Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6131


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κ εγώ θα πάω αύριο να κάνω το update. Χωρίς λόγο μόνο για να κρατά περισσότερο η μπαταρία. Όλα τα θέματα του κινητού θα παραμείνουν;

 

Όχι δεν παραμένει απολύτως τίποτα μετά το firmware upgrade... φρόντισε να κρατήσεις τα πάντα ;)

 

 

Ξέρεις να κρατάει περισσότερο η μπαταρία με το νέο firmware?!?!?!:blink: :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα πάω κι εγώ την Πέμπτη να κάνω μια αναβάθμιση λογισμικού στη ΝΟΚΙΑ. Με αυτόν τον τρόπο βελτιώνεται κάπως η κατανάλωση μπαταρίας και φυσικά εξαλείφονται τα διάφορα μικροκολλήματα.

Κατά δεύτερον όσο αφορά τα sms, δεν γίνεται να εμφανίζονται αυτά που είναι αποθηκευμένα στην κάρτα, από το παλιό μας τηλέφωνο γιατί το 6131 έχει τελείως διαφορετική δομή λογισμικού. Αυτό δεν σημαίνει ότι τα χάνουμε, απλά δεν έχουμε άμεση πρόσβαση σε αυτά. Αυτή ήταν η απάντηση που μου έδωσαν στο επίσημο σέρβις της ΝΟΚΙΑ.

Link to comment
Share on other sites

Θα πάω κι εγώ την Πέμπτη να κάνω μια αναβάθμιση λογισμικού στη ΝΟΚΙΑ. Με αυτόν τον τρόπο βελτιώνεται κάπως η κατανάλωση μπαταρίας και φυσικά εξαλείφονται τα διάφορα μικροκολλήματα.

Κατά δεύτερον όσο αφορά τα sms, δεν γίνεται να εμφανίζονται αυτά που είναι αποθηκευμένα στην κάρτα, από το παλιό μας τηλέφωνο γιατί το 6131 έχει τελείως διαφορετική δομή λογισμικού. Αυτό δεν σημαίνει ότι τα χάνουμε, απλά δεν έχουμε άμεση πρόσβαση σε αυτά. Αυτή ήταν η απάντηση που μου έδωσαν στο επίσημο σέρβις της ΝΟΚΙΑ.

teitzis σε οποιοδήποτε nokia shop ή σε κάποιο κεντρικό?
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και κάτι άλλο να ρωτήσω.Τα μηνύματα που μου έρχονται καθώς και οι αναφορές παράδοσης όταν στείλω,είναι κατά 1 ώρα μετά.Δηλαδή μου το έστειλαν στις 22:30 και γράφει στα στοιχεία μηνύματος 23:30.

Απ' την άλλη όταν στείλω sms, στα σταλθέντα γράφει κανονική ώρα και όπως είπα πιο πάνω η αναφορά 1 ώρα μετά.Ξέρει κάποιος τι παίζει?:blink:

I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

teitzis σε οποιοδήποτε nokia shop ή σε κάποιο κεντρικό?

 

Ναι σε οποιοδήποτε την κάνουν την αναβάθμιση ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και κάτι άλλο να ρωτήσω.Τα μηνύματα που μου έρχονται καθώς και οι αναφορές παράδοσης όταν στείλω,είναι κατά 1 ώρα μετά.Δηλαδή μου το έστειλαν στις 22:30 και γράφει στα στοιχεία μηνύματος 23:30.

Απ' την άλλη όταν στείλω sms, στα σταλθέντα γράφει κανονική ώρα και όπως είπα πιο πάνω η αναφορά 1 ώρα μετά.Ξέρει κάποιος τι παίζει?:blink:

 

Πηγαινε στις ρυθμισεις ωρας και, αλλαξε τη ζωνη. Το GMT δηλαδη!

