Jump to content

Φορητά DVD Player


fonzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκέφτομαι να χτυπήσω ένα EMPREX portable dvd player με 7" οθόνη στα 129€.

 

Έχει πάρει κάποιος αυτό ή παρόμοιο να μας πει μια γνώμη;;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

το θεμα ειναι τι ακριβως εξυπηρετει τις αναγκες σου και ποσα θες να διαθεσεις :p καλες μαρκες philips toshiba samsung προσεξε να ειναι region 2 γιατι ενω πολλα λενε region free (καλο ειναι και αυτο) ουσιαστικα ειναι παγιδα, γιατι region free ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΙΞΕΙ region 2 δισκακια ;) εκτος αν το αναφερει ξεκαθαρα ο πωλητης.

Ρωτα εδω μια αντιπροσωπεια και πες τους αγορασα region 1 απο λαθος μπορουμε να το κανουμε region 2? και δες τι θα σου απαντησουνε ΜΗΝ ΒΙΑΣΤΕΙΣ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ οπως εγω δεν βιαστηκα να σου απαντησω :lol: :p

Mια ανάμνηση παλιά τα άσπρα μου πανιά φουσκώνει

http://images6.theimagehosting.com/6790.7db.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Το πήρα!

Είναι πάρα πολύ καλό και η οθόνη του πολύ καλή σε απόδοση (δεν κάνει ορατό πλέγμα όπως τα philips).

Παίζει region2 ενώ μέσω remote το κάνεις free εύκολα.

Το καταευχαριστιόμαστε αλλά αν περίμενα λίγο θα το είχα πάρει δωρεάν σαν δώρο στο ONDSLKIT...

Link to comment
Share on other sites

Paidia piga kai pira auto to portable dvd tis emprex..Se genikes grammes kalo alla i poiotita kataskeuis einai psiloxalia..polu pseftiko..Uparxoun polu kalutera an psaxnete kapoios na parei, opos auto (http://www.pixmania.com/gr/gr/171356/art/mustek/mp70b-portable-dvd-divx-p.html?itag=3897) ths mustek kai sxedon stin idia timi me perissoteres eisoudous, opos eisodo usb, sth opoia mporoume na sindesoume apo usb stick eos kai exoteriko skliro disko..Episis exoun kai MMC/SD card reader kai polu kaluteri emfanisi..
Link to comment
Share on other sites

2 χρόνια πρίν μιλούσαν για το bluesky dvd-player στο insomnia...

:lol: :lol: :lol: σωστος, αφησα ενα μυνηματακι εκει μηπως γινει καμμια κινηση και καποια πολυ καλα και σχετικα τελευταια φορητα :rolleyes:

http://www.thegadgetgroup.co.uk/cnb/shop/gadgetgroup?op=catalogue-products-null&prodCategoryID=1

τα 2 next base

Yakumo DVD Traveller 8.0 θα το βρειτε εδω

http://www.yakumo.com/produkte/index.php?pid=1&ag=DVD-Player#1037877

υπαρχει και ενα φορητο με ξυλα και δεν συμαζευεται που εχει μια 1300 αλλα δεν θυμαμαι πως λεγεται.

Επισης πολυ καλα και τα sony

Mια ανάμνηση παλιά τα άσπρα μου πανιά φουσκώνει

http://images6.theimagehosting.com/6790.7db.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε που μπορούμε να βρούμε μπαταρίες μεγαλύτερης χωρητικότητας;Έχω ένα SCHAUB LORENZ(πρώην GRUNDIG) DVP 6290 που το έδιναν σε μια φουρνιά στα Carrefour με κουπόνια του Θέματος(ευτυχώς που το "τσίμπησα"!).

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Έχω βρει αρκετά site από εταιρείες όπως Audiovox που βγάζουν μπαταρίες μεγαλύτερης χωρητικότητας αλλά το βασικότερο μείον είναι ότι όλα θέλουν πιστωτική κάτι που εμένα μου είναι άχρηστο τελείως!

