Jump to content

Tekken 5:Dark Resurrection(Tekken 5,2)


VIRGIN_KLM
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΝΑΙ!Είναι γεγονός!

Η αναβάθμιση του αγαπημένου μας Tekken 5 είναι πραγματικότητα!

Η νέα version του έρχεται με όλα τα γνωστά χαρακτηριστικά του Tekken 5 σύν:

  • Καινούριες πίστες
  • Οι γνωστές πίστες σε διαφορετικές συνθήκες ηλιοφάνειας και καιρού
  • 2 επιπλέον ολοκαινούριοι χαρακτήρες(Lili και Dragunov)
  • Πολλές επίπλέον στολές, αντικείμενα κ.ά. προσθέθηκαν στο μενού ''Costumization'':D
  • Αντικαταστάθηκαν ή διορθώθηκαν ή διαγράφηκαν κάποιες ''προβληματικές'' κινήσεις ορισμένων χαρακτήρων
  • Ο Eddy Gordo δεν αποτελεί πια extra στολή της Christie αλλά είναι ξεχωριστός παίχτης
  • Και τέλος, ο Armor King επιστρέφει και είναι ''επιλέξιμος'' χαρακτήρας

:!: Προς το παρόν το Tekken 5: Dark Resurrection υπάρχει μόνο σε arcades αλλά σύντομα θα κυκλοφορίσει και σε κονσόλα(/ες; αν και το θεωρώ απίθανο να συμβεί. Γνωρίζω μόνο για το PS2 οτί θα κυκλοφορίσει:what: ...)

 

Περισσότερα στα:

Tekken Zaibatsu

Tekken Official*

 

*=Στα Іαπωνικά μεν αλλά οι εικόνες λένε πολλά περισσότερα απ' ό,τι θα έλεγαν αυτά τα ορνιθοσκαλίσματα.Επίσης σύντομα θα γίνει update και στο Αγγλικό site για περισσότερες πληροφορίες :) ...

 

Περιμένω τα σχόλιά σας, τι θα περιμένατε επιπλέον ή οτιδήποτε άλλο θέλετε να με ρωτήσετε ή να συζητήσουμε!...

Link to comment
Share on other sites

Βασικα χαιρομαι που ξαναγυρισε ο EDDY kai ελπιζω να το δουμε γρηγορα στο PS2.

 

Και τα δυο sites Που δινεις απλα ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

το tekken μαμάει.πώρε κάτι εποχές με το tekken 3 στο ps1!!Έπαιζα με φίλους και ήταν **** την φάση.Το Τekken 5 DR το είχα δει καιρό πριν.

Έκανα και μερικές παρατηρήσεις!!

ο Drugonov μοιάζει σαν ένας Ρώσος και στης εικόνες φαίνεται να έχει ένα μοβ χρώμα στο δέρμα..

Μου φαίνεται ή ιδέα μου είναι ότι στο πρόσωπο λίγο μοιάζει με τον Μichael Jackson :p

Τέλειο θα είναι.Είπαν πότε θα βγει?

Μέχρι τα arcades έρθουν εδώ θα περάσει καιρός.

Link to comment
Share on other sites

psp?μπα με τίποτα.

 

τι σας έχω εδώ?trailers απο την παρουσίαση στην JAPAN.

 

trailer 1

 

trailer 2

 

 

Pictures of tekken 5 DR

 

http://img67.imageshack.us/img67/4549/drab8ze.jpg

DRUGONOV

 

http://img67.imageshack.us/img67/3459/lilb8dh.jpg

Lili

Link to comment
Share on other sites

Τα έχουμε πει άπειρες φορές: Μην χρησιμοποιείτε IMG tags για τόσο μεγάλες (σε μέγεθος και διαστάσεις) εικόνες.
Link to comment
Share on other sites

Den ksero pote tha kyklophorisi gia to PS2 alla to TEKKEN 5 DR parousiastike telli septemvriou, diladi exoun perasi 3misi mines ara syntoma tha to doyme sto PS2... ...AN KAI EGO TO EPEKSA IDI SE ARCADE!:p TO ARCADE EINAI SE ENA MAGAZI STHN KALITHEA GIA OSOYS PSAXNOYN ALLA STA MENOY COSTUMIZATION LEEI ''UNDER CONSTRUCTION'' KAI TA PAIRNO AGRIA!!!

