Jump to content

Sony Ericsson M600i


GiannisKr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι κάτοχος ενός Μ600 και όλα είναι άψογα εκτός απο ένα σημείο.

Όταν λαμβάνω μήνυμα και το κινητό είναι κλειστό ή σε flight mode λέει την ώρα που ήρθε το μήνυμα στη συσκευή και όχι την ώρα που το έστειλε ο αποστολέας. Έχω ψάξει παντού και στο μενού της συσκευής και στο Θέμα...

Πολύ φοβάμαι ότι η απάντηση είναι πολύ απλή :O και εγώ έχω στραβομάρα...:!:

Όποιος μπορεί ας βοηθήσει...Ευχαριστώ:)

δεν υπάρχει απάντηση.

έτσι είναι :(

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν υπάρχει απάντηση.

έτσι είναι :(

Θα πάτε στο Μήνυμα-Πρόσθετα-Στοιχεία

Link to comment
Share on other sites

Θα πάτε στο Μήνυμα-Πρόσθετα-Στοιχεία

κάνε ένα explain

δεν βρήσκω την διαδρομή που λες

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει απάντηση.

έτσι είναι :(

Δεν το περίμενα οτι δεν υπαρχει λύση, αλλά τι να κάνουμε ;;

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω κατι ...

αρχικα το κινιτο μπορει να παρει gps?

με το αντιβιρους τι παιζει?

γενικα κολαει τολειτουργικο η τα προγραμματα???

θενκσ

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερωτησούλα???Κανένα νέο για καινούργιοα αναβαθμιση που να έρχεται έχουμε.Αν δεν κάνω λάθος είχαν πεί για Αύγουστο.Το πρόβλημα με το ξυπνητήρι είναι ότι έχει την αυξανόμενη ένταση αναγκαστικά????

Δηλαδή αν φτιάξω έναν σπαστικό ήχο 1sec θα δουλεύει????

F O R U M G R

Μια νέα κοινωνία της πληροφορίας γεννιέται

w w w . f o r u m g r . g r (under construction)

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω κατι ...

αρχικα το κινιτο μπορει να παρει gps?

με το αντιβιρους τι παιζει?

γενικα κολαει τολειτουργικο η τα προγραμματα???

θενκσ

 

Ναι μπορεί να πάρει GPS.

Υπάρχουν antivirius αλλά είναι άχρηστα.

Δεν θα το ελλάγα ότι κολλάει το λειτουργικό ίσως ότι καλό είναι κάθε δεύτερη μέρα να το κάνεις reboot

 

Να κάνω μια ερωτησούλα???Κανένα νέο για καινούργιοα αναβαθμιση που να έρχεται έχουμε.Αν δεν κάνω λάθος είχαν πεί για Αύγουστο.Το πρόβλημα με το ξυπνητήρι είναι ότι έχει την αυξανόμενη ένταση αναγκαστικά????

Δηλαδή αν φτιάξω έναν σπαστικό ήχο 1sec θα δουλεύει????

 

Δεν θα ξανά βγει νέα έκδοση για το m600i

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση και γω

ψηνομαι να το παρω μιας και δεν με ενδιαφερει η καμερα αλλα και τι κινητο να παρεις με 200ε και να εχει και καμερα ...

αυτα που θελω να ρωτησω ειναι

1) εχει καλη αναπαραγωγη μουσικης

2) οι φωτογραφιες που εχω περασμενες μεσα θα τις εμφανιζει γρηγορα και ευελικτα πχ αν κανει ζοομ

3)για την ποιοτητα η οθονη ειναι ανθεκτικη ? γενικα το κινητο φενεται αρκετα στιβαρο

4)σε σχεση με ενα νοκια s60 σε λειτουργιες το κινητο πως το συγκρινετε ? δλδ φακελους, ταξινομησεις, προβολη, συντομευσεις, καταγραφη κλησεων, αποστολη μηνυματων

5)χωραει στην τσεπη ?

