Jump to content

Αστυνομικές και Στρατιωτικές Σχολές


Cloud
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρε φιλε μακαρι να το λεμε αυτο οταν θα εχουμε ηδη τρεξει 2-3 χιλιομετρα θα ειμαστε χωμα και θα εχουμε ισως αλλο τοσο μπροστα :lol:

Παντως εχεις καλη λογικη : εμπειρια ζωης.Συμφωνω φιλε.Μια βασικη ειναι θα περασει ελεος!Μετα θα ειμαστε μια χαρα , θα διαβαζουμε να ειμαστε σχολαστικοι και να γινουμε σωστοι αστυνομικοι.

 

ΠΑΙΔΙΑ κατι ακουσα οτι μπορει καποιος απο Αστυφυλακων να εισαχθει στο ΤΡΙΤΟ ετος Νομικης με καταταρκτηριες ισχυει?!Η αληθεια ειναι οτι τα νομικα μαθηματα που κανουμε στην Αστυφυλακων ειναι τεταρτου ετους νομικης...ΑΣ ΤΟ ΨΑΞΕΙ λιγο καποιος γιατι με ενδιαφερει πολυ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι πτυχιούχοι της Σχολής Αστυφυλάκων

μπορούν να κατατάσσονται στα Τμήματα :

1) Επικοινωνίας Μέσων & Πολιτισμού Παντείου Παν

2) Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων Μακεδονίας

3) Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας

4) Τ.Ε.Φ.Α.Α. Σερρών, Θεσσαλονίκης

5) Ιστορίας Αρχαιολογίας Κρήτης

6) Κοινωνιολογίας Κρήτης, Παντείου

7) Ψυχολογίας Θεσσαλονίκης, Κρήτης

8) Κοινωνικής Διοίκησης Παν. Θράκης

ΣΤΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΧΟΛΕΣ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΤΟΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΜΟΝΟ ΜΕ ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ.ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΠΟΣΟΣΤΟ 2% ΤΟΥ ΑΡΙΘΜΟΥ ΕΙΣΑΚΤΕΩΝ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ.ΑΜΑ ΘΕΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΟΛΟ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΠΑΤΑ ΣΤΟ GOOGLE ΚΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ ΑΠΟ ΑΣΤΥΦΥΛΑΚΩΝ ΚΑΙ ΔΙΑΛΕΞΕ ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ 2007-2008.

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμμ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ενδιαφερον ειδικα για την κοινωνιολογια οπου απο εκει θα μπορουσα να ακολουθησω και αυτο που ηθελα για να ενισχυσω τις γνωσεις μου στην ΕΛ.ΑΣ δηλαδη εγκληματολογια...
Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΑΜΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙΣ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΧΟΛΗ ΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΙΑ ΣΕ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΩΣ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΚΛΗΜΑΤΟΛΟΓΙΑ.
Link to comment
Share on other sites

Εισαι λαθος.Η κοινωνιολογια Παντειου εχει κατ/νση εγκληματολογιας.Το εχω ερευνεησει το θεμα.Και εγω σκοπευω να μπω σχολη Αξιωματικων και νομιζω η εγκληματολογια ειναι οτι καλυτερο για να σπουδασει κανεις που θελει να κανει κατι στην ΕΛ.ΑΣ. φιλε.Εαν θες πανε στο site του Παντειου να δεις.
Link to comment
Share on other sites

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΤΙ 25-28 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΔΕΙΑ?
Α θα τρελαθω!! 40 ημερες καναμε εμεις για να δουμε τα σπιτια μας!! Και τα ειδαμε μονο για λιγες ωρες!!
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέτε πτυχιούχοι αστυφυλάκων εννοείται αστυφύλακες που έχουν αποφοιτήσει απο κάποιο πανεπιστήμιο;

 

Και αν ναι; Κάτι σε θετικές σχολές πχ Χημικός/Φυσικός για εγκληματολογικά εργαστήρια δεν παίζει.

 

What about νομική;

 

Παίδες ρώτησα πάλι το αστυνόμο Α' του τμήματος και μου είπε ότι Δευτέρα με Τρίτη βγαίνουν οι τοποθετήσεις μας και την άλλη Κυριακή παρουσιαζόμαστε!!!

 

Τρέξτε και πάρτε τα χαρτιά σας!

Link to comment
Share on other sites

Και μια δεύτερη ερώτηση;

 

Γιατί στις κατατακτήριες Αξιωματικών ενώ λέει ότι παίρνει 10 άτομα τελικά παίρνει 60;

 

Και μία τρίτη ερώτηση:

 

Βλέπετε CSI;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε και εγω το ακουσα αυτο για την αδεια 4 ημερων...Ισχυει ???Εχει βγει ΔΙΑΤΑΓΗ ειπε ενας οποτε εαν οντως ειναι αληθεια δεν γινεται να μην ισχυει...Ας πει καποιος παραπανω πληροφοριες.

 

Percis ηρθε η ωρα φαινετε φιλε...Εγω πηρα σημερα το χαρτι για το αιμα και θα επικυρωσω και το πτυχιο αγγλικων και τελος θα παω Δευτερα για το Α.Φ.Μ βλεπεις σημερα "δεν δεχονταν κοινο"....

