Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι ούτε σε μένα έστειλαν και με παρεξένεψε ... σε αντίθεση με ένα άλλο φιλαράκι μου που το στείλαν ενημερωτικό μήνυμα...:wacko::wacko:

τι παίζει;;;

Κι μένα πάντως μου ηρθε sms 00.19 ότι μπήκε το μπόνους. Ισχύει μέχρι νεώτερης ανακοίνωσης δεν υπάρχει συγκεκριμένη ημερομηνία. Υποθέτω αφού συνέχισε και το καλοκαίρι θα συνεχίσει κι από Σεπτέμβριο

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

ναι για αυτο λεει. οντως δεν ητανε συμβατο.. αλλα πιο πολυ συμφερει να κερδιζεις λεπτα με την ανανεωση παρα να στοκαρεις λεφτα και να παιρνεις καθε 3 μηνο που κανει το cash back!.

 

εγώ το χρησιμοποιούσα το cash back για ανανεώσεις 5€ που έκανα στους αριθμούς vodafone που έχω για το 1 λεπτό το λεπτό. Ήταν το μόνο δώρο που μπορούσες να πάρεις με 5 ευρώ ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

Αν δε με απατά η μνήμη μου, αυτό δεν πρέπει καν να ηταν συμβατό με άλλα μπονους οπότε ποιος να το χει πλεον... Για τη κοσμοτε λες για το bonus εισερχομενων κλησεων ε;

Ακριβως γι'αυτο λεω. Ηταν συμβατο με το 0,01 ευρω/λεπτο προς 2 αριθμους κοσμοτε (εκτος αν αυτο δεν πιανεται για μπονους.....)

Link to comment
Share on other sites

εγώ το χρησιμοποιούσα το cash back για ανανεώσεις 5€ που έκανα στους αριθμούς vodafone που έχω για το 1 λεπτό το λεπτό. Ήταν το μόνο δώρο που μπορούσες να πάρεις με 5 ευρώ ανανέωση.

 

0.44 ευρω τον μηνα επαιρνες αλλα καθε τριμηνο.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Εχω επιστρέψει στη Vodafone καρτοκινητή εδώ και δύο εβδομάδες περίπου (20/06)... τότε έβαλα και την πρώτη κάρτα με 10 ευρώ, παίρνοντας τα 200 λεπτά ομιλίας προς όλους. Χθες έβαλα μία ακόμα κάρτα των 10 ευρώ και πήρα 200 λεπτά ακόμα. Μπαίνοντας στο app της Vodafone στο κινητό βλέπω ότι η ημερομηνία λήξης του πακέτου παρέμεινε η 20/07/2013... γνωρίζει κανείς γιατί δεν άλλαξε η ημερομηνία λήξης σε 02/08/2013;
Link to comment
Share on other sites

Εχω επιστρέψει στη Vodafone καρτοκινητή εδώ και δύο εβδομάδες περίπου (20/06)... τότε έβαλα και την πρώτη κάρτα με 10 ευρώ, παίρνοντας τα 200 λεπτά ομιλίας προς όλους. Χθες έβαλα μία ακόμα κάρτα των 10 ευρώ και πήρα 200 λεπτά ακόμα. Μπαίνοντας στο app της Vodafone στο κινητό βλέπω ότι η ημερομηνία λήξης του πακέτου παρέμεινε η 20/07/2013... γνωρίζει κανείς γιατί δεν άλλαξε η ημερομηνία λήξης σε 02/08/2013;

 

Γιατί ακόμα έχουμε 3/7 οπότε έχουμε χρόνο μέχρι να την ανανεώσουν.Εκτός και αν εννοείς 20/6 οπότε τότε όντως απλά δεν το αλλάξανε στην ενημέρωση

Link to comment
Share on other sites

Εχω επιστρέψει στη Vodafone καρτοκινητή εδώ και δύο εβδομάδες περίπου (20/06)... τότε έβαλα και την πρώτη κάρτα με 10 ευρώ, παίρνοντας τα 200 λεπτά ομιλίας προς όλους. Χθες έβαλα μία ακόμα κάρτα των 10 ευρώ και πήρα 200 λεπτά ακόμα. Μπαίνοντας στο app της Vodafone στο κινητό βλέπω ότι η ημερομηνία λήξης του πακέτου παρέμεινε η 20/07/2013... γνωρίζει κανείς γιατί δεν άλλαξε η ημερομηνία λήξης σε 02/08/2013;

