Jump to content

Sony Ericsson M600i


GiannisKr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

"Πενιά" στην αρχική οθόνη πάνω πάνω αριστερά (στο μαύρο βελάκι), επιλογή Connections--USB--τικάρεις το File Transfer. Ελπίζω να δουλέψει!
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια!

 

Γραφω για να ρωτησω αν υπαρχουν drivers και PC Suite για Macintosh. Καθώς συνδέω το κινητό με την επιλογη File Transfer, το MacBook Pro μου δεν το αναγνωρίζει ουτε καν σαν φορητό δίσκο αποθήκευσης. Τί μπορώ να κάνω;

 

http://newformula.org/make-your-mac-and-sony-ericsson-m600i-or-p990i-friendly/

 

Εκτός από αυτά που γράφει η σελίδα υπάρχουν και κάποια applications που διαβάζουν τον τηλεφωνικό κατάλογο και τα sms όπως το megacell και το onsync τα οποία θα τα βρείς για να τα δοκιμάσεις στο versiontracker φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να αποθηκευεις τα αρχεια που ερχονται μεσω btooth απο τον φακελο μυνηματων χωρις να χρειαζεται να τα ανοιξεις πρωτα ?

Θελω να σωσω τις επαφες που εχω στειλει με btooth απο το w800

Γιατι αμα παω να το ανοιξω με ρωταει να τις αποθηκευσει στον καταλογο.

http://www.lordoftherings.net/media/aim_icons/lotr_aim_aragorn.gif
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση

Από το built in browser του κινητού προσπαθώ να μπω σε ελληνικές ιστιοσελίδες (http://www.in.gr) αλλά μου βγάζει ακαταλαβίστικα.

Επίσης οπότεδήποτε προσπαθώ να μπω στο myphone και σε άλλα forum μου βγάζει XML parsing error.

 

Καμία ίδεα;;;

 

Ευχαριστώ

και μένα τα ίδια έκανε στην αρχή. μετά από επικοινωνία με την άψογη και άμεση υποστήριξη των ατόμων του site της sonyericcson, το έκανα αναβάθμιση και τις έβλεπε κανονικά...(άσχετο) μόνο το psp δε διορθώνουν να βλέπει και αυτό ελληνικά στο σεφράρισμα

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόγραμμα για windows που να διαβάζει τα sms και τα contacts? Με το pc suite μόνο συγχονριμό και backup μπορώ να κάνω ενώ θα ήθελα κάτι σαν τον oxygen...?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Με το M600i , δεν μπορώ να συνδεθώ στο internet.

Έκανα τις ρυθμίσεις μέσω SE (cosmote gprs) , η μπάρα σταματάει στα μισά και τέλος.

 

Επικοινώνησα με την cosmote και μου έστειλαν αναλυτικές οδηγίες με email , τις ακολούθησα και πάλι τίποτα.

Σε κάποια φάση ορίζοντας αρχική σελίδα την cosmote μου ζητάει όνομα και κωδικό.

 

Μήπως θα μπορούσε να βοηθήσει κάποιος;

Υπάρχει πρόγραμμα για να στέλνω email ή για να διαβάζω email από λογαριασμό που ήδη έχω (otenet);

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Είμαι έτοιμος να αγοράσω το M600i αλλά θα ήθελα πριν, μία επιβεβαίωση σχετικά με την υποστήριξη των ελληνικών.

 

1. Στο εικονικό πληκτρολόγιο τα ελληνικά λειτουργούν ?

2. Πόσο εύκολη είναι η μετάβαση από ελληνικά σε αγγλικά στο εικονικό πληκτρολόγιο ?

 

Όποιος έχει την διάθεση και κατέχει ήδη το τηλέφωνο παρακαλώ να απαντήσει στα παραπάνω.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

1.) Ναι λειτουργούν αρκεί να έχεις προεπιλεγμένη γλώσσα του κινητού τα Ελληνικά (αυτό για να γίνει πρέπει να πας στις ρυθμίσεις και αφού πατήσεις ελληνικά να σβήσει το κινητό και να περιμένεις να ξαναανοίξει).

 

2) Καθόλου εύκολη, για να αλλάξες εικονικό πληκτρολόγιο πρέπει να αλλάξεις τη γλώσσα του κινητού-ρυθμίσεις-reboot και πάει λέγοντας.

 

Ελπίζω να σε κάλυψα. Επίσης ελπίζω να έχω μαύρα μεσάνυχτα και να μην ισχύουν αυτά που γράφω και να μου πει κάποιος πώς μπορώ να αλλάζω εύκολα και αποτελεσματικά γλώσσα γραφής στο εικονικό πληκτρολόγιο χωρίς να φαίνονται κινέζικα, μή σε πάρω και στο λαιμό μου.

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

@ tses:

 

ΟΧΙ, μην κάνεις το λάθος και αγοράσεις Μ600!!! Καμία συσκευή UIQ3!!!

 

Η SE μας κρέμασαι όλους τους UIQ3 πελάτες, δεν τα'μαθες; Αυτό βέβαια επιρρεάζει πιο πολύ τους κατόχους P990i, αλλά εγώ προσωπικά δεν θα αγόραζα συσκευή, την οποία έχει ξεγράψει η κατασκευάστρια εταιρία!

 

Χειρόφρενο στο developing των UIQ3 συσκευών, έτσι ξαφνικά! Μπές και διάβασαι μόνος σου...

