Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια έχω F2g αλλα θέλω φορητο ρητά σε cu επειδή έχουν πολλοί φίλοι μου, απο Ίντερνετ ως 500ΜΒ πόσο κοστίζει, τι apn βάζουμε;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω F2g αλλα θέλω φορητο ρητά σε cu επειδή έχουν πολλοί φίλοι μου, απο Ίντερνετ ως 500ΜΒ πόσο κοστίζει, τι apn βάζουμε;

 

500μβ με 5 ευρω. Οπως στην γουιντ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω F2g αλλα θέλω φορητο ρητά σε cu επειδή έχουν πολλοί φίλοι μου, απο Ίντερνετ ως 500ΜΒ πόσο κοστίζει, τι apn βάζουμε;

APN: webkarta.vodafone.gr

Username: user

Password: pass

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! εχω προβλημα με την εισοδο μου στο vodafonecu.gr για την online ενεργοπ προσφορων. καθε φορα που θα μπω μου λεει οτι ο κωδικος μου ειναι λαθος και παταω αποστολη νεου στο κινητο, με το που μπω κ τον αλλαξω συνδεομαι και την επομενη φορα που θα ξανακανω λογκιν ξανα τα ίδια. ελεος
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, στο iPhone βάζω μόνο το apn έτσι; Σε ποιο αριθμό ενεργοποιείται και που βλέπω υπολοιπο.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, στο iPhone βάζω μόνο το apn έτσι; Σε ποιο αριθμό ενεργοποιείται και που βλέπω υπολοιπο.

Εκτός από το APN, πρέπει να βάλεις σαν username το user και σαν password το pass.

Έλεγχος υπολοίπου στο 1246.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Θα κανω (μαλλον) εταιρικο καρτοπρογραμμα (μου εκαναν 40% εκπτωση) αλλα επειδη μεχρι τωρα ειχα συμβολαιο δεν ξερω τι ακριβως γινεται. Με το unlimited εχω 1500 λεπτα ομιλιας με vodafone και γυρω στα 8 ευρω για τους υπολοιπους (με το προγραμμα 15). Οταν τελειωσουν τα 8 ευρω αλλα εχω ακομα για vodafone θα μπορω να τους παιρνω ή πρεπει ουτως ή αλλως να κανω ανενεωση? Οταν θα κανω ανανεωση θα ισχυει οτι και στα απλα καρτοκινητα? Δηλαδη με 10 ευρω θα εχω μια ωρα προς ολους συν τα 10 στη καρτα?

Ελπιζω να μη σας μπερδεψα......

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Θα κανω (μαλλον) εταιρικο καρτοπρογραμμα (μου εκαναν 40% εκπτωση) αλλα επειδη μεχρι τωρα ειχα συμβολαιο δεν ξερω τι ακριβως γινεται. Με το unlimited εχω 1500 λεπτα ομιλιας με vodafone και γυρω στα 8 ευρω για τους υπολοιπους (με το προγραμμα 15). Οταν τελειωσουν τα 8 ευρω αλλα εχω ακομα για vodafone θα μπορω να τους παιρνω ή πρεπει ουτως ή αλλως να κανω ανενεωση? Οταν θα κανω ανανεωση θα ισχυει οτι και στα απλα καρτοκινητα? Δηλαδη με 10 ευρω θα εχω μια ωρα προς ολους συν τα 10 στη καρτα?

Ελπιζω να μη σας μπερδεψα......

Όταν τελειώσουν τα 8€ πολύ απλά δε θα μπορείς να καλέσεις προορισμούς εκτός Vodafone. Για σταθερά και υπόλοιπα κινητά δίκτυα θα πρέπει να κάνεις ανανέωση.

Από τη στιγμή που κάνεις ανανέωση, ο αριθμός σου λειτουργεί κανονικά ως καρτοκινητό.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Θα κανω (μαλλον) εταιρικο καρτοπρογραμμα...........Οταν θα κανω ανανεωση θα ισχυει οτι και στα απλα καρτοκινητα? Δηλαδη με 10 ευρω θα εχω μια ωρα προς ολους συν τα 10 στη καρτα?