 

Προφανώς αναφέρει την ημερομηνία απ τα πρώτα 200 λεπτά που πήρες, μόλις τελειώσουν τα πρώτα 200 λεπτά ή παρέλθει η ημερομηνία της πρώτης ανανέωσης θα εμφανιστεί η ημερομηνία απ την δεύτερη ανανέωση που έκανες συνεπώς δεν προσθέτονται.

ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς αναφέρει την ημερομηνία απ τα πρώτα 200 λεπτά που πήρες, μόλις τελειώσουν τα πρώτα 200 λεπτά ή παρέλθει η ημερομηνία της πρώτης ανανέωσης θα εμφανιστεί η ημερομηνία απ την δεύτερη ανανέωση που έκανες συνεπώς δεν προσθέτονται.

 

Εχω την εντυπωση πως στη Vodafone αν ενεργοποιησεις και 2ο πακετο τα λεπτα απο το 1ο μεταφερονται στην ημερομηνια ληξης του 2ου πακετου και εχουν ολα μαζι νεα ημερομηνια ληξης..

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου τηλεφώνησαν από τη wind για να με ενημερώσουν για τα καινούργια προγραμματα. Λέω χρησιμοποιώ το φοιτητικό cu οπότε η συζήτηση έληξε κάπου εκεί. Άντε να μας τελειώνει και το συμβόλαιο cosmote να ξεμπερδεύουμε και από εκείνους.
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα τώρα να διαβάσω τις ανακοινώσεις στην βόνταφον από περιέργεια και μάλλον κοιμάται τον ύπνο του δικαίου το φόρουμ, με το συμπάθειο.

Στο καρτοκινητό Ολυμπιακός, η ελάχιστη ανανέωση για να παίρνεις τα γκολ πήγε 10 ευρώ, αυξήθηκε το σμς στα 10+ σεντς, αυξήθηκαν οι χρεώσεις από ολυμπιακό σε ολυμπιακό.

 

Ο βάτραχος στο άλλο φόρουμ, κατήργησε τον διπλασιασμό και ομοιάζει στην κιου.

 

Ενημερώστε ρε παιδιά τον κόσμο στην μπροστινή σελίδα με τις Ειδήσεις :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω το καλοκαίρι να βάλει κανα πακέτο δώρο με Ίντερνετ να έχουμε να μπαίνουμε :P

Mobile User: iphone 5 16gb

Tablet User: ipad mini retina 4g

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω το καλοκαίρι να βάλει κανα πακέτο δώρο με Ίντερνετ να έχουμε να μπαίνουμε :P

Η περσυνή προσφορά ήταν αυτή

...

δινει δωρεαν ιντερνετ η βονταφον για ολο τον αυγουστο δες εδω http://www.vodafone.gr/portal/freedata?utm_source=Homepage-top&utm_medium=Promo-Banner&utm_campaign=FREE-MOBILE-INTERNET-AUGUST {*σημείωση 5/7/2013, το λινκ δεν υπάρχει} Η προσφορά ενεργοποιείται αυτόματα για:

 

ΟΛΟΥΣ τους συνδρομητές (ιδιώτες & επαγγελματίες) Vodafone Συμβολαίου, Καρτοπρογράμματος, Καρτοκινητής, Vodafone Mobile Broadband και Mobile Broadband με χρονοχρέωση με ενεργοποιημένο πακέτο ή πρόγραμμα χρήσης με ενσωματωμένο όγκο δεδομένων και ισχύει από την 01/08/2012 στις 00:00 μέχρι 31/08/2012 στις 23:59.

