Jump to content

HP iPAQ hw6915 Mobile Messenger


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε χιλιοπαρακαλώ μπορείς να μου πεις πως λειτουργεί το tom tom ή γενικά το gps? δεν βρίσκει δορυφόρο. Θέλει να είναι σε ανοιχτό χώρο? για πόση ώρα? το destinator 6 για hpxx όμως ε όχι την γενική έκδοση γιατί κατέβασα την γενική έκδοση και δεν εμφανίζεται σωστά λόγω οθόνης, κρύβονται κουμπιά. Δοκίμασα και την λειτουργία να βάλει στίγμα σε φωτογραφία και πάλι δεν βρίσκει κάτι, ψάχνει το gps. Ευχαριστώ!!

 

 

edit: Σαν νέος χρήστης, έκανα την βλακεία μου και έχασα την επιλογή Settings από το Start χωρίς να κάνω κάτι περίεργο. Πως μπορώ να την επαναφέρω? Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 144
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα!

 

Αγόρασα χτες ένα HP 6915 και βρέθηκα μπροστά σε ένα λειτουργικό σύστημα (Windows Mobile 5) οπου όλα μου είναι άγνωστα! Στο pc χρησιμοποιώ XP αλλά ως επί το πλείστον δουλεύω σε ένα iMac με OS X. :)

 

3 ερωτήσεις έχω άμεσα όμως και αν μπορεί κάποιον να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα. Αν υπάρχουν κάπου αλλού απαντήσεις θα εκτιμούσα τα links!

 

1. Πως διαγράφουμε όλες τις επαφές μας από το Address Book;

Πέρασα από το K750i μου τις επαφές μου και δεν ήλθαν όλες σωστά, οπότε θέλω να το ξανακάνω.

 

2. Πως κάνουμε sort τις επαφές μας κατά Όνομα και όχι κατά Επώνυμο;

Πολλά χρόνια τώρα χρησιμοποιώ τις επαφές μου ανά όνομα και έχουν ανα-διοργανωθεί τώρα κατά επώνυμο και είναι άλλα ντι άλλων..

 

3. Έχει κάποιος εμπειρία με σύνδεση/synching με Windows Mobile και Mac OS X?

Θα ήθελα να μπορώ συνδέω τη συσκευή μου με το Mac, μια και εκεί δουλεύω συνεχώς.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για όποιες απαντήσεις!

 

Καλό απόγευμα!

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι φοιτήτης USA, και σκέφτομαι να το πάρω απο εδώ. $599 φαίνεται καλή τιμή.

1) θα έχω κανένα προβλημα με συνβατότητες μηνυμάτων(incoming display or outcoming composing? και navigation)

2) προσφατα στο http://www.hp.com εκτός απο το 6945 (us version tou 6915) έβαλαν και το 6925. Ξέρεις κανείς τις διαφορές?( δεν ειναι η κάμερα)

sony ericsson fcbarcelona bmw cccp nike iraklis prada simigdalenios halvas ymca brazil brazil to be shaved (!) :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι φοιτήτης USA, και σκέφτομαι να το πάρω απο εδώ. $599 φαίνεται καλή τιμή.

1) θα έχω κανένα προβλημα με συνβατότητες μηνυμάτων(incoming display or outcoming composing? και navigation)

2) προσφατα στο http://www.hp.com εκτός απο το 6945 (us version tou 6915) έβαλαν και το 6925. Ξέρεις κανείς τις διαφορές?( δεν ειναι η κάμερα)[/quote

 

δεν θα εχεις κανενα προβλημα.για το 6925 κοιτα τα τεχνικα χαρακτηριστικα στην ΗΡ.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

τα κοίταξα αλλά είναι ακριβώς τα ίδια.

 

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/us/en/sm/WF04a/215348-64929-215381-314903-f92.html

sony ericsson fcbarcelona bmw cccp nike iraklis prada simigdalenios halvas ymca brazil brazil to be shaved (!) :w00t:
Link to comment
Share on other sites

τα κοίταξα αλλά είναι ακριβώς τα ίδια.

