Jump to content

Αστυνομικές και Στρατιωτικές Σχολές


Cloud
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια σημερα με ειδοποιησαν απο το τμημα.πηγα κ μου ειπαν δευτερα θα γινει ενημερωση περι σχολης,ημερομηνιας κ πολλων ακομα....αυτα για θεσσαλονικη..για αλλες πολεις δεν ξερω αν ισχυει το ιδιο!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν μάγκες........ ο πατέρας μου είναι αστυνομικός και μου είπε οτι μόλις ήρθε προεδρικό διάταγμα που λέει ότι οι δόκιμοι αστ/κες θα κάνουν 1 χρόνο μέσα στη σχολή και τον άλλο χρόνο πρακτική έξω με όλες τις υποχρεώσεις ενος αστ/κα ΚΑΙ με όπλο. Δηλαδή θα μείνουμε στη σχολή μέχρι τον Ιούλιο και μετά έξω! Δεν το διάβασε ο ίδιος το προεδρικό διάταγμα, κάποιος άλλος συνάδελφος του το είπε και έτσι δεν ξέρει λεπτομέριες!
Link to comment
Share on other sites

μολις με πηραν απ'το αστυνομικο τμημα.μεχρι την τριτη μου 'παν να παω με πιστοποιητικο τοπου και ετους γεννησης.α!και μου ειπαν οτι θα μπουμε σε στρατοπεδο.
Link to comment
Share on other sites

μολις με πηραν απ'το αστυνομικο τμημα.μεχρι την τριτη μου 'παν να παω με πιστοποιητικο τοπου και ετους γεννησης.α!και μου ειπαν οτι θα μπουμε σε στρατοπεδο.

evaggelia μήπως σου είπε σε ποιο στρατοπεδο? εμάς θα μας πάνε στη Θήβα. Θα σας φέρουν με εμάς ή θα σας πάνε σε άλλο?

Link to comment
Share on other sites

αυτο δεν το ρωτησα.ρωτησα αν 8α ισχυει ο 1 χρονος μεσα κι 1 χρονος εξω κ μου πε οτι δεν ξερει τιποτα ακομα.
Link to comment
Share on other sites

οκ αν ισχυει αυτο που λετε,ο μισ8ος 8α ειναι ο ιδιος με του αστυφυλακα ομως?μιας και που 8α χει ιδιες υποχρεωσεις...

ακομη,ποτε σου πε οτι 8α μπουμε στο στρατοπεδο?

Link to comment
Share on other sites

οκ αν ισχυει αυτο που λετε,ο μισ8ος 8α ειναι ο ιδιος με του αστυφυλακα ομως?μιας και που 8α χει ιδιες υποχρεωσεις...

ακομη,ποτε σου πε οτι 8α μπουμε στο στρατοπεδο?

στις 29/9. δεν ξερω μισθό. δεν το διάβασε αυτος το προεδρικό διάταγμα και δεν ξέρει λεπτομέριες

Link to comment
Share on other sites

κωστη ευχαριστω για την απαντηση σου.Η βασικη ποσες μερες θα ειναι τελικα? 40 ή λιγοτερες? γιατι ακουστηκε κατι τετοιο.
Link to comment
Share on other sites

κωστη ευχαριστω για την απαντηση σου.Η βασικη ποσες μερες θα ειναι τελικα? 40 ή λιγοτερες? γιατι ακουστηκε κατι τετοιο.

Anastassssssssssssssssssssssssssiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa εγώ από έμπιστες πηγές έμαθα ότι θα είναι 4 εβδομάδες. Ωστόσο πάντοτε η βασική διαρκούσε 40 μέρες. Τα συμπεράσματα δικά σου

Link to comment
Share on other sites

τι λετε ΕΥΕΛΠΙΔΩΝ ή ΣΜΥ και γιατι??

Ένας φίλος μου πέρασε ΕΥΕΛΠΙΔΩΝ. Κοίτα, επειδή μένω Τρίκαλα και ξέρω τη ΣΜΥ και τις εγκαταστάσεις της δεν είναι και άσχημα. Είναι μόνο 2 χρόνια, ενώ στους Ευέλπιδες 4. Ξέρεις τι λένε? "Εκεί που τελειώνει η λογική ξεκινά ο στρατός" Ξέρω ότι πολλοί φεύγουν από την Ευελπίδων γιατί δεν αντέχουν. Για μένα θα ήταν πρόκληση να μείνω στη σχολη αφού οι περισσότεροι τα παρατούν. Ωστόσο από μικρός ήθελα να γίνω ή Ίκαρος ή αστυνομικος. Επειδή όμως έχω 1.50 μειωπία δεν............ και πέρασα στην αστυνομία. Είναι το μόνο επάγγελμα που μου αρέσει! Τελικά νομίζω ότι δεν υπάρχει κάποιο άλλο επάγγελμα για εμένα.

Link to comment
Share on other sites

paidia sigharitiria se osous persan fetos..egw evgala 16858 kai mallon me vlepw gia komotini..to olo thema me th thiva einai ligo xalia alla entaxei 40 meres einai..
Link to comment
Share on other sites

οι γυναικες δοκιμοι αστυφυλακες βασικη εκπαιδευση στον αυλωνα στα κεντρα εκπαιδευσης του στρατου και οι ανδρες στην θηβα
Link to comment
Share on other sites

κι εγω χαλια το βρισκω το θεματακι με την θηβα.προτιμουσα να κανω την βασικη στην κομοτηνη!κ γενικα τις ολες αλλαγες,του 1 χρονο μεσα κ μετα 1 χρονο εξω,τις 8εωρω επιπολαιες,που αποσκοπουν σε αλλους λογους κι οχι πραγματικα για την δικη μας εκπαιδευση αλλα τελος παντων.δεν μπορουμε να κανουμε κι αλλιως.τουλαχιστον θα κανουμε αυτο που μας αρεσει!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...