 

Ειδικότερα για τους συνδρομητές (ιδιώτες & επαγγελματίες) Καρτοπρογράμματος, Καρτοκινητής και Vodafone Mobile Broadband, με ενεργοποιημένο πακέτο ή πρόγραμμα χρήσης με ενσωματωμένο όγκο δεδομένων, ισχύει πολιτική ορθής χρήσης με ανώτατο όριο κατανάλωσης όγκου δεδομένων 500 MB, με σκοπό τη διασφάλιση της απρόσκοπτης λειτουργίας και της υψηλής ποιότητας των υπηρεσιών δεδομένων. Μετά το πέρας του ορίου πολιτικής ορθής χρήσης οι συνδρομητές θα λάβουν ενημερωτικό SMS όταν φτάσουν στο 80% και στο 100% των 500ΜΒ θα λάβουν δωρεάν ενημερωτικό sms και θα αρχίσει η χρέωση τους αναλόγως του προγράμματος χρήσης τους

 

Προσοχη!!!!!! Για συνδρομητές χωρίς ενεργοποιημένο πακέτο δεδομένων η προσφορά ισχύει από 06-13/08. Για το υπόλοιπο διάστημα του Αυγούστου, οι συνδρομητές χρεώνονται σύμφωνα με τα όσα ορίζονται στο πρόγραμμα χρήσης τους. Ειδικότερα για τους συνδρομητές που χρησιμοποιούν το πρόγραμμα «internet ΟΛΗ ΜΕΡΑ» θα χρεωθούν με 1 ανά ημέρα χρήσης.

Είμαι περίεργη να δω αν και τι θα δώσει φέτος...

 

εδιτ: να και η ανακοίνωση 2012

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/pressReleaseClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=39971&dateFrom=&dateUntil=

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

Επειδή κάθε "πέρσι και καλύτερα" φέτος θα σου πει έχουμε πακέτα για όλα τα γούστα αγοράστε τα!
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις αίτηση διακοπής της σύνδεσης σου και τους λες ότι θέλεις να το γυρίσεις σε cu. Υπογράφεις τα χαρτιά και σε ένα μήνα περίπου θα αλλάξει. Αυτά αν πας σε κατάστημα. Τώρα μπορεί να γίνεται και τηλεφωνικά με ηχογράφηση του αιτήματος σου δεν το γνωρίζω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Εχω οικογενειακο πακετο στη Vodafone (2 νουμερα)+ τηλεφωνια hol

 

Βλεπωντας τις καρτοκινητες σκεφτομαι μηπως αξιζει να κανω το ενα απο τα δυο νουμερα (το δικο μου) σε καρτοκινητο.

Αξιζει λετε;

Χρησιμοποιω ομιλια προς τη δευτερη γραμμη,ομιλια προς cosmote και internet

Γίνεται άμεσα;

Μήπως θα έχω πρόβλημα επειδή δεν τελείωσε το συμβόλαιό μου;

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Εχω οικογενειακο πακετο στη Vodafone (2 νουμερα)+ τηλεφωνια hol

 

Βλεπωντας τις καρτοκινητες σκεφτομαι μηπως αξιζει να κανω το ενα απο τα δυο νουμερα (το δικο μου) σε καρτοκινητο.

Αξιζει λετε;

Χρησιμοποιω ομιλια προς τη δευτερη γραμμη,ομιλια προς cosmote και internet

Γίνεται άμεσα;

Μήπως θα έχω πρόβλημα επειδή δεν τελείωσε το συμβόλαιό μου;

 

Ευχαριστω!

 

Το αν σε συμφέρει καλύτερα το καρτοκινητό, θα το κρίνεις εσύ ανάλογα με τις ανάγκες σου. Να ξέρεις πάντως πως με 5€ έχεις 200 λεπτά προς όλα τα δίκτυα και με άλλα 5€ έχεις 500mb mobile internet.

Η μετατροπή συμβολαίου σε καρτοκινητό γίνεται μέσα σ'ένα μήνα και σε περίπτωση που δεν έχει λήξει το συμβόλαιό σου, θα πρέπει να επιστρέψεις στην εταιρεία κάποιο ποσό είτε έχεις πάρει έκπτωση αντί επιδότησης, είτε έχεις λάβει κάποιο ποσό σαν επιδότηση.