 

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/us/en/sm/WF04a/215348-64929-215381-314903-f92.html

 

 

Δειχνει να εχει παραπανω προγραμματα (αν και θεωρω οτι ειναι default σε ολα τα windows).ΑΠλα ισως να το ονομασε ετσι λογω us version (horizon)

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Παντως επειδη την εχω (και εχω περασει απο πολλες συσκευες), την θεωρω και ολοκληρωμενη και πολυ καλη και αρκετα γρηγορη.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά καλησπέρα. Είμαι νέο μέλος και γράφω πρώτη φορά. Έχω και εγώ το 6915 που με την πρώτη ματιά φαίνεται συμπαθητικο. Έχει όμως και κάτι προβληματάκια όπως για τα Bluetooth και την κάμερα που σε Greek Regional δεν δουλεύουν. Το Destinator PN το δουλεύει καλά αλλά λόγω ανάλυσης της οθόνης δεν φαίνονται όλα τα πλήκτρα. Για Exit μόνο με Soft reset. Aκόμα βέβαια το ψάχνω και να βρώ κάτι τα λέμε.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Είμαι νέο μέλος και γράφω πρώτη φορά. Έχω και εγώ το 6915 που με την πρώτη ματιά φαίνεται συμπαθητικο. Έχει όμως και κάτι προβληματάκια όπως για τα Bluetooth και την κάμερα που σε Greek Regional δεν δουλεύουν. Το Destinator PN το δουλεύει καλά αλλά λόγω ανάλυσης της οθόνης δεν φαίνονται όλα τα πλήκτρα. Για Exit μόνο με Soft reset. Aκόμα βέβαια το ψάχνω και να βρώ κάτι τα λέμε.

 

Μεχρι το Δεκεμβριο απο οτι ξερω θα εχει βγει update που θα διορθωνει το προβλημα.Η HP το ξερει οποτε θα βγει συντομα πιστευω.

Βαλε το Destinator 6 και δεν θα εχεις κανενα προβλημα,επισης δες το I-go

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι το Δεκεμβριο απο οτι ξερω θα εχει βγει update που θα διορθωνει το προβλημα.Η HP το ξερει οποτε θα βγει συντομα πιστευω.

Βαλε το Destinator 6 και δεν θα εχεις κανενα προβλημα,επισης δες το I-go

 

Ευχαριστώ για την απάντηση και εγώ ελπίζω σε κανένα update για να σταματήσουν τα προβλήματα αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μήπως μπορεί κανείς να με βοηθήσει με το ipaq 6915;

Ψάχνω να βρώ Ελληνικό χάρτη του tοmtοm για να δώ πως δουλεύει το 6915 γιατί με τα άλλα που δοκίμασα έχουν ορισμενα που έχουν γραφτεί πιό πάνω

Προκαταβιλικά ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μήπως μπορεί κανείς να με βοηθήσει με το ipaq 6915;

Ψάχνω να βρώ Ελληνικό χάρτη του tοmtοm για να δώ πως δουλεύει το 6915 γιατί με τα άλλα που δοκίμασα έχουν ορισμενα που έχουν γραφτεί πιό πάνω

Προκαταβιλικά ευχαριστώ.

 

Δεν υπαρχει ελληνικος χαρτης tom tom. Θα πρεπει να βαλεις αλλο προγραμμα πχ destinator or I-go 2006

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση και θα ήθελα να σε ρωτήσω και κάτι άλλο. Εχω δοκιμάσει μόνο το Destinator ενώ το I-go δεν το έχω δοκιμάσει. Κατά τη γνώμη σου πιό από τα δύο είναι καλύτερο όσον σφορά τη συγκεκριμένη συσκευή (ipaq 6915). Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση και θα ήθελα να σε ρωτήσω και κάτι άλλο. Εχω δοκιμάσει μόνο το Destinator ενώ το I-go δεν το έχω δοκιμάσει. Κατά τη γνώμη σου πιό από τα δύο είναι καλύτερο όσον σφορά τη συγκεκριμένη συσκευή (ipaq 6915). Ευχαριστώ!

