Jump to content

Sony Ericsson M600i


GiannisKr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το μενού του κινητού είναι έυχρηστο;

Μπορεί να χρησιμοποιηθούν ολες οι λειτουργιες χωρις να χρησιμοποιηθει η touchscreen;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σας χαιρετώ όλους

 

Καταρχάς δεν ξέρω καν αν γράφω με το σωστό τρόπο μιας και δεν έχω ξαναγράψει σε forum...συνεπώς συγχωρέστε με αν κάτι δεν κάνω σωστά.

 

παρακολουθώ εδώ και τρεις μήνες τα μηνύματά σας για το m600 τα χαρακτηριστικά και προβλήματά του. και εγώ πέρασα απο τις ίδιες φάσεις με τα ελληνικά και την περιβόητη αναβάθμισή του. θα ήθελα να σταθώ με το πρόβλημα της μείωσης του ήχου στο ξυπνητήρι που όσο και αν φαίνεται αστείο είναι από τα πιο βασικά χαρακτηριστικά ενός κινητού. δεν φτάνει που εν έτει 2007 πρέπει να έχουμε ανοικτό το κινητό για να χτυπήσει (συγχαρητήρια στον εγκέφαλο που το αποφάσισε!), τώρα δεν χτυπάει και δυνατά. μήπως έχετε λοιπόν καμία λύση;

 

σε ένα άλλο ζήτημα που θα ήθελα να αναφερθώ είναι το ηλίθιο, βλαμμένο και μη πω τίποτα άλλο λoγισμικό αναβάθμισης της sony. ρε παιδία είναι τόσο ηλίθιο που ξεκινάει αναβάθμιση χωρίς να σε ενημερώνει ότι δε χρειάζεται, αφού έχεις τη τελευταία έκδοση. μόλις αυτή τη στιγμή με το μυαλό του αναβαθμίστηκε (my ***), αναγκάζοντάς με τζάμπα και βερεσέ να κάνω back up...

 

τέλος θα ήθελα να ρωτήσω μήπως κάποιος φίλος βρήκε τίποτα αξιόλογο free πρόγραμμα για το m600...αξιόλογο όμως γιατί από σαβούρες πήξαμε!

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα παράπονα αλλά εφόσον υπάρχουν καλό είναι να κινητοποιούμαστε έτσι ώστε να διορθωθούν...ένα τηλέφωνο στη SE τουλάχιστον ως προς το θέμα του ξυπνητηριού δε νομίζω να κάνει κακό!
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

 

σε ένα άλλο ζήτημα που θα ήθελα να αναφερθώ είναι το ηλίθιο, βλαμμένο και μη πω τίποτα άλλο λoγισμικό αναβάθμισης της sony. ρε παιδία είναι τόσο ηλίθιο που ξεκινάει αναβάθμιση χωρίς να σε ενημερώνει ότι δε χρειάζεται, αφού έχεις τη τελευταία έκδοση. μόλις αυτή τη στιγμή με το μυαλό του αναβαθμίστηκε (my ***), αναγκάζοντάς με τζάμπα και βερεσέ να κάνω back up...

 

τέλος θα ήθελα να ρωτήσω μήπως κάποιος φίλος βρήκε τίποτα αξιόλογο free πρόγραμμα για το m600...αξιόλογο όμως γιατί από σαβούρες πήξαμε!

Αν θυμάμαι καλά σου λέει αν έχεις την τελευταία αναβάθμιση ότι δεν χρειάζεσαι!!

 

για προγράμματα:

http://www.ipmart-forum.com/

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια

θελω να ρωτησω

εχει καποιο

προγραμμα για call block?..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

ποιο ειναι

το τελευταιο firmware?

τι θεματα υπαπχιυν ακομα;;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

New M600 firmware Organiser R6A16 10/04/2007

αυτο ειναι το τελευταιο;;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

New M600 firmware Organiser R6A16 10/04/2007

αυτο ειναι το τελευταιο;;

Ναι,αυτό είναι.

για θέμα εγώ έχω το Horizon εδώ κ μερικές βδομάδες (είναι το επίσημο του P1i)

 

 

 

τα διαγράμματα στο excel γιατί δεν μου φαίνονται;;;:worry:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Το μενού του κινητού είναι έυχρηστο;

Μπορεί να χρησιμοποιηθούν ολες οι λειτουργιες χωρις να χρησιμοποιηθει η touchscreen;

 

κανείς;;;;

Link to comment
Share on other sites

τι από τα παρακάτω μπορεί να γίνει χωρίς touchscreen:

- διαχείρηση SMS

- διαχείρηση κλησεων

- αναπαραγωγη πολυμέσων

 

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση

Από το built in browser του κινητού προσπαθώ να μπω σε ελληνικές ιστιοσελίδες (http://www.in.gr) αλλά μου βγάζει ακαταλαβίστικα.

Επίσης οπότεδήποτε προσπαθώ να μπω στο myphone και σε άλλα forum μου βγάζει XML parsing error.

 

Καμία ίδεα;;;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

τι από τα παρακάτω μπορεί να γίνει χωρίς touchscreen:

- διαχείρηση SMS

- διαχείρηση κλησεων

- αναπαραγωγη πολυμέσων

 

ευχαριστώ.

ναι σε όλα

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος το ακριβές mapping κατά το synchronization στις επαφές μεταξύ κινητού και outlook;

π.χ.το πεδίο mobile phone του outlook γίνεται mapping στο πεδίο mobile phone work και δε μπορώ να το αλλάξω.

