Jump to content

Αστυνομικές και Στρατιωτικές Σχολές


Cloud
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γιατι νομιζω οτι δεν εχει εξοδους??εχω ακουσει οτι στις πρωτες 40 μερες δεν βγαινουμε..

 

εγω θα παω σε λιγακι να γραφτω στη σχολη δλδ στο τμημα κ μ εχουν πει εδω κ καιρο οι παω θηβα...αρα καταταξη ανα τδα αποκλειεται :P

Link to comment
Share on other sites

Μάγκιες εγώ ρώτησα του ανωτέρους μας εκεί και μας είπαν ότι θα έχουμε και εξόδους. Σχετικά με τις μέρες εμένα μου είπαν ότι έχει γίνει συζήτηση για 4 εβδομάδες. Και εγώ για Αυλώνα είμαι τα λέμε εκεί.....
Link to comment
Share on other sites

Geia sas kai apo emena sunadelfoi... aurio 8 i wra pairnw kai egw to ktel kai katebainw thiva kai tin basiki... mexri tis 2 prepei na eimaste mesa... tha ta poume ekei twra, elpizw na gnwristoume me diaforous, gia na pernaei oso to dunaton pio xalara i wra mas ekei... gt mas vlepw na pizoume....;P tespa, tha ta poume ekei... A kai kati teleutaio, egw mallon pernaw komotini, sxetika me tin seira mou panta(116)... an einai kai kaneis apo edw, paei komotini... as steilei kana munima..;P
Link to comment
Share on other sites

kai ego simfwnw me auta pou les na ginoume oloi mia parea...ego dn kserw ti seira exw...alla exw dilwsei k ego komotini prwti epilogi.esy pou exeis seira 116 posa moria evgales?
Link to comment
Share on other sites

Αντε μπηκανε και οι φετινοι δοκιμοι χτες..Η σειρα μας τωρα.Περιμενουμε με αγωνια τις εντυπωσεις τους (λογικα μετα απο 40 μερες..).Κουραγιο παιδια 40 μερες ειναι θα περασουν..!
Link to comment
Share on other sites

σχεδον οι περισσοτεροι που πανε στρατιωτικες σχολες πανε για το πολυυυ χρημα.ποσα παιρνει δηλ. ενας αξιωματικος??????ξερει κανεις???
Link to comment
Share on other sites

σχεδον οι περισσοτεροι που πανε στρατιωτικες σχολες πανε για το πολυυυ χρημα.ποσα παιρνει δηλ. ενας αξιωματικος??????ξερει κανεις???

Δεν πάνε για το πολυυυ χρήμα αλλά για τη μονιμότητα του δημοσίου.Γιατί τα λεφτά που παίρνουν είναι μισθός δημόσιου υπαλλήλου και επομένως δεν είναι και πάρα πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πάνε για το πολυυυ χρήμα αλλά για τη μονιμότητα του δημοσίου.Γιατί τα λεφτά που παίρνουν είναι μισθός δημόσιου υπαλλήλου και επομένως δεν είναι και πάρα πολλά.

α καταλαβα.δηλαδη ειτε εισαι δασκαλος ειτε αξιωματικος ιδια λεφτα παιρνεις....

Link to comment
Share on other sites

α καταλαβα.δηλαδη ειτε εισαι δασκαλος ειτε αξιωματικος ιδια λεφτα παιρνεις....

Περίπου ναι.Έχω ξάδερφο στρατιωτικό και αδερφή δασκάλα και γνωρίζω πόσα παίρνουν.Είναι στα ίδια περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια ερώτηση άσχετη με τα τελευταία posts που έγιναν περι μισθών κλπ.

 

Αν κάποιος είναι ήδη σε μια σχολή π.χ. ΑΕΙ και έχει διανύσει καποια έτη σ'αυτή ..σε περίπτωση που δώσει με 10% για αστυνομία και περάσει, μετά μπορεί να επιστρέψει στην σχολή που ήταν για να πάρει το πτυχίο; ( εφόσον έχει ολοκληρώσει την εκπαίδευση στην αστυνομική σχολή φυσικά)

 

Όποιος γνωρίζει κάτι επι του θέματος θα με βοηθήσει πολύ,

ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια ερώτηση άσχετη με τα τελευταία posts που έγιναν περι μισθών κλπ.

 

Αν κάποιος είναι ήδη σε μια σχολή π.χ. ΑΕΙ και έχει διανύσει καποια έτη σ'αυτή ..σε περίπτωση που δώσει με 10% για αστυνομία και περάσει, μετά μπορεί να επιστρέψει στην σχολή που ήταν για να πάρει το πτυχίο; ( εφόσον έχει ολοκληρώσει την εκπαίδευση στην αστυνομική σχολή φυσικά)

 

Όποιος γνωρίζει κάτι επι του θέματος θα με βοηθήσει πολύ,

ευχαριστώ! :)

 

Νομίζω ότι μπορείς να ζητήσεις απο τη σχολή σου Διακοπή και όχι Διαγραφή. Ρώτα τη γραμματεία της σχολής σου.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι μπορείς να ζητήσεις απο τη σχολή σου Διακοπή και όχι Διαγραφή. Ρώτα τη γραμματεία της σχολής σου.