Ego harika pou ematha oti i agapimeni mou paixtria, i ANNA WILLIAMS tha exei mia stoli paromia me auti tis aderfis tis, tis NINA!

EGO ELPIZO NA EXI EXTRA KAI MAKRIA MALLIA

Link to comment
Share on other sites

sorry moderator.απλώς ήμουν συγκλονισμένος και έτσι θα ήμουν σίγουρος ότι τα βλέπουν 100%

virgin δεν με αρέσει η anna williams.οι αγαπημένοι μου είναι devil jin,bryan,hworang(κάπως έτσι l0l)

Link to comment
Share on other sites

kκορυφαιοτατο παιχνιδι...

 

(αρκει να μπορω να κρατησω τους παιχτες γιατι βαριεμαι να τους ξαναεμφανιζω.. ασε που μου μενει ενας )

αληθεια, πως θα εμφανισω τον τελευταιο στο 5? δεν μου τον εμφανιζει απο το story battle

Άμα κολλήσει να το σουτάρω???

 

Kawasaki Street Warriors

Link to comment
Share on other sites

Ο τελευταιος ειναι ο Devil Jin και αποκτειται εφοσον ολοκληρωσεις το mini-game Devil Within ειτε συμπληρωσεις 200 αγωνες στο Arcade mode.Προσωπικα εγω καποια στιγμη τον ειδα στο μενου επιλογης παικτων και το εκανα με το 2ο τροπο..Ασχετως αν δεν το πηρα χαμπαρι :p
Link to comment
Share on other sites

Ο τελευταιος ειναι ο Devil Jin και αποκτειται εφοσον ολοκληρωσεις το mini-game Devil Within ειτε συμπληρωσεις 200 αγωνες στο Arcade mode.Προσωπικα εγω καποια στιγμη τον ειδα στο μενου επιλογης παικτων και το εκανα με το 2ο τροπο..Ασχετως αν δεν το πηρα χαμπαρι :p

και εγώ μαζί με έναν φίλο το τερματίσαμε σε 2 εβδομάδες.παίζαμε μανιωδός το arcade.

Μόλις το πήρε το παιχνίδι(ήμουν και εγώ) παίζαμε arcade νομίζωντας ότι είναι το κανονικό mode.παίζαμε,παίζαμε δεν ξέραμε πότε θα τελειώσει.φτάσαμε 40 και τότε βγήκαμε να δούμε τι γινόταν.

ΤΙΡ:στο arcade mode όταν ετοιμάζεσαι για προαγωγή πάνω αριστερά στο όνομα του παίχτη σου αναβοσβήνει ένα φωτάκι.σαν της αστυνομίας.

Link to comment
Share on other sites

Το Tekkan 5 DR θα χρησιμοποιεί καινούριο save αρα ότι κανατε στο πρωηγούμενο τζάμπα πάει...!

Το Tekken Devil Within mode το τερματισα σε μια μέρα ήταν γελοίο κατα τη γνώμη μου!

Toν Jinpachi θα τον υποβαθμίσουνε για να μην είναι τοσο δύσκολος και μάλλον απ' ότι κατάλαβα θα είνα και επιλέξιμος χαρακτήρας πια!(Α.Δ.Ι.Κ.Ο.!)

Link to comment
Share on other sites

Το Tekkan 5 DR θα χρησιμοποιεί καινούριο save αρα ότι κανατε στο πρωηγούμενο τζάμπα πάει...!

Το Tekken Devil Within mode το τερματισα σε μια μέρα ήταν γελοίο κατα τη γνώμη μου!

Toν Jinpachi θα τον υποβαθμίσουνε για να μην είναι τοσο δύσκολος και μάλλον απ' ότι κατάλαβα θα είνα και επιλέξιμος χαρακτήρας πια!(Α.Δ.Ι.Κ.Ο.!)

επιλέξιμος ο jinpachi???ώρε τι γλέντια θα γίνουν....

