Jump to content

Αστυνομικές και Στρατιωτικές Σχολές


Cloud
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα ο πατέρας μου δουλεύει στην αεροπορία και θα μου φέρει ένα μπουφάν που είναι λίγο πιο πάνω από τα γόνατα και από μέσα έχει κάτι σαν γούνα...Είναι πολύ ζεστό αλλά κάνει?:O
Ελληνική Αστυνομία
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως εγώ είμαι λίγο κολόφαρδός καθώς θα πάρω κληρονομιά του αδελφού μου τουλάχιστον για τις πρώτες μέρες.

 

Απο τα διακριτικά μέχρι πουκάμισα, παντελόνια, σκαρπίνια,

μέχρι και άρβιλα με αερόσολες που του τις είχα φέρει παλαιότερα απο Αγγλία. Έτοιμο το κουστούμι!

 

Ρε παίδες σήμερα δεν πρέπει να μας πάρουν τηλέφωνο;

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι..αλλιως ποτε θα παρουνε?Μηπως τελικα θα μας πουνε εκει στην ορκωμοσια που θα παμε?Ας παρουνε ενα τηλεφωνο επιτελους...

 

Percis μπορω να φοραω δικες μου αρβυλες στην σχολη μεσα???Και ναι εισαι τυχερος αλλα φιλε τι να τα κανεις αφου δινουνε αλλα?Οταν λες στολη πουκαμισα κτλ εννοεις την 8αρα στολη της Αστυφυλακων δηλαδη εκεινην την επισημη η την ΚΑΝΟΝΙΚΗ του Αστυφυλακα ?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που πήγα στην Γ.Α.Δ.Δ.Α. μου είπαν ότι θα μας ενημερώσουν για τις πόλεις μάλλον την Παρασκευή!!!:blink:

 

Έεεεεεεεεελεοοοοοοοοςςςςςςςςςςςςςςςς.......

Ελληνική Αστυνομία
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι..αλλιως ποτε θα παρουνε?Μηπως τελικα θα μας πουνε εκει στην ορκωμοσια που θα παμε?Ας παρουνε ενα τηλεφωνο επιτελους...

 

Percis μπορω να φοραω δικες μου αρβυλες στην σχολη μεσα???Και ναι εισαι τυχερος αλλα φιλε τι να τα κανεις αφου δινουνε αλλα?Οταν λες στολη πουκαμισα κτλ εννοεις την 8αρα στολη της Αστυφυλακων δηλαδη εκεινην την επισημη η την ΚΑΝΟΝΙΚΗ του Αστυφυλακα ?

 

Εννοώ όλα τα ρούχα και τα συναφή...

 

Μπορεί να δίνουν άλλα, αλλά λερώνονται και πρέπει να έχεις να αλλάζεις.

άρβιλα νομίζω μπορείς να φέρεις δικά σου. Ο αδελφός μου έτσι είχε κάνει χωρίς όμως να ξέρω αν επιτρέπεται.

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει και ο αδελφός μου:

 

''Να ξέρεις τώρα που πας στην αστυνομία, ότι μαθαίνεις θα το μαθαίνεις την τελευταία στιγμή.''

Link to comment
Share on other sites

Αχ ρε παιδια ποσο σας ζηλευω ολους σας...Απο μωρο το ονειρο μου ηταν να μπω στην αστυνομια αλλα μου εκοψαν τα φτερα με το υψος για τις γυναικες...Ειμαι περιπου 1,67 και ξερω οτι για λιγους ποντους κοβουνε..Ειναι τοσο αδικο...Περυσι επιασα τον εαυτο μου να βουρκωνει στην παρελαση οταν περνουσε η αστυνομια και ειδικα οι γυναικες, περηφανες ολες τους..Προηγουμενως εβλεπα κατι καταδιωξεις της αστυνομιας στο skai, με επιασε το παραπονο και αρχισα να κλαιω,πειτε με υπερβολικη, πειτε με τρελη αλλα εκλαιγα για το ****το και επειδη ξερω πως ο,τι και αν κανω στη ζωη μου παντα κατι θα λειπει,παντα θα νιωθω μιση..Γιατι ηθελα να βοηθαω τον κοσμο, ηθελα στη ζωη μου να υπαρχει περιπετεια..Τελοσπαντων ξερω οτι προφανως ποτε δεν θα καταφερω να μπω και αυτο ποναει..Ευχομαι σε ολους που ειστε μεσα να τα καταφερετε και να γινετε το παραδειγμα για ολους μας και να νιωθουμε ασφαλεια οταν περπαταμε στους δρομους γιατι θα ξερουμε οτι θα ειστε παντα εκει για μας...Καλη τυχη σε ολους....

Let me be the love that comes from the sun

let me your rainbow rising on

every single rase out of space

will shine on,shine on!

Link to comment
Share on other sites

Ποπο.. κριμα ρε ****το..Τι αδικια..Μακαρι ολες οι κοπελες να ηταν σαν εσενα ετσι με παθος για την ΕΛ.ΑΣ...ΚΡΙΜΑ πραγματικα..Σκεφτηκες να κανεις ενσταση σε δικαστηριο ωστε να βγει ισως αντισυνταγματικο?Γενικα σκεφτηκες την νομικο οδο της υποθεσης ?

