Jump to content

Sony Ericsson M600i


GiannisKr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

paidia pisteuetai oti axizei i agora tou m600 tora ?

 

Πάντα άξιζε κ θα αξίζει...Εκτός και αν διαθέτεις χρήμα κ υπομονή για το m610 που αναμένεται....

 

 

 

Η μπαταρία μου κρατάει 1 μερα μετά τη 2η φόρτιση κ με κύρια χρήση αυτή της μεταφοράς αρχείων κ εγκατάστασης εφαρμογων...Ελπίζω να στρώσει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μήπως έχεις το 3g ενεργοποιημένο ενώ δεν το χρει'αζεσαι?

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη αν το εχει ξαναρωτησει καποιος, αλλα ξερει κανεις πως γινεται να βγαζει τα ελληνικα στα sms με το πρωτο πατημα του πληκτρου; Να μην ειναι δηλαδη default τα αγγλικα; Εχω κανει ρυθμιση σαν πρωτη γλωσσα τα ελληνικα, αλλα παλι αγγλικα γραφει!

Mια ανάμνηση παλιά τα άσπρα μου πανιά φουσκώνει

http://images6.theimagehosting.com/6790.7db.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έχει διορθωθεί το πρόβλημα με τα ελληνικά στα sms απ'ότι κατάλαβα και μετά απο την αναβάθμιση που του έκανα.

Μπορώ να πω οτι τα έκανε χειρότερα :mad: αφού και το εικονικό πληκτρολόγιο τώρα μετράει σαν το κανονικό!

Ξέρει κανείς κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

μήπως έχεις το 3g ενεργοποιημένο ενώ δεν το χρει'αζεσαι?

 

Μήπως?? για να δουμε τωρα...

 

 

Μπορούμε να δούμε ξεχωριστά τη διάρκεια κάθε κλήσης που έχουμε κάνει ή δεχθεί?

 

 

Ναι..Πας στις κλήσεις κ μετα Λεπτομέρειες καταχώρησης...

 

 

 

Παιδια συγνωμη αν το εχει ξαναρωτησει καποιος, αλλα ξερει κανεις πως γινεται να βγαζει τα ελληνικα στα sms με το πρωτο πατημα του πληκτρου; Να μην ειναι δηλαδη default τα αγγλικα; Εχω κανει ρυθμιση σαν πρωτη γλωσσα τα ελληνικα, αλλα παλι αγγλικα γραφει!

 

δεν γίνεται αυτό...τουλάχιστον όχι ακόμα..

 

 

 

 

Επειδή δεν είχα ποτέ ericsson η ένδειξη σύνδεσης gprs παραμένει μόνιμα ανοιχτή??(δεν είμαι σε wap ή κάποια άλλη υπηρεσία)

Εννοω δλδ δεν χρεώνει ε?

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι..Πας στις κλήσεις κ μετα Λεπτομέρειες καταχώρησης...

 

 

 

Δεν το βρισκω. Πάω calls -> incoming

κάτω έχω τις επιλογές:

 

call-contact-more

 

στο more έχει τις επιλογές:

 

follow up call - add call note - message - edit -extended mode - total call info

Link to comment
Share on other sites

exw ena problima...otan paw na kanw egkatastasi kati,mou bgazei:auti i ekdosi egkatastasis den ypostirizetai pleon...kamia idea kaneis???

μάλλον προσπαθείς να κάνεις εγκατάσταση εφαρμογές για UIQ 2 ή για S60

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

μάλλον προσπαθείς να κάνεις εγκατάσταση εφαρμογές για UIQ 2 ή για S60

 

 

upotithetai pws einai efarmoges sumbates me to M600,katebasmenes apo diafora sites...:(

 

 

edit:exeis dikaio telika...den dieukrinize ekdosi uiq.mallon auto einai.thanks!

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε το extended mode και θα το βρεις...

 

 

Ευχαριστώ πολύ. Το είχα κοιτάξει 100 φορές και δεν είχα δει ότι το μεσαίο καρτελάκι όταν πήγαινες στο extended mode έγραφε view αντί για contact που γράφει στο compact mode.

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα....

 

Το πρόβλημα παραμένει...Κάνω μετρια εως ελάχιστη χρήση του κινητου..Ούτε μια βδομάδα δεν το έχω...Αλλα έστω κ ένα μήνυμα να πάω να γράψω το ποσοστό στην μπαταρία πέφτει...2 μερες κρατάει με το ζόρι...Τί μπορώ να δοκιμάσω??Το gprs 'τρώει' μπαταρία??(το 3G το απενεργοποίησα..)

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Τις 5 συντομεύσεις που έχει στο κάτω μέρος της οθόνης αναμονής μπορούμε να τις αλλάξουμε και να βάλουμε όποιες βολέυουν εμάς? Εχω ψάξει το μενού αλλά δεν έχω βρεί κάτι σχετικά με αυτό...

