Jump to content

Sony Ericsson M600i


GiannisKr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι εφαρμογές από Uiq 2 (p800,p900,p910) ΔΕΝ τρέχουν σε Uiq 3 (p990i,M600i,w950i)

αν δεν χρησιμοποιείτε 3G σε Μ600 πάτε--->

Πινακας ελέγχου->Συνδέσεις->Κινητά δίκτυα->(κάτω δεξιά) περισσοτερα->Δίκτυα GSM/3G->...και τικάρετε μόνο GSM

Αν έχω 3G κάρτα πειράζει αν τικάρω μόνο GSM;Θα χάσω κάτι;

Επίσης πώς βλέπεις ποια έκδοση firmware έχεις και πώς ποια είναι διαθέσιμη από το site της ericsson για αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

koita an dn exeis energopiimeno to 3g krataei pio pl i mpataria ego auto ksero
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Αν έχω 3G κάρτα πειράζει αν τικάρω μόνο GSM;Θα χάσω κάτι;

Επίσης πώς βλέπεις ποια έκδοση firmware έχεις και πώς ποια είναι διαθέσιμη από το site της ericsson για αναβάθμιση;

αν δεν χρησιμοποιείς 3G υπηρεσίες τότε βάλε μόνο GSM δίκτυα και θα δεις μεγάλη διαφορά στην μπαταρία;)

 

Για να δεις έκδοση λογισμικού πατάς περισσότερα->κατάσταση

δίπλα από το τηλέφωνο έχει ένα νούμερο

το τελευταίο firmware είναι το R4A002

για να δεις αν υπαρχει νεότερη πας στη σελίδα της SE για υποστήριξη προιόντων ή ακόμη καλύτερα επισκέφτεσαι το myphone όπου τα νέα ταξηδεύουν γρηγορότερα και από τον ήχο:D:p;)

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά η τιμή 1.15 για το SAR έχει μετρηθεί σε GSM δίκτυο.Δείτε τι λέει και εδώ ένας τεχνικός -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=8815&page=32

It's Christmas time.

Ubuntu has been broken ;)

Be aware of the consequence.

Link to comment
Share on other sites

Το m600 το είχα πάρει για κινητό. Να το κρατούσα μόνο για τις εφαρμογές (που δεν έχει) και να χρησιμοποιούσα άλλο κινητό, το θεωρώ αστείο. Εδωσα 450 ευρώ για να μην έχω κινητό; To λάθος μου ήταν πως δεν ήξερα την τίμή του SAR .Μόλις την έμαθα το πούλησα αμέσως. Αυτά που λένε μερικοί, ότι δηλαδή σε flight mode δεν έχει ακτινοβολία και ότι με hands free είναι ακίνδυνο. τα θεωρώ κομπογιανίτικα... SAR 1.15 είναι υπερβολικά υψηλή τιμή. Με την υγεία μου δεν θέλω να παίζω, επομένως πιστεύω έκανα το σωστό. Οι υπόλοιποι κανετε ότι θεωρείτε καλύτερο... Παντως την υψηλή τιμή του SAR δεν μπορεί να την αμφισβητήσει κανείς...

http://tsakos.blogspot.com/

Διαβάστε τα πάντα με τα μάτια των CARTOON καινούριο μέλος ο Ταινιάς ρωτήστε τον τα πάντα από ταινίες τα ξέρει όλα:lol:. O Μπάλακ και ο Μπαλάκης κάνουν την εμφάνισης τους . Τα βιογραφικά αναρτημένα στο blog. Yποσχονται πως θα σας πάνε ταμείο

Link to comment
Share on other sites

Το m600 το είχα πάρει για κινητό. Να το κρατούσα μόνο για τις εφαρμογές (που δεν έχει) και να χρησιμοποιούσα άλλο κινητό, το θεωρώ αστείο. Εδωσα 450 ευρώ για να μην έχω κινητό; To λάθος μου ήταν πως δεν ήξερα την τίμή του SAR .Μόλις την έμαθα το πούλησα αμέσως. Αυτά που λένε μερικοί, ότι δηλαδή σε flight mode δεν έχει ακτινοβολία και ότι με hands free είναι ακίνδυνο. τα θεωρώ κομπογιανίτικα... SAR 1.15 είναι υπερβολικά υψηλή τιμή. Με την υγεία μου δεν θέλω να παίζω, επομένως πιστεύω έκανα το σωστό. Οι υπόλοιποι κανετε ότι θεωρείτε καλύτερο... Παντως την υψηλή τιμή του SAR δεν μπορεί να την αμφισβητήσει κανείς...

