Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω ενεργοποιήσει το unlimited και παρατηρησα οτι ενω έστειλα σήμερα 3 σμς σε αριθμό wind, δεν με χρέωσε αλλα μου τα αφαίρεσε απο το υπολοιπο των 1500 σμς του unlimited.

Το παρατήρησε κι άλλος αυτό το φαινόμενο?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, 30mb --> 3,5 ευρώ με τον πρώτο μήνα δωρεάν από ότι βλέπω στο site.

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=5661

 

Surf & Email 30 (κάτω κάτω στη σελίδα)

μμμ, πολλα χρηματα και λιγα mb. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενεργοποιήσει το unlimited και παρατηρησα οτι ενω έστειλα σήμερα 3 σμς σε αριθμό wind, δεν με χρέωσε αλλα μου τα αφαίρεσε απο το υπολοιπο των 1500 σμς του unlimited.

Το παρατήρησε κι άλλος αυτό το φαινόμενο?

 

μηπως εχει κανει φορητοτητα σε vodafone??

Link to comment
Share on other sites

τοσα χρονια κουβαλαω 2 κινητα. δεν ειναι προβλημα αυτο :)

 

λοιπον, λεω να ενεργοποιησω στο cu αυτο με τα 1500min με 10€. αρα για vodafone ειμαι καλλυμενος απο αυτο, οπως επισης και για sms προς αλλες εταιριες(απο τα 10€ της καρτας;))

στο νεο καρτοκινητο απλα θα ενεργοποιησω το πακετο 80λεπτων με 7€ προς ολους. και αν τελειωσει το ξαναενεργοποιω. αρα αυτο με καλυπτει για σταθερα και αλλς εταιριες.

 

υπαρχει καποιο πακετο για mobile internet στο cu?

 

Αν το να έχεις 2ο κινητό δεν είναι πρόβλημα, η λύση σου λέγεται Wind F2G2, με 10 λεπτά το λεπτό και χρέωση ανά δευτερόλεπτο, από το πρώτο δευτερόλεπτο, προς οποιονδήποτε προορισμό...

Favorites : Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson P800, Eten G500+, Sony Ericsson K750i, Nokia N82, LeEco Le 2

Current : Xiaomi Redmi Note 8 pro

Link to comment
Share on other sites

μμμ, αν ειναι να φυγω απο voda, θα παω σε what's up (πολυ χλωμο να αλλαξω εταιρια). αλλα ετσι οπως το σκεφτηκα νομιζω θα με βολεψει....
Link to comment
Share on other sites

Λες και τα καρτοκινητά της Vodafone έχουν καλύτερο σήμα εντώς κτηρίων... :p

 

Εντάξει, σωστό κι αυτό.. Εγώ απλά επεσήμανα ότι βρισκόμαστε σε Voda topic και ο φίλος έκανε ερώτηση σχετική με Wind... :lol:

Link to comment
Share on other sites

μμμ, πολλα χρηματα και λιγα mb. :mad:

 

Σε όλες τις εταιρίες έτσι είναι... και στα συμβόλαια... Στα συμβόλαια πχ το μικρότερο πακέτο είναι 40μβ με 4 ευρώ...

Link to comment
Share on other sites

πηγα σε καταστημα βονταφον...

ενημερωτικα το λεω για οσους(οπως κι εγω δεν ηξερα) δεν ξερουν...

 

για δυο καρτες βονταφον να γινουν togehter δλδ αυτο που ειπατε 2 αριθμοι σε μια σιμ, θελουν 50 ευρω για καθε αριθμο(αρα 100 γιουγρια) συν 17 για αντικατασταση σιμ. Συνολο 117 ευρω

Γελασαμε...

"A dreamer is one who can only find his way by moonlight, and his punishment is that he sees the dawn before the rest of the world." O.W.
Link to comment
Share on other sites

πηγα σε καταστημα βονταφον...

ενημερωτικα το λεω για οσους(οπως κι εγω δεν ηξερα) δεν ξερουν...

για δυο καρτες βονταφον να γινουν togehter δλδ αυτο που ειπατε 2 αριθμοι σε μια σιμ, θελουν 50 ευρω για καθε αριθμο(αρα 100 γιουγρια) συν 17 για αντικατασταση σιμ. Συνολο 117 ευρω

Γελασαμε...

Αποκλειεται να ισχυει αυτο .Ειναι υπερβολικο ποσο.Στην γουιντ ειναι 7.14 ευρω για τον καθε αριθμο.

Link to comment
Share on other sites

πηγα στη βονταφον επι λενορμαν, και μου το ειπε η κοπελα που ηταν εκει. μου τα ειπε αναλυτικα οπως σας τα εγραψα και μετα μου ειπε και την σουμα. ειπε, 50 ευρω για καθε νουμερο και 17 εξτρα για τη νεα σιμ συνολο 117.
"A dreamer is one who can only find his way by moonlight, and his punishment is that he sees the dawn before the rest of the world." O.W.
Link to comment
Share on other sites

πηγα σε καταστημα βονταφον...