Quadra 660av
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αναβάθμιση σήμερα το κινητό σε ΝΟΚΙΑ SHOP.Το κινητό είναι όπως είναι όταν το αγοράζεις μόνο που είναι άλλο firmware. Πάντως είναι πολύ καλύτερο!:D

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στις ρυθμισεις ωρας και, αλλαξε τη ζωνη. Το GMT δηλαδη!
Ευχαριστώ φίλε Nix.Το είχα δει αλλά δεν ήξερα τη ζώνη να βάλω.δηλ +3,+2 ή κάτι άλλο.Τελικά το έβαλα στο +2 δείχνει εντάξει;)
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι πολύ καλύτερο!:D

 

Καλύτερο σε τί; Ποιες είναι οι διαφορές?! :)

Link to comment
Share on other sites

ναι ας μας πει καποιος ποιες ειναι οι βασικές διαφορές με το upgrade του firmware

 

εβαλα και μνημη 256 σημερα

μια χαρα ειναι το κινητο :)

 

μηπως ξερει κανεις στην εφαρμογή ρολόϊ του κόσμου πως μπορώ να προσθέσω μια πολη ανεξάρτητα απο αυτες που εχει στην λιστα;

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ.ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΝΟ.ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΤΑΝ ΣΕ ΚΑΛΕΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΣΗΚΩΣΕΙΣ ΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΑΥΤΟΜΑΤΑ?
Link to comment
Share on other sites

ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ.ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΝΟ.ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΤΑΝ ΣΕ ΚΑΛΕΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΣΗΚΩΣΕΙΣ ΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΑΥΤΟΜΑΤΑ?

 

ρυθμίσεις-κλήσεων-απαντηση με ανοιγμα τηλεφωνου επιλεγεις οχι

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

teitzis σε οποιοδήποτε nokia shop ή σε κάποιο κεντρικό?

 

Εγώ προσωπικά θα πάω στη ΝΟΚΙΑ στη Κατεχάκη.

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αναβάθμιση σήμερα το κινητό σε ΝΟΚΙΑ SHOP.Το κινητό είναι όπως είναι όταν το αγοράζεις μόνο που είναι άλλο firmware. Πάντως είναι πολύ καλύτερο!:D

 

είναι ευκολο να πεις τι διαφορές παρατήρησες; γιατί αν εχει διαφορά και στην μπαταρία σκέφτομαι να κάνω κι εγώ την αναβάθμιση.

DRIVE LIKE THE WIND
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για την καθηστέρηση αλλά ήθελα να βεβαιωθώ πριν απαντήσω. Η μπαταρία κρατά περισσότερο. Γιατί ενώ με μια μέρα "σκληρής" χρήσης έκλεινε τώρα με πιο "σκληρή" χρήση και αφήνοντας το όλη τη νύχτα ανοιχτό μου κράτησε σχεδόν 2 μέρες.Πάντως πρέπει να μπαίνει πιο γρήγορα στο μενού κ στην κάρτα μνήμης (έχω 1 GB) όπως και να ανοίγει. Για αυτά τα τελυταία δεν είμαι και απολύτως σίγουρος. Η αναβάθμιση κρα΄τα 15 λεπτά!!!

 

Όσο για την vasoula78 πας στην εφαρμογή ρολόι κόσμου και εκεί Επιλογές/Ενεργές πόλεις/Αντικατάτασταση και διαλέγεις

 

Ελπίζω να βοήθησα!!!:happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για την καθηστέρηση αλλά ήθελα να βεβαιωθώ πριν απαντήσω. Η μπαταρία κρατά περισσότερο. Γιατί ενώ με μια μέρα "σκληρής" χρήσης έκλεινε τώρα με πιο "σκληρή" χρήση και αφήνοντας το όλη τη νύχτα ανοιχτό μου κράτησε σχεδόν 2 μέρες.Πάντως πρέπει να μπαίνει πιο γρήγορα στο μενού κ στην κάρτα μνήμης (έχω 1 GB) όπως και να ανοίγει. Για αυτά τα τελυταία δεν είμαι και απολύτως σίγουρος. Η αναβάθμιση κρα΄τα 15 λεπτά!!!