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Τις 5 συντομεύσεις που έχει στο κάτω μέρος της οθόνης αναμονής μπορούμε να τις αλλάξουμε και να βάλουμε όποιες βολέυουν εμάς? Εχω ψάξει το μενού αλλά δεν έχω βρεί κάτι σχετικά με αυτό...

 

Τις αλλάζεις από την οθόνη αναμονής πατώντας περισσότερα κ μετά αντικατάσταση...

 

 

να σαι καλα....

 

Το πρόβλημα παραμένει...Κάνω μετρια εως ελάχιστη χρήση του κινητου..Ούτε μια βδομάδα δεν το έχω...Αλλα έστω κ ένα μήνυμα να πάω να γράψω το ποσοστό στην μπαταρία πέφτει...2 μερες κρατάει με το ζόρι...Τί μπορώ να δοκιμάσω??Το gprs 'τρώει' μπαταρία??(το 3G το απενεργοποίησα..)

 

Μια βοήθεια χριστιανοί...!!!(ή όποιας άλλης θρησκείας δεν με πειράζει..)

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα....

 

Το πρόβλημα παραμένει...Κάνω μετρια εως ελάχιστη χρήση του κινητου..Ούτε μια βδομάδα δεν το έχω...Αλλα έστω κ ένα μήνυμα να πάω να γράψω το ποσοστό στην μπαταρία πέφτει...2 μερες κρατάει με το ζόρι...Τί μπορώ να δοκιμάσω??Το gprs 'τρώει' μπαταρία??(το 3G το απενεργοποίησα..)

Εγώ το έχω συνέχεια ανοιχτό το GPRS Και αντέχει 2-3 μέρες :)

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα....

 

Το πρόβλημα παραμένει...Κάνω μετρια εως ελάχιστη χρήση του κινητου..Ούτε μια βδομάδα δεν το έχω...Αλλα έστω κ ένα μήνυμα να πάω να γράψω το ποσοστό στην μπαταρία πέφτει...2 μερες κρατάει με το ζόρι...Τί μπορώ να δοκιμάσω??Το gprs 'τρώει' μπαταρία??(το 3G το απενεργοποίησα..)

 

πώς απενεργοποιείται τελείως το 3G? Από ότι έχω καταλάβει μία εμφανίζεται το εικονίδιο του 3G και μία όχι, ανάλογα με την περιοχή που βρίσκομαι, αν δεν κάνω λάθος.

http://www.myphone.gr/gallery/uploads/31475/hypocrisy.jpg
Link to comment
Share on other sites

θα πας στον πινακα ελέγχου->συνδέσεις->κινητά δίκτυα και μετά από την επιλογή περισσότερα->GSM/3G κ θα πατήσεις μόνο GSM για απενεργοποίηση του 3G...
Link to comment
Share on other sites

θα πας στον πινακα ελέγχου->συνδέσεις->κινητά δίκτυα και μετά από την επιλογή περισσότερα->GSM/3G κ θα πατήσεις μόνο GSM για απενεργοποίηση του 3G...

 

Ευχαριστώ πολύ!;)

 

Για το πρόβλημα ότι το κινητό ανοίγει μόνο όταν συνδέσω το φορτιστή λες να διορθωθεί αν κάνω αναβάθμιση?Στο site της Sony Ericsson το αναφέρει σαν αντιμετώπιση του προβλήματος όταν δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί το κινητό, να συνδέσω τον φορτιστή, όπως και κάνω!! Μήπως θα πρέπει να κουβαλάω μαζί μου και τον φορτιστή και μια μπαλαντέζα για την περίπτωση που σβήσει?:confused:

 

Ποια είναι η τελευταία έκδοση firmware που πρέπει να βάλω?Έχω την R9A002.

http://www.myphone.gr/gallery/uploads/31475/hypocrisy.jpg
Link to comment
Share on other sites

κάνε ότι λέει στην αντιμετώπιση προβλημάτων εδώ Δεν ενεργοποιείται το τηλέφωνο...αν κ μετα από όλα τα βήματα έχεις πρόβλημα(που δεν νομίζω) κάνε μια αναβάθμιση...Η τελευταία είναι η R9EC002...Τουλάχιστον εγώ που έκανα update προχτές αυτή έχω..
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι γινεται? Εγω βαζω το κινητο για αναβαθμιση και μου βγαζει μηνυμα οτι δεν χρειαζεται.....και εχω την R9EC001

 

Γνωριζει κανεις τι συμβαινει??

 

Εγω εχω

 

R9EC001

R3A01

R5B02

R5B02

reveur-voyageur.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι γινεται? Εγω βαζω το κινητο για αναβαθμιση και μου βγαζει μηνυμα οτι δεν χρειαζεται.....και εχω την R9EC001

 

Γνωριζει κανεις τι συμβαινει??

Μπορει καποιος να μας πει πια ειναι τελικα η τελευταια εκδοση του τηλ.

Εγω για παραδειγμα εχω την:

Τηλ. R9EA001

Bluet. R3A01

Org. R5A12

CDA. R5A09

 

Ειναι αυτη η τελευταια ή παμε για αναβαθμιση;

 

Ευχαριστω.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson M600i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...