Ελπιζω να μη σας μπερδεψα......

 

νομιζω πως οχι. Ρωτα και σε ενα καταστημα για σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Η νέα διαφήμιση τις vοdαfone με τον κιτσο και το tablet και το smartphone είναι πολύ ωραία. Που ελενχεις το κόστος . Λέει οτι υπάρχει εφαρμογή , σε nokia ε 52 θά μπορώ να την περάσω ; επίσης στο my account έχει αλλάξει ο τροπος εμφάνισής ; ή κάτι αλλο ; μπορώ να δω μέσω του my account και για καρτοκινητο ολυμπιακος ;

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Η νέα διαφήμιση τις vοdαfone με τον κιτσο και το tablet και το smartphone είναι πολύ ωραία. Που ελενχεις το κόστος . Λέει οτι υπάρχει εφαρμογή , σε nokia ε 52 θά μπορώ να την περάσω ; επίσης στο my account έχει αλλάξει ο τροπος εμφάνισής ; ή κάτι αλλο ; μπορώ να δω μέσω του my account και για καρτοκινητο ολυμπιακος ;

 

μιλαμε για συνδεση η καρτοκινητο;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μιλαμε για συνδεση η καρτοκινητο;

 

και για τα δύο ισχύει. Εγώ ρωτάω παραπάνω για καρτοκινητο για την εφαρμογή.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

και για τα δύο ισχύει. Εγώ ρωτάω παραπάνω για καρτοκινητο για την εφαρμογή.

 

βγηκε τετοια επιλογη και για τα καρτοκινητα; δεν το ηξερα.

Καποιο λινκ;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βγηκε τετοια επιλογη και για τα καρτοκινητα; δεν το ηξερα.

Καποιο λινκ;

 

η διαφήμιση παίζεται μόνο στην τηλεόραση .Η διαφήμιση είναι αυτη εδώ http://m.youtube.com/watch?desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3DtrTf-M4Ks5I&v=trTf-M4Ks5I&gl=US

Edited by JOHNMEGARYTHMOS
Προσθήκη λινκ διαφήμισης στο youtube.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να γραφτω στο myaccount με καρτοκινητο;Μου ζηταει αφμ ειναι αξιοπιστο;.Το θελω γιατι ειναι το μονο που μπορεις να βλεπεις ποτε ληγουν τα mb
Link to comment
Share on other sites

Αν σου ζητάει ΑΦΜ , δεν έχεις επιλέξει το ταμπελάκι της καρτοκινητής, και απλά είσαι στο ταμπελάκι ιδιώτες..

Γύρισε μία σελίδα πίσω και επέλεξε το .

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να γραφτω στο myaccount με καρτοκινητο;Μου ζηταει αφμ ειναι αξιοπιστο;.Το θελω γιατι ειναι το μονο που μπορεις να βλεπεις ποτε ληγουν τα mb

 

μπορείς και μέσω του vοdαfone live στην επιλογή my vοdαfone και ενεργές συνδρομές να μάθεις πότε ληγουν τα mb ίντερνετ που έχεις ενεργοποιημένο. Εάν δεν μπορείς να μπεις κάλεσε το 13840 για να σε ενημερώσουν πότε λήγει εντελώς δωρεάν.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω,το βρηκα.Οταν λεει οτι ληγει 27/3 το πακετο μου,ενοει ως το τελος της 27ης;

27/03 την ώρα κατά την οποία το είχες ενεργοποιήσει. Έτσι τουλάχιστον συμβαίνει στο "ολυμπιακός" που έχω.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

