Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6131


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα.. Το τηλέφωνο το πήρε ο πατέρας μου αλλά μετά από 1 εβδομάδα χρήσης αποφάσισε πως δεν το θέλει..

 

Το θέμα είναι πως από το παλιό του Νοκια είχα καταφέρει και πέρασα στο 6131 τις επαφές του από το PC Suite. Τώρα που μου είπε πως δεν το θέλει, μπήκα με το PC Suite, κατέβασα το ευρετήριο του και με drag n drop 'πέταξα' τα contacts σ'ενα φάκελο στο PC μου.

 

Το πρόβλημα παρουσιάστηκε όταν προσπάθησα να μεταφέρω τα παραπάνω contacts στο Outlook & Outlook Express όπου με drag n drop ΔΥΣΤΥΧΩΣ για μένα :( δεν διάβαζε τα Ελληνικά, με αποτέλεσμα να μην έχω ονόματα ΑΛΛΑ επίσης δεν περνιούνται ΟΥΤΕ τα νούμερα!!

 

Τι να κάνω? Έχω full backup της συσκευής στο PC μου και τα vCards (με αλαμπουρνέζικα) στο PC μου..

 

Χελπ πλιζ..:(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάνε synchronisation το 6131 σε ένα άδειο outlook και μετά πέρνα τις επαφές με τον ίδιο τρόπο στο παλιό ;)
Link to comment
Share on other sites

Κάνε synchronisation το 6131 σε ένα άδειο outlook και μετά πέρνα τις επαφές με τον ίδιο τρόπο στο παλιό ;)

 

Ουφ, ευτυχώς είχα πάρε Backup στο PC.. σώθηκα!!:)

 

Μια ερώτηση ακόμα. Γιατί δεν διαβάζει/εμφανίζει τα SMS που είναι αποθηκευμένα στη SIM?

Link to comment
Share on other sites

Βασικά καλώς ήρθες στην παρέα μας!!!:)

Πάντως δεν νομίζω να έχει φωτάκι αλλιώς θα είχε κι φλας

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

Παληκαρια εννοώ οτι αναβοσβήνει η οθόνη οταν με καλεί κάποιος, και η εσωτερική και η εξωτερική. υπάρχει καποια ρυθμιση να μην γίνεται αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Βοηθηστε με ρε παιδια γιατι θα το πεταξω!!!Μετα απο 4+χρονια με το 6510 πηρα μεσω απιδοτησης και γω το 6131.Το πιιο σιχαμερο απ ολα ειναι οτι εχει vodafone menu και εχω αηδιασει.Επισης βλεπω οτι η οθονη ειναι χαλι μαυρο εν σχεση ας πουε με το Samsung E900.Aπλα το με το που ειδα οτι εχει Vodafone menu το ξαναπακεταρισα και το βαλα στο συρταρι.Μιλαμε χαζευοντας στο Πλαισιο το κιν αυτο τα χα παιξει με την οθονη του.Τωρα που εχει αυτο το @$#^&*%(@ menu της !@&()()!_&@@! vodafone μου φαινεται οτι το χουν καταστρεψει.Μπορειτε να μου πειτε πως να βαλω το κανονικο menu της nokia?Αλλιως εαν δε γινεται το δινω οπως ειναι...
Link to comment
Share on other sites

Παίρνει μέχρι 2 GB micro SD.Πάντως εγώ σου προτείνω το e-shop πήρα μια κάρτα 1GΒ 51 ευρώ ενώ στο πλαίσιο στην ίδια τιμή είχε 512ΜΒ

 

Για να βάλεις τα εικονίδια όπως στα παλιά κινητά (αν κατάλαβα καλά) θα πας στο μενού Επιλογές/Εμφάνιση κύριου μενού/Λίστα...;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

Βοηθηστε με ρε παιδια γιατι θα το πεταξω!!!Μετα απο 4+χρονια με το 6510 πηρα μεσω απιδοτησης και γω το 6131.Το πιιο σιχαμερο απ ολα ειναι οτι εχει vodafone menu και εχω αηδιασει.Επισης βλεπω οτι η οθονη ειναι χαλι μαυρο εν σχεση ας πουε με το Samsung E900.Aπλα το με το που ειδα οτι εχει Vodafone menu το ξαναπακεταρισα και το βαλα στο συρταρι.Μιλαμε χαζευοντας στο Πλαισιο το κιν αυτο τα χα παιξει με την οθονη του.Τωρα που εχει αυτο το @$#^&*%(@ menu της !@&()()!_&@@! vodafone μου φαινεται οτι το χουν καταστρεψει.Μπορειτε να μου πειτε πως να βαλω το κανονικο menu της nokia?Αλλιως εαν δε γινεται το δινω οπως ειναι...

 

file nomizo pos se ena nokia shop tha sou perasoun to kanoniko menu. tsekare to.

