Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Online, από 10€ και άνω.

 

10? τοσο πολυ?

και μια ακομα ερωτηση, πως μπορουμε να μαθουμε ποσες μονδες εχουμε στειλει αυτον τον μηνα με την υπηρεσια sharing? το οριο ειναι 150 ευρω τον μηνα. απο που μπορουμε να μαθουμε ποσα εχουμε στειλει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

[quote=Panagioths;2929089ο

695542ΧΧΧΧ πήρατε και εσείς;

 

 

1. 69507xxxxx είναι εμένα. Το "πρώτο θέμα" είχε κυκλοφορία 167.000 φύλλα την προηγούμενη Κυριακή 13/9, και θα είναι μεγαλύτερη αυτην την εβδομάδα -γιατί είχε και cd Ρέμο και έγινε ανάρπαστη- άρα τα νούμερα θα είναι διάφορα...

 

2. Το ενεργοποίησα το ΝΕΟ του "θέματος", γραφτηκα στο κας μπακ, ανανέωσα με "παλιά" 20άρα κάρτα και τώρα έχω 27€ στη "μπάνκα" και περιμένω και 4€ κας μπακ μετά τις 31/10.

Λέω να πάρω αύριο 2 ακόμα παλιές "υλικές" 20άρες από το περιπτερο για τους επόμενους 2 μήνες και την έφτιαξα την "τράπεζα" μου για το 2010.

 

3. Το 13830 μου είπε ότι το ποσό του cash back μεταφέρεται κανονικά σε άλλο καρτοκινητό (αλλά δεν τους έχω και πολλή εμπιστοσύνη... Θα δείξει.)

 

4. Η μεταφορά από καρτοκινητό σε καρτοκινητό ανανεώνει την ημερομηνία λήξης της συνδεσης; Όχι, ε;

 

5. Σε κατάστημα vodafone, θα μπορούμε να κάνουμε ανανέωση 3€ τώρα που καταργούνται οι 3άρες κάρτες;

Link to comment
Share on other sites

1. 69507xxxxx είναι εμένα. Το "πρώτο θέμα" είχε κυκλοφορία 167.000 φύλλα την προηγούμενη Κυριακή 13/9, και θα είναι μεγαλύτερη αυτην την εβδομάδα -γιατί είχε και cd Ρέμο και έγινε ανάρπαστη- άρα τα νούμερα θα είναι διάφορα...

 

2. Το ενεργοποίησα το ΝΕΟ του "θέματος", γραφτηκα στο κας μπακ, ανανέωσα με "παλιά" 20άρα κάρτα και τώρα έχω 27€ στη "μπάνκα" και περιμένω και 4€ κας μπακ μετά τις 31/10.

Λέω να πάρω αύριο 2 ακόμα παλιές "υλικές" 20άρες από το περιπτερο για τους επόμενους 2 μήνες και την έφτιαξα την "τράπεζα" μου για το 2010.

 

3. Το 13830 μου είπε ότι το ποσό του cash back μεταφέρεται κανονικά σε άλλο καρτοκινητό (αλλά δεν τους έχω και πολλή εμπιστοσύνη... Θα δείξει.)

 

4. Η μεταφορά από καρτοκινητό σε καρτοκινητό ανανεώνει την ημερομηνία λήξης της συνδεσης; Όχι, ε;

 

5. Σε κατάστημα vodafone, θα μπορούμε να κάνουμε ανανέωση 3€ τώρα που καταργούνται οι 3άρες κάρτες;

 

4)ναι ανανεωνει την ημερομηνια ληξης της συνδεσης. το εχω τσεκαρει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

4)ναι ανανεωνει την ημερομηνια ληξης της συνδεσης. το εχω τσεκαρει

 

+1...αλλα προσεχε....αν εχεις international στο μηνυμα που σου στελνει λεει την ημερομηνια της τελευταιας ανανεωσης...οχι της ληξης....;)

 

..στην ιστοσελιδα της voda στον λογαριασμο σου λεει την ημερομηνια ληξης ;)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο 150' με 12 ευρώ μπορεί να ενεργοποιηθεί και πάνω από μία φορά το μήνα???

Επίσης είναι συμβατό με το 1 λεπτό το λεπτό?

Ισχύεί μόνο για κλήσεις ομιλίας ή και βίντεο?

Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο 150' με 12 ευρώ μπορεί να ενεργοποιηθεί και πάνω από μία φορά το μήνα???

Επίσης είναι συμβατό με το 1 λεπτό το λεπτό?

Ισχύεί μόνο για κλήσεις ομιλίας ή και βίντεο?

