Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου ήρθε ένα sms στο CU οτι λόγω των τεχνικών προβλημάτων ανανέωσης χρόνου ομιλίας μου δίνουν 25λεπτά ομιλίας και ζητούν συγγνώμη για την ταλαιπωρία κτλ. Δεν προσπάθησα βέβαια να κάνω κάποια ανανέωση.. :P

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί κατά τις 9 αλλά το είχα κλειστό χτες. Εστάλλει 23-2-2009 στις 22:58 από το 1393.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ένα sms στο CU οτι λόγω των τεχνικών προβλημάτων ανανέωσης χρόνου ομιλίας μου δίνουν 25λεπτά ομιλίας και ζητούν συγγνώμη για την ταλαιπωρία κτλ. Δεν προσπάθησα βέβαια να κάνω κάποια ανανέωση.. :P

 

Προς όλους ή μόνο προς CU?

 

Υ.Γ.: Λέτε να μην είναι πρόβλημα στην πραγματικότητα και να φορτώνουν πακέτα και νέες επιλογές στο CU? :p

Link to comment
Share on other sites

Χαχα δεν ξέρω. Ένα CU έχω μόνο δυστυχώς από καρτοκινητά Vf. Εαν έγινε μαζική κίνηση θα το γράψουν και άλλοι. Ξεθάψτε όλοι τα CU σας :P

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Χαχα δεν ξέρω. Ένα CU έχω μόνο δυστυχώς από καρτοκινητά Vf. Εαν έγινε μαζική κίνηση θα το γράψουν και άλλοι. Ξεθάψτε όλοι τα CU σας :P

 

Σε μένα που το έχω ως βασικό νούμερο δεν μου ήρθε τέτοιο μήνυμα... :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα που το έχω ως βασικό νούμερο δεν μου ήρθε τέτοιο μήνυμα... :ninja:

 

Αν υπήρχε όντως πρόβλημα μπορεί να μην αφορούσε όλες τις συνδέσεις (π.χ πρόβλημα σε συγκεκριμένη HLR, αν υποθέσουμε ότι έχει σχέση, δεν ξέρω).

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα που το έχω ως βασικό νούμερο δεν μου ήρθε τέτοιο μήνυμα... :ninja:

 

και μένα ρε gαμώτο:mad:

Link to comment
Share on other sites

Είχες πρόβλημα με την ανανέωση?

 

Δεν εννοούμε αυτό... Αυθαίρετα έστειλε το μήνυμα για πρόβλημα στην ανανέωση, γιατί να μην μας στείλει κι εμάς... :p

Link to comment
Share on other sites

Είχε κάποιο πρόβλημα η Vodafone από χθεσ τα ξημερώματα στις 3.00 συγκεκριμένα είχε πρόβλημα το 1252, δεν μπορούσες να κάνεις ανανέωση για περίπου 22 ώρες και δεν λειτουργούσε ούτε η επέκταση.. Όποιος ήθελε έπαιρνε το 13830 έλεγε το σειριακό αριθμό της κάρτας + τον κωδικό της κάρτας και του πάιρναγαν αυτοί το ποσό κατά τις 10,30-11,00 που έφτιαξε.. Επίσης πίστωσαν 25 λεπτά για την ταλαιπωρία.
Link to comment
Share on other sites

Τα πίστωσαν σε όλους ανεξαρτήτως εαν προσπάθησαν να κάνουν ανανέωση έτσι; Τα 25 λεπτά μέχρι πότε είναι; και προς ποιά δίκτυα;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοούμε αυτό... Αυθαίρετα έστειλε το μήνυμα για πρόβλημα στην ανανέωση, γιατί να μην μας στείλει κι εμάς... :p

 

Που ξέρεις ότι το έστειλαν αυθαίρετα?

Link to comment
Share on other sites

Τα πίστωσαν σε όλους ανεξαρτήτως εαν προσπάθησαν να κάνουν ανανέωση έτσι; Τα 25 λεπτά μέχρι πότε είναι; και προς ποιά δίκτυα;

 

Είναι προς όλους τους εθνικούς προορισμούς

Link to comment
Share on other sites

Hρθε και σε μενα το μηνυμα για τα 25 λεπτα. Να υποθεσω οτι ισχυουν για 24 ωρες;;;Πολυ καλη κινηση παντως απο τη vodafone να πιστωσει εστω και με 25 λεπτα τους συνδρομητες της για να μην ταλαιπωρουνται αν και αργησε...μια αιωνιοτητα και...μια μερα. Lol!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούν να ανανεώσουν χρόνο ομιλίας!

 

"Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΗΤΑΝ: ΘΑ ΙΣΧΥΕΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΥΛΛΗΦΘΕΙ Ο ΠΑΛΑΙΟΚΩΣΤΑΣ"!

 

"Η Vodafone και άλλες εταιρίες έβαλαν κιόλας σε εφαρμογή την απόφαση για τα καρτοκινητά. Πιο συγκεκριμένα,φίλος προσπαθούσε από χτες το απόγευμα να ανανεώσει το χρόνο ομιλίας στο καρτοκινητό του CU με κάρτα που...

είχε αγοράσει εδώ και δυο-τρεις μέρες,πλην όμως μάταια..

Σε επικοινωνία του με το τοπικό υποκατάστημα τον ενημέρωσαν ότι για να γίνει η ανανέωση του χρόνου ομιλίας έπρεπε να πάει ο ίδιος στο κατάστημα και να γίνει εκεί η ανανέωση..Σε ερώτηση του μέχρι πότε θα ισχύει αυτό ο υπάλληλος προφανώς αστειευόμενος του είπε μέχρι να συλληφθεί ο Παλαιοκώστας...

No comment..."

 

http://troktiko.blogspot.com/2009/02/blog-post_3093.html

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ute se mena hrthe to mhnyma. k prospathisa na kanw k ananewsh

 

Λογικά θα ήρθε σε όσους πήραν το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών και ανέφεραν το πρόβλημα και τους πίστωσε η Vodafone όταν λύθηκε το πρόβλημα με το σύστημα μαζί με τα 25 λεπτά προς όλους.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είχα πάρει ούτε την εξ. πελατών ούτε προσπάθησα να κάνω ανανέωση. Δεν χρησιμοποιώ καν τον αριθμό. Βέβαια δεν ξέρω εαν παίζει ρόλο οτι είχα κάνει μια επιτυχημένη ανανέωση μερικές ώρες πριν το πρόβλημα...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

ligo asxeto me ta parapanw, alla 3eroume poia einai ta ligotera stoixiea pou mporei na dwsei kaneis gia na kanei ena kartokinhto eponumo?

 

Ειναι σιγουρο οτι θα ενοποιηθουν τα ala carte και cu.Αν γινει θα ειναι καλο.Περιμενουμε απαντηση απο την voda.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι σιγουρο οτι θα ενοποιηθουν τα ala carte και cu.Αν γινει θα ειναι καλο.Περιμενουμε απαντηση απο την voda.
Ετσι λέτε? Αυτό ελπίζω κι εγω! Το θέμα είναι το ποτε... Γιατι αν ειναι να περιμένουμε κανενα μηνα ακόμη...:(
Link to comment
Share on other sites

^ εσείς εδώ δεν συνεννοείστε μου φαίνεται :)

 

Πάντως πολλά αναβαθμίζει η VF γιατί δεν λειτουργεί το 1392 και ούτε στο 1283 που πήρα 2 φορές κατάφεραν να μου στείλουν τις ρυθμίσεις για ίντερνετ που ήθελα...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...