Link to comment
Share on other sites

Το αν σε συμφέρει καλύτερα το καρτοκινητό, θα το κρίνεις εσύ ανάλογα με τις ανάγκες σου. Να ξέρεις πάντως πως με 5€ έχεις 200 λεπτά προς όλα τα δίκτυα και με άλλα 5€ έχεις 500mb mobile internet.

Η μετατροπή συμβολαίου σε καρτοκινητό γίνεται μέσα σ'ένα μήνα και σε περίπτωση που δεν έχει λήξει το συμβόλαιό σου, θα πρέπει να επιστρέψεις στην εταιρεία κάποιο ποσό είτε έχεις πάρει έκπτωση αντί επιδότησης, είτε έχεις λάβει κάποιο ποσό σαν επιδότηση.

 

Μόνο να ξέρεις ότι στα αγορασμένα πακέτα η ελάχιστη χρέωση είναι 3 λεπτά. Δηλαδή τα 200 λεπτά αντιστοιχούν στρογγυλά σε ΜΑΞΙΜΟΥΜ 66 κλήσεις(3 λεπτες). Αυτά στα λέω, γιατί είσαι από συμβόλαιο κ ίσως να μην έχεις ασχοληθεί να τα μάθεις. Σε αντίθεση με τα συμβόλαια όπου πχ. ένα συμβόλαιο με 200 λεπτά ομιλίας προς όλους θα αντιστοιχούσε σε ΜΑΞΙΜΟΥΜ 200 κλήσεις του 1 λεπτού. Οπότε, αν είσαι άνθρωπος που κάνει πολλες και συχνές κλήσεις να το προσέξεις αυτό. Επίσης βέβαια υπάρχει και η υπηρεσία 1 λεπτό το λεπτό, όπου μπορείς να διαλέξεις 2 αγαπημένους βονταφον αριθμούς και να μιλάς με αυτούς με 0.01 ευρώ το 1 λεπτό ομιλίας. Οπότε τα 200 σου μένουν για τους υπόλοιπους!

Επισης τα 200 λεπτά μπορείς να τα ενεργοποιήσεις μέχρι 4 φορές το μήνα. Τέλος, μπορείς να στοκάρεις κάθε μήνα τα εναπομείναντα λεπτά από τον προηγούμενο μήνα. Πχ. το 200 λεπτά με 5 ευρώ διαρκεί 31 μέρες. Αν το ξαναγοράσεις στις 30 μέρες, ότι σου έμεινε από το παλιό πακέτο, προστίθεται στο νέο και λήγουν όλα μαζί στην ημερομηνία του νέου(βάζεις μία υπενθύμιση στο κινητο κ δεν ξεχνιέσαι)!

Edited by greeksalad
Link to comment
Share on other sites

ωραία παιδια, ευχαριστώ για τον χρόνο σας

 

Μάλλον θα αλλάξω το δικό μου νούμερο και θα καλώ τη γυναίκα (που έχει το άλλο νούμερο του συμβολαίου) μέσω της υπηρεσίας 1 λεπτό το λεπτό.

Λογικά αυτό που θα χάσω θα είναι την έκπτωση του οικογενειακου που έχει το άλλο νούμερο (2,91 ευρω)

Το δικό μου νούμερο είναι στο Unlimited 35 και πληρώνω εφόσον δεν ξεπεράσω τιποτα 27ευρω

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει νούμερο για sms που να λέει τον υπολειπόμενο χρόνο και mb;
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Τέλος, μπορείς να στοκάρεις κάθε μήνα τα εναπομείναντα λεπτά από τον προηγούμενο μήνα. Πχ. το 200 λεπτά με 5 ευρώ διαρκεί 31 μέρες. Αν το ξαναγοράσεις στις 30 μέρες, ότι σου έμεινε από το παλιό πακέτο, προστίθεται στο νέο και λήγουν όλα μαζί στην ημερομηνία του νέου(βάζεις μία υπενθύμιση στο κινητο κ δεν ξεχνιέσαι)!

Μιας και το ανέφερες φαντάζομαι σε φοιτητικό cu δεν γίνεται αυτό σωστά;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...