 

Το destinator εχει φοβερους χαρτες λογω ngi αλλα το I-GO ειναι τρομερο προγραμμα.Ο τελειος συνδυασμος θα ειναι χαρτες ngi με i-go

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ευχαριστώ πολύ για την άμεση ενημέρωση σου. Θα προσπαθήσω να δοκιμάσω (αν τα καταφέρω) αυτό που μου είπες. Και πάλι ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά καλησπέρα (και χρόνια πολλά!) σε όλους.

 

Ψάχνω για βοήθεια - οδηγίες για το 6915 μου όσον αφορά το gps του.

 

Έχω τη συσκευή καποιους μηνες αλλά δεν είχα βαλει ακόμα gps software επάνω.

 

Σήμερα εγκατέστησα το Navigator 6 και το έτρεξα. Είδα σωστά όλες τις επιλογές του μενού, αλλά μόλις πάτησα στο "map" εμφανίστηκε ο χάρτης αλλά η κάτω σειρά των κουμπιών δεν εμφανίζεται. Αποτέλεσμα? Να μην μπορώνα βγω παρά κάνωντας reset της συσκευής και να μη μπορώ να κάνω κάτι άλλο.

 

Θα ήθελα τις συμβουλές σας, γιατί διαβάζοντας το topic εδώ δεν έβγαλα κάποια άκρη..

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα (και χρόνια πολλά!) σε όλους.

 

Ψάχνω για βοήθεια - οδηγίες για το 6915 μου όσον αφορά το gps του.

 

Έχω τη συσκευή καποιους μηνες αλλά δεν είχα βαλει ακόμα gps software επάνω.

 

Σήμερα εγκατέστησα το Navigator 6 και το έτρεξα. Είδα σωστά όλες τις επιλογές του μενού, αλλά μόλις πάτησα στο "map" εμφανίστηκε ο χάρτης αλλά η κάτω σειρά των κουμπιών δεν εμφανίζεται. Αποτέλεσμα? Να μην μπορώνα βγω παρά κάνωντας reset της συσκευής και να μη μπορώ να κάνω κάτι άλλο.

 

Θα ήθελα τις συμβουλές σας, γιατί διαβάζοντας το topic εδώ δεν έβγαλα κάποια άκρη..

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Κώστας

 

http://www.live-share.com/files/124610/Destinator6_240x240res.rar.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια πληροφορία που χρειάζομαι..

 

εχει δοκιμασει κανείς στο 6915 να βαλει 2GB mini SD χωρίς προβλήματα ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια πληροφορία που χρειάζομαι..

 

εχει δοκιμασει κανείς στο 6915 να βαλει 2GB mini SD χωρίς προβλήματα ;

 

Ναι, εγώ. Κανένα πρόβλημα

Έχω την Kingston mini Secure Digital miniSD 2GB 53x

Πλέον όμως στα ίδια λεφτά βρίσκεις στο Play247 την ATP ProMax mini Secure Digital miniSD 2GB 150x.

Πίστεψέ με, η διαφορά σε ένα Card Reader είναι πολύ μεγάλη. Σε usb και με τις δύο θα σέρνεται η μεταφορά, αφού η HP έχει μείνει στο USB 1.0.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εγώ. Κανένα πρόβλημα

Έχω την Kingston mini Secure Digital miniSD 2GB 53x

Πλέον όμως στα ίδια λεφτά βρίσκεις στο Play247 την ATP ProMax mini Secure Digital miniSD 2GB 150x.

Πίστεψέ με, η διαφορά σε ένα Card Reader είναι πολύ μεγάλη. Σε usb και με τις δύο θα σέρνεται η μεταφορά, αφού η HP έχει μείνει στο USB 1.0.