 

Εμ βέβαια άμα εσύ μιλάς στο κινητό έχοντας το συνεχώς στο αυτί σου λογικό να το πουλήσεις.

It's Christmas time.

Ubuntu has been broken ;)

Be aware of the consequence.

Link to comment
Share on other sites

Καλά κράτα το, έχοντας την ψευδαισθηση πως κινδυνεύεις λιγότερο...

http://tsakos.blogspot.com/

Διαβάστε τα πάντα με τα μάτια των CARTOON καινούριο μέλος ο Ταινιάς ρωτήστε τον τα πάντα από ταινίες τα ξέρει όλα:lol:. O Μπάλακ και ο Μπαλάκης κάνουν την εμφάνισης τους . Τα βιογραφικά αναρτημένα στο blog. Yποσχονται πως θα σας πάνε ταμείο

Link to comment
Share on other sites

Έφτασα πολύ κοντά στο να αγοράσω το Μ600 και δεν είμαι ακόμη σίγουρος αν θα τη γλιτώσω. Θεωρώ το τηλ. πανέμορφο και κάτι τελείως καινούριο απο την μικρή επαφή που είχα μαζί του στον Γερμανό. Με τα ίδια φεφτά όμως θα πάρω το pocket pc ipaq 1950 (wifi enabled) και το Sony Ericsson K510. (262 + 183).
Link to comment
Share on other sites

Το λάθος μου ήταν που δεν πήρα το G100 που ήταν πιο φτηνό. Ή να πάρω από δημοπρασίες το 9000. Δεν ήθελα να ρισκάρω με μεταχειρισμένα και την πάτησα με το οriginal :blink: Θα κρατούσα το M600 αλλά επειδή θα το χρησιμοποιούσα ως pda φοβήθηκα το SAR.

http://tsakos.blogspot.com/

Διαβάστε τα πάντα με τα μάτια των CARTOON καινούριο μέλος ο Ταινιάς ρωτήστε τον τα πάντα από ταινίες τα ξέρει όλα:lol:. O Μπάλακ και ο Μπαλάκης κάνουν την εμφάνισης τους . Τα βιογραφικά αναρτημένα στο blog. Yποσχονται πως θα σας πάνε ταμείο

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με προβληματίζει πολύ. Νομίζω οτι εξαρτάται απο το κατα πόσον χρησιμοποιείς κάποιου είδους τσάντα σε τακτική βάση. Πρέπει να πέσει η τιμή του Μ600 για να γίνει εύκολη επιλογή. Αν κάποιος σκεφτεί λογικά νομίζω είναι εύκολο να το απορρίψει. Έχει λυθεί το πρόβλημα με την εύκολη πληκτρολόγηση ελληνικών;
Link to comment
Share on other sites

Έχει λυθεί το πρόβλημα με την εύκολη πληκτρολόγηση ελληνικών;

όχι ακόμη

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Το λάθος μου ήταν που δεν πήρα το G100 που ήταν πιο φτηνό. Ή να πάρω από δημοπρασίες το 9000. Δεν ήθελα να ρισκάρω με μεταχειρισμένα και την πάτησα με το οriginal :blink: Θα κρατούσα το M600 αλλά επειδή θα το χρησιμοποιούσα ως pda φοβήθηκα το SAR.

 

Μα άμα το χρησιμοποιείς ως pda δεν ακτινοβολεί τόσο όσο όταν μιλάς και το έχεις στο αυτί σου.Και σε τελευταία ανάλυση έχει και το flight mode.Με το σκεπτικό το δικό σου όλοι όσοι έχουν αγοράσει το K750 να πάνε να το πουλήσουν γιατί έχει 0.99 SAR!Και όπως ξέρουμε είναι πάρα πολλοί οι χρήστες του Κ750.

 

PS. Αν δεν κάνω λάθος το Qtek G100 είναι μόνο pda.Δεν είναι τηλέφωνο.

It's Christmas time.