6)διαβασα αρκετες σελιδες δεν μπορεσα ολες παρολα αυτα θελω μια μικρη επιβεβαιωση

 

κριμα που δεν εχει wifi θα ηταν τελειο

 

φιλικα παναγιωτης

Link to comment
Share on other sites

1) εχει καλη αναπαραγωγη μουσικης

2) οι φωτογραφιες που εχω περασμενες μεσα θα τις εμφανιζει γρηγορα και ευελικτα πχ αν κανει ζοομ

3)για την ποιοτητα η οθονη ειναι ανθεκτικη ? γενικα το κινητο φενεται αρκετα στιβαρο

4)σε σχεση με ενα νοκια s60 σε λειτουργιες το κινητο πως το συγκρινετε ? δλδ φακελους, ταξινομησεις, προβολη, συντομευσεις, καταγραφη κλησεων, αποστολη μηνυματων

5)χωραει στην τσεπη ?

6)διαβασα αρκετες σελιδες δεν μπορεσα ολες παρολα αυτα θελω μια μικρη επιβεβαιωση

1. Με ακουστικά πολύ καλή αλλά αν θες mp3 player διάλεξε κάτι άλλο επειδή προσωπικά θεωρώ δύσχρηστο το software.

2. Αρκετά καλά εως πολύ καλά.

3. Ανθεκτική σε τι; Αν δεν πρόκειτε να το πετάξεις από τον Όλυμπο μην σε απασχολεί η ανθεκτικότητα της οθόνης. Όσο για το πόσο στιβαρό είναι το κινητό μην περιμένεις και πολλά εντάξει δεν είναι σαν κάτι sony ericsson των 100€.

4. Είναι χειρότερο όχι τόσο όσο σε όσα περιγράφεις αλλά τόσο όσο σε ποικιλία software.

5. Ναι. Περίπου σαν ένα ipod mini είναι (όχι nano αλλά mini)

Link to comment
Share on other sites

ανθεκτικο κυριως στην νορμαλ χρηση δηλαδη αν τα παιζει το touch screen αν γρατσουνιεται ευκολα (απο την ακιδα του) αυτο που με ενδιαφερει κυριως ειναι να ειναι ευχρηστο σαν ενα νοκια και γι αυτο εβαλα τις βασικες λειτουργιες μονο
Link to comment
Share on other sites

ανθεκτικο κυριως στην νορμαλ χρηση δηλαδη αν τα παιζει το touch screen αν γρατσουνιεται ευκολα (απο την ακιδα του) αυτο που με ενδιαφερει κυριως ειναι να ειναι ευχρηστο σαν ενα νοκια και γι αυτο εβαλα τις βασικες λειτουργιες μονο

όχι,η ποιότητα τόσο της συσκευής,όσο κ της οθόνης είναι κορυφαία κατά τη γνώμη μου

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Κορυφαία; Τότε τι έχεις να πεις για το E90; Ε50; Palm Treo κτλ κτλ.

 

Ότι η ποιότητα του δεν δημιουργεί κάποιο πρόβλημα δεν σημαίνει ότι είναι και κορυφαία.

Link to comment
Share on other sites

Δε μου φαίνεται κορυφαία η ποιότητα, ακριβώς ότι λέει ο Hyde, επαρκής για να μη δημιουργεί προβλήματα. Η βαφή στο πλάι είναι λίγο τσίπικη, αν και γενικά η αίσθηση που αφήνει το κινητό είναι "συμπαγής" χωρίς όμως να είναι κάτι το κορυφαίο και εξαιρετικά προσεγμένο. Value for money ποιότητα θα έλεγα.
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

ο media player του ειναι διαφορετικος απο των p990/w950/p1i ... ? γενικα το λειτουργικο του διαφερει πολυ απο αυτα τα κινητα ?
Link to comment
Share on other sites

Δε μου φαίνεται κορυφαία η ποιότητα, ακριβώς ότι λέει ο Hyde, επαρκής για να μη δημιουργεί προβλήματα. Η βαφή στο πλάι είναι λίγο τσίπικη, αν και γενικά η αίσθηση που αφήνει το κινητό είναι "συμπαγής" χωρίς όμως να είναι κάτι το κορυφαίο και εξαιρετικά προσεγμένο. Value for money ποιότητα θα έλεγα.

