Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όταν συνδέω το τηλέφωνο(σαν modem) με το λαπτοπ δεν μπαίνει στο internet ενω στο tablet και στη συσκευή δουλεύει κανονικά .

Επίσης μου ''έφαγε'' γύρω στα δυο ευρώ ενω είχα υπόλοιπα λεπτά πρός ολους και διαθέσιμα 100 mb,μιλάω για το cu φοιτητικο με 5 ευρώ

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Μιας και το ανέφερες φαντάζομαι σε φοιτητικό cu δεν γίνεται αυτό σωστά;

 

Δεν έχω ιδέα γιατί δεν έχω φοιτητικό. Λογικά αν βρεις τις Διευκρινίσεις θα το λέει, αρκεί να έχεις το νου σου να το προσέξεις! Γιατί μην νομίζεις και εγώ για το δικό μου καρτοκινητό από εδώ το έμαθα πρώτα και μετά πρόσεξα ότι το γράφει και στις διευκρινίσεις! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα γιατί δεν έχω φοιτητικό. Λογικά αν βρεις τις Διευκρινίσεις θα το λέει, αρκεί να έχεις το νου σου να το προσέξεις! Γιατί μην νομίζεις και εγώ για το δικό μου καρτοκινητό από εδώ το έμαθα πρώτα και μετά πρόσεξα ότι το γράφει και στις διευκρινίσεις! :lol:

 

Εδώ http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1241 λέει πως θα μηδενίζοται! Μήπως έχει αλλάξει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το ανέφερες φαντάζομαι σε φοιτητικό cu δεν γίνεται αυτό σωστά;

 

Αν ενεργοποιήσεις το ίδιο ακριβώς πακέτο ισχύει, αν έχεις των 7 ευρώ και μετά βάλεις των 5 δεν ξέρω αν προστίθενται

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει νούμερο για sms που να λέει τον υπολειπόμενο χρόνο και mb;

 

Στείλε κενό μήνυμα στο 1286 για τα ΜΒ και τα SMS

 

Μιας και το ανέφερες φαντάζομαι σε φοιτητικό cu δεν γίνεται αυτό σωστά;

Γίνεται σε όλα τα πακέτα της Vodafone εφόσον τα ανανεώσεις πριν την λήξη με ακριβώς το ίδιο πακέτο.

1680 λεπτά έχω στο φοιτητικό CU που λήγουν 12 του μήνα . Στις 11 ανανεώνω ξανά.

 

Εδώ http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1241 λέει πως θα μηδενίζοται! Μήπως έχει αλλάξει κάτι;

Η διευκρίνηση που παραπέμπεις λέει (στην 13η τελίτσα) "Σε περίπτωση ενεργοποίησης του πακέτου ενώ υπάρχουν υπολειπόμενα λεπτά από προηγούμενη ενεργοποίηση του ίδιου πακέτου, τα νέα 200 λεπτά ομιλίας προστίθενται στα προηγούμενα και όλα μαζί θα έχουν νέα ημερομηνία λήξης 31 ημέρες από την ενεργοποίηση του τελευταίου" Άρα δεν λήγουν σε 31 ημέρες αν ανανεωθούν

Η μεταφορά στον επόμενο μήνα γίνεται μόνο με το ίδιο πακέτο αν ενεργοποιηθεί πριν την λήξη του παλιού .

Ακόμα και τα δωρεάν λεπτά ομιλίας με κάρτα 10 ευρώ σε cu , δεν μεταφέρονται αν κάνεις ανανέωση 20 ευρώ....

Πρέπει πάλι 10 να κάνεις

Επίσης το πακέτο 500 ΜΒ δεν ανανεώνετε αν αγοράσεις τα 120 ... Πάλι τα 500 πρέπει να αγοράσεις για να ανανεωθεί

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Εδώ http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1241 λέει πως θα μηδενίζοται! Μήπως έχει αλλάξει κάτι;

 

Έμπλεξες αυτό(που αναφέρεται τι γίνεται μετά την 31+ μέρα) :

 

Σε περίπτωση που υπάρχουν υπολειπόμενα λεπτά ομιλίας από το πακέτο που δεν έχουν καταναλωθεί, μετά το πέρας των 31 ημερών θα μηδενίζονται

 

Με αυτό που αναφέρεται στο τι γίνεται έως την 31- μέρα,

 

Σε περίπτωση ενεργοποίησης του πακέτου ενώ υπάρχουν υπολειπόμενα λεπτά από προηγούμενη ενεργοποίηση του ίδιου πακέτου, τα νέα 200 λεπτά ομιλίας προστίθενται στα προηγούμενα και όλα μαζί θα έχουν νέα ημερομηνία λήξης 31 ημέρες από την ενεργοποίηση του τελευταίου

 

Για αυτό, ανανεώνουμε τα πακέτα μας ΠΡΙΝ λήξουν(εγώ το κάνω 1 μέρα πριν) ή ΠΡΙΝ μας τελειώσουν(αν πχ. δεν σου φτάνει για 1 μήνα).