Ψαξτο λιγο δεν εχεις να χασεις κατι νομιζω..

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου οπως θυμασαι για ις γυναικες ισχυαν διαφορετικα υψη επιδοσεις κλπ κλπ αλλα επειδη υπηρχε ποσωστωση θελαν να την καταργησουν,ως αντισυνταγματικη.Το δικαστηριο εκρινε ναι μεν οτι πρεπει να ειναι ελευθερη η εισοδος στις σχολες για νδρες και γυναικες αλλα εκρινε οτι πρεπει να ισχυουν και τα ιδια μετρα και σταθμα,οχι υποψηφιοι 2 ταχυτητων.Με λιγα λογια πηγαν για μαλλι και βγηκαν κουρεμενς.Την ολη υποθεση χειριστηκε η κα.Αννα-Ψαρουδα Μπενακη.

Τωρα παλι ζηταει να μπαινουν και οι γυναικες με ισες βαθμολογιες με αντρες(χωρις ποσοσστο δηλ) ΑΛΛΑ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΣΤΑΝΤΑΡ ΣΕ ΥΨΟΣ ΚΑΙ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ.Να δουμε τι αλλο θα ακουσουμε.

Εγω εμαθα απο πολυ δικο μου προσωπο που περασα ηδη.Τα αποτελεσματα εχουν βγει...

Παρτε στο 1033 και πιεστε μπορει να σας πουν.

 

υγ για το θεμα με τις αρβυλες ρωτησα και δεν υπαρχει προβλημα.Απλα μου ειπαν να τις βαλω μετα την βασικη.Καλυτερα για να μην τις καταστρεψω κιολασ...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε που περασες τελικα??

 

Ωραια θα παρω δικη μου αρβυλα εχω κατι ωραιες magnum...

 

Ο αριθμος 1033 δεν ισχυει..Πηρα λεει δεν αντιστοιχει σε συνδρομητη.

Link to comment
Share on other sites

Το 1033 ειναι το κεντρο της γαδα Λογικα μονο για αττικη ειναι
http://i30.photobucket.com/albums/c328/amyntas/astra123.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το 1033 και πάω Ρέθυμνοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Ελληνική Αστυνομία
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου ειπαν οτι ειναι απο τις πιο χυμα σχολες.και πηρα και τηλ να ρωτησω 2 φορες και 2 διαφορετικα ατομα που το σηκωσαν ηταν :"νταξ μωρε,θα τα βρουμε ολα κλπ κλπ"
Link to comment
Share on other sites

Aρα και εγω γινεται να μαθω διοτι λογικα σε συνδεσαν καπου που μπορει να παρει το κοινο και οχι μονο ατομα εντος Αθηνας.

 

Ρεθυμνο θα περασεις ζαχαρη , ειναι ευρεως γνωστο..Και σαν περιοχη ομορφα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Τους λεω δεν μου δινουν διαγραφη απ το ικα κλπ κλπ μου λεει "νταξ μωρε δε πειραζει" λεω μα το λεει η εγκυκλιος "ωχου,αστην εγκυκλιο ελα απο δω και θα τα βρουμε..."
Link to comment
Share on other sites

.Σκεφτηκες να κανεις ενσταση σε δικαστηριο ωστε να βγει ισως αντισυνταγματικο?Γενικα σκεφτηκες την νομικο οδο της υποθεσης ?

Ψαξτο λιγο δεν εχεις να χασεις κατι νομιζω..

 

 

αυτη η νοοτροπια με τα δικαστήρια εχει παραγίνει.

 

στην σχολη ικάρων γινονται κάθε χρόνο 30-40 εισαγωγές λογω δικαστηριου με οποιαδηποτε αιτιολογία.

 

επισης η αεροπορία ειχε βαλει κριτήριο να μην μπαίνουν γυναίκες επειδη δεν κάνουν για μαχητικό αεροπλάνο και καποιες καναν δικαστήριο και μπηκαν καποια χρονιά 15 γυναίκες.

κόπηκαν οι 14.

η αεροπορία χάλασε 2 εκατομυρια ευρώ για ενα καπρίτσιο και για να δειξει το κράτος ισότητα.

 

απο την στιγμή που καποια στρατιωτικη σχολη ζητάει καποια σγυκεκριμένα κριτήρια θα έχει κάποιο λογο.

 

δηλαδη δεν θα σε πειραζε να εχεις μια συνάδελφο 1.30?

ή εναν συνάδελφο με ενα χέρι?

 

αυτά ειναι τα κριτήρια.οποιος θέλει δίνει.

 

 

@miss_fairy To οτι δεν πιάνεις ενα κριτηριο για μια στρατιωτικη σχολη δεν σημαίνει κάτι :) κάθε εμπόδιο σε κάλο και συνήθως ισχύει αυτό. ισως η αστυνομία να μην ειχε την δράση που βλέπεις ή νομίζεις οτι έχει :)

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...