 

Όσο για την vasoula78 πας στην εφαρμογή ρολόι κόσμου και εκεί Επιλογές/Ενεργές πόλεις/Αντικατάτασταση και διαλέγεις

 

Ελπίζω να βοήθησα!!!:happy:

 

Thanks!Όντως βοήθησες!Με την πρώτη ευκαιρία πάω για αναβάθμιση!:D

DRIVE LIKE THE WIND
Link to comment
Share on other sites

ναι ας μας πει καποιος ποιες ειναι οι βασικές διαφορές με το upgrade του firmware

 

εβαλα και μνημη 256 σημερα

μια χαρα ειναι το κινητο :)

 

μηπως ξερει κανεις στην εφαρμογή ρολόϊ του κόσμου πως μπορώ να προσθέσω μια πολη ανεξάρτητα απο αυτες που εχει στην λιστα;

Ο φίλος harry_m έχει αναφέρει τις διαφορές.Αν γυρίσεις λίγο πίσω vasoula78 θα τις δεις;)
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος harry_m έχει αναφέρει τις διαφορές.Αν γυρίσεις λίγο πίσω vasoula78 θα τις δεις;)

 

ναι τα ειδα μετα :)

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια ποσο κραταει? γιατι σε εμενα αντεξε περιπου δεκα ωρες αλλα το ειχα ξεσκισει

 

1,5 mera kratei sigoura me kanoniki hrisi, eho vgalei omos kai mono mia alla kai duo. genika exartate.

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

1,5 mera kratei sigoura me kanoniki hrisi, eho vgalei omos kai mono mia alla kai duo. genika exartate.
Όλα αυτά πριν την αναβάθμιση ή μετά?
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση όταν πας στην Αναπαραγωγή μουσικής/επιλογές βγαίνει το ''χρήση bluetooth'' που δεν νομίζω να υπήρχε πριν κ στο ημερολόγιο όταν αλλάζεις μήνα αλλάζει κ χρώμα! Από τις αλλάγες που είδα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει περάσει μήνας, που υποτίθεται ότι μου αντικατέστησαν το κινητό λόγω προβλήματος(ξαφνικά έχασε το σήμα) με καινούργιο(μέσα σε σακουλάκι):worry:,στη nokia στη Βουλιαγμένης και αφου η αντικατάσταση κράτησε σχεδόν ένα μήνα και μετά από άπειρους τσακωμούς λόγω κοροιδίας,:mad: πήγα σήμερα για αναβάθμιση στο nokia shop στη Κατεχάκη.Τα δυο παιδιά που είναι εκεί είναι ευγενέστατα,εξυπηρετηκότατα και γνώστες.Ξεκινάει η αναβάθμιση αλλά που...:( 4 φορές δοκίμασε και δεν την έπαιρνε.Μου είπαν ότι αυτό συμβαίνει λόγω προβληματικής πλακέτας και να το αφήσω για αντικατάσταση με καινούργιο και ότι όλη η διαδικασία μπορεί να διαρκέσει από 12 μέχρι 35 ημέρες.:cry: Λέω Θεέ μου όχι πάλι.Δεν είναι δυνατόν.Αυτή τη φορά θα χτυπήσω κανένα τεχνικό εκει στη βουλιαγμένης και θα μπω σε μπελάδες..:X.Για να είμαι σίγουρος πήγα και σε άλλο nokia shop.Το ίδιο συνέβη και μου είπαν ακριβώς τα ίδια.Δεν αντέχω ένα μήνα να έχω κινητό κι ένα μήνα να είναι στο service.:angry: H τραυματική συμβίωση με τη nokia μάλλον λαμβάνει τέλος και επιστροφή στη sony ericsson.;)
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...