 

http://developer.sonyericsson.com/thread.jspa?threadID=39963

 

Άμα επιμένεις να πάρεις Μ600 πάντως, πουλάω το δικό μου σε καλή τιμή :D .

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά είναι σοβαροί οι άνθρωποι;;;; Πώς είναι δυνατό να βγαίνει αναβάθμιση μόνο για τα δύο από τα τρία τηλέφωνα που έχουν την ίδια πλατφόρμα;;;;

Σε ότι αφορά στο φίλο μας tses θα έλεγα ότι επειδή οι τιμές έχουν πέσει πάρα πολύ δεν είναι κακή ιδέα να αγοράσει ένα κινητό με UIQ3

Link to comment
Share on other sites

 

Χειρόφρενο στο developing των UIQ3 συσκευών, έτσι ξαφνικά! Μπές και διάβασαι μόνος σου...

 

Μα και το Sony Ericsson W960i που θά βγει σε UIQ 3 πλατφόρμα στηρίζεται...

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

@ tses:

 

ΟΧΙ, μην κάνεις το λάθος και αγοράσεις Μ600!!! Καμία συσκευή UIQ3!!!

 

Η SE μας κρέμασαι όλους τους UIQ3 πελάτες, δεν τα'μαθες; Αυτό βέβαια επιρρεάζει πιο πολύ τους κατόχους P990i, αλλά εγώ προσωπικά δεν θα αγόραζα συσκευή, την οποία έχει ξεγράψει η κατασκευάστρια εταιρία!

 

Χειρόφρενο στο developing των UIQ3 συσκευών, έτσι ξαφνικά! Μπές και διάβασαι μόνος σου...

 

http://developer.sonyericsson.com/thread.jspa?threadID=39963

 

Άμα επιμένεις να πάρεις Μ600 πάντως, πουλάω το δικό μου σε καλή τιμή :D .

 

Φίλε μου, μήπως δε το διάβασες καλά; Που λέει ότι σταματάει η SE την ανάπτυξη νέων UIQ συσκευών; Και τα P1, W960 τι είναι;

Αυτό που σταματάει είναι η ανάπτυξη νέων εκδόσεων λογισμικού για τα υπάρχοντα μοντέλα (M600/W950/P990), με λίγα λόγια θα μείνουν με τα όποια bugs είχαν οι τελευταίες εκδόσεις. Κακό και αυτό, δε λέω, αλλά άλλο το ένα και άλλο το άλλο!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι σταματάει την ανάπτηξη νέων συσκευών UIQ, λέω ότι σταματάει το developing των συσκευών Μ600i, W950 και P990i! Πόσο λογικό ακούγεται κάτι τέτοιο, μόλις 1 χρόνο μετά την κυκλοφορία του πρώτου UIQ3?

 

Οι κάτοχοι P990i κανονικά, αυτή την στιγμή, θα έπρεπε να στείλουν τις συσκευές τους στην SE μαζί με ένα κουτάκι βαζελίνη, για να τα χώσουν εκεί που ξέρουν, και βέβαια 100% refund για την έως τώρα ταλαιπωρία που τους έχει προσφέρει...

 

Και εγώ (κάτοχος Μ600) δεν αισθάνομαι καθόλου καλά όταν γνωρίζω πως το κινητό μου δεν πρόκειται να αναβαθμιστεί ποτέ ξανά, ενώ έχω ακόμα το πρόβλημα με τους 69 χαρακτήρες (ελληνικά) MAX ανά sms (ένα από τα bugs της συσκευής)!

Link to comment
Share on other sites

ποτέ ξανά, ενώ έχω ακόμα το πρόβλημα με τους 69 χαρακτήρες (ελληνικά) MAX ανά sms (ένα από τα bugs της συσκευής)!

 

το οποίο έχει διορθωθεί εδώ κ πόσους μήνες...

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση το έκανα πριν 10 μέρες, από την omnitech το πήρα προχθές (service λόγο αποκόλησης πληκτρολογίου!). Ακόμα το πρόβλημα των sms υπάρχει...:(

 

Τέλως πάντων, το ρεζουμέ της όλης συζήτησης είναι ότι δεν προτείνω σε κανέναν να αγοράσει ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ κινητό (Μ600) όταν η κατασκευάστρια το έχει ξεγραμμένο από τον χάρτι... That's All

 

Και το πιθανότερο είναι ότι όλα αυτά τα κάνει για να σπρώξει τα καινούρια μοντέλα (P1, P3 κλπ). Έγω προσωπικά θα δυσκολευτώ να ξανα-εμπιστευτώ την SE.

Link to comment
Share on other sites

Γενικιά μου φαίνεται ούτε εγώ θα ξαναπάρω UIQ κινητό αφού όχι μόνο η υποστήριξη είναι άθλια αν όντως σταματήσει τόσο γρήγορα, αλλά και οι εφαρμογές είναι ελάχιστες. Νομίζω ότι πλέον οι WM συσκευές αποτελούν μονόδρομο. Και αυτό το λέει κάποιος που μισεί τη Micro$oft [επί χρόνια χρησιμοποιώ μόνο Macintosh]...
Link to comment
Share on other sites

το οποίο έχει διορθωθεί εδώ κ πόσους μήνες...

 

Με το εξωτερικό πληκτρόλογιο μπορώ να γράφω παραπάνω από 69 χαρακτήρες το μήνυμα;

Link to comment
Share on other sites

Με το εξωτερικό πληκτρόλογιο μπορώ να γράφω παραπάνω από 69 χαρακτήρες το μήνυμα;

με το ποιο;;

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson M600i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...