Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6131


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά,

Έχω εδώ και αρκετούς μήνες το κινητό και αντιμετωπίζω ένα προβληματάκι που το διάβασα και σε παλιότερο post αλλά δε βρήκα λύση. Όπως αναφέρει και ο φίλος ponstan παλιότερα όταν πάω να διορθώσω-επεξεργαστώ μια επαφή δε μπορεί να κάνει αποθήκευση. Μου βγάζει: "Ο χειρισμός απέτυχε".:wacko:

Να τονίσω ότι έχω κάνει upgrade σε 5.50 γιατί το είχα και με την 3.70 αυτό το πρόβλημα αλλά πάλι υπάρχει. Το πήγα σε επίσημο κατάστημα και αφού ίδρωσα να του εξηγήσω τι έχει μου είπε ότι δε γίνεται τίποτα καθώς δεν υπάρχει νεότερη έκδοση και να περιμένει λίγο καιρό μέχρι να βγει.:confused:

Επίσης αν κάνω διορθώσεις μέσω PC Suite τις αποθηκεύει ως νέες καταχωρήσεις με το ίδιο όνομα!

2) Μήπως έχετε καθόλου προβλήματα με το bluetooth του κινητού? Το χρησιμοποιώ συνέχεια με bluetooth handsfree και ενίοτε "κολλάει" όταν πάω να απαντήσω αφού ακούγεται ένα παρατεταμένο βουητό και πρέπει να κάνω restart. Επίσης, σπάνια αποσυνδέεται από μόνο του το handsfree! Αυτά ακόμα και με αυθεντικό handsfree της NOKIA γιατί συνήθως χρησιμοποιώ ένα i-Tech!

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για το χρόνο. Κάθε πρόταση δεκτή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά,

Έχω εδώ και αρκετούς μήνες το κινητό και αντιμετωπίζω ένα προβληματάκι που το διάβασα και σε παλιότερο post αλλά δε βρήκα λύση. Όπως αναφέρει και ο φίλος ponstan παλιότερα όταν πάω να διορθώσω-επεξεργαστώ μια επαφή δε μπορεί να κάνει αποθήκευση. Μου βγάζει: "Ο χειρισμός απέτυχε".:wacko:

Να τονίσω ότι έχω κάνει upgrade σε 5.50 γιατί το είχα και με την 3.70 αυτό το πρόβλημα αλλά πάλι υπάρχει. Το πήγα σε επίσημο κατάστημα και αφού ίδρωσα να του εξηγήσω τι έχει μου είπε ότι δε γίνεται τίποτα καθώς δεν υπάρχει νεότερη έκδοση και να περιμένει λίγο καιρό μέχρι να βγει.:confused:

Επίσης αν κάνω διορθώσεις μέσω PC Suite τις αποθηκεύει ως νέες καταχωρήσεις με το ίδιο όνομα!

2) Μήπως έχετε καθόλου προβλήματα με το bluetooth του κινητού? Το χρησιμοποιώ συνέχεια με bluetooth handsfree και ενίοτε "κολλάει" όταν πάω να απαντήσω αφού ακούγεται ένα παρατεταμένο βουητό και πρέπει να κάνω restart. Επίσης, σπάνια αποσυνδέεται από μόνο του το handsfree! Αυτά ακόμα και με αυθεντικό handsfree της NOKIA γιατί συνήθως χρησιμοποιώ ένα i-Tech!

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για το χρόνο. Κάθε πρόταση δεκτή

 

 

για το 1 με τις επαφές για δες λίγο μήπως στο μενού "Ασφάλεια" του κινητού έχεις στο "Επίπεδο Ασφαλείας" έχεις επιλεγμένο κάτι.. απενεργοποίησε το προσωρινά και δοκίμασε ξανά με τις επαφές..

 

για το 2 προσωπικά χρησιμοποιώ το Motorola H500 και εκτός από τα σπάνια disconnect που αναφέρεις δε μου έχει κολήσει ποτέ το κινητό..