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παίδες δεν το γνώριζα. Είναι καινούργιος στο φοιτητικό. Πήρα 500 λεπτά από την νέα κάρτα και άλλα 500 απ την ανανέωση που είχα κάνει και μου έκανε δώρο το xclusive 5. Αν τώρα κάνω ανανέωση πάλι με το ίδιο πακέτο και αυτή την φορά το πληρώσω θα μείνουν τα λεπτά ομιλίας από οτο καταλαβαίνω γιατί έχω ακόμα 800 λεπτά και δεν τελειώνουν τα ρημάδια!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παίδες δεν το γνώριζα. Είναι καινούργιος στο φοιτητικό. Πήρα 500 λεπτά από την νέα κάρτα και άλλα 500 απ την ανανέωση που είχα κάνει και μου έκανε δώρο το xclusive 5. Αν τώρα κάνω ανανέωση πάλι με το ίδιο πακέτο και αυτή την φορά το πληρώσω θα μείνουν τα λεπτά ομιλίας από οτο καταλαβαίνω γιατί έχω ακόμα 800 λεπτά και δεν τελειώνουν τα ρημάδια!

 

Είναι με διαφορά ό,τι καλυτερο πακέτο κυκλοφορεί στην αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχω αγοράσει τα πακέτα 60sms + 300sms προς Vodafone τότε όταν στέλνω sms προς vodafone καταναλώνονται πρώτα από το πακέτο 300sms προς voda χωρίς να πειραζεται το πακετο 60sms ;

ή έχει σημασία ποιο ενεργοποίησα πρώτο;

Link to comment
Share on other sites

Αν έχω αγοράσει τα πακέτα 60sms + 300sms προς Vodafone τότε όταν στέλνω sms προς vodafone καταναλώνονται πρώτα από το πακέτο 300sms προς voda χωρίς να πειραζεται το πακετο 60sms ;

ή έχει σημασία ποιο ενεργοποίησα πρώτο;

 

Καταναλώνει πρώτα από το vodafone , απλά κοίτα το υπόλοιπο σου για να το επιβεβαιώσεις

Link to comment
Share on other sites

Εχω καρτοκινητο vodafone και προσπαθω να το κανω cu με κληση στο 1266. Το θεμα ειναι οταν παταω 1 για να γινει cu, δεν το δεχεται καν και συνεχιζει το μπλαμπλα του. Μπορω να κανω αλλαγη προγραμματος με μηνυμα?

 

----

 

Εdit... Aλλαξα συσκευη και λυθηκε το θεμα.

Edited by kwstas1984
Link to comment
Share on other sites

Επανήλθε η δυνατότητα online ανανέωσης με πιστωτική από το myaccount .

Δυνατότητα ανανέωσης 5 ευρώ , 10 ευρώ 15 ευρώ 20 ευρώ.

Δυστυχώς το myaccount δεν δουλευει πλέον σε αριθμούς CU

Μόλις δεί ότι έχεις cu σε προτρέπει να πας στο http://www.vodafonecu.gr για την καλύτερη εξυπηρέτηση σου .... και εκει δεν υπάρχει ακόμα η δυνατότητα online ανανέωσης .

Φαντάζομαι σε λίγες μέρες θα μπει και εκεί .

Προς το παρόν μόνο για καρτοκινητό και international

Link to comment
Share on other sites

Επανήλθε η δυνατότητα online ανανέωσης με πιστωτική από το myaccount .

Δυνατότητα ανανέωσης 5 ευρώ , 10 ευρώ 15 ευρώ 20 ευρώ.

Δυστυχώς το myaccount δεν δουλευει πλέον σε αριθμούς CU

Μόλις δεί ότι έχεις cu σε προτρέπει να πας στο http://www.vodafonecu.gr για την καλύτερη εξυπηρέτηση σου .... και εκει δεν υπάρχει ακόμα η δυνατότητα online ανανέωσης .

Φαντάζομαι σε λίγες μέρες θα μπει και εκεί .