 

Oσο αναφορα percis για αυτο που λες οταν τελειωνεις την Αστυφυλακων σου δινουνε ενα πτυχιο ρε φιλε.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε percis οι πρωτοι 60 θεωρουνται επιτυχοντες μονο και μονο επειδη περασαν τη βαση.Ομως οι πρωτοι 10 ειναι αυτοι που πανε στην αξιωματικων.
Link to comment
Share on other sites

εΓΩ ΕΥΤΥΧΩς ΕΧΩ ΟΛΑ ΤΑ Κ***χαρτα που ζητανε σπιτι οποτε δεν εχω τρεξιμο...

παντως η ιστορια με το πτυχιο αγγλικων ειναι μπερδεμενη...δεν παιρνεις απαλλαγη οπως γινεται στα πανεπιστημια.Σε βαζουνε σε πιο δυσκολη βαθμιδα δυσκολιας,στους προχωρημενους!Οποτε παιρνεις και πιο δυσκολα βαθμο!Ενω αν εισαι με τους αρχαριους...Εγω παντως δεν καταθετω ουτε το προφισενσυ ουτε το εσιντλ...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε απο οσο γνωριζω τωρα πια ειναι 1 ταξη αγγλικων...Παντως πλακα πλακα θα κανουμε και αγγλικα σαν φροντηστιριο...Πο...

 

tempelxanas απο αντοχη πως πας φιλε ?Και γενικα απο φυσικη κατασταση ?

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα Γ.Α.Δ.Δ.Α. στο Αιγάλεω, κατέθεσα τα χαρτιά και μου είπαν ότι Κυριακή μπαίνουμε...Άντε ήρθε η ώρα...
Ελληνική Αστυνομία
Link to comment
Share on other sites

Φιλε απο οσο γνωριζω τωρα πια ειναι 1 ταξη αγγλικων...Παντως πλακα πλακα θα κανουμε και αγγλικα σαν φροντηστιριο...Πο...

 

tempelxanas απο αντοχη πως πας φιλε ?Και γενικα απο φυσικη κατασταση ?

 

Εγώ πάντως μέχρι 4 χλμ. (10 γύροι σε στίβο) τους βγάζω σε ρυθμό τζόκινγκ.Εκεί λέτε να τρέχουμε γρήγορα???Και από κάμψεις κάνω καμιά 20αριά.....Φτάνουν???:wacko:

Ελληνική Αστυνομία
Link to comment
Share on other sites

Ξερω γω ρε φιλε πως τρεχουμε αν και ρωτησα αρκετους δεν εχω καταλαβει ο καθενας λεει οτι θελει δεν λενε ιδιο πραγμα μυστηριο μου φαινετε...Οταν λες τζοκινγκ με τι ταχυτητα εννοεις ομως?Στον διαδρομο εχεις δοκιμασει πχ τρεχεις με ταχυτητα 6 ?7 ?8 μηπως ?

 

20 καμψεις για αρχη πιστευω καλα ειναι εγω τι να πω που κανω καμια 10-12 ?:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ξερω γω ρε φιλε πως τρεχουμε αν και ρωτησα αρκετους δεν εχω καταλαβει ο καθενας λεει οτι θελει δεν λενε ιδιο πραγμα μυστηριο μου φαινετε...Οταν λες τζοκινγκ με τι ταχυτητα εννοεις ομως?Στον διαδρομο εχεις δοκιμασει πχ τρεχεις με ταχυτητα 6 ?7 ?8 μηπως ?

 

20 καμψεις για αρχη πιστευω καλα ειναι εγω τι να πω που κανω καμια 10-12 ?:lol:

 

Στον διάδρομο τρέχω με 9-10 ταχύτητα περίπου 2 χλμ.

Με ταχύτητα 6-7 περίπου 4 χλμ.

Ελληνική Αστυνομία
Link to comment
Share on other sites

Ναι για 1 εβδομαδα διχως δευτερο-ετεις θα ειμαστε με τριτου ετους ατομα και με τους εκπαιδευτες μονο με οτι και εαν σημαινει αυτο..(καλυτερα η χειροτερα).

 

Εγω διαδρομο με 8.5 εκανα χθες 1.200 μετρα μετα το εβαλα στο 4.5 εκανα 100 μετρα βαδην το εβαλα μετα στο 11.5 και εκανα αλλα 200 μετρα.Σημερα θα παω για 1.500 αλλα μολις 1 μερα πριν πηγα ξανα γυμναστηριο για ελλειπτικο και ποδηλατο και ειχα να τρεξω κανα 2 μηνες οποτε πιστευω θα επανελθω μεχρι την επομενη Παρασκευη.

 

Εμενα θα με πανε οι γονεις μου με αμαξι.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΣΕΙΣ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΜΕ ΤΙ ΜΕΣΟ ΘΑ ΠΑΤΕ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ?

 

Άμα δεν έχει θάλασσα τότε με αμάξι με τον πατέρα μου.

Αλλιώς άμα είναι Κρήτη με πλοίο.

Ελληνική Αστυνομία
Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να προετοιμαστούμε όχι μόνο στο τρέξιμο αλλά και στις κάμψεις...Εγώ ξεκίνησα από την Δευτέρα και κάνω τρείς φορές την ημέρα (πρωί-απόγευμα-βράδυ) περίπου 20 κάμψεις την φορά...Σύνολο 60 την ημέρα...
Ελληνική Αστυνομία
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...