοροϊδεύουν η άλλαξε κάτι?

 

Κάνε την αίτηση τηλεφωνικά και όχι από κατάστημα.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Ποια τσαντίλα βρε φίλε μου… Δίνει Φοιτητικό πακέτο σε φοιτητές…

Γιατί θα πρέπει εσύ που είσαι φοιτητής Σήμερα να απαιτείς να έχεις φοιτητικό πρόγραμμα μέχρι τα βαθιά γεράματα και η κάθε Vodafone να στο παρέχει?

Δηλαδή Θα τρελαθούμε εντελώς σε αυτή την χώρα!!!!

α ετσι ειναι σε αυτη την χωρα,τι θελεις τωρα; :lol::lol::lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Ποια τσαντίλα βρε φίλε μου… Δίνει Φοιτητικό πακέτο σε φοιτητές…

Γιατί θα πρέπει εσύ που είσαι φοιτητής Σήμερα να απαιτείς να έχεις φοιτητικό πρόγραμμα μέχρι τα βαθιά γεράματα και η κάθε Vodafone να στο παρέχει?

Δηλαδή Θα τρελαθούμε εντελώς σε αυτή την χώρα!!!!

 

α ετσι ειναι σε αυτη την χωρα,τι θελεις τωρα; :lol::lol::lol::lol::lol:

 

Δυστυχώς έτσι είναι. Σαν φοιτητής παίρνεις μια super πρόσφορα που ξέρεις ότι θα είναι περιορισμένης διαρκείας και ισχύος (προσυμφωνημένα όπως ορίζεται από την κάθε εταιρία που δίνει αυτά τα πακέτα) και μπορεί να την κρατήσεις και παραπάνω όπως φαίνεται αλλα.... όταν σου την κόψουν φταίει η εταιρία και πρέπει να την τιμωρήσω και θα φύγω όχι γιατί βρήκα κάτι καλύτερο απαραίτητα αλλά για να της την σπάσω.... κάπως έτσι δεν είναι όλα σε αυτόν τον ταλαίπωρο τόπο? (Δυστυχώς ξαναλέω)

Link to comment
Share on other sites

Οτι αφορα το φοιτητικο πακετο εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=395308

Μη γεμιζουμε ασκοπα τις σελιδες.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μου εστειλε η vodafone οτι τα μυνηματα εγιναν καλυτερα κατεβασε τωρα το vodafone messege+ το εχεις δοκιμασει κανενας; αλλος; το βρηκα εδω http://www.vodafone.com/content/apps/ext/messageplus/android/el/messageplus.html?langselect=Greek .

σε δικαρτο δεν δουλεύει σωστά.....

 

εχω την κάρτα της βοδα στην δεύτερη θέση και δεν την βλέπει.....

 

κρίμα.....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

έχει αλλάξει κάτι με τις λήξεις των πακέτων;

ένα πακέτο ήταν να λήξει στις 1730 στις 10 του μήνα. κατά τις 2300 υπήρχαν ακόμα τα λεπτά ομιλίας και μου ήρθε μήνυμα την επόμενη στις 0930 πως έληξαν

Link to comment
Share on other sites

Αν στις 23:00 δοκίμαζες να κάνεις κλήση, θα σου ερχόταν κατευθείαν sms ότι έληξαν. Πάντα ανανεώνουμε πριν τη λήξη του πακέτου.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε μήνυμα λόγω των δεύτερων "γενεθλίων" μου στο CU. Μου έδωσαν 200 sms προς όλους για μια εβδομάδα
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε μήνυμα λόγω των δεύτερων "γενεθλίων" μου στο CU. Μου έδωσαν 200 sms προς όλους για μια εβδομάδα

Καταξοδεύτικαν!!!!!ΣΠΑΓΚΟΙ!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει ρε συ, μια χαρά είναι. Το σημαντικό στην σχέση μας, είναι ότι το θυμήθηκαν χαχαχαχααχχαα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...