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

για το 1 με τις επαφές για δες λίγο μήπως στο μενού "Ασφάλεια" του κινητού έχεις στο "Επίπεδο Ασφαλείας" έχεις επιλεγμένο κάτι.. απενεργοποίησε το προσωρινά και δοκίμασε ξανά με τις επαφές..

 

για το 2 προσωπικά χρησιμοποιώ το Motorola H500 και εκτός από τα σπάνια disconnect που αναφέρεις δε μου έχει κολήσει ποτέ το κινητό..

 

Οχι, στο επίπεδο ασφάλειας είχα επιλεγμένο: κανένα, οπότε δε λύθηκε με αυτό. Ευχαριστώ πάντως για τη συμβουλή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μια-δυο ερωτησεις:

ποια είναι η τελευταία εκδοσή του PC Suite και πόσα MB είναι (υποθέτω ότι είναι free download στο site της Nokia). Το 6131 συνεργάζεται μέσω υπερύθρων με το PC Suite ή θέλει οπωσδήποτε καλώδιο ή bluetooth?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone 6, Apple iPhone 5, Apple iPhone 4, Apple iPhone 3GS, Samsung Galaxy S, Apple iPhone 3GS, Nokia 5530, Sony Ericsson G900, O2 XDA Ignito, HTC P3300, Nokia E51, Nokia N70, Nokia 6131, Sony Ericsson W800i, Samsung SGH-D500, Qtek 8020, Nokia 6230i, Samsung SGH-E700, Sony Ericsson T630, Nokia 7210, Nokia 8210, Panasonic GD90, Ericsson GF 768, Ericsson GA 628
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μια-δυο ερωτησεις:

ποια είναι η τελευταία εκδοσή του PC Suite και πόσα MB είναι (υποθέτω ότι είναι free download στο site της Nokia). Το 6131 συνεργάζεται μέσω υπερύθρων με το PC Suite ή θέλει οπωσδήποτε καλώδιο ή bluetooth?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις.

 

Στην σελιδα της νοκια θα βρεις τις απαντησεις

http://europe.nokia.com/A4149102

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Απλά η πρόσβαση μου στο δίκτυο γίνεται αποκλειστικά από το κινήτο μου, και δεν έχω πολύ μεγάλη ευκολία στο browsing. Γι'αυτό και ρώτησα, θα με διευκόλυναν απαντήσεις χρηστών. Anyway, ευχαριστώ. Φιλικά, Αλέξης
Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone 6, Apple iPhone 5, Apple iPhone 4, Apple iPhone 3GS, Samsung Galaxy S, Apple iPhone 3GS, Nokia 5530, Sony Ericsson G900, O2 XDA Ignito, HTC P3300, Nokia E51, Nokia N70, Nokia 6131, Sony Ericsson W800i, Samsung SGH-D500, Qtek 8020, Nokia 6230i, Samsung SGH-E700, Sony Ericsson T630, Nokia 7210, Nokia 8210, Panasonic GD90, Ericsson GF 768, Ericsson GA 628
Link to comment
Share on other sites

Απλά η πρόσβαση μου στο δίκτυο γίνεται αποκλειστικά από το κινήτο μου, και δεν έχω πολύ μεγάλη ευκολία στο browsing. Γι'αυτό και ρώτησα, θα με διευκόλυναν απαντήσεις χρηστών. Anyway, ευχαριστώ. Φιλικά, Αλέξης

 

Οκ ;)

 

1.Latest update: Version 6.82

2. Δωρεαν ,23 ΜΒ

3.Connection methods: USB cable, infrared, or Bluetooth

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Απλά η πρόσβαση μου στο δίκτυο γίνεται αποκλειστικά από το κινήτο μου, και δεν έχω πολύ μεγάλη ευκολία στο browsing. Γι'αυτό και ρώτησα, θα με διευκόλυναν απαντήσεις χρηστών. Anyway, ευχαριστώ. Φιλικά, Αλέξης

 

Χαρά στο κουράγιο σου.