τζονμεγκα ευχαριστω αλλα στο βονταφον λαϊβ δεν λεει τιποτα.Δεν θεωρειτε συνδρομη το πακετο(επειδη ληγει)και δεν αναφερετε.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να κερδιζεις 15€ το μηνα αεροχρονο εαν φερεις 3 νουμερακια στη voda,βαζοντας καρτες σε καθε αριθμο καθε μηνα των 5€ για να μη φανει οτι δε κινεις καθολου το λογαριασμο σου διοτι παρατηρουν τα παντα πλεον για καθε συνδρομητη,συνολο αλλα 15 ευρω δικα σου,μεταφερεις τα υπολοιπα 20€ στον εναν αριθμο με το sharing και εχεις περιπου 30€ χρονο,βαζω τη λεξη περιπου γιατι υπαρχει και ο φορος 12% στις ανανεωσεις,γι αυτο δε θα ειναι ακριβως 30€,εαν κανεις μεγαλη οικονομια και δε ξοδευεις πολυ χρονο σε συντομο χρονικο διαστημα θα μαζεψεις μπολικο χρονο που θα τον χρειαστεις μολις ολοκληρωθει η προσφορα μετα τους 12 μηνες,διοτι καθε μερα και χειροτερα πηγαινει η χωρα....

 

[Οσοι πηγαινουν σε καρτοκινητο vodafone και θελουν το κατι παραπανω τσιμπανε το bonus all με καρτα 10€ μια ωρα δωρεαν προς ολα τα δικτυα και τους μενει η αξια της καρτας......α ξεχασα στην αρχη δινει για τους καρτοκινητους vodafone σε περιπτωση ανανεωσης πριν περασει μια βδομαδα απο τη στιγμη ενεργοποιησης 60sms δωρο προς ολα τα δικτυα] (τουλαχιστον σε μενα ετσι εγινε).

 

σημειωτεον Τα 5€ που σου βαζει η voda ειναι ολοκληρα δεν εχουν φορο...για να μεταφερθουν πρεπει να προηγηθει ανανεωση μια φορα το μηνα με οποιαδηποτε καρτα,οπως και ο αρχικος χρονος ομιλιας,κανονικα δεν εχει αλλα εμενα φιλοτιμηθηκαν και μου βαλανε αρχικο 2€ επειδη τους εκανα την ερωτηση....και πηρα απαντηση αρνητικη στην αρχη δηλαδη 0€.

 

 

Δε θυμαμαι στα χρονικα απο τη vodafone αντιστοιχη αντιμετωπιση,θυμαμαι μια πολυ σφιγμενη εταιρια πριν μερικα χρονια...εχει αλλαξει κατα πολυ η πολιτικη της,ζουμε και μερες κρισης,λογικο ειναι να κανει στροφη.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω για το πακέτο των 60 sms, με το που βάζουμε κάρτα έρχεται απαντητικό μήνυμα ότι ενεργοποιήθηκε το πακέτο; και έρχεται αμέσως ή αργότερα; ή με το που πάμε να ενεργοποιήσουμε το συγκεκριμένο πακέτο απλά δεν τραβάει τα 3 ευρώ;

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σε καρτοκινητό βονταφον το εξής SMS από Vodafone:

"ΤΟ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΟ VODAFONE ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΔΩΡΟ 2,5Ε! ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΚΕΡΔΙΣΕΤΕ ΚΑΝΤΕ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΣΥΝΟΛΙΚΗΣ ΑΞΙΑΣ 5Ε ΕΩΣ 18/03/2012 Κ ΤΟ ΔΩΡΟ ΣΑΣ ΘΑ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ 7 ΜΕΡΕΣ!"

Έχει έρθει και σε άλλον; Ξέρετε πώς ακριβώς δουλεύει; Καταναλώνονται πρώτα αυτά το 2,5€ σε οποιαδήποτε χρήση (με ενδιαφέρει το 1 λεπτό το 1') και μένουν στην κάρτα τα 5€ (δηλαδή τα 4,46€); Κι αν κάνω ανανέωση 10€ και πάρω το bonus vodafone τα παίρνω και τα 2,5 και τα ξοδεύω σε sms πχ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...