Thanks για την απάντηση percis, θα το ρωτήσω.Πάντως η αστυνομία είναι μάλλον κάθετη στο θέμα της διαγραφης και δεν επιτρέπει απλά την διακοπή των σπουδών.

Δεν ξέρω αν υπάρχει καποια συγκεκριμένη νομική διαδικασία που πρέπει ν'άκολουθήσει κανείς μετά την διαγραφή απο μια σχολή ωστε να επιστρέψει στο σημείο που σταμάτησε.Κάτι πήρε το αφτί μου δηλαδή αλλα δέν είναι σίγουρες πληροφορίες..γι'αυτό είπα μήπως πετύχω κάποιον με προσωπική εμπειρία στο θέμα ή να ξέρει απο κάποιον γνωστό του.

το ερώτημα είναι το εξής, υπάρχει κανείς στο φόρουμ που άφησε την σχολή του για την αστυνομία και στη συνέχεια επέστρεψε για να πάρει το πτυχίο; αν ναί πως έγινε.

Link to comment
Share on other sites

ελα ρε percis....που χαθηκες?την αλλη βδομαδα μεσα,ε???:confused:

 

Έλα ρε παλικάρι, εδώ ξεκουράζομαι. Μπαίνουμε μέσα με πολλές αλλαγές απο τι ακούω...

Link to comment
Share on other sites

Αφου ψαχνεις προσωπικη εμπειρια ,δεν διαγραφεσαι πας στην αστυφυλάκων και μετα συνεχιζεις την σχολη σου,εφοσον δεν περνας τα ορια του Ν 3549/2007
http://i30.photobucket.com/albums/c328/amyntas/astra123.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε παλικάρι, εδώ ξεκουράζομαι. Μπαίνουμε μέσα με πολλές αλλαγές απο τι ακούω...

 

Για τι αλλαγες δηλαδη εχεις ακουσει percis?

ΕΛ.ΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Αφου ψαχνεις προσωπικη εμπειρια ,δεν διαγραφεσαι πας στην αστυφυλάκων και μετα συνεχιζεις την σχολη σου,εφοσον δεν περνας τα ορια του Ν 3549/2007

amyntas, ψάχνω προσωπική εμπειρία αλλα μη φάμε και σούτ πριν προλάβουμε να μπούμε στη σχολή. :)

 

το σίγουρο είναι πως αν δε διαγραφείς και σε βρούν ( που θα σε βρούν,δεν παίζει..) , παίρνεις σούτ και πάει χαμένος όλος ο κόπος.Αυτό είναι 100% σίγουρο.Έκαναν προειδοποίηση στη νέα φουρνιά και ανέφεραν αποβολές ατόμων που έκρυψαν σχολές στις οποίες ήταν εγγεγραμμένοι.

 

όπως είπα και σε προηγούμενο post κάτι πήρε το αφτί μου για επιστροφή σε σχολή ακόμα και μετά την διαγραφή,με κάποια νομική δραστηριότητα, και αυτό είναι που θέλω να σιγουρέψω.

 

Άν όντως γίνεται αυτό πάντως,την βγάζω τζάμι όπως το σκέφτομαι..με τη λογική οτι δεν πάει τίποτα χαμένο.πόσο μάλλον μια επιστήμη που μ'αρέσει πολύ και σπούδασα επι 2 χρόνια μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε παλικάρι, εδώ ξεκουράζομαι. Μπαίνουμε μέσα με πολλές αλλαγές απο τι ακούω...

 

 

Θα τα πουμε απο κοντα...εχουμε πολλα να πουμε...

 

Υ.Σ. Φιλε ωραια δεν ειναι να εχεις αδεια???:rolleyes:

Ελληνική Αστυνομία
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
για σας παιδιά. είμαι καινούργιος στο forum και θελω την συμβουλή σας. έχω 15136 μόρια, και θέλω να πάω αστυφυλάκων με το 10%. τα μόρια μου είναι κοντά στην περσινή βάση, και δέν θέλω να το ρισκάρω.:cry: απο την άλλη 1 χρόνος ξανά διάβασμα, είναι κάπως ζόρι:( θεωρήται οτι με τα μόρια μου περνάω? ή να ξανακάνω φροντηστήρια?:wacko::wacko::wacko::wacko:
Link to comment
Share on other sites

Ολα τα χρονια που περασαν δε θυμαμαι να πηγε καποια χρονια πανω απο 14900-15000 το 10% για αστυφυλακων.Στο 14500 να ησουν να πω ναι ξαναδωσε αλλα με 15136 εισαι κομπλε.!!

Ρε παιδια για πειτε πως σας φανηκε η εκπαιδευση Αυλωνα η Θηβα?Θετικα και αρνητικα και τι ειδους οργια ειχαμε οπως λεει και ο tsilteas?Για τους στρατιωτικους δε ρωτω κολλημενοι ετσι.??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...