Προς το παρόν μόνο για καρτοκινητό και international

 

επιτέλους! αφου το είχαν και πριν λιγα χρονια, απορώ ακομα γιατι εκαναν τη βλακεια και το αφαίρεσαν για να το ξαναπροσφέρουν εκ νεου

Link to comment
Share on other sites

Ξαναζωντανεψα ενα cu που ειχα προχειρο, ειχε ληξει απο τον απριλιο αλλα δεν ειχε απενεργοποιηθει! Παντως απο πακετα δεν εχει τιποτα ιδιαιτερο.... Ενδεικτικα του εβαλα το πακετο ιντερνετ 3 ευρω 120 ΜΒ, την στιγμη που στην Q, ειναι 240... Αυτο μετα ΜΒ σε φιλους ειναι καλο, αλλα 10 για τριτη καρτα σαφως και δεν τα δινω, μονο για το ιντερνετ την ζωντανεψα... Καλυτερα να ειχε και κατι για ανανεωση με 5...

Η αποθεωση ειναι οτι μου εδωσε 1000 λεπτα και 1000 sms vodafone για μια βδομαδα, που να τα χαλασω σε μια βδομαδα ουτε το ενα δεκατο δεν θα φυγει!!!

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

πιστεύω οτι το CU είναι επίσημα πιά το καρτοκινητό ΜΟΝΟ για φοιτητές...

Προσπαθεί να πετύχει κάτι αντίστοιχο με την cosmote με το whats up. Βέβαια σαν πακέτο είναι ό,τι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Για τους φοιτητές ξέρετε πόσα χρόνια ισχύει; Εγω ας πούμε είμαι 4ο έτος και τελείωσα τώρα ; Θα μου το κόψουν;;;

Mobile User: iphone 5 16gb

Tablet User: ipad mini retina 4g

Link to comment
Share on other sites

Για τους φοιτητές ξέρετε πόσα χρόνια ισχύει; Εγω ας πούμε είμαι 4ο έτος και τελείωσα τώρα ; Θα μου το κόψουν;;;

 

Η προσφορά CU Students’ XCLUSIVE απευθύνεται αποκλειστικά σε συνδρομητές Vodafone CU που είναι κάτοχοι έγκυρης φοιτητικής ταυτότητας*και για όσο διάστημα θα παραμείνουν φοιτητές (μόνο βασικά χρόνια φοίτησης).*

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=39984&dateFrom=&dateUntil=

Edited by pReHiStoRik
Link to comment
Share on other sites

Για τους φοιτητές ξέρετε πόσα χρόνια ισχύει; Εγω ας πούμε είμαι 4ο έτος και τελείωσα τώρα ; Θα μου το κόψουν;;;

Ισχύει σίγουρα μέχρι την μέρα που γράφει επάνω η φοιτητική ταυτότητα , δηλαδή για εσένα μέχρι το 2015

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παραγγείλει απ το σαιτ της vodafone ενα πακέτο cu να εχω για δεύτερο αριθμό, και περιμενα το κουριερ σημερα 10-1 αλλα δεν ηρθε (!)

Να παω να αγορασω ενα πακετο απο καταστημα να τελειωνω? Ποσο κάνει?

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παραγγείλει απ το σαιτ της vodafone ενα πακέτο cu να εχω για δεύτερο αριθμό, και περιμενα το κουριερ σημερα 10-1 αλλα δεν ηρθε (!)

Να παω να αγορασω ενα πακετο απο καταστημα να τελειωνω? Ποσο κάνει?

 

Από κατάστημα κάνει μηδέν ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παραγγείλει απ το σαιτ της vodafone ενα πακέτο cu να εχω για δεύτερο αριθμό, και περιμενα το κουριερ σημερα 10-1 αλλα δεν ηρθε (!)

Να παω να αγορασω ενα πακετο απο καταστημα να τελειωνω? Ποσο κάνει?

 

Εγώ περίμενα courier χθες 9/7 να μου φέρει τη νέα SIM λόγο φορητότητας,αλλά ούτε σε εμένα ήρθε :sly:

me > you
Link to comment
Share on other sites

Από κατάστημα κάνει μηδέν ευρώ.

 

Παράξενο εγώ πλήρωσα 5 ευρώ βέβαια μου έδωσε δώρο ένα xclusive 5 + ότι δεν με χρέωσαν για την αλλαγή της σιμ σε μικρο σιμ. Αλλά όλοι ζητάνε 5ευρω στα καταστήματα άμα δεν είσαι ενημερωμένος. Φοιτητικό έχω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...