ένα χρόνο που το έχω δεν έχει παρουσιαστεί η παραμικρή γρατζουνιά! Αντιθέτως,το p900 οι γρατσουνιές αυξάνονταν με γεωμετρική πρόοδο. Μεγάλη βελτίωση βέβαια έχει γίνει με την "αντιχαρακτική" οθόνη που βάζει στα uiq μοντέλα της η SE απο το p910 και μετά

 

ο media player του ειναι διαφορετικος απο των p990/w950/p1i ... ? γενικα το λειτουργικο του διαφερει πολυ απο αυτα τα κινητα ?

όχι, είναι σχεδόν ολόιδιο

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

ο media player του ειναι διαφορετικος απο των p990/w950/p1i ... ? γενικα το λειτουργικο του διαφερει πολυ απο αυτα τα κινητα ?

Το w950 έχει καλύτερο player, πιο ευχάριστο. Για το p1i αν και δεν τον έχω δοκιμάσει λογικά θα είναι ίδιος με p990 και m600. Ίσως με μερικές λειτουργίες παραπάνω

ένα χρόνο που το έχω δεν έχει παρουσιαστεί η παραμικρή γρατζουνιά! Αντιθέτως,το p900 οι γρατσουνιές αυξάνονταν με γεωμετρική πρόοδο. Μεγάλη βελτίωση βέβαια έχει γίνει με την "αντιχαρακτική" οθόνη που βάζει στα uiq μοντέλα της η SE απο το p910 και μετά

Όντως p900 και p800 είχαν απαράδεκτη ποιότητα :(
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα αγόρασα ένα M600i και διaβάζοντας από την αρχή το forum κατάλαβα ότι ενώ παλιότερα ήταν δύσκολο να γράψει κάποιος ελληνικά με το QWERTY, τον απρίλιο βγήκε αναβάθμιση που διόρθωνε το πρόβλημα. Εγώ πάντως πριν λίγες μέρες, έβαλα το κινητό για αναβάθμιση και μου βγάζει μήνυμα ότι δεν χρειάζεται. Εγώ καλώς ή κακώς έκανα αναβάθμιση.

Αυτή την στιγμή στις πληροφορίες λογισμικού μου βγάζει:

 

Έκδοση λογισμικού PDA:

CXC162071 R3B01

 

Έκδοση λογισμικού τηλεφώνου:

CXC 162037 R4A002

 

Έκδοση λογισμικού Bluetooth:

CXC 162058 R3A01

 

Έκδοση CDA:

CDA 162016/9 R2A08

CDA 162016/9 R2A08

 

Στις ρυθμίσεις τηλεφώνου έχω ορίσει ως γλώσσα τα ελληνικά.

 

Στις επιλογές κειμένου έχω ενεργή την έξυπνη εισαγωγή κειμένου και έχω ορίσει και τις δυο γλώσσες στα ελληνικά.

 

Και πάλι όμως πρέπει να πατήσω 500 φορές το πλήκτρο για να βγάλει ελληνικά.

ΕΛΕΟΣ!!!! ΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Ειμαι νεος στο myphone χρηστης αν και το παρακολουθω αρκετο καιρο.

 

στο θεμα τωρα: ειμαι κατοχος ΝΟΚΙΑ 6600 4 χρονια κοντα τωρα. ειμαι ετοιμος να αλλαξω κινητο. εχω επιδοτηση απο vodafone 95 ευρω.

 

ειμαι αναμεσα σε SE W810, SE M600, NOKIA N70, NOKIA N72.

 

Μου εχει κανει μεγαλη εντυπωση το Μ600 γιατι εχει ΚΥΡΙΩΣ αυτα που θελω: 1)μικρο 2)οθονη αφης 3) παιζει μουσικη 4)ανοιγει και επεξεργαζεται αρχεια office και υποτιθεται 5) κραταει αρκετα η μπαταρια του.