 

Ευχαριστω φιλε :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα σε όλους!Επιτέλους αγόρασα το 6915 πριν 3 ημέρες!Είναι πολύ καλό, όμως αντιμετωπίζω ακόμα τα δύο προβλήματα που έχουν όσοι το αγοράζουν...

1ο : Destinator 6: Δεν δείχνει τα κάτω κουμπιά στην πλοήγηση. Κατέβασα το patch για Destinator 6, μετέφερα το αρχείο Destinator.inf εκεί που λένε οι οδηγίες, αλλά μου βγάζει μετά ένα πρόβλημα και δεν μπορεί να ανοίξει το destinator.Το πρόβλημα γράφει:"Unknown standard bitmap code is found: MAIN_SCREE_DATA_DAY_RIGHT" Εχει κάποιος κάποια λύση για αυτό??Μήπως χρειάζεται και τίποτε άλλο που δεν το γράφουν οι οδηγίες??

2ο : Ελληνικό Πληκτρολόγιο: Κατέβασα 2-3 (ΑΕΚ,POCKETKEYS), τα έκανα εγκατάσταση, αλλά τίποτα...Ελληνικά δεν μπόρεσα να γράψω..Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος??

THNX

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

kalispera ppl.

skeftomai na agoraso to hp 6915 kai tha ithela ti gnomi sas.

thelo kai ta thetika kai ta arnitika, esto kai an einai ipokeimenika (px. megethos). kirios tha ithela ti gnomi oson to exoun xrisimopoiisei.

episeis me to navigator ti ginetai? douleuei sosta i oxi?

 

thanx.

Link to comment
Share on other sites

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]8575[/ATTACH]

 

 

Δεν ξέρω ρε παιδιά αλλά επειδή δεν έχει κανείς αναφερθεί σε αυτό το πολύ αξιόλογο πραγματάκι βρήκα το θάρρος να το κάνω εγώ!:O Πιστεύω ότι έχει τα πάντα για έναν απαιτητικό χρήστη και είναι σχετικά πολύ προσιτό στην τιμή του! Τυχαία σήμερα το μπάνισα στο http://www.play247.gr και από ότι είδα έχει όλη την γκάμα με τα εργαλεία που μας ενδιαφέρουν, και φανταστείτε ότι είναι πολύ κοντά μου εκεί που μένω στο κέντρο ηρακλείου και δεν το είχα πάρει χαμπάρι! Θα πάω όμως αύριο από εκεί και θα τα ξεψαχνίσω όλα!!!:ninja:

 

ποσο χαμηλα μπορεις να πεσεις για να κανεις κι αλλα spam με το μαγαζι σου.

τυχαια το μπανισες?αφου εσυ εχεις το καταστημα,συνεταιρος μαλιστα σε υποκαταστημα.και μου αρεσει οτι λες οτι ηταν και πολυ κοντα σου.

παιδια τι να πω οτι θελετε εσεις πιστεψτε,ο τυπος παντως ειναι τελειως αναξιοπιστος κι ευτυχως που το καταλαβαμε νωρις αυτο,πηγαινε σε καποια μαγαζια να μην λεμε κι ονοματα εριχνε ματιες να δει τι υπαρχει και μετα παραγγελνε κι αυτος.και περα απο αυτο εχει κατσει και ταπες νομιζω με screen protector ktl.υπαρχουν αλυσιδες καταστηματων αρκετα καλυτερες και φυσικα με καλυτερες τιμες κι ενα search θα βοηθησει πολυ.

φιλε μου επειδη οι δουλειες σου δεν πανε καλα καλο θα ηταν αντι για spam να κανεις μια καλη διαφημιση στο site,και παψε να κατηγορεις το πλαισιο η το ενα και το αλλο.ειναι αλυσιδα που σιγουρα το play247 δεν μπορει να χτυπησει οποτε μην το ταλαιπωρεις.

συγνωμη για το off topic.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...