 

Βρήκα μία λιθίου να φανταστείτε στα 6.000mah(εμένα είναι 2600 και κρατάει για 1-1.30 ώρα!) της Audiovox (είναι αποσπώμενη μπαταρία σαν και αυτή που έχει στο κουτί δηλαδή αλλά δεν ξέρω αν έχει ίδιο κούμπωμα με την συσκευή μου από πίσω),στα 86€!

 

Υπάρχουν ελληνικά μαγαζιά που να πουλάνε συγκεκριμένες μπαταρίες;Και σε όσο το δυνατόν πιο προσιτές τιμές.

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 months later...

Έχει στο φυλλάδιο του mediamarkt ένα φορητό dvd player μάρκας SCOTT με τα ακόλουθα χαρακτηριστικά :

 

SCOTT DPX1780

Οθόνη LCD TFT 7,0"

Αναπαραγωγή CD, CD-R/RW, MP3, DVD, DVD+-RW, (S)VCD, DivX, MPEG4

Φόρμα widescreen 16/9

Προσαρμογέας αυτοκινήτου

Λεπτό τηλεχειριστήριο

Τσάντα ταξιδίου

 

Αν και δεν αναφέρει τίποτα για TV, στην φώτο φαίνεται καθαρά κεραία!

 

Σκέφτομαι να πάω να το δω από κοντά. Το έχει ήδη κανένας?

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια χαίρεται.

Μια ερώτηση γιατί βλέπω ότι το κατέχετε το θέμα.

Υπάρχει κανα φορητό dvd player για το αυτοκίνητο; Βρήκα της PHILIPS το PET707, με 2 οθόνες 8'', και τιμη πολυ καλή. Περίπου 250 ευρώ. Άκουσα όμως ότι τα Philips δεν τα πάνε καλά με τις αντιγραφές. Έχετε ακούσει τίποτα. Ποιά η γνώμη σας για το εν λόγω σύστημα; Γνωρίζετε κανένα άλλο με 2 οθόνες δοκιμασμένο; Θα με βοηθήσετε πολύ. Σας ευχαριστώ Γιώργος.:)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΕΝΑ ΦΟΡΗΤΟ DVD.ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ?ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΤΟ F&U Portable DVD/DIVX/ DVP102.ΚΑΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΦΟΡΗΤΟ REGION 2 ΚΑΙ ΟΧΙ FREE ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΥΠΟΥΣ.ΑΥΤΟ ΤΕΤΟΙΟ ΕΙΝΑΙ?ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΙ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΣΩΣΤΑ?http://tecno.gr/pegasus/bin/pegweb3.dll?method=../h012/faq0011&code=105.FUN.0017

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην πάρεις 1 ωραιότατο κινητό με μεγάλη οθόνη να το φορτώνεις ταινιούλες να βλέπεις? Ή ένα μεγάλο mp3 - video player?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Σκέπτομαι να πάρω ένα φορητό DVD player ώστε να μπορώ να βλέπω τις αγαπημένες μου ταινίες κατά τη διάρκεια των συχνών μου ταξιδιών ή και αγκαλίτσα στο κρεβάτι.

Εψαξα λιγάκι στην αγορά και κατέληξα στα εξής δύο μοντέλα: Toshiba SD-P1707

Thompson DTH 714

Και τα δύο το Media Markt τα έχει στα 149 € και δε θέλω να ξεπεράσω πολύ αυτή την τιμή.

Ποιο από τα δύο θα μου προτείνατε;Αν έχετε στο νου σας κάτι καλύτερο, δεκτές οι προτάσεις.

Επίσης στο Thompson γίνεται αναφορά για ψηφιακό δέκτη. Περί τίνος ακριβώς πρόκειται; (Οι πωλητές δεν ήταν καθόλου ενήμεροι). Σημαίνει ότι με μία κεραία θα μπορώ να βλέπω το cine+ της ΕΡΤ;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

οπως λεει και ο τιτλος ψαχνω εξωτερικη universal μπαταρια για dvd player!

με μια ερευνα στο νετ, δυσκολευτικα να βρω καποιον που να στελνει και Ελλαδα!

 

εχει καποιος αποψη για το θεμα?