Ubuntu has been broken ;)

Be aware of the consequence.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εκανα και την πρωτη δοκιμη με το bluetooth jabra 250 μπορω να πω του αλλαξα τα φωτα στις δοκιμες αλλα ηταν ΑΨΟΓΟ..:w00t:

Συνεργαζετε αψογα χωρις κανενα προβλημα ;)

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απ΄ολα Crow η διαφορά 0.99 με 1.15 δεν είναι μικρή. Το m600 έχει υπερβολικά υψηλή τιμη. Το G100 είναι pda, αλλά και εγώ τα 466 τα έδωσα κυρίως για να έχω ένα σχετικά φτηνό pda. Φτηνά κινητά για να στέλνω sms, όπως λες και εσύ βρίσκω παντού. Λες πως δεν ακτινοβολεί αν δεν το έχεις στο αυτί σου, ή αν το έχεις στο flight mode... Καλές οι υποθέσεις σου, αλλά στην πράξη δυστυχώς δεν στέκουν. Δεν σου είπα να το πουλήσεις και εσύ. Απλώς ανέφερα το λόγο που το πούλησα εγώ... Να κρατάω ένα κινητό με sar 1.15 για να παίζω 3d golf... το βρήκα ηλίθιο...

http://tsakos.blogspot.com/

Διαβάστε τα πάντα με τα μάτια των CARTOON καινούριο μέλος ο Ταινιάς ρωτήστε τον τα πάντα από ταινίες τα ξέρει όλα:lol:. O Μπάλακ και ο Μπαλάκης κάνουν την εμφάνισης τους . Τα βιογραφικά αναρτημένα στο blog. Yποσχονται πως θα σας πάνε ταμείο

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εκανα και την πρωτη δοκιμη με το bluetooth jabra 250 μπορω να πω του αλλαξα τα φωτα στις δοκιμες αλλα ηταν ΑΨΟΓΟ..:w00t:

Συνεργαζετε αψογα χωρις κανενα προβλημα ;)

 

Γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος.Τι έκανες ακριβώς;;Τι είναι το bluetooth jabra 250;;

It's Christmas time.

Ubuntu has been broken ;)

Be aware of the consequence.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απ΄ολα Crow η διαφορά 0.99 με 1.15 δεν είναι μικρή. Το m600 έχει υπερβολικά υψηλή τιμη. Το G100 είναι pda, αλλά και εγώ τα 466 τα έδωσα κυρίως για να έχω ένα σχετικά φτηνό pda. Φτηνά κινητά για να στέλνω sms, όπως λες και εσύ βρίσκω παντού. Λες πως δεν ακτινοβολεί αν δεν το έχεις στο αυτί σου, ή αν το έχεις στο flight mode... Καλές οι υποθέσεις σου, αλλά στην πράξη δυστυχώς δεν στέκουν. Δεν σου είπα να το πουλήσεις και εσύ. Απλώς ανέφερα το λόγο που το πούλησα εγώ... Να κρατάω ένα κινητό με sar 1.15 για να παίζω 3d golf... το βρήκα ηλίθιο...

 

Πρώτον το M600 δεν είναι μόνο για να στέλνεις μηνύματα!Προς Θεού!Αν νόμιζες πως αγόρασες ένα κινητό μόνο για να στέλνεις sms και ότι δε χρησιμεύει πουθενά αλλού τότε είσαι γελασμένος.Άμα δεν το έχεις στο αυτί σου και γενικά η χρήση που του κάνεις είναι σε λογικά πλαίσια τότε δε διατρέχεις τόσο κίνδυνο.Σε flight mode δεν παίρνει καθόλου σήμα, δεν είναι δηλαδή δέκτης.Πως στο καλό είναι τότε επιβλαβές;;;!!!!Από το μυαλό σου το έβγαλες;;Τέλος το κινητό το πήρες για τις εφαρμογές που θα κυκλοφορήσουν μετά από κάνα δίμηνο το οποίο πιστέυω ότι ήξερες μόλις το αγόραζες.Ακόμα και εγώ που δεν είχα ποτέ μου symbian ή uiq το ήξερα.Στην αρχή θα αρκεστείς με το golf ή τον scummVM emulator.Αλλιώς ας περίμενες μέχρι να βγουν οι εφαρμογές.Εσύ τι περίμενες δηλαδή;Να το αγοράσεις και αμέσως να υπάρχουν σπασμένες εφαρμογές να του βάλεις;;;Έλεος!!Όσο για τη διαφορά του 0.99 από το 1.15 δεν την θεωρώ και πολύ μεγάλη.Δηλαδή θεωρείς το 0.99 λίγο;;;!!!Τότε αγόρασε το Κ750 και βάζε το στο αυτί σου με τις ώρες και θα δούμε μετά από καιρό αν θα πάθεις τίποτα!Και κάποιος που είπε ότι σε ξένα sites έχουν απογοητευτεί με την υψηλή τιμή του SAR εγώ είδα το αντίθετο.Διάβασα από περιέργεια και μόνο όλα threads που αφορούσαν το M600 στο my-symbian.com και στο iphone-forum και κανένας δεν ανέφερε το 1.15!Όλοι είναι πορωμένοι με το κινητάκι!Γι΄αυτό σας παρακαλώ από δω και στο εξής να απαντάμε με links και τεκμηριωμένες απαντήσεις και να μη λέμε ότι θέλουμε!!