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

Εχω επικοινωνησει με alpha copy και μου λενε πως δεν γινεται, λογω καποιου κλειδωματος της vodafone που μεν το ξεκλειδωνουν αλλα μετα θα υπαρχουν προβληματα με την sim.
Link to comment
Share on other sites

Εχω επικοινωνησει με alpha copy και μου λενε πως δεν γινεται, λογω καποιου κλειδωματος της vodafone που μεν το ξεκλειδωνουν αλλα μετα θα υπαρχουν προβληματα με την sim.
Για κάνε ένα τηλ στο 9volto...
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτή η μπαταρία του και η διάρκειά της έχει αρχίσει να μου δίνει στα νεύρα:X Με το ζόρι 2 ημέρες με λίγα τηλεφωνήματα και χωρίς ραδιόφωνο.Απαράδεκτο.Πήρε το μάτο μου στο 9volto για νέα έκδοση firmware 5.50 για το 6131.Ξέρει κάποιος κάτι?
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να αγορασω αυτο το κινητο

μπηκα στο παρακατω site και δεν αναφερει οτι εχει ξυπνητηρι

 

http://www.eml.gr/default.asp?pid=17&itm=3682&ct=90&la=1

 

οσοι το εχετε αγορασει μπορειτε να μου πειτε αν εχει;

 

ποση συνολικη μνημη εχει το κινητο;

32ΜΒ Flash + 11ΜΒ = 43ΜΒ;

 

λογικα δεχεται για ηχο κλησης mp3

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

ehei xupnitiri opos alloste kai ola ta nokia. ehei 11MB horis extra karta stin suskeuasia kai nai dehetai os uho klisis mp3.

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

ehei xupnitiri opos alloste kai ola ta nokia. ehei 11MB horis extra karta stin suskeuasia kai nai dehetai os uho klisis mp3.

 

ευχαριστώ πολυ :)

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά υπάρχει κάποιος τρόπος για να απαλλαγώ από τον περιορισμό χαρακτήρων ανά μνμ?(70 χαρακτήρες είναι πάρα πολύ λίγοι)

 

Ευχαριστώ Πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά υπάρχει κάποιος τρόπος για να απαλλαγώ από τον περιορισμό χαρακτήρων ανά μνμ?(70 χαρακτήρες είναι πάρα πολύ λίγοι)

 

Ευχαριστώ Πολύ!

Ρυθμίσεις μηνυμάτων -> υποστήριξη χαρακτήρων -> περιορισμένη :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτή η μπαταρία του και η διάρκειά της έχει αρχίσει να μου δίνει στα νεύρα:X Με το ζόρι 2 ημέρες με λίγα τηλεφωνήματα και χωρίς ραδιόφωνο.Απαράδεκτο.Πήρε το μάτο μου στο 9volto για νέα έκδοση firmware 5.50 για το 6131.Ξέρει κάποιος κάτι?

file ponstan molis proxtes kaname update sto 6131 tis kopelias mou se nokia shop se firmware 5.50 (itan mesa sthn eggyhsh kai FREE) .Oi diafores pou exoume ws twra entopisei einai beltiwsh se hxo(pio katharos) kai taxytero anoigma tou menu .gia thn mpataria tha to tsekarw kai tha enimerwsw

Link to comment
Share on other sites

Απαντείστε μου σε αυτο: κάθε φορά που σας καλεί κάποιος ανοβοσβήνει η οθόνη; Είναι standard ρύθμιση αυτή;Δεν είναι σπαστικό αυτό; Δεν γίνεται με κάποια ρύθμιση να μην γίνεται αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Απαντείστε μου σε αυτο: κάθε φορά που σας καλεί κάποιος ανοβοσβήνει η οθόνη; Είναι standard ρύθμιση αυτή;Δεν είναι σπαστικό αυτό; Δεν γίνεται με κάποια ρύθμιση να μην γίνεται αυτό;

Ναι αναβοσβήνει. όταν σε καλούν, και θέλεις να μην αναβόσβηνει, πατάς το πρήκτρο του ήχου και δεν αναβοσβήνει. Αυτά μπορείς να το κάνεις ΟΤΑΝ ΜΟΝΟ σε καλούν εκείνη τη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

file ponstan molis proxtes kaname update sto 6131 tis kopelias mou se nokia shop se firmware 5.50 (itan mesa sthn eggyhsh kai FREE) .Oi diafores pou exoume ws twra entopisei einai beltiwsh se hxo(pio katharos) kai taxytero anoigma tou menu .gia thn mpataria tha to tsekarw kai tha enimerwsw
ΟΚ.Thanx harry_m.Θα ήταν πολύ χρήσιμο να μας πεις τις διαφορές που εντόπισες.:rolleyes:
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω μεταξύ του 6125 και του 6131 ποιό έχει την καλύτερη κάμερα και το καλύτερο βίντεο? Σας ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...