 

η αληθεια ειναι οτι βρηκα στο e-shop μπατταρια για λαπτοπ που μαλλον κανει και για dvd player ....................

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.802149

αλλα η τιμη ειναι ποιο μεγαλη ακομα και απ το ιδιο το dvd player!

 

 

 

εχει καποιος αποψη για το θεμα?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

λοιπον,ενα φιλαρακι μου ειναι εποπ και εδω και κανα μηνα περιπου πηγε αποστολη στο κοσσοβο.ως γνωστων εκει εχει αρκετα καταστηματα που εχουν οι αμερικανοι(και οχι μονο) στα οποια οι τιμες ειναι γελοιες σε σχεση με εδω,στην ελλαδα.

ετσι,πηρε ενα φορητο dvd player sony dvp fx810.το προβλημα ομως ειναι οτι δεν διαβαζει dvd.διαβαζει μονο cd.στο κοσσοβο οταν το πηρε το τεσταρε και επαιξε μαι ταινια που ειχε στο καταστημα.και τα εδειχνα κανονικα μου ειπε.υποτιτλους κλπ.

οταν ηρθε εδω στην ελλαδα πηρε ενα dvd να δει ταινια και δεν επαιζε με τιποτα.ουτε αυθεντικα,ουτε αντιγραμμενα.μεχρι και σε πολυ γνωστη αλυσιδα ενοικιασης ταινιων πηγαμε αλλα τζιφος.

εχετε καμια ιδεα τι μπορει να φταιει ωστε να μην παιζει τα "εδω" dvd?μηπως εκει εχουν αλλου ειδους δισκακια?λεω γω τωρα....

φανταζομαι οτι ειναι καπως σαν το playstation2 το οποιο αν το παρεις απο το εξωτερικο δεν παιζει τα παιχνιδια στην ελλαδα.καπως ετσι το φανταζομαι.

αν δεν ειναι το προβλημα τα δισκακια μηπως υπαρχει καποια επιλογη να ξαναπεραστει το "προγραμμα" στο φορητο dvd player ωστε να λειτουργει σωστα εδω?

sorry αν σας κουρασα,αλλα ψαχνουμε λυση στο προβλημα και δεν εχουμε καταληξει καπου.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον παιζει μονο ζωνης 1 dvd ,η Ελλαδα ειναι στην ζωνη 2 (αν δεν κανω λαθος).Ας κοιταξει στο νετ αν υπαρχει τροπος να σπασει αυτον τον περιορισμο.Αλλιως εχει ενα ωραιο πρες παπιε!:lol:
Link to comment
Share on other sites

και τι διαφορα εχουν τα ζωνης 1 απο τα ζωνης 2?υπαρχει περιπτωση να βρουμε στην ελλαδα ζωνης 1?κατα προτιμηση αδεια και να τα γραψουμε.ή και αυθεντικα.αρκει να παιξουν.

ψαξαμε στο νετ για "σπασιμο" του περιορισμου και δεν βρηκαμε κατι εγκυρο.για αυτο αλλωστε ρωτησα και εσας,μηπως και εχετε κατι στα υποψην σας.

αυτο το πρες παπιε τι ειναι?δεν το πιασα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Aγόρασε τελικά κανείς να μας πει πόση ώρα κρατάει η μπαταρία,αν παίζει υπότιτλους,γραμμένα ,ποιό πήρα κλπ....

 

Θέλω να αγοράσω και εγώ.....:ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Για να μην ανοιγω νεο topic, και επειδή η τελευταια δημοσίευση ειναι λιγο παλιά (2008:blink:) θέλω:

 

ενα φορητό dvd player καλο με: θύρα usb, αναπαραγωγή CD ήχου και CD-R/RW με αρχεία ήχου, MP3 και JPEG, DVD-R/-RW/-R DL/+R/+RW και CD-R/-RW με DivX κλπ.

 

Ξέρετε εσεις... εχω βρει μερικά αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι καλα, γι' αυτό please βοηθήστε.

 

Α, και να ειναι κοντα στα 100€ (οχι πανω από 140)

 

P.S. Πώς σας φαίνεται το Philips PET740???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...