ενημερωτικα το λεω για οσους(οπως κι εγω δεν ηξερα) δεν ξερουν...

 

για δυο καρτες βονταφον να γινουν togehter δλδ αυτο που ειπατε 2 αριθμοι σε μια σιμ, θελουν 50 ευρω για καθε αριθμο(αρα 100 γιουγρια) συν 17 για αντικατασταση σιμ. Συνολο 117 ευρω

Γελασαμε...

 

Μαλλον δεν ηξεραν στο καταστημα η' προσπαθησαν να εκμεταλλευτουν το οτι εσυ δεν ηξερες.

 

"- Η κάρτα Vodafone 2gether δίνεται δωρεάν (για νέες ή υπάρχουσες συνδέσεις, με συμβόλαιο ή καρτοκινητό)

-Το κόστος εγγραφής στην υπηρεσία είναι 14,28€ (7,14€ για κάθε αριθμό).

-Το μηνιαίο πάγιο για τη χρήση της υπηρεσίας είναι 1,666€ και ισχύει για κάθε αριθμό με συμβόλαιο. "

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1278

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχει κανει φορητοτητα σε vodafone??

 

Εννοείται πως όχι, τσεκαρισμένο.

Γι αυτό ξαναρωτάω, έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος το ίδιο?

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν ηξεραν στο καταστημα η' προσπαθησαν να εκμεταλλευτουν το οτι εσυ δεν ηξερες.

 

"- Η κάρτα Vodafone 2gether δίνεται δωρεάν (για νέες ή υπάρχουσες συνδέσεις, με συμβόλαιο ή καρτοκινητό)

-Το κόστος εγγραφής στην υπηρεσία είναι 14,28€ (7,14€ για κάθε αριθμό).

-Το μηνιαίο πάγιο για τη χρήση της υπηρεσίας είναι 1,666€ και ισχύει για κάθε αριθμό με συμβόλαιο. "

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1278

 

Mαλιστα...σε ευχαριστω πολυ. Ειχα που ειχα την χειροτερη αποψη για τα καταστηματα βοντ, ηρθε κι εδεσε, γιατι η ειναι απατεωνες μερικοι μερικοι η ειναι ασχετοι...και ειχε κ υπολογιστη μπροστα της. Ευχαριστω και παλι:)

"A dreamer is one who can only find his way by moonlight, and his punishment is that he sees the dawn before the rest of the world." O.W.
Link to comment
Share on other sites

Mαλιστα...σε ευχαριστω πολυ. Ειχα που ειχα την χειροτερη αποψη για τα καταστηματα βοντ, ηρθε κι εδεσε, γιατι η ειναι απατεωνες μερικοι μερικοι η ειναι ασχετοι...και ειχε κ υπολογιστη μπροστα της. Ευχαριστω και παλι:)

 

δεν εχω βονταφον together αλλα το ποσο που σου ειπε ειναι το λιγοτερο αστειο. κανε ενα τηλεφωνο στην εξυπηρετηση πελατων και ρωτα τους. κρατα και το ονομα του εκπροσωπου που θα μιλησεις και ξαναπανε στο καταστημα. αν σου πουνε την ισι χαζομαρα πες τους τι σου ειπανε και επισης πες τους να σοβαρευτουνε λιγο γιατι η χαζομαρα εχει και ορια. ακου 117 ευρω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενεργοποιήσει το unlimited και παρατηρησα οτι ενω έστειλα σήμερα 3 σμς σε αριθμό wind, δεν με χρέωσε αλλα μου τα αφαίρεσε απο το υπολοιπο των 1500 σμς του unlimited.

Το παρατήρησε κι άλλος αυτό το φαινόμενο?

 

μια από τα ίδια κι εδώ.

έστειλα 2 μηνύματα σε cosmote (συμβόλαιο) και όταν πήγα να ελέγξω το υπόλοιπο των μηνυμάτων ήταν 1498.

δεν είχα στείλει σε κανέναν άλλο μήνυμα.αποκλείεται να κάνω λάθος δηλαδή.

μόνο που δεν θυμάμαι πόσα λεφτά είχα μέσα για να δω αν με χρέωσε κιόλας.

2 συμπτώσεις;

Link to comment
Share on other sites

μια από τα ίδια κι εδώ.

έστειλα 2 μηνύματα σε cosmote (συμβόλαιο) και όταν πήγα να ελέγξω το υπόλοιπο των μηνυμάτων ήταν 1498.

δεν είχα στείλει σε κανέναν άλλο μήνυμα.αποκλείεται να κάνω λάθος δηλαδή.

μόνο που δεν θυμάμαι πόσα λεφτά είχα μέσα για να δω αν με χρέωσε κιόλας.