Όσες φορές θέλεις το ενεργοποιείς. Επίσης συνδιάζεται κανονικά με την υπηρεσία ένα λεπτό το λεπτό. Όταν καλείς κάποιον από τους δύο αριθμούς που έχεις επιλέξει, χρεώνεσαι με 0,01/λεπτό και όταν καλείς τους υπόλοιπους, αφαιρείται ο χρόνος από τα 150 λεπτά του πακέτου. Για βιντεοκλήσεις δεν νομίζω, δεν είδα να αναφέρει κάτι τέτοιο.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

4)ναι ανανεωνει την ημερομηνια ληξης της συνδεσης. το εχω τσεκαρει

 

Η υπηρεσια μεταφορας χρονου απο καρτοκινητο σε καρτοκινητο ΔΕ θεωρειται ανανεωση χρονου ομιλιας αλλα απλη μεταφορα υπολοιπου. Η μεταφορα απο συμβολαιο σε καρτοκινητο θεωρειται ανανεωση. Οποτε αν μεταφερετε απο το ενα καρτοκινητο σε καποιο αλλο, δε θα ανανεωθει το καρτοκινητο για ενα χρονο οπως γινεται με καποια καρτα ανανεωσης!!!

Link to comment
Share on other sites

ΑΥΤΟ ΠΑΛΙ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ???

"Η ελάχιστη διάρκεια κλήσης είναι 3 λεπτά και καταναλώνεται το υπόλοιπο από τα αρχικά 80 ή 150 λεπτά για κλήσεις διάρκειας άνω των 3 λεπτών."

 

Οτι για κλήσεις κάτω των 3 λεπτών θα με χρεώνει κανονικά και δεν θα αφαιρεί τον ελάχιστο χρόνο των 3 λεπτών από το πακέτο?????

Link to comment
Share on other sites

ΑΥΤΟ ΠΑΛΙ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ???

ελάχιστη διάρκεια κλήσης είναι 3 λεπτά και καταναλώνεται το υπόλοιπο από τα αρχικά 80 ή 150 λεπτά για κλήσεις διάρκειας άνω των 3 λεπτών."

 

Οτι για κλήσεις κάτω των 3 λεπτών θα με χρεώνει κανονικά και δεν θα αφαιρεί τον ελάχιστο χρόνο των 3 λεπτών από το πακέτο?????

 

Πολύ απλά λέει ότι η ελάχιστη διάρκεια κλήσης, ορίζεται σε 3 λεπτά της ώρας.

Είτε 15 δευτερόλεπτα μιλήσεις, είτε 2 λεπτά και 45 δευτερόλεπτα το σύστημα θα αφαιρέσει 3 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

Η υπηρεσια μεταφορας χρονου απο καρτοκινητο σε καρτοκινητο ΔΕ θεωρειται ανανεωση χρονου ομιλιας αλλα απλη μεταφορα υπολοιπου. Η μεταφορα απο συμβολαιο σε καρτοκινητο θεωρειται ανανεωση. Οποτε αν μεταφερετε απο το ενα καρτοκινητο σε καποιο αλλο, δε θα ανανεωθει το καρτοκινητο για ενα χρονο οπως γινεται με καποια καρτα ανανεωσης!!!

 

σαφως και δεν ειναι ανανεωση. αν καλεσεις για το υπολοιπο σου λεει οτι η τελευταια ανανεωση εγινε ταδε του μηνος αλλα ο χρονος ομιλιας ληγει ενα χρονο μετα απο την τελευταια μεταφορα μοναδων

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωρίζει κανεις αν μπορεί να γίνει μεταφορά από What's Up σε Καρτοκινητο Vodafone κρατώντας τον ίδιο αριθμό; Ευχαριστώ.
In Trance We Trust
Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωρίζει κανεις αν μπορεί να γίνει μεταφορά από What's Up σε Καρτοκινητο Vodafone κρατώντας τον ίδιο αριθμό; Ευχαριστώ.

Γίνεται ναι! Κάλεσε 13894 ή πήγαινε σε ένα κατάστημα βόνταφον!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Όσες φορές θέλεις το ενεργοποιείς. Επίσης συνδιάζεται κανονικά με την υπηρεσία ένα λεπτό το λεπτό. Όταν καλείς κάποιον από τους δύο αριθμούς που έχεις επιλέξει, χρεώνεσαι με 0,01/λεπτό και όταν καλείς τους υπόλοιπους, αφαιρείται ο χρόνος από τα 150 λεπτά του πακέτου. Για βιντεοκλήσεις δεν νομίζω, δεν είδα να αναφέρει κάτι τέτοιο.

 

φιλε μου μια ερωτηση

 

το 1 λεπτο το λεπτο ισχυει μονο αν κανεις μια ανανεωση το μηνα ή ειναι οπως της Cosmote οπου το ενεργοποιεις μια φορα και οσα λεφτα και να εχεις μεσα αυτο λειτουργει κανονικα καθε μηνα;

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μια ερωτηση

 

το 1 λεπτο το λεπτο ισχυει μονο αν κανεις μια ανανεωση το μηνα ή ειναι οπως της Cosmote οπου το ενεργοποιεις μια φορα και οσα λεφτα και να εχεις μεσα αυτο λειτουργει κανονικα καθε μηνα;

Πλέον δεν χρειάζεται ανανέωση κάθε μήνα. Ισχύει μόνιμα.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

1. 69507xxxxx είναι εμένα. Το "πρώτο θέμα" είχε κυκλοφορία 167.000 φύλλα την προηγούμενη Κυριακή 13/9, και θα είναι μεγαλύτερη αυτην την εβδομάδα -γιατί είχε και cd Ρέμο και έγινε ανάρπαστη- άρα τα νούμερα θα είναι διάφορα...

