Jump to content

Eten G500 PPC PHONE+GPS!!!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη ενδιαφερομαι και εγω να παρω το "τηλεφωνο" αυτο διαβασα για καποια προβληματα αλλα δεν ξερω αν ισχυουν.Μπορει να μου πει καποιος ποια αρνητηκα υπαρχουν τωρα με ολες φυσικα τις αναβαθμισεις.πχ κατι διαβασα για μικρη ενταση του ηχειου

 

Ευχαριστω πρωκαταβολικα

iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 644
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας,

 

 

σας παρακαλω πολυ για μια βοηβεια. Το ερωτημα που ακολουθει ετεθει και αλλη φορα σε αυτην την συζυτηση αλλα δυστυχως δεν μπορεσα να δω καποια απαντηση.

 

Αγορασα προσφατα το G500+ (ελληνικο, απο το Πλαισιο), αλλα δεν μπορω να βρω τις εφαρμογες για αναγνωρηση χαρακτηρων (Letter Recognizer).

 

Μηπως μπορει να με βοηθησει κανενας ;

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπρερα και απο εμενα!! Μετα απο 3,5 χρονια με ενα nokia 6600 που ακομα δεν εχει παθει τιποτα και μετα απο 1,5 χρονο με το mio 168 τελικα καταφερα και πειρα και εγω απο το plaisio το δικο μου G500+ αγγλικο !!! Ακομα το εχω στην φορτιση !!! Και περιμενω πως και πως να το ανοιξω να αρχισω να το σκαλιζω !!! Διαβασα και τις 27 σελιδες που εχετε γραψει και λογικα οτι θελω ειναι εκει μεσα :) .Θα σας πω συντομα τις εντυπωσεις μου !!
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση και απο εμενα.Εχω το G500 με αγγλικο μενου.Πηρε ενας φιλος μου το ιδιο ππσ απο πλαισιο με ελληνικη ρομ.Αυτο που πραγματικα ζηλεψα ηταν το ραδιοφωνο του.Καμια σχεση με το δικο μου,ηταν πολυ πιο ομορφο και πιο πρακτικο.Μπορω με καποιο τροπο να βαλω και στο δικο μου την εκδοση αυτη του ραδιοφωνου?Αντεγραψα το fm tuner.exe τρεχει κανονικα στο δικο μου αλλα δεν πιανει κανενα σταθμο.Ποια αλλα αρχεια χρειαζομαι?
Link to comment
Share on other sites

Ολλα τελεια μεχρι τωρα !!! εχω παθει πλακα με την oθονη ... Ακομα δεν το εχω μαθει βεβαιος :)

 

Καλα παιδια μετα το update πεταει ακομα παραπανω !!! Μπραβο στα παιδια εχουν κανει πολυ καλη δουλειαααα :d

Link to comment
Share on other sites

Aksizei na to parw me Destinator h xwris 100 euro fthinotera kai na valw to spasmeno...??

 

 

Παρτο με το Destinator για να εχεισ το κεφαλι σου ησυχο.Εχουν ακουστει πολλα για την σπασμενη εκδοση του dest.Οτι δεν λειτουργει σωστα και αλλα.Επισης μην ξεχνας την πολυ καλη δουλεια των παιδιων της ngi,και την υποστηριξη που σου παρεχουν σε τυχον αναβαθμησεις.Τελος θα δωσεις τοσα λεφτα τα 100 ευρω θα σκεφτεις?;)

Link to comment
Share on other sites

Παρτο με το Destinator για να εχεισ το κεφαλι σου ησυχο.Εχουν ακουστει πολλα για την σπασμενη εκδοση του dest.Οτι δεν λειτουργει σωστα και αλλα.Επισης μην ξεχνας την πολυ καλη δουλεια των παιδιων της ngi,και την υποστηριξη που σου παρεχουν σε τυχον αναβαθμησεις.Τελος θα δωσεις τοσα λεφτα τα 100 ευρω θα σκεφτεις?;)