2 συμπτώσεις;

 

παραπανω απο 2 συμπτωσεις. το ανεφεραν και αλλοι χρηστες. μαλλον ειναι προβλημα του συστηματος το οποιο θα λυθει σε συντομο χρονικο διαστημα. βγειτε κερδισμενοι τωρα που μπορειτε γιατι συντομα θα το φιαξουν

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παραπανω απο 2 συμπτωσεις. το ανεφεραν και αλλοι χρηστες. μαλλον ειναι προβλημα του συστηματος το οποιο θα λυθει σε συντομο χρονικο διαστημα. βγειτε κερδισμενοι τωρα που μπορειτε γιατι συντομα θα το φιαξουν

 

να αρχίσω να στέλνω ή θα μου έρθουν μαζεμένα;:cry:

καλά για λάθος θα πρόκειται έχουν σύμβεί παρόμοια και παλαιότερα.

θυμάμαι πριν χρόνια με cosmocarta και τότε δε χρεώνονταν κάποια μηνύματα (ποτέ δε μου χρεώθηκαν).

 

θα δοκιμάσω να στείλω τώρα μερικά. για να δούμε....

Link to comment
Share on other sites

να αρχίσω να στέλνω ή θα μου έρθουν μαζεμένα;:cry:

καλά για λάθος θα πρόκειται έχουν σύμβεί παρόμοια και παλαιότερα.

θυμάμαι πριν χρόνια με cosmocarta και τότε δε χρεώνονταν κάποια μηνύματα (ποτέ δε μου χρεώθηκαν).

 

θα δοκιμάσω να στείλω τώρα μερικά. για να δούμε....

 

εγω στην θεση σου δεν θα το ρισκαρα. θα εστελνα αυτα που επρεπε, οχι κατα δεκαδες απλα και μονο επειδη μπλοκαρε το συστημα. αν δεν χρεωθουν τελικα θα ειμαι κερδισμενος. αν καποια στιγμη τα χρεωσει ουτε κρυο ουτε ζεστη γιατι θα τα εστελνα παλι εστω και αν χρεονοντουσαν εξαρχης

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω στην θεση σου δεν θα το ρισκαρα. θα εστελνα αυτα που επρεπε, οχι κατα δεκαδες απλα και μονο επειδη μπλοκαρε το συστημα. αν δεν χρεωθουν τελικα θα ειμαι κερδισμενος. αν καποια στιγμη τα χρεωσει ουτε κρυο ουτε ζεστη γιατι θα τα εστελνα παλι εστω και αν χρεονοντουσαν εξαρχης

θα προσέχω...

πάντως και τώρα από τα 1500 μου έφαγε.

ευκαιρία να στείλω κάτι μηνύματα που ήθελα:D

Link to comment
Share on other sites

προσοχη με το vodafone together ειναι παρα πολυ λιγες οι συσκευες που το υποστηριζουν , και κανενα απο τα γνωστα τηλεφωνα πχ iphone, htc HD2, NOKIA N900 και καπια αλλα σημαντικα... τουλαχιστον ετσι μου ειπαν απο το τηλεφωνο
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

προσοχη με το vodafone together ειναι παρα πολυ λιγες οι συσκευες που το υποστηριζουν , και κανενα απο τα γνωστα τηλεφωνα πχ iphone, htc HD2, NOKIA N900 και καπια αλλα σημαντικα... τουλαχιστον ετσι μου ειπαν απο το τηλεφωνο

 

Kάποιοι πάντως που το χουν δοκιμάσει σε iPhone, είπαν πως δουλεύει, άσχετα με το τι λέει η Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Kάποιοι πάντως που το χουν δοκιμάσει σε iPhone, είπαν πως δουλεύει, άσχετα με το τι λέει η Vodafone.

 

Όπως σε εμένα κανονικότατα! :D

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

προσοχη με το vodafone together ειναι παρα πολυ λιγες οι συσκευες που το υποστηριζουν , και κανενα απο τα γνωστα τηλεφωνα πχ iphone, htc HD2, NOKIA N900 και καπια αλλα σημαντικα... τουλαχιστον ετσι μου ειπαν απο το τηλεφωνο

 

στο ξαναειπα και χθες. μην δινεις βαση σε οσα σου λενε απο την εξυπηρετηση. δεν ξερουν τι τους γινεται. στις καινουριες συσκευες θα υποστηριζεται αυτη η λειτουργια. εδω απο την εξυπηρετηση ειπαν οτι για να κανεις βονταφον together θελεις 117 ευρω. τι να λεμε τωρα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πιστεύω ότι στις άλλες συσκευές απλά δεν ξέρουν. δε το έχουν δοκιμάσει και για να είναι οκ λένε ότι δε δουλεύει. ίσως
Link to comment
Share on other sites

το vodafone together οπως και της wind το 2σε1, αν εχεις 2 καρτοκινητα εχει συνδρομη το μηνα? η ειναι μονο τα εφαπαξ 17 ευρω που πληρωνεις?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...