 

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

ξερετε που μπορω να βρω το M600i να το δοκιμάσω από κοντά;

όπου έχω πάει (γερμανος,vodafone,cosmote,tim) μου είπαν μόνο κατόπιν παραγελλίας.

Link to comment
Share on other sites

ξερετε που μπορω να βρω το M600i να το δοκιμάσω από κοντά;

όπου έχω πάει (γερμανος,vodafone,cosmote,tim) μου είπαν μόνο κατόπιν παραγελλίας.

Σαν p990 είναι :)
Link to comment
Share on other sites

ξερετε που μπορω να βρω το M600i να το δοκιμάσω από κοντά;

όπου έχω πάει (γερμανος,vodafone,cosmote,tim) μου είπαν μόνο κατόπιν παραγελλίας.

 

Πριν το πάρω, όταν το έψαχνα, σε κανένα μαγαζί δεν το είχαν στην Καβάλα για να μου το δείξουν live. Πέρασαν βέβαια και μήνες από τότε αλλά δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Σας χαιρετώ όλους

σε ένα άλλο ζήτημα που θα ήθελα να αναφερθώ είναι το ηλίθιο, βλαμμένο και μη πω τίποτα άλλο λoγισμικό αναβάθμισης της sony. ρε παιδία είναι τόσο ηλίθιο που ξεκινάει αναβάθμιση χωρίς να σε ενημερώνει ότι δε χρειάζεται, αφού έχεις τη τελευταία έκδοση. μόλις αυτή τη στιγμή με το μυαλό του αναβαθμίστηκε (my ***), αναγκάζοντάς με τζάμπα και βερεσέ να κάνω back up...

 

τέλος θα ήθελα να ρωτήσω μήπως κάποιος φίλος βρήκε τίποτα αξιόλογο free πρόγραμμα για το m600...αξιόλογο όμως γιατί από σαβούρες πήξαμε!

 

Καλά δεν κοίταξες τι έκδοση έχει το κινητό σου πρίν κάνεις αναβάθμιση;

 

Αξιόλογα free πρόγραμματα που κάνουν τι;

 

παιδια

θελω να ρωτησω

εχει καποιο

προγραμμα για call block?..

Έχει ενσωματωμένο το UIQ

 

Ρε παιδιά έχω ένα M600i με vodafone menu. Πως απενεργοποιώ το 3G;

 

Γνωρίζει κανείς;

Όχι

 

 

Φτιαχνουν αλλοι Μ2 μνημες? Δεν ξερω... :(

Ναι κυρίως η sandisk

 

Παιδιά help, πουλάνε πουθενά ελλάδα screen protector για το m600; Μόνο στο play247 έχω βρει ως τώρα και μέχρι να πάρω το χρησιμοποιώ με τη ζελατίνα του τώρα αλλά ανησυχώ μήπως αυτό χαλάει την οθόνη!

 

Ευχαριστώ!

 

Εγώ αγοράζω από το brando.shop.com.hk :) με 17Ε αγοράζεις 2

 

Μπορουμε να εχουμε με καποιο τροπο wi-fi στο κινητο μας??

π.χ. να συνδεεται με bluetooth με την συσκευη wi-fi και να εχουμε wi-fi στο κινητο μας.

Γινεται?ή πολυ φαντασια εχω?:p

Αν θέλεις wifi πάρε p990

 

 

 

---------

Τώρα δικές μου απορίες:

Σκέφτομαι να περάσω το τελευταίο firmware.

- Διορθώνονται τα ελληνικά στα SMS?

- backup μπορώ να κάνω ώστε να μην χρειαστεί να ξαναπεράσω όλα τα αρχεία μου;

Link to comment
Share on other sites

Τώρα δικές μου απορίες:

Σκέφτομαι να περάσω το τελευταίο firmware.

- Διορθώνονται τα ελληνικά στα SMS?

- backup μπορώ να κάνω ώστε να μην χρειαστεί να ξαναπεράσω όλα τα αρχεία μου;

 

Ναι, και στα δύο ερωτήματα.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

 

Εγώ αγοράζω από το brando.shop.com.hk :) με 17Ε αγοράζεις 2

 

Τελικά βρήκα στο fnac κάτι TnB 3 ζελατίνες με ένα βρεγμένο ειδικό πανάκι που καθαρίζει καλά (έχει και ένα στεγνό αλλά είναι για πέταμα μην το δοκιμάσετε) στα 5 ευρώ.

 

Μια αξιοπρεπή και μαζεμένη δερμάτινη θήκη πάντως δε βρήκα ακόμα (της SE είναι τεράστια).

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Το έχω περίπου 1 μήνα και γενικά είμαι ευχαριστημένος. Ήθελα να ρωτήσω μερικά πράγματα :

-Το εικονικό πληκτρολόγιο (οθόνη) έχει πολύ μικρά γράμματα και κακοσχεδιασμένα. Μπορώ να εγκαταστήσω κάποιο άλλο (όπως πχ της resco για τα WM5 ?).

-Πως μπορούμε να επιλέξουμε μια επαφή με ένα χέρι (από τα πλήκτρα). Πατώντας βγαίνουν ακαταλαβίστικα σύβολα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!

 

Γραφω για να ρωτησω αν υπαρχουν drivers και PC Suite για Macintosh. Καθώς συνδέω το κινητό με την επιλογη File Transfer, το MacBook Pro μου δεν το αναγνωρίζει ουτε καν σαν φορητό δίσκο αποθήκευσης. Τί μπορώ να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson M600i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...