 

Ετσι ειναι οπως τα λες !! Ασε που ολοι μας ξεκινησαμε με το σπασμενο dest!! Και μετα το αυθεντικο που ειναι ολλα τα λευτα !! αλλα τωρα με μονο 100 € αξιζει και με το παραπανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση και απο εμενα.Εχω το G500 με αγγλικο μενου.Πηρε ενας φιλος μου το ιδιο ππσ απο πλαισιο με ελληνικη ρομ.Αυτο που πραγματικα ζηλεψα ηταν το ραδιοφωνο του.Καμια σχεση με το δικο μου,ηταν πολυ πιο ομορφο και πιο πρακτικο.Μπορω με καποιο τροπο να βαλω και στο δικο μου την εκδοση αυτη του ραδιοφωνου?Αντεγραψα το fm tuner.exe τρεχει κανονικα στο δικο μου αλλα δεν πιανει κανενα σταθμο.Ποια αλλα αρχεια χρειαζομαι?

 

χρησιμοποιησε το handsfree για κεραια

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι οπως τα λες !! Ασε που ολοι μας ξεκινησαμε με το σπασμενο dest!! Και μετα το αυθεντικο που ειναι ολλα τα λευτα !! αλλα τωρα με μονο 100 € αξιζει και με το παραπανω !!!

 

Εγω που ρωτησα στο Πλαισιο μου ειπαν οτι αν παρω το G500 απο αρχι με GPS κανει 100 ευρω παραπανω ενω αν το παρω ξεχωριστα κανει 280!!!λαλακιες μου ελεγαν?:wacko:

 

EDIT:εκανα μια αναζητηση στο site του Πλαισιου και το βρηκα με 165!!!:X

iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Παρτο με το Destinator για να εχεισ το κεφαλι σου ησυχο.Εχουν ακουστει πολλα για την σπασμενη εκδοση του dest.Οτι δεν λειτουργει σωστα και αλλα.Επισης μην ξεχνας την πολυ καλη δουλεια των παιδιων της ngi,και την υποστηριξη που σου παρεχουν σε τυχον αναβαθμησεις.Τελος θα δωσεις τοσα λεφτα τα 100 ευρω θα σκεφτεις?;)

παιδια δεκτες ολες οι αποψεις αλλα μην δημιουργουμε λαθος εντυπωσεις... πληροφοριακα η σπασμενη εκδοση λειτουργει Τ-Ε-Λ-Ε-Ι-Α, αλλα παραλληλα συμφωνω με την υποστηριξη των παιδιων απο την NGI αγοραζοντας το original...ως προς την υποστηριξη παντως στις αναβαθμισεις, σπασμενη κυκλοφορει ηδη η εκδοση 6.1...στα original που ειναι ακομα?

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα διαβασει οτι καθυστερει πολυ το σημα gps με την σπασμενη.Αν σε εσενα λειτουργει τελεια παω πασο.Αν δεν δοκιμαστει,και αν δεν σιγουρευτουν δεν μπορουν να την δωσουν την 6.1.Ας κανει παντος οτι νομιζει το παιδι.Στην τελικη εγω λεφτα δεν θα παρω!:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω για τις πληροφοριες.Το κοβω να παρω μονο τη συσκευη για αρχη και αργοτερα θα παρω το destinator που εχει ολη την Ευρωπη.Αλλωστε μονο 25 ευρω διαφορα εχει με το Ελληνικο απ'οτι ειδα.:happy:
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε καινουργια εκδοση λογισμικου για το G500+. Eιναι η εκδοση 80 (απο την 61 που ηταν η παλια). Δυστυχως δεν υπαρχει ακομα για Ελληνικα και επιπλεον στο eten-users.net καποιοι που την περασανε δεν ειδαν διαφορα σε κατι. Αλλοι παρατηρησαν οτι το GPS βελτιωθηκε γυρω στα 30-40 δευτερολεπτα!
Link to comment
Share on other sites