It's Christmas time.

Ubuntu has been broken ;)

Be aware of the consequence.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία μπράβο τους που είναι ευχαριστημένοι με το κινητάκι τους. Όπως είσαι και εσύ. Είμαι ευαισθητοποιημένος στο θέμα της υγείας και γιαυτό για μένα το sar είναι βασικό. Ούτε ξέρεις πόσο το έχω ψάξει, ούτε περιμένω να ενημερωθώ απ'τα forums...Τώρα το τι κάνεις εσύ είναι πρόβλημά σου

http://tsakos.blogspot.com/

Διαβάστε τα πάντα με τα μάτια των CARTOON καινούριο μέλος ο Ταινιάς ρωτήστε τον τα πάντα από ταινίες τα ξέρει όλα:lol:. O Μπάλακ και ο Μπαλάκης κάνουν την εμφάνισης τους . Τα βιογραφικά αναρτημένα στο blog. Yποσχονται πως θα σας πάνε ταμείο

Link to comment
Share on other sites

Πληροφορώ τους υποψήφιους αγοραστες του Μ600 να μην πάνε να το πάρουνε...μετά απο 1,5 μήνα λειτουργίας στο δεξί μου αυτί έχει φυτρώσει μιά μικρή μυτούλα:!: :!: τώρα όχι μόνο ακούω τον συνομιλητή μου αλλά μπορώ και τον μυρίζω κιόλας.....(αλήθεια λεω):!:

:alien: :alien: :alien: :nuke: :nuke:

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

Πληροφορώ τους υποψήφιους αγοραστες του Μ600 να μην πάνε να το πάρουνε...μετά απο 1,5 μήνα λειτουργίας στο δεξί μου αυτί έχει φυτρώσει μιά μικρή μυτούλα:!: :!: τώρα όχι μόνο ακούω τον συνομιλητή μου αλλά μπορώ και τον μυρίζω κιόλας.....(αλήθεια λεω):!:

:alien: :alien: :alien: :nuke: :nuke:

 

Φυσικά αστειεύεσαι!:lol:

It's Christmas time.

Ubuntu has been broken ;)

Be aware of the consequence.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά αστειεύεσαι!:lol:

Μα εδώ με το ζόρι προσπαθούνε να με κάνουν να αφήσω την κινητούρα μου...δηλαδή έλεος

 

Έχουμε κρίση και μπορούμε να κρίνουμε...

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

Την κινητούρα σου κράτα την όσο πιο σφιχτά μπορείς. Το ίδιο κάνω εξάλλου και εγώ με το mio A701 που μολις παρέλαβα...:D Τουλάχιστον τώρα πιστεύω τα λεφτά μου πιάσανε τόπο. Άσε που δεν μπορώ να πιστέψω πως τα 2 κινητά μου κοστίσανε το ίδιο. Κρίση έχεις...γνώσεις δεν έχεις...

http://tsakos.blogspot.com/

Διαβάστε τα πάντα με τα μάτια των CARTOON καινούριο μέλος ο Ταινιάς ρωτήστε τον τα πάντα από ταινίες τα ξέρει όλα:lol:. O Μπάλακ και ο Μπαλάκης κάνουν την εμφάνισης τους . Τα βιογραφικά αναρτημένα στο blog. Yποσχονται πως θα σας πάνε ταμείο

Link to comment
Share on other sites

Την κινητούρα σου κράτα την όσο πιο σφιχτά μπορείς. Το ίδιο κάνω εξάλλου και εγώ με το mio A701 που μολις παρέλαβα...:D Τουλάχιστον τώρα πιστεύω τα λεφτά μου πιάσανε τόπο. Άσε που δεν μπορώ να πιστέψω πως τα 2 κινητά μου κοστίσανε το ίδιο. Κρίση έχεις...γνώσεις δεν έχεις...

mono pou mallon esi den exeis gnoseis...afou agorases ena kinito xoris na exeis psaksei prota;)

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson M600i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...