αυτό γινοταν και στο κανονικό tekken5 μόνο που έπρεπε να είχες gamshark codes.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΩΩΩωωω Ναι!

Είναι γεγονός!

Το TEKKEN 5 DR θα κυκλοφορήσει για το PSP και μάλιστα νωρίτερα απ' το PS2!

 

Για ρίξτε μια ματιά:

www.tekken-official.jp

www.tekkenzaibatsu.com

Link to comment
Share on other sites

ΩΩΩωωω Ναι!

Είναι γεγονός!

Το TEKKEN 5 DR θα κυκλοφορήσει για το PSP και μάλιστα νωρίτερα απ' το PS2!

 

Για ρίξτε μια ματιά:

www.tekken-official.jp

www.tekkenzaibatsu.com

τα ήξερα τα site.Να προσθέσω οτι στο 2ο έχει βίντεο απο κινησεις του Armor King σε mpeg και ειναι downloadable μεσω torrent.Να το κατεβάσετε.

Οτι απορίες σχετικα με το torrent ρωτηστε στο ανάλογο θέμα(ultimate file sharing threading)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

ΕΚΠΛΗΞΗ:!:

Η Namco ανακοίνωσε οριστικά και αμετάκλητα την ημερομηνία κυκλοφορίας του Tekken 5: Dark Resurrection για το PSP!

Αμερική/Ιαπωνία: 22/Ιουλίου/2006

Ευρώπη: 25/Ιουλίου/2006

 

Αααα!Κάντε μια επίσκεψη στο www.tekken-official.jp και ρίξτε μια ματιά στα Modes του...

...δεν ξέρετε τι χάνετε!...

Link to comment
Share on other sites

αν πάρουμε υπόψη το official site,λογικά θα βγεί :D

αν πάρουμε υποψη το tekken-zaibatsou--> http://www.tekkenzaibatsu.com/tekken5dr/

λέει ημερομηνίες κυκλοφορίας μόνο για arcade,ps2,psp :(

αλλά το official είναι πιο σίγουρο :D

Link to comment
Share on other sites

Tekken PSP Connects Online

Namco lets players download ghost fighter data.

 

http://psp.ign.com/articles/701/701378p1.html

 

While you won't be fighting real bouts Online, the game will offer an option that Tekken fans should be all over.

 

Players will be able to download ghost character data to their PSP, Famitsu reveals. Namco Bandai Games will select the best player fighting data from throughout the world and make it available for download, giving you the chance to fight digital recreations of the world's best fighters. Data can be downloaded directly to your PSP, or can be downloaded to a PC and saved to Memory Stick.

 

This ghost character system is already in use in the arcade version of Dark Resurrection. Those who register on Tekken-Net can use their cell phone to check up on character status, and can also have ghost character data created based on their fighting style and customization options.

 

Dark Resurrection hits the Japanese on July 6, Famitsu also reveals. The US version is currently set for release a bit earlier, on June 26.

 

Εγώ πάντως σε όσα ξένα sites είδα, το Dark Resurrection πέρα από τα arcades έχει ανακοινωθεί μόνο για το PSP. Για το PC, δε, το βλέπω σχεδόν απίθανο...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Tekken: Dark Resurrection

 

Publisher: Namco Bandai Games

Platform: PSP

Release Date: Sep 8, 2006

Release Region: Europe

 

:mad: :cry: :blink:

http://www.mototriti.gr/jpg/mtr/100/NEWS/Akrapovic_logo.jpg Ban Me I'm Famous
Link to comment
Share on other sites

Toυλαχιστον. το γιαπωνεζικο που εχω, ειναι απλα ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ, ισως καλυτερο και απο την εκδοση του 5 στο PS2
Φοβαμαι ολα αυτα που θα γινουν για μενα ΧΩΡΙΣ Εμενα
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

http://img432.imageshack.us/img432/5131/tdrlogo1ql.gif

 

 

Απλα το καλυτερο παιχνιδι για psp!:respect: :shoot:

http://www.mototriti.gr/jpg/mtr/100/NEWS/Akrapovic_logo.jpg Ban Me I'm Famous
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...