Στο ebay το βρηκα στα 540 $ (χωρις dasinator)με τα μεταφορηκα παει στα 450 ευρο ...ερωτηση θα εχω προβληματα εδω με το τηλ η το gps? thankssss

http://cgi.ebay.com/NEW-E-TEN-G500-PLUS-Pocket-PC-Phone-GPS-Built-in-ETEN_W0QQitemZ110045504950QQihZ001QQcategoryZ64355QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Andreas
Link to comment
Share on other sites

Δεν σε συμφέρει φίλε, αφού με 499 το βρίσκεις από το Πλαίσιο (χωρίς destinator πάντα).

Πρόβλημα δε θα έχεις, είναι δεν είναι simlocked αλλά δεν είναι καλύτερα να το πάρεις από εδώ να έχεις και την εγγυησούλα σου? Δεν αξίζει 50 ευρώ περισσότερο? Άσε που αν σε φορολογήσουν θα σου ρθει και ακριβότερα, αν σου έρθει (αν και είναι 1000% αξιόπιστος πωλητής, με τόσες πωλήσεις... δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα αν τελικά το πάρεις).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραα,

 

προσπαθώ να βάλω την έκδοση 97, αλλά σταματάει στην μαύρη οθόνη όπου λέει:

Download Size: 119422 bytes
Received size: 119422
Now, Cheksum calculation
Download O.K.

 

και εκεί κολλάει και μένει στάσιμο.

Καμμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απ'ο μένα, νέος στα pda

Σκέφτομαι να αγοράσω μία miniSD 2gb. Υπάρχει διαφορά αν κατά την εγκατάσταση ενός προγράμματος επιλέξω την κάρτα αντί για τη συσκευή σαν προορισμό εγκατάστασης;

T.I.A.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

τελικά έχει καταφέρει κανείς με Cosmote να μπει στο ιντερνετ ?

 

Μέσω GPRS ?

Σαφεστατα χρησιμοποιωντας της ρυθμισεις του qtek 9090 παιζει μια χαρα αδελφε δοκιμασε το

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απ'ο μένα, νέος στα pda

Σκέφτομαι να αγοράσω μία miniSD 2gb. Υπάρχει διαφορά αν κατά την εγκατάσταση ενός προγράμματος επιλέξω την κάρτα αντί για τη συσκευή σαν προορισμό εγκατάστασης;

T.I.A.

Τα περισσότερα προγράμματα δεν έχουν πρόβλημα με αυτό άρα καλύτερα να τα εγκαθιστάς στην κάρτα. Βέβαια αυτό προϋποθέτει ότι η κάρτα θα είναι πάντα εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε καινουργια εκδοση λογισμικου για το G500+. Eιναι η εκδοση 80 (απο την 61 που ηταν η παλια). Δυστυχως δεν υπαρχει ακομα για Ελληνικα και επιπλεον στο eten-users.net καποιοι που την περασανε δεν ειδαν διαφορα σε κατι. Αλλοι παρατηρησαν οτι το GPS βελτιωθηκε γυρω στα 30-40 δευτερολεπτα!

Στο πλαίσιο μου είπαν ότι μόλις βγεί η εληνική έκδοση θα την βρούμε στο eten-users.net. Επί πλέον ετοιμάζουν λέει site για το eten και με forum, ελληνικό.

Για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Στο πλαίσιο μου είπαν ότι μόλις βγεί η εληνική έκδοση θα την βρούμε στο eten-users.net. Επί πλέον ετοιμάζουν λέει site για το eten και με forum, ελληνικό.

Για να δούμε...

 

Εμενα παλι στο πλαισιο Καλαμαριας, Θεσσαλονικης δεν ηξεραν τιποτα για αναβαθμιση. Παντως μου ειπαν να αφησω τηλεφωνο και θα επικοινωνουσαν με τα κεντρικα στην Αθηνα και θα με επαιρναν αυτοι. Την Παρασκευη ειπαν θα παρουν. Περιμενω λοιπον

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...