 

2. Το ενεργοποίησα το ΝΕΟ του "θέματος", γραφτηκα στο κας μπακ, ανανέωσα με "παλιά" 20άρα κάρτα και τώρα έχω 27€ στη "μπάνκα" και περιμένω και 4€ κας μπακ μετά τις 31/10.

Λέω να πάρω αύριο 2 ακόμα παλιές "υλικές" 20άρες από το περιπτερο για τους επόμενους 2 μήνες και την έφτιαξα την "τράπεζα" μου για το 2010.

 

3. Το 13830 μου είπε ότι το ποσό του cash back μεταφέρεται κανονικά σε άλλο καρτοκινητό (αλλά δεν τους έχω και πολλή εμπιστοσύνη... Θα δείξει.)

 

4. Η μεταφορά από καρτοκινητό σε καρτοκινητό ανανεώνει την ημερομηνία λήξης της συνδεσης; Όχι, ε;

 

5. Σε κατάστημα vodafone, θα μπορούμε να κάνουμε ανανέωση 3€ τώρα που καταργούνται οι 3άρες κάρτες;

 

Οι κάρτες των 3€ καταργούνται και γίνονται 5€ . Κι από κατάστημα θα μπορείς να βάζεις από 5€ και πάνω. Όσο για το CASH BACK το μπόνους των ανανεώσεων περνάει σε χρήματα οπότε μπορείς να το μεταφέρεις σε άλλο καρτοκινητό. Δε νομίζω να πιάνεται σαν ανανέωση χρόνου ομιλίας διότι είναι μπόνους.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Οι κάρτες των 3€ καταργούνται και γίνονται 5€ . Κι από κατάστημα θα μπορείς να βάζεις από 5€ και πάνω. Όσο για το CASH BACK το μπόνους των ανανεώσεων περνάει σε χρήματα οπότε μπορείς να το μεταφέρεις σε άλλο καρτοκινητό. Δε νομίζω να πιάνεται σαν ανανέωση χρόνου ομιλίας διότι είναι μπόνους.

 

το κασ μπακ δεν θεωρειται ανανεωση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η εφημεριδα "Τα Νεα" Σαββατοκυριακου εχει κάρτα Νέο καρτοκινητό vodafone με δώρο 30 ευρώ.

Η κάρτα υπάρχει στην έκδοση των 3,5 ευρώ αλλά και στην έκδοση των 1,6 ευρώ.

 

Το δώρο αποδείδετε ως εξής .

Για τους τρείς πρώτους μήνες με την πρώτη ανανέωση του μήνα 6 ευρώ (3Χ6=18)

κάθε μήνα 1 ευρώ

11 μήνες + 1 αρχικό = 12

και τα 2 εφόσον γίνει ανανέωση

Συνολικά 30 ευρώ.

 

το νουμερο ειναι 694596χχχχ

Link to comment
Share on other sites

Η εφημεριδα "Τα Νεα" Σαββατοκυριακου εχει κάρτα Νέο καρτοκινητό vodafone με δώρο 30 ευρώ.

Έλεος!!! Πάλι το έχασα!!!

Τη προηγούμενη φορά το χε το Θέμα. Τώρα τα Νέα.

Μηπως ξέρουμε σε ποια εφημερίδα θα το βάλουν την επόμενη Κυριακή?

Link to comment
Share on other sites

Έλεος!!! Πάλι το έχασα!!!

Τη προηγούμενη φορά το χε το Θέμα. Τώρα τα Νέα.

Μηπως ξέρουμε σε ποια εφημερίδα θα το βάλουν την επόμενη Κυριακή?

 

Τα νεα ειναι και σημερα στα περιπτερα !

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το pointmania συνεχιζει να λειτουργει κανονικα? Ειχα ακουσει οτι θα διακοπει ... βασικα εχω ενεργοποιησει το cash back μπορω να γραφτω και στο pointmania ?
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το pointmania συνεχιζει να λειτουργει κανονικα? Ειχα ακουσει οτι θα διακοπει ... βασικα εχω ενεργοποιησει το cash back μπορω να γραφτω και στο pointmania ?

 

νομιζω δεν μπορεις να κανεις και τα δυο. η το ενα η το αλλο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα νεα ειναι και σημερα στα περιπτερα !

 

Εγώ δυστυχώς δεν βρηκα σε 3 περίπτερα που κοίταξα:cry:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δυστυχώς δεν βρηκα σε 3 περίπτερα που κοίταξα:cry:

 

σιγουρα υπαρχουν καποια απουλητα. ψαξε σε περιπτερα οχι τοσο κεντρικα. νομιζω και αυριο μπορεις γιατι οσες εφημεριδες μενουν τις επιστρεφουν

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ε λογικά όλο και κάποια εφημερίδα θα δίνει και την άλλη βδομάδα

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...