Jump to content

Eten G500 PPC PHONE+GPS!!!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 644
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια επαθα ζημια στο μολις 5 ημερων G500 μου πεσε κατω και χαλασε το κουμπι on/off και δεν μου αναβει καθολου !!!:( :( :( :( :(

 

το παταω και μπενει μεσα ,και οταν το κουναω ακουγεται κατι μεσα σαν να εχει φυγει απο τη θεση του η εχει σπασει !!!

τι να κανω ? ξερει κανεις κατι τι γινεται σαυτη την περιπτωση ?

το πηρα και απο αμερικη !!!

καλη ανασταση βασιλης :( :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

Μα για να μην γίνει αυτό λέω να το ανοίξει...

Δεν υπάρχουν βίδες? ή είναι με κλιπς?

anyway αν δεν θέλεις να ασχοληθείς πήγαινέ το πχ σε κάποιο γερμανό ή σε κάποιο γνωστό σου ηλεκτρονικό αλλά πρώτα ρώτα τον αν γίνεται και πόσο θα σου στοιχίσει. Απο ότι λές δεν το κόβω για πάνω απο 20 ευρώ ή ακόμη και δωρεάν αν είναι σωστός.

Link to comment
Share on other sites

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο λίγες μέρες χρήσης του G500 μπορώ να πω ότι το τηλέφωνο είναι απίστευτα άβολο και χοντρό σαν τούβλο...

 

Δεν μπορούσα να το βολέψω πουθενά ειδικά σε τσέπη παντελονιού.

 

Ο ήχος που σε ακούνε οι άλλοι είναι απίστευτα κακός. Ακούνε την φωνή τους σε ηχώ ενώ εμένα με άκουγαν λες και μιλούσα μέσα από άδειο δωμάτιο...

Η χρήση του bluetooth ακουστικού έκανε την κατάσταση ακόμα χειρότερη...

 

Επίσης δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένος από την ένταση του ακουστικού στους εξωτερικούς χώρους τόσο σε ομιλία όσο και σε χτύπημα.

 

Το GPS σε έδειχνε σε παράλληλους δρόμους στο destinator(τόσο στην original version όσο και στη σπασμένη)

 

Το πούλησα και φυσικά δεν πρόκειται να ασχολήθώ ξανά με αυτό το μοντέλο.

Και αν κάποια από αυτά που περιγράφω φτιάξουν με αναβάθμιση αυτό που δεν γίνεται να φτιάξει με τίποτα είναι το πάχος του.

 

Οι φωτογραφίες το δείχνουν περίπου σαν το ΜΙΟ αλλά η διαφορά είναι τεράστια...

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Ppc και να μπει σε τσέπη παντελονιού, χλωμό! Νομίζω ότι το γεγονός ότι το ονομάζεις "τηλέφωνο" (και όλα τα υπόλοιπα) δείχνει πως δεν έκανε για σένα.
Link to comment
Share on other sites

παρολο που μου εχει χαλαση περιμενω να ανοιξουνε τα μαγαζια για να το παω σε καποιον γνωστο να δω τη μπορει να κανει , θα απαντησω στον φιλο πιο πανω που το πουλησε και θα συμφωνησω οτι ειναι μεγαλο και οχι πολυ βολικο,και επισης εχει προβλημα με το μεγαφωνακη καιι ολλα αυτα ,μακαρι να βγαλουνε αναβαθμισει και να ειναι οκ .
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο λίγες μέρες χρήσης του G500 μπορώ να πω ότι το τηλέφωνο είναι απίστευτα άβολο και χοντρό σαν τούβλο...

 

Δεν μπορούσα να το βολέψω πουθενά ειδικά σε τσέπη παντελονιού.

 

Ο ήχος που σε ακούνε οι άλλοι είναι απίστευτα κακός. Ακούνε την φωνή τους σε ηχώ ενώ εμένα με άκουγαν λες και μιλούσα μέσα από άδειο δωμάτιο...

Η χρήση του bluetooth ακουστικού έκανε την κατάσταση ακόμα χειρότερη...

 

Επίσης δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένος από την ένταση του ακουστικού στους εξωτερικούς χώρους τόσο σε ομιλία όσο και σε χτύπημα.

 

Το GPS σε έδειχνε σε παράλληλους δρόμους στο destinator(τόσο στην original version όσο και στη σπασμένη)

 

Το πούλησα και φυσικά δεν πρόκειται να ασχολήθώ ξανά με αυτό το μοντέλο.

Και αν κάποια από αυτά που περιγράφω φτιάξουν με αναβάθμιση αυτό που δεν γίνεται να φτιάξει με τίποτα είναι το πάχος του.

 

Οι φωτογραφίες το δείχνουν περίπου σαν το ΜΙΟ αλλά η διαφορά είναι τεράστια...

 

Είχα το QTEK9100, και το πούλησα αρκετά γρήγορα, για θέματα ποιότητας. Για το θέμα του όγκου δεν το σχολιάζω έιναι προσωπικό μάλλον.

 

Οσον αφορά το θέμα του GPS, νομίζω ότι αν έκανες ένα cold start, θα σου λυνόταν το πρόβλημα άμεσα.