 

θα ηθελα τα φωτα σας επι του θεματος ωστε να καταληξω σε ενα κινητο κ ποσο μαλλον στο Μ600.

 

Εκει που κολλαω ειναι στο τι προβληματα μπορει να αντιμετωπισω οπως 1)οχι αλλη αναβαθμιση 2)χαμηλος ηχος στο ακουστικο του 3)το ξυπνητηρι μαλλον αν δουλευει σωστα 4)επισης δεν ξερω τι software περιλαμβανει στο "κουτι" του 5) αν μπορω - και πως - να το αναβαθμισω τουλαχιστον στην τελευταια εκδοση firmware που εχει βγει για αυτο 6) αυτα ...

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ πολυ εκ των προταιρων για τη βοηθεια σας!

 

Υ.Γ.: ειμαι ετοιμος να το παραγγειλω εδω κ μια βδομαδα αλλα ειπα να ρωτησω για ολα αυτα τα θεματα...!

Link to comment
Share on other sites

επισης ξεχασα να ρωτησω: αν μου στειλουν το κινητο με λογισμικο της Vodafone live θα μπορω να το αλλαξω σε SonyEricsson λογισμικο/μενου κτλ κτλ???

 

ρωταω γιατι 1) δε μαρεσει το μενου της vodafone live και 2) θελω να βαζω την καρτα της Cosmote στο κινητο και δεν ξερω αν θα την δεχεται...!

 

ευχαριστω και παλι.

 

Υ.Γ.: αν καποιος εχει το κινητο αυτο...ή και ξερει να μου πει καποια πραγματα ας μου στειλει pm ή ας με κανει add στο MSN Messenger του να συζητησουμε...

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να πάρεις το N70 ή το N72 το M600 δεν είναι ένα επαγγελματικό κινητό όποτε θα δεις λίγες multimedia συσκεύες. Επίσης έχει πολλές ασθένιες.
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να σας εισάγω στην ατέρμονη συζήτηση για το εαν το iphone είναι ή δεν είναι το κινητό της χιλιετίας, θα ήθελα να ρίξετε μια σύντομη ματιά στο παρακάτω video http://www.youtube.com/watch?v=k0MqPMMBUqQ από το youtube...

 

Και επειδή βλέπω ότι είστε παιδιά με εξαιρετικές γνώσεις, θα ήθελα να μου πείτε γιατί δε βγαίνουν παρόμοια skins για το m600 (όχι αναγκαστικά κλώνοι του iphone)

 

Όπως και να έχει το πράγμα, το video αν μη τι άλλο, είναι εντυπωσιακό και αν είναι αληθινό, αποτελεί μιας πρώτης τάξεως ευκαιρία να ξαναζωντανέψει το κατά τ' άλλά νεκρό m600 μας.

Link to comment
Share on other sites

Όντως ωραίο το video αλλά φοβάμαι μήπως κάτι τέτοιο κάνει πολύ αργό το κινητό άσε που αυτό θα είναι ακριβό.

 

Ακόμη και αυτό (http://www.iphonethemeform600i.co.uk/indexm600.htm) κάνει περίπου 6€

Link to comment
Share on other sites

εν τελει δηλαδη μου προτεινετε να μην πάρω το Μ600 αν καταλαβα καλα...

 

οσο για Ν70 ή Ν72 ποιο αναμεσα στα 2 να προτιμησω λετε?

 

επισης μπορω να βρω τροπο να ανοιγω/επεξεργαζομαι εγγραφα του word, excel και PDF αρχεια με τα κινητα αυτα Ν70 ή Ν72 ???

 

ευχαριστω και παλι.

Link to comment
Share on other sites

το Μ600 το εχεις εσυ προσωπικα δουλεψει??? το κατεχεις??

ηθελα να μου πεις ετσι περιληπτικα προβληματα που βγαζει τωρα...με το τελευταιο του φιρμγουερ αν ξερεις..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson M600i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...