Το pcsuite είναι 23MB (682 rel 220) και δουλεύει με οποιαδήποτε μορφή σύνδεσης έχει το κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αγορασα πριν απο μια εδομαδα το 6131 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.0ποιος θελει ενα κινητο με καλη καμερα και αρκετα καλο mp3 player του το προτεινω ανεπιφυλακτα.Μηπως μπορει να μου πει κανεις που μπορω να βρω κανενα παιχνιδακι καλο για το 6131?
Link to comment
Share on other sites

βγήκε ελληνική έκδοση του Nokia Updater για PC..

 

δεν το έχω δοκιμάσει αλλά ίσως αυτό λύνει τα προβλήματα με τα ελληνικά που είχαν κάποια παιδιά που έκαναν update με την προηγούμενη έκδοση http://nds1.nokia.com/files/support/global/phones/software/NokiaSoftwareUpdaterSetup_el.exe

 

(το οποίο εμένα δεν τρέχει καν στο PC.. κολάει στη spalsh screen :mad: και απ΄ότι βλέπω έχουν και άλλοι το ίδιο πρόβλημα http://discussions.europe.nokia.com/discussions/board/message?board.id=swupdate&message.id=9502&view=by_date_ascending&page=1)

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να επαναλάβω μία ερώτηση μου γιατί δεν είχα πάρει σαφή απάντηση! Πόσα περίπου sms (τα mms δεν με ενδιαφέρουν) χωράει? Μπορούμε να τα σώσουμε και στην κάρτα μνήμης ή μόνο στη μνήμη του τηλεφώνου? Χωράει πάνω από 200-300 sms ας πούμε? Τα sms εξαρτώνται από την δυναμική μνήμη του τηλεφώνου?

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να επαναλάβω μία ερώτηση μου γιατί δεν είχα πάρει σαφή απάντηση! Πόσα περίπου sms (τα mms δεν με ενδιαφέρουν) χωράει? Μπορούμε να τα σώσουμε και στην κάρτα μνήμης ή μόνο στη μνήμη του τηλεφώνου? Χωράει πάνω από 200-300 sms ας πούμε? Τα sms εξαρτώνται από την δυναμική μνήμη του τηλεφώνου?

 

Ευχαριστώ πολύ!

Αυτό που ξέρω είναι ότι στη κάρτα μνήμης δεν σώνονται μηνύματα.Μόνο στή μνήμη του τηλ.;)
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Επεσε το 6131 κάτω με την πάνω του πλευρά και εσπασε ενα κομματάκι κοντά στην κάμερα. ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ ΕΠΑΘΑ!!! Τι να κάνω? Να το πάω σε NOKIA CLUB? Θα μου το αλλάξουν το πλαστικό?

 

Κάθε πληροφορία δεκτη...

 

Thanks in advance

Link to comment
Share on other sites

Επεσε το 6131 κάτω με την πάνω του πλευρά και εσπασε ενα κομματάκι κοντά στην κάμερα. ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ ΕΠΑΘΑ!!! Τι να κάνω? Να το πάω σε NOKIA CLUB? Θα μου το αλλάξουν το πλαστικό?

 

Κάθε πληροφορία δεκτη...

 

Thanks in advance

 

 

Εγω εκει θα το πηγαινα! :!:

Quadra 660av
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ξέρω είναι ότι στη κάρτα μνήμης δεν σώνονται μηνύματα.Μόνο στή μνήμη του τηλ.;)

Σε ευχαριστώ ponstan!

 

Μήπως ξέρει κάποιος άλλος πόσα περίπου sms χωράνε και αν η μνήμη του τηλεφώνου είναι δυναμική για τα μηνύματα? (Σκοπεύω ούτως ή άλλως να πάρω κάρτα μνήμης για τις φωτογραφίες, ήχους, εφαρμογές κτλ.)

 

Επίσης μήπως υπάρχει κάποια εφαρμογή για να κάνω backup τα sms στον υπολογιστή? (Εκτός από το Pc Suite)

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να υπάρχει περιορισμός στον αριθμό sms που χωράει το κινητό... μέχρι να γεμίσει η μνήμη μάλλον...
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ ponstan!