 

Το θέμα του ήχου όμως με κάνει και απορώ. Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με το 9100. Επιστροφή ήχου και ακουγόμουνα σαν απο πηγάδι στους άλλους. Αποτέλεσμα, να μην μπορώ καν να συνομιλήσω πολλες φορές. Μήπως είναι τελικά πρόβλημα των Windows? (ελπίζω να μην λέω μπούρδες). Τώρα το θέμα των εξωτερικών μεγαφώνων, και στο 9100 είχα ανάλογα προβλήματα, φαίνεται πως το hardware δεν είναι καλό.(Παρόλο που το Qtek είχε 2 μεγαφωνάκια).

 

Είμαι ακόμα στην αναζήτηση ενός καλου PPC, μιας και μου είναι απόλυτα απαραίτητο για την δουλειά μου. Θα περιμένω ακόμα όμως. Πάντως, θεωρείται ένα από τα καλλίτερα, αν όχι το καλλίτερο PPC αυτήν στιγμη.

 

Ειδωμεν.....

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μιλησα με τον φιλο μου και θα το στειλω αμερικη απο εκει που το πηρε ,παιζει και να μου το αντικαταστησουνε αντε να δουμε τη θα γινει !
Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν προβλήματα ήχου (echo κλπ) καθως και συμβατότητα bluetooth φαίνεται ότι βγήκε ROM (ίδια με του M600??) που μάλλον τα λύνει!

 

Για ρίξτε μια ματιά εδώ (είναι για εκδόσεις WWE; WorldWideEnglish)

h$$p://www.eten-users.net/forum20

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν προβλήματα ήχου (echo κλπ) καθως και συμβατότητα bluetooth φαίνεται ότι βγήκε ROM (ίδια με του M600??) που μάλλον τα λύνει!

 

Για ρίξτε μια ματιά εδώ (είναι για εκδόσεις WWE; WorldWideEnglish)

h$$p://www.eten-users.net/forum20

 

Καλά όλα αυτά... Στην Ελλάδα θα το δούμε σύντομα όμως; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Review:

Μεταφράστηκε στα αγγλικά:

http://www.mobile-review.com/pda/review/eten-g500-en.shtml

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Aπο οτι ακουω...μεγαλο αβολο, προβλημα στο ηχειο....μαλλον για ΜΙΟ A701 ή για ΗΡ6515 παω

[sIGPIC][/sIGPIC]

Morte AllaFrancia Italia Anela

Link to comment
Share on other sites

Aπο οτι ακουω...μεγαλο αβολο, προβλημα στο ηχειο....μαλλον για ΜΙΟ A701 ή για ΗΡ6515 παω

 

...και πολύ μικρή υποστήριξη να προσθέσω.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και η εφαρμογή για το ραδιόφωνο..!

http://www.eten-users.net/index.php?showtopic=2634&st=15

 

Πιθανώς δεν έχει καλή (η μάλλον μηδαμινή) υποστήριξη αλλά κούτσου-κούτσου κάτι κινείται (νέα ROM, radio ...).

 

Δεν ξέρω, προσωπικά, ακόμα παίζω μεταξύ A701 και G500...

Link to comment
Share on other sites

Aπο οτι ακουω...μεγαλο αβολο, προβλημα στο ηχειο....μαλλον για ΜΙΟ A701 ή για ΗΡ6515 παω

 

Με το 6515 θα έχεις πρόβλημα με την οθόνη απο ότι έχω ακούσει...

 

Γ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όπως είχα γράψει είχα κάποια παράπονα από το G500 τις λίγες μέρες που το κράτησα...Από τότε όμως είδα ότι όλα φτιάχτηκαν με firmware updates και επιπλέον κυκλοφόρησε και η εφαρμογή του ραδιοφώνου...

 

Ένα πράγμα δεν μπόρεσα να συνηθίσω όσες μέρες το είχα το πάχος του...Όμως βλέπω ότι η αντιπροσωπεία υποστηρίζει άμεσα το συγκεκριμένο μοντέλο και βελτιώνει συνεχώς τα όποια ελαττώματα του...

 

Αποτέλεσμα όλων αυτών λοιπόν είναι να ξαναπαραγγείλω το G500 για μια δεύτερη δοκιμή...

 

Σημειώνω ότι είμαι κάτοχος του MIO A701 τώρα από το οποίο έχω αρκετά παράπονα...

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Σημειώνω ότι είμαι κάτοχος του MIO A701 τώρα από το οποίο έχω αρκετά παράπονα...

 

Για πες τι παράπονα για μας τους αναποφάσιστους :)

 

Γ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όπως είχα γράψει είχα κάποια παράπονα από το G500 τις λίγες μέρες που το κράτησα...Από τότε όμως είδα ότι όλα φτιάχτηκαν με firmware updates και επιπλέον κυκλοφόρησε και η εφαρμογή του ραδιοφώνου...

 

Αποτέλεσμα όλων αυτών λοιπόν είναι να ξαναπαραγγείλω το G500 για μια δεύτερη δοκιμή...

 

Μα καλά, πως είδες ότι φτιάχτηκαν αφού το έδωσες όπως λες;

Διότι αν δεν το είδες με τα ίδια σου τα μάτια ποτέ μην είσαι σίγουρος.

 

 

Το πούλησα και φυσικά δεν πρόκειται να ασχολήθώ ξανά με αυτό το μοντέλο.

Και αν κάποια από αυτά που περιγράφω φτιάξουν με αναβάθμιση αυτό που δεν γίνεται να φτιάξει με τίποτα είναι το πάχος του.

Αυτό να στο υπενθυμίσω; ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...