 

Μήπως ξέρει κάποιος άλλος πόσα περίπου sms χωράνε και αν η μνήμη του τηλεφώνου είναι δυναμική για τα μηνύματα? (Σκοπεύω ούτως ή άλλως να πάρω κάρτα μνήμης για τις φωτογραφίες, ήχους, εφαρμογές κτλ.)

 

Επίσης μήπως υπάρχει κάποια εφαρμογή για να κάνω backup τα sms στον υπολογιστή? (Εκτός από το Pc Suite)

 

1. Το τηλέφωνό σου χωράει τόσα sms όσα χρειάζονται για να γεμίσει η μνήμη του.

 

2. Ο πιο αξιόπιστος τρόπος για να πραγματοποιήσεις backup στα sms σου είναι ο εξής: συνδέεις το τηλέφωνο με το pc με τον τρόπο που γνωρίζεις και μετά

[My computer -> Nokia phone browser -> Nokia 6131]

Από εκεί κάνεις αντιγραφή όλα ή όποια και όσα θέλεις και μετά επικόλληση οπουδήποτε μέσα στον Η/Υ σου.

 

Υ.Γ.: Το ίδιο ισχύει και για τις επαφές.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είδα ότι το 6131 δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει τον opera mini με TIM Plus Non-Stop (απ' ότι συμπέρανα λόγω έλλειψης proxy στο προτιμόμενο access point που χρησιμοποιεί - αλήθεια έχει βρεθεί κάποια λύση για αυτό?).

 

Χρησιμοποιώ λοιπόν το gwap.b-online.gr με το browser της Nokia και παρατηρώ ότι μπορεί να ανοίγει και σελίδες web εκτός από wap. Είναι φυσιολογικό αυτό? (δεν έχω βάλει προφίλ internet δηλαδή gint.b-online.gr)

Υπάρχει περίπτωση να με χρεώνει κάτι επιπλέον?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone 6, Apple iPhone 5, Apple iPhone 4, Apple iPhone 3GS, Samsung Galaxy S, Apple iPhone 3GS, Nokia 5530, Sony Ericsson G900, O2 XDA Ignito, HTC P3300, Nokia E51, Nokia N70, Nokia 6131, Sony Ericsson W800i, Samsung SGH-D500, Qtek 8020, Nokia 6230i, Samsung SGH-E700, Sony Ericsson T630, Nokia 7210, Nokia 8210, Panasonic GD90, Ericsson GF 768, Ericsson GA 628
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κ εγώ κάτι.Το πίσω μέρος του κινητού (αυτό που συγκρατά την μπαταρία) πωλείται ξεχωριστά;

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κ εγώ κάτι.Το πίσω μέρος του κινητού (αυτό που συγκρατά την μπαταρία) πωλείται ξεχωριστά;
Αμέ http://mobile-parts.gr/catalog/product_info.php/products_id/4132. Λογικά θα το δίνουν και σε nokia shop :)
Link to comment
Share on other sites

ΕΠΕΙΔΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΝΑ αγορασω το κινητο εχει βγαλει προβληματα???
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

ΕΠΕΙΔΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΝΑ αγορασω το κινητο εχει βγαλει προβληματα???

 

Φαντάζομαι οτι αστειεύεσαι!! :wacko: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

οχι θελω να το παρω,ειναι ενταξει?πηρα το ν73 βγηκε ελαττωματικο,πηρα το 5500 ξεκολησε το πληκτρολογιο...αυτο ειναι οκ???
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

οχι θελω να το παρω,ειναι ενταξει?πηρα το ν73 βγηκε ελαττωματικο,πηρα το 5500 ξεκολησε το πληκτρολογιο...αυτο ειναι οκ???

 

Όλα τα τηλέφωνα έχουν μειονεκτήματα και ελαττώματα. Αν κάνεις μια βόλτα στο τόπικ θα σχηματίσεις πλήρη άποψη. Από όσα ακούγονται εδώ μέσα το μόνο σημαντικό ελάττωμα είναι η αυτονομία της μπαταρίας. Τέλος σε σχέση με το N73 επειδή το αναφέρεις, το 6131 